Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podłączysz go do płyty i ustawisz odpowiednio parametry wentylatora to będzie bezgłośny (nie cichy, lecz bezgłośny)... oczywiście do momentu, w którym ustawisz, aby rozpędził się powyżej swoich 30-40% obrotów. Ale nawet przy maksymalnych obrotach jest stosunkowo cichy... buczy sobie tylko trochę :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

AC 64 Pro jest na bank cichszy i wydajniejszy niż boxowe chłodzenie AMD czyli niż suszarka :mur: , a pod socket A takie cichutkie dawali do boxów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Freezer 64 Pro będzie pasować na AM2? Mam K9N Neo-F i nie wiem, czy nie będzie zawadzać o coś, a mam okazję kupić tego Freezera za 3 dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX widze, że masz fandera na Freezerze; napisz jak tam temperatury procka.

A mam :lol: Temperatury przy 2.4Ghz i min 900rpm i max 1400rpm to Idle 29-30*C Load 38-39*C mierzone Speedfanem.Niestety nie posiadam miernika :sad: Temp sa dosc wysokie bo mam zazwyczaj ciepełko w pokoju :lol:

 

P.S Tez sie pochwal :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku miesięcy to chłodzonko w wersji pod 754 / 939 (Pro). Powiem tak, jak ktoś chce mieć naprawdę cichy wentylator, a przy tym wydajny, to do 100 zł nie ma chyba nic ciekawego.

Ale z drugiej strony AC Freezer 64 Pro skręciłem sobie w SpeedFanie na ~1700 RPM i nie wybija się przy tej prędkości ponad pozostałe komponenty (cichy zasilacz chieftecka z tych starszych - 2x80; wentyle AC 80 te z regulacją automatyczną; i ten AC na tył budy zawieszony na gumkach puszczony na 5V). Tak chłodzony komp jest cichy i można spać przy nim.

 

Podsumowując AC Freezer 64 Pro przy swoich standardowych obrotach jest głośny (ale cichszy niż BOX!), ale przy ~1400 do ~1800 jest już naprawdę cichy, jak go puszczałem na wolniejsze obroty to już zaczynał się nie wyrabiać. I jak będę przesiadał się na AM2, to znowu kupię te chłodzenie. 64 Pro wchodzi bez problemów pod AM2, prawda?

post-124915-1167180794_thumb.jpg

post-124915-1167180824_thumb.jpg

post-124915-1167180877_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem nie dawno Scythe katane cu a teraz mam arctic freezera 64 pro i zgadnijcie kto lepszy ? :lol:

 

Freezer 64 pro :lol: Tanszy o 60zł i lepszy o 2*C :mur: Polecam to chłodzonko , nie dosc ze ciche to wydajne jak cholera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

i ja dzisiaj założyłem Freezera, niestety wieje mi do góry :oops: ale i tak mogę sie pochwalić myślę fajnymi tempami w idle 25-26* w stresie 36* max dodam że chodzi dopiero 3 godzinki pasta ceramique co do ciszy to nie wiem co mi hałasuje mam 120 akase wciągającą 2x92 arctic cooling 3TC 120 w topower i zalman na galaxy :cry: Chyba trzeba puścić na 7V i będzie gites :-P

 

 

 

 

dodać muszę że nie polerowałem spodu radiatora i tak jak ktoś z porumowiczów pisał można piłowac sobie paznokcie :blink: więc chyba nie jest źle... co?

Edytowane przez krulowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA to pisałem :lol2: , ale dałem sie na spokój bo nie byłem w stanei idealnie płasko go utrzymać bez żadnych przechyłów na szkle , to wolałem nie kombinować bo gorzej tylko zrobie ;p.

Temp mnie średnio się podobają w porównaniu do innych użytkowników i tych jakei oni mają ale nie narzekam. idle: proc 38, rdzeń 28, w stresie odpowiednio więcej ale nie więcej niż 47 sie nię przytrafiło. CIekawe ze na temp sdają sie być tylko o 1 stopien większe przy 2400+ mhz niż przy 1800.

