Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

a z tego co widzę karty są juz od jakiegoś czasu dostępne w przystępnych cenach, za jakie uważam ceny do 950 zł, a posiadaczy tych kart na forum jest niewielu

cena przystepna jest raczej do 800zl, skoro za 650zl mozna miec 9800 modowalne na pro/xt niewiele ustepujace wydajnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie też podejście wielu z was do tych kart,przed pojawieniem sie ich na naszym rynku było wielu co czekalo na nie, dziś wielu z nich jeszcze czeka

 

ciekawe na co?

Ano czekam na karty takich firm jak MSI, ASUS czy Gigabyte. Szkoda, że ABIT nie produkuje już kart z chipsetem NVIDIA :(

 

Popatrzcie na to: http://allegro.pl/show_item.php?item=37634192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dlaczego ???

Bo nawet te ``przystępne`` 950 zł to dla przecietnego polaka jest bardzo dużo ...

Wiekszość ludzi kupując kompa przeznacza na niego 2000-2500zl a nie wydaje prawie 1000zł za samą karte...

Dlatego wiekszośc obecnie posiada w kompach GF4MX, GF4Ti czy R9000 itp.

Z tego samego powodu na naszym rynku furorw robi R9550Xt od GeCube....I śmiem twierdzić że gdyby NV wydała GF6600(ma być)na AGP w cenie około 500-550zł to własnie ta karta z czasem zagościła by w większości naszych kompów...

To jest Polska a nie USA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dlaczego ???

Bo nawet te ``przystępne`` 950 zł to dla przecietnego polaka jest bardzo dużo ...

Wiekszość ludzi kupując kompa przeznacza na niego 2000-2500zl a nie wydaje prawie 1000zł za samą karte...

Dlatego wiekszośc obecnie posiada w kompach GF4MX, GF4Ti czy R9000 itp.

Z tego samego powodu na naszym rynku furorw robi R9550Xt od GeCube....I śmiem twierdzić że gdyby NV wydała GF6600(ma być)na AGP w cenie około 500-550zł to własnie ta karta z czasem zagościła by w większości naszych kompów...

To jest Polska a nie USA...

dokładnie - przystępne dla większości userów to 300-400 zł za nową kartę i do tego na gwarancji.

Dlatego co trochę pojawiają się topiki o 9550 za 260 zł, czy 9550XT za 385 zł

 

Ludzi po prostu nie stać nawet na karty za 700 zł - nie mówiąc już o 950. Te karty są da maniaków - a większość będzie pykała w HL2, czy NFSU na 9550/9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sobie kupił no ale te 850zł(winfast w proline) to jest dlamnie i tak duuzo, tzn jakbym miał to bym moze kupił, a mam ok.400zł i 9600pro. moze ktos z was zalatwia jakies karty z usa/chin po taniemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafe dla normalnego gracza,nie zacietego maniaka można przeznaczyć maks 600zł.Wyżej sie nie opłaca z tego względu,ze za rok karta bedzie i tak przstarzała.

Jakbyście nie wiedzieli to MS pracuje od jakiegos czasu nad nową wersją DirectaX więc co z tego,że najnowsze,kosmicznie drogie cudeńka obługują DX 9.0c skoro wyjdzie nowy a do tego czasu 9.0c będzie 9.0z......

i co?Producenci znowu wypuszczą nowy układ obsługujący 9.0z i znowu będzie owczy pęd

Producenci kart graficznych ssają nas na maksa a my dajemy się robić w balona dla punkcików w benchmarkach i ewentualnie dla paru światełek w grach, które wyświetli nowszy silnik

Jak sie chce grac maniaklnie to sie kupuje konsole,bo komp słuzy do pracy i do rozrywkowego pogrania.

A konsole zawsze pod względem grafiki będą wyprzedzać nasze blaszaki.Macie świetny przykład z PS2.Konsola ma swoje lata już a dalej zostawia w tyle każdego blaszaka

A jak wejdzie PS3 to znowu odsadzi na lata świetlne najbardzej wypasione pecety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla ciebie na ps2 grafika jest lepsza to chyba nie widziales ladniejszej gry niz quake3. Silniki graficzne konsol nie potrafia po prostu robic takich rzeczy w takich rozdzielczosciach i z taka szybkoscia jak nowe karty graficzne na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Panowie jeśli szczytem waszych mozliwości finansowych jest 400-500 zł to po co napalacie sie na 6600GT?

przecież cena generalnie zależy od mozliwości.Im większe mozliwości tym cena wyższa.6600GT ma spore możliwosci więc i cena jest spora.

