Skocz do zawartości
rumun_666

Gumball 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Male sprostowanie, jesli chodzi o nazwe firmy, mialem na mysli WIMAL (literowka) i kolekcja jaka posiadaja, zdaje sie obejmuje juz 9 stosunkowo unikalnych aut. Co sie zas tyczy Vipera (Uwaga:filmik dla ludzi o mocnych nerwach) , to w pamieci mi utkwil wlasnie ten wypadek z 2004 roku ... Tegoroczna edycja rowniez nie obyla sie bez strat, na szczescie mniej drastycznych - SLR , Lamborghini Murcielago Spider , RR Phantom i Viper SRT-10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ilu z tych krytykujących jeździ przepisowe 50 km/h po mieście :lol:

co do Viperka to z tego co pamiętam nikt tam nie ucierpiał.. no poza samochodem :P

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gośc miał tylko zawiniętą głowe. Co do samej idei wyścigu, to bardzo mi sie podoba,tylko fakt faktem zabawy tego typu stwarzają dosc duże zagrożenie na drodze. btw. jutro mam pierwszą w życiu jazde więc trzymajcie kciuki :D

pozdrawiam wszystkich kierowców (i nie tylko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie na czym polega ten wyscig, ale dla tych co sie scigaja powyzej pewnych limitow sa spore kary.. jak chcecie poczytac:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
The amount you pay on tickets is up to you and is largely determined by your stupidity (driving at dangerous speeds in innapropriate conditions and places) and your attitude to the police. Every year I am amazed that some people are rude to the police, and come up with stupid excuses "no, I wasn't speeding" or "what the f**k did you stop me for you @#$@#$!". These people then seem to be outraged when they are handed a 1,500euro fine (payable on the spot or car is impounded) or arrested (dangerous driving in the UK carries a maximum prison sentence of 10 years).

 

Team 3Ezer total fines from 2 Gumballs? Zero. Ok it may help that I have a diplomatic passport, but is more of a reflection that we drive the way Gumball intended: flat out where it is safe to do so, and within acceptable limits where conditions demand (and yes, we were always at the front of the pack). Acceptable limits are those decided by the Police (and they do not always tell you what they are). We can also talk most of the local languages (Hungarian, French, German, Serbian, Croatian, etc). Typical fines for a rally are about 3,000 euros; more if you are stupid (like speeding in Austria while not paying attention and believing that the last speed trap was the last!).

 

Remember also: if the police make a complaint to Max, you will be off the Gumball instantly; insurance revoked, no hotel rooms, no flights, etc. Oh, and you will be banned from any future Gumball event (not just the rallies). I know some people apparently have a problem with that approach, but it is a sensible move: Gumball is about driving and parties and not about boy racers trying to prove to one another who has the biggest c***.

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumball 3000, oglądałem filmy które na tych "wyścigach" robili, wiem ze trwa to 6 dni, zawsze w maju, do przejechania 3000 mil, samochody przekraczajace łaczną wartosć 25mln $, na extreme chanel też o tym sa programy, organizator to amximilion cooper, milioner brytyjski, wpisowe do wysciugu 10K funtów, checkpoity w 5gwiazdkowych hotelach, super ludzie, imprezy, znaczne prędkości ale i wypadki..

 

Moje marzenie to uczestnictwo w tym wyścigu..... ahhh

 

PS: swego czasu bo rok temu to był mój konik i hobby, gumball 3000..... oficjalną strone tez zmienili ale chyba teraz lepiej wygląda.

 

 

PS: Dodam że ci ludzie pseudo dzieciarnia 21 lat biorąca udziął niema koniecznie fur od rodziców, tam są ludzie jak tony howk, adrien brody, big black, caprice, ludzie showbiznesu którzy w młodym wieku SAMI na siebei zarabiają.

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnya impreza :D widziałem kilka odcinków na extreme ;)

 

Sądze,że każdy by chciał spróbować tego wyścigu jeśli go byłoby na to stać ;)

A tak pozostaje nam NFS Carbon ;) Dobre i to :D Ja się tak wyżywam :D

 

Chociaż nie przeczę zdarza mi się wieczorkiem pociągnąc po mieście 130 km/h :lol: Ale na krótkich odcinkach :P

 

I zgadzam się,że ci co wolno jeżdzą(70-90 km/h) powodują więcej wypadków niż ci co szybciej.

 

Bo taka jazda usypia. Monotonia...

 

A w takiej np. Szwecji to naprawdę idzie usnąć jak się snujesz kilometrami te 70 km.h bo więcej nie wolno. To jest chore.

A jak przyspieszysz to zaraz cię "życzliwi" podkablują...

 

W Niemczech gdzie na autostradach miejscami nie ma ograniczeń statystycznie jest dużo mniej wypadków niż w krajach z ograniczeniami.