A tutaj foto :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niestety ostatnio cos mi 2 stopnie temp podskoczyła, widać kurz swoje robi >_>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Sempronie 2800+ (nie kręcony!) jest 37 st. przy normalnej pracy, 35-36 w idle i 39 w stresie. Z obudowy powietrze wyciąga tylko wentylator 120 mm w zasilaczu. Pasta Arctic Silver 5 - założona 5 dni temu.

 

W sumie spodziewałem się po tej paście lepszych wyników. Nie jestem pewien, czy dobrze ją nałożyłem. Pozostałości po starej paście usuwałem acetonem (procesor ma metalowy heatspreader więc żaden plastik się nie rozpuści - nie miałem pod ręką izopropanolu).

 

Mam jedną wątpliwość. Umieściłem pastę na procesorze, przycisnąłem radiator, ale potem coś mi nie pasowało (nie mogłem założyć zacisku) i musiałem 'odkleić' radiator, poprawić go i znowu docisnąć. Może wtedy dostały się jakieś pęcherzyki powietrza, czy co? Może warto wszystko zdemontować i jeszcze raz nałożyć pastę?

 

Wcześniej miałem MX-1 i temperatura była nawet niższa o 1-2 stopnie.

 

Widzę, że ludzie osiągają w idle poniżej 30 st. C i też bym tak chciał :) Fryzjer jest skręcony potencjometrem z 2200 na około 1900-1800 obrotów. Rzeczywistą liczbę trudno mi stwierdzić, bo BIOS i inne programy podają bez przerwy inne obroty - raz jest 1900 z hakiem, innym razem 1700, a czasem 0 lub 8000 :P Nie wiem co się dzieje. Dodam, że bez potencjometru nie było problemu - Fryzjer kręcił się na maksa tj. 2200-2300.

 

Aha, dodam jeszcze, że nie nakładałem pasty ściśle tak, jak jest w instrukcji. Kroplę pasty rozprowadziłem po całym heatspreaderze przy pomocy karty telefonicznej i w ten sposób powstała cieńka warstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobna konfiguracja do twojej (proc z podpisu - kręcony, 120x120 wyciąga z budy, AS 5, fryzjer na 5V) i w stresie po 3 godzinnym liczeniu rosetty na boincu - 39C.

 

Pasty nie rozsmarowywałem. Nałożyłem "ziarnko grochu", założyłem fryzjera, zdjąłem fryzjera, wytarłem paste z radiatora i ponownie założyłem fryza.

Wcześniej gdy rosmarowywałem AS 5 miałem gorsze wyniki niż teraz.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zbić temperaturę kupiłem dzisiaj izopropanol i b. dokładnie wyczyściłem radiator i procesor. Potem nałożyłem pastę ścisle wg wskazań producenta (kropla na środek i to wszystko). Dodałem też wentylator Fander 92 mm, ustawiony na 1000 obr/min. Zbiłem temp o 1 st. C :P Teraz podczas normalnej pracy mam 35 zamiast 36 st. C.

 

Co robię źle? Może podstawka radiatora wymaga szlifowania?

post-144648-1168894126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A może masz źle nałożony IHS na proca? Gdybyś nie wiedział - IHS to ta "czapeczka" czyli metalowa osłona która jest na procu i ma pełnić funkcję radiatora. Czasami jest źle założona fabrycznie i są dziwne jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem.

Co myslicie o wymianie standardowego wicherka na noiseblockera silent fan x2? Wiadomo ze ciszej bedzie, ale jak z wydajnością? W budzie mam jednego nb juz i jestem bardzo zadowolony, a wentyl na procku irytuje mnie nawet na najmniejszych obrotach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis doznalem szoku, udalo mi sie znalesc tylko w dwoch sklepach te coolerki ale najlepsze byly ceny: 95 i 90 zeta a co najlepsze ten nowy pentagram HP (cos tam) LITE kosztuje 65 (przy 90 na fryzjera)... normalnie paranoja

 

edit: literowki

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...