 

@jeśli kogoś zdaniem nie opłaca sie kupować bardzo dobrej grafy za 850-900 zł, a uwaza że najlepiej jest kupić R 9550 za 300 zł to znaczy,że nie bardzo lubi grać.R 9550 to dobry sprzęt,ale jego mozliwosci są znacznie przesadzone i długo sobie na nim nie pogracie.

 

dziś trzeba dać minimum 850 zł za grafę by móc spokojnie grać przez conajmniej rok na dobrych parametrach graficznych.

 

co do R 9800SE@Pro za 650 zł to życzę powodzenia, a jak myślicie że wydajność ich jest taka jak 6600Gt to jesteślie LOLE do kwadratu

 

Ps. GRANIE TO DROGA PRZYJEMNOŚĆ choć KOBIETA jeszcze DROZSZA :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. GRANIE TO DROGA PRZYJEMNOŚĆ  choć KOBIETA jeszcze DROZSZA  :?

..zgadzam sie z opinia ze lepszym wyborem jesli chodzi o gry jest zdecydowanie konsola..nic nie trzeba podkrecac ani wymieniac co pol roku..ja ze swojego ps2 jestem bardzo zadowolony..inna sprawa ze graficznie troche zostaje w tyle..no ale nie ma sie co oszukiwac producenci gier sa skupieni w duzej mierze na konsolach..na pieca wychodzi malo tytulow a jeszcze mnie dobrych..a producenci kart celowo ulepszaja swoje produkty malymi skokami..zaloze sie ze wypuszczajac najnowszy model maja jeszcze lepszy w zanadrzu lecz po co maja zarobic raz jak moga kilka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - tylu ludzi czekalo na leadteki z istore a tu dzisiaj cisza - nic. ja w kazdym razie swojego dostalem i podziele sie wrazeniami. grafa imo nic specjalnego - wyglada pozadnie ale niczym tez nie zachwyca. ogolnie pozytywnie. wyposazenie dodatkowe dla mnie OK - sa jakies gierki, troche sznurkow.

osadzilem karte w swoim sprzecie bez reinstalacji - tylko po drivecleanerze. moj cfg: a7n8xx, 1x512ram (jakas nanya czyli chyba elixir), sempron 2400+. ogolnie cfg przecietny, ino zasilka sie wybija - tagan380. stery dolaczone do grafy i wszystko na default dalo mi w 2001se 12100. pozniej puscilem procka na 2000MHz /10x200/. wyszo juz 13950. sadze, ze wyniki przyzwoite zwazajac na procek i raczej skromne mobo. 2k3/5 jeszcze nie testowalem.

aha - najwazniejsza sprawa. karta dziwnie piszczy. cholera nie weim czy sie wygrzewa czy co - pisk o roznej tonacji, prawie zawsze przy trybie 3d, zmienia sie przy zmianie screenow, itp. myslalem, ze to wentyl ale na 100% nie. mam nadzieje, ze sprzet sie wygrzeje i wyciszy. aczkolwiek sam wentyl pozytywnie - bardzo cichy moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co kto lubi. Ja ostatnio przegladajac gry na konsole 90% odkladalem na polke bez zainteresowania. Wiec akurat dla mnie to na konsole nie wychodzi nic interesujacego.

 

Co do tego, ze na PC wychodzi malo tytulow: nie zgodze sie, nowosci jest mniej wiecej tyle, co na kazda z konsol (PS2, Xbox).

 

Poza tym PC ma jedna niezaprzeczalna przewage nad konsolami - siec. Polecam zagrac kiedys w jakiegos MMORPG, nawet na prywatnym serwerze - IMHO zadna gra singlowa nie moze sie z tym rownac.