 

Sam niedawno miałem taki przypadek w lato,że prawie zrobiłem gościowi z tyłka garaż na światłach ;)

 

Jechałem ok 90 km/h i się zmieniały światła było żółte myślałem że gość przejedzie a ja za nim...

 

A on stanął :/ Nosz kur.... tylko zabić ;) I po heblach :lol: Zatrzymałem się 3 cm od jego zderzaka :lol: :D

 

 

No trochę sie rozpisałem ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech gdzie na autostradach miejscami nie ma ograniczeń statystycznie jest dużo mniej wypadków niż w krajach z ograniczeniami.

Muszę Cię zmartwić! W Niemczech rzeczywiście nie ma żadnego ogólnego ograniczenia dopuszczalnej prędkości na autostradach, ale ostatnio na serio debatują o wprowadzeniu ograniczenia na wszystkich autostradach do 120 km/h (sic!). A jako przyczynę nie podają właśnie wypadków, ale ochronę środowiska, że samochód zbyt dużo zużywa paliwa i powoduje w ten sposób większe zanieczyszczenie środowiska...

 

Ale fakt - jazda niemieckimi autostradami to zupełnie inna bajka: wszystko jedno czy 200 czy 220 km/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić! W Niemczech rzeczywiście nie ma żadnego ogólnego ograniczenia dopuszczalnej prędkości na autostradach, ale ostatnio na serio debatują o wprowadzeniu ograniczenia na wszystkich autostradach do 120 km/h (sic!). A jako przyczynę nie podają właśnie wypadków, ale ochronę środowiska, że samochód zbyt dużo zużywa paliwa i powoduje w ten sposób większe zanieczyszczenie środowiska...

 

Ale fakt - jazda niemieckimi autostradami to zupełnie inna bajka: wszystko jedno czy 200 czy 220 km/h...

 

 

Ech te urzędasy... Nie mają co robić :/

Większość aut w Niemczech spełnia normy euro 3, niedługo euro 4 a tu takie kwiatki...

 

Pitolą jak potłuczeni.

 

Może to narazie projekt. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić co by zrobili z tymi wszystkimi tunowanymi mercami AMG czy B7(BMW serii 7 tunowane przez alpinę).

 

A AMG nie ma kagańca do 250 km/h :lol: Już nie mówiąc o Porsche.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech te urzędasy... Nie mają co robić :/

Większość aut w Niemczech spełnia normy euro 3, niedługo euro 4 a tu takie kwiatki...

 

Pitolą jak potłuczeni.

 

Może to narazie projekt. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić co by zrobili z tymi wszystkimi tunowanymi mercami AMG czy B7(BMW serii 7 tunowane przez alpinę).

 

A AMG nie ma kagańca do 250 km/h :lol: Już nie mówiąc o Porsche.

Właśnie! A zwiększona prędkość na autostradach oznacza zwiększony transfer aut, czego odwrotną sytuację widać w przypadku ształów (Stau).

 

Ach! Jazda niemieckimi autostradami 200 czy 220 km/h wcale nie uchodzi za wyścigi, ale jest 'normalną' jazdą...

 

A w Chorwacji tak jak w Polsce: zbudowali zwykłą drogę (jednojezdniowa, 2 pasy: jeden w tą stronę a drugi w przeciwną) i nazwali to autostradą i pobierają pieniądze za przejazd nią... A problem polega na tym, że się ciągnie z północy na południe Chorwacji i nie ma właściwie możliwości jazdy na południe tego kraju inną drogą - choć ją teraz rozbudowywują (fakt!), ale do naszej A2 im jeszcze trochę brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 70 luksusowych samochodów z całego świata zatrzymała niemiecka policja na drogach Nadrenii, Westfalii i Hesji. Ich kierowcy brali udział w nielegalnym wyścigu samochodowym, którego trasa wiedzie przez całą Europę.

Jego uczestnicy zostali zatrzymani podczas etapu z Amsterdamu do lotniska Hahn pod Frankfurtem nad Menem. Za udział w nielegalnym wyścigu musieli zapłacić po 420 euro. Większość z nich dostała też mandaty za przekroczenie prędkości. Policyjny konwój eskortował ich następnie do lotniska, skąd odlecieli do Stambułu.