 

Co do polityki producentow - zgadzam sie w zupelnosci. No ale nie od dzis wiadomo, ze trzeba tak robic, zeby sie nie narobic i zarobic ;)

 

cga: tylu ludzi czekalo i nadal pewnie czeka :) Jutro-pojutrze pewnie uslyszymy wiecej opinii (dzis wyslali spora partie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@konsoli nie biorę pod uwagę, bo nie tylko gram, a jak to robię to w giery śmigajace generalnie na PC np. ROME,

 

komp dla mnie to:

 

- narzędzie pracy

 

- nauki

 

-rozrywki

 

-relaks

 

-pasja

 

-sieć

 

- duża przyjemność

 

dlatego w niego inwestuję sporą kasę

 

 

@piszczą ci pamięci, już tak jest że czasami to robią

 

u mnie jest lekkie popiskiwanie, ale prawie go nie słyszę i to gdy komp jest w stresie

 

ja też czasami popiskuje gdy się stresuje hehehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś swojego leadteka z istore i

 

-paczka (pudło z karta) zapakowana w sam worek kuriera

-w srodku Prince of Persia SoT na 2cd i Splinter Cell: PT na 1dvd - fajnie

-plyta ze sterownikami(66.93) i b. fajnym programikiem (wg mnie) do wszystiego, w tym odczytu temp. i oc

-bezproblemowa instalacja sterownikow (wczesniej byly catalysty)

-Ustawienia rdzeń/pamięć 300/450 w 2d i 500/450 w 3d

-Po 5 godzinnej pracy temp rdzenia = 44*C

-Wydajnosc w grach (NFS:U2 , HL2) bez rewelacji, ale przyjemnie, zdaje mi sie ze system hamuje mi 512ram...

-Obraz wydaje mi sie jakiś dziwny po przesiadce z radeona 9500@9700. Może to kwestia przyzwyczajenia, a moze tak juz jest - mi sie zdaje ze na leadteku jest jakis taki rozedrgany... ale to tylko subiektywne i malutkie odczucie :)

-wiatrak 6600GT jest wyraznie glosniejszy niz wiatrak na radeonie

 

Dokladne cyferki z testow podam Wam jak je zrobie a tymczasem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do R 9800SE@Pro za 650 zł to życzę powodzenia, a jak myślicie że wydajność ich jest taka jak 6600Gt to jesteślie LOLE do kwadratu

 

Ps. GRANIE TO DROGA PRZYJEMNOŚĆ choć KOBIETA jeszcze DROZSZA :?

 

 

 

z pierwszym się nie zgodze, kupilem niedawno kumplowi r9800se @ pro i co w tej grafice jest nie tak?? 8potokow jest ...6000 w 2k3 jest... gry chodza płynnie....wiadomo ze nowy gf 6600gt przewyższa tego radka pod względem wydajności ale nie jest to jakas kolosalna różnica! jak kogos stać na droższą grafe to niech kupuje..ale na takim radku9800se@pro spokojnie pograsz przez co najmniej rok na dobrych parametrach a na tym gf wątpie zeby jakos dużo duzej mogles sie cieszyc plynna animacja...gry teraz potrzebuja duzo pamieci na grafie... sa olbrzymie tekstury i prędzej czy później karty z 128mb nie będą sie nadawały a ramy tego nie nadrobią dlatego kupiłem x800pro i jutro będę go modował na 16potoków...

ale jak mówiłem kogo stać ten nie kupuje ale wg. mnie najlepszy w tej chwili interes to radek9800

 

 

z drugim jak najbardziej sie zgadzam

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe..Przeglądając inne fora zagr. znalazłem takie stwierdzenie...

Odnośnie architeORT: ORT: ORT: ktury...

 

``NV43 is 8x1 with the ability to write only 4 pixels to framebuffer per tact (8 in case of Z/S).``

Witam

Tak piszą, bo w języku angielskim chyba tylko beyond3d się zajął na poważnie architekturą chipu NV43. To co stwierdził to można przeczytać na ich stronach. Chłopaki troszkę chyba nie wierzą w to co widzą :)

 

Czemu wszyscy się boją powiedzieć, że GF 6600 ma 4 potoki renderujące ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo - cieszę się bardzo :) Tak trzymaj!

 

Pozdrawiam

hehe, ale to tylko twoja zasługa. Przedstawiłeś jasno i czytelnie na podstawie przeprowadzonych testów dlaczego 6600GT ma 4x2, a nie jak się powszechnie uważa 8x1. Pamiętajcie: liczby nie kłamią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc w grach (NFS:U2 , HL2) bez rewelacji, ale przyjemnie

Co to znaczy, co masz na mysli. Czy spodziewałeś się czegoś więcej niż jest?

zbyt wielkiego skoku wydajnościowego z radeona 9500@9700 to nie bylo... nie zmienialbym radka gdyby sie nie zepsul. Ogolem czasem sa zwiechy, ale jak juz pisalem chce myslec ze to przez RAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje swojego LEADTEKA 6600GT

 

Moje wyniki narazie w 3DMARK2003 :

Bez wylaczenia CPU TEST I SOUND test mialem ok 4800 pkt :

Pozniej wylaczylem te testy i odpalilem i dostalem ok 5800 pkt ?

 

Czy to nie zamalo jak na taka karte ?? Az tak mam wolny procesor i ram co za tym idzie plyta glowna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki narazie w 3DMARK2003 :

Bez wylaczenia CPU TEST I SOUND test mialem ok 4800 pkt :

Pozniej wylaczylem te testy i odpalilem i dostalem ok 5800 pkt ?

 

Czy to nie zamalo jak na taka karte ?? Az tak mam wolny procesor i ram co za tym idzie plyta glowna ?

wydaje mi sie lekko malawo. ja na a7n8xx, sempron 2400+ (1666MHz), 512 ram, all def, stery z CD z grafa mam 7000tys bez kilku. no chyba, ze to kwesta mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lypa

 

Zobaczcie na moje ustawiniea w biosie moze cos tam jest zle

 

AGP APERATURE SIZE : 256MB

AGP CAPABILITY : 8X

AGP PERFORMANCE CONTROL : DISCABLE

AGP FAST WRITE CONTROL : DISCABLE

VIDEO MEMORY CACHE MODE : USWC

PCI DELATED TRANSACTION : DISCABLE

DRAM BURST LENGHT : DISCABLE

 

SORKA ZA BLEDY ALE SZYBKO TO PRZEPISALEM Z BIOSU

 

cga ale ty przeszedles caly tez wlacznie z sound test i cpu test ??

 

UPADE :

 

Wlasnie wgralem z plyty sterwoniki VIA4in1 i wynik jest tereaz 6800 . Ale nadal odznaczylem CPU TEST I SOUND TEST .

 

UPADE 2 :

 

Caly test przeszedlem z wynikiem 6733 .Wiec jak ktos posiada plyte glowna z chipsetem VIA niech wgra z plyty AGP UPADE dla VIA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem - nie chce mi dzialac wiele gierek.

 

Odpala mi sie 3Dmark01SE (przechodzi caly, ale wynik badziewny - 10079 markow :( ), ale juz 03 nie chce.

 

Wywala sie w momencie, gdy znika plansza "loading Wings of Fury" i powinien zaczac sie test; u mnie gasnie ekran, brak reakcji kompa, a po 1-2 sekundach samoczynny restart.

 

Tak samo dzieje sie w MOH:Pacific Assault (wczytuje save, nacislam start game i po ok. 2 sekundach restart).

 

Usunalem stare stery, przeczyscilem Driver Cleanerem, Fastwrites mam w biosie na OFF, system za kazdym razem startuje normalnie i w trybie 2D dziala bez problemu. Zainstalowalem tez AGP Update z plyty od karty. Systemu jeszcze na nowo nie stawialem.

 

Zasilacz raczej wykluczam (mark 01 chodzi mimo wszystko). Czy to mozliwe, ze ten Leadtek nie chce dzialac na KT333?

 

A, jeszcze jedno: po wyjsciu z 3DM01 (po przejsciu testu) mam cos nie halo z ostroscia obrazu (ostrosc sie zmienia takimi jakby pionowymi pasami: nieostro-ostro-nieostro-ostro itd. ok. 6 takich pasow); kolory bez problemu. Ekran jak w podpisie, korzsyatm ze zlacza DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...