 

Nieformalne wyścigi pod nazwą „Gumball 3000" organizowane są w Londynie od 1999 roku. Biorą w nich udział z reguły bardzo bogaci właściciele ekskluzywnych samochodów takich marek jak Rolls-Royce, Ferrari czy Lamborghini. Ścigają się na zwykłych drogach i autostradach, a kolejne etapy przemierzają najczęściej nocami ze względu na mniejsze natężenie ruchu. Choć wyścig nie ma oficjalnego zwycięzcy, w internecie publikowany jest ranking uczestników. Jest on sporządzany między innymi na podstawie osiąganych prędkości czy też wysokości otrzymywanych mandatów. Trasa tegorocznych zawodów miała prowadzić z Londynu do lotniska pod Frankfurtem, skąd uczestnicy i ich pojazdy zostali przetransportowani do Stambułu. Stamtąd przez Saloniki i Bratysławę mieli jechać do Berlina, a następnie z powrotem do Londynu. Niemiecka policja zdecydowanie podkreśla, że nie dopuści do kontynuowania wyścigu w Niemczech. Jego uczestnicy stwarzają bowiem ogromne zagrożenie dla zwykłych użytkowników ruchu drogowego.

onet.pl

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tegoroczny gumball anulowany. 2 maja doszlo do wypadku porsche 911 w ktorym bral udzial "miejscowy" golf mk1, w wyniku ktorego zginal w drodze do szpitala (lub w szpitalu, spotkalem obie wersje) kierowca golfa. pierwsi decyzje o wycofaniu sie z wyscigu podjeli Team Polizei, zas wczoraj wieczorem oficjalnie anulowano tegoroczny wyscig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

According to reports, Nicholas Morley, 30, and Matthew McConvile, 32, both British citizens, have been arrested in FYROM (Former Yugoslavian Republic Of Macedonia) for a hit & run incident when their Porsche 911 crashed into an elderly couple’s VW Golf, killing Vladimir Cepuljoski, 67 and seriously injuring his wife, Margarita who remains hospitalized in critical condition. Apparently, the two Brits tried to escape by getting into another car but they were caught by FYROM police.

Najgorsze jednak jest to co zrobili angole po wypadku.

Fakt, o jedną ofiarę w tym wyścigu za dużo ... [*]

Szkoda, że nie pokazali fotek, tu rozwalony ford gt 40

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozki fajne ale ogolnie to glupia zabawa bogatych dzieciakow dla ktorych liczy sie tylko "fun"...

Szkoda, ze ktos to zyciem przyplacil...

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Cóż... takie życie :|

Ale tak naprawdę to każdy z nas chciałby kiedyś pojeździć takimi wózkami po zwykłych drogach :D

Jeśli tylko byłaby taka możliwość ;)

 

A dopóki producenci nie wdrożą nowych bezpieczniejszych rozwiązań to do wypadków będzie dochodzić.

 

Musi się jeszcze zmienić mentalność firm ubezpieczeniowych bo to one głównie żerują na ludzkim nieszczęściu.

 

Oglądałem kiedyś taki program w którym facet wynalazł hamulce , które zatrzymują auto na krótszym dystansie bez oddziaływania siły odśrodkowej jak w zwykłych hamulcach.

 

 

Tak,że nie ma prawa spaść popiół z papierosa - pokazali to wyraźnie.

 

I co z tego - projekt leży w szufladzie i czeka bo wolą takiemu zaplacić by siedział cicho :\

 

Tak samo było ze zderzakiem,który pokazał facet w Polsce.

 

Działał na tej zasadzie,że zamieniał energię kinetyczną uderzenia na ruch obrotowy - wewnątrz był wirnik. W ten sposób pochłaniał energię uderzenia. Po prostu zasada zamiany jednej energii w drugą.

 

Zatrzymał auto z kaskaderem w środku z predkości 60 km/h na betonowej ścianie NIEZAPIĘTEGO PASAMI.

Samochód nie miał hamulców ,żeby odruchowo nie zaczął hamować.

 

Fizycy jak to zobaczyli(była prezentacja na stadionie) to oczywiście powiedzieli że to "szaleństwo" .

 

No bo nijak się ma do teorii "konwencjonalnej" fizyki.

 

I tak kolejny projekt przepadł. Napewno na takim zderzaku straciłyby firmy ubezpieczeniowe - bo mniej ludzi by ginęło

 

i producenci aut - bo ludzie by rzadziej zmieniali model na nowszy.

 

 

I tak to życie wyglada :| Oficjalnie wszyscy troszczą się o poprawę bezpieczeństwa. A naprawdę hieny z ubezpieczalni g..... obchodzi ludzkie życie <_<

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś taki program w którym facet wynalazł hamulce , które zatrzymują auto na krótszym dystansie bez oddziaływania siły odśrodkowej jak w zwykłych hamulcach.

Raczej bezwładności.

A tak poza tym, to lekko zjeżdżamy z tematu. Temat o bezpieczeństwie na drogach już gdzieś tam jest. O technologiach związanych z bezpieczeństwem da się założyć.

 

Wracając do tematu, to tegoroczny wypadek stawia pod znakiem zapytania kolejną edycję. Teraz tak chętnie ich nikt do kraju nie wpuści.

 

BTW:

Czy mi się wydaje, czy zniknęła fotka z taką ładną dziewczyną za kółkiem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialbym zeby wrocil, to chyba pierwsza smierc z powodu Gumballa, coz zdazylo sie. Wiecej ludzi zginelo przez te kilka lat od uderzenia piorunow niz w Gumball, takze jazda z tym za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...