Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby zalozyc konto emax plus to wystarczy do nich zadzwonic? Czy potem jeszcze trzeba bedzie czekac na kuriera z umowa?(mam juz ekonto)

 

EDIT

 

A i jak jest naliczane oprocentowanie w emax plus? Tzn. czy te 5.3% naliczane sa co miesiac czyli powiedzmy, ze z 2000zl po miesiacu bedzie ponad 2100zl czy moze to oprocentowanie jest liczone w skali roku?

 

A i o co chodzi w tym podatku belki? ;p

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby zalozyc konto emax plus to wystarczy do nich zadzwonic? Czy potem jeszcze trzeba bedzie czekac na kuriera z umowa?(mam juz ekonto)

 

EDIT

 

A i jak jest naliczane oprocentowanie w emax plus? Tzn. czy te 5.3% naliczane sa co miesiac czyli powiedzmy, ze z 2000zl po miesiacu bedzie ponad 2100zl czy moze to oprocentowanie jest liczone w skali roku?

 

A i o co chodzi w tym podatku belki? ;p

 

Podatek belki to podatek od zysków kapitałowych =19% mając konto oprocentowane przy kapitalizacji zabiorą ci 19 %. Ja tam mam konto w pko bp i sobie chwalę , nie mam żadnych problemów z tym bankiem. Pko inteligo jest świetne jeden z lepszych systemów iobsługi konta przez net.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polece Lukasa eKonto. Niezłe gratisy daja do niego (nie chodzi o gadżety) np. ubezpieczenie do 1000 pln w razie pobytu w szpitalu, ubezpieczenie gotówki wybranej ze ściany płaczu itp itd. W każdym razie jestem zadowolony za 5 pln miesięcznie z opcją "wypas"

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam wyjazd do pracy w poniedziałek, ale totalnie zapomniałem o koncie bankowym. Mam Inteligo, ale potrzebuję konta walutowego, a nie widzę tam opcji zmiany na EURO. Niech mnie ktoś nakieruje, bez tego nie mogę podpisać umowy o pracę jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej zadzwonić na infolinie ?

 

co do kont typu eMax, to czy naprawdę aż tak warto trzymać tam pieniądze ? Te odsetki, podawane w skali rocznej, skapitalizowane co miesiąc wydają się dość... małe. Wiadomo, wszystko zależy od ilości pieniędzy jaką się tam ma ;)

Swoją drogą, jak to jest naliczane? Wpłacam np. 15 marca 10tys. a 30 wypłacam 5tys., liczą mi tylko 5 wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam wyjazd do pracy w poniedziałek, ale totalnie zapomniałem o koncie bankowym. Mam Inteligo, ale potrzebuję konta walutowego, a nie widzę tam opcji zmiany na EURO. Niech mnie ktoś nakieruje, bez tego nie mogę podpisać umowy o pracę jutro.

Chyba w każdym banko można założyć dodatkowo konto walutowe. Co prawda nie wszędzie dostaniesz kartę do tego konta.

Jak praca za granicą, to karta taka się przydaje.

Ja mam konto walutowe w WBK. Brak opłat. Do tego konta dostałem (również bez opłat) kartę [wypukłą, z czipem taką ;] Można nią płacić w necie [np. bilety na samolot], płatność w sklepie kartą za granicą bez prowizji. Jedynie wypłata z bankomatów 1,5Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kont typu eMax, to czy naprawdę aż tak warto trzymać tam pieniądze ? Te odsetki, podawane w skali rocznej, skapitalizowane co miesiąc wydają się dość... małe. Wiadomo, wszystko zależy od ilości pieniędzy jaką się tam ma ;)

Swoją drogą, jak to jest naliczane? Wpłacam np. 15 marca 10tys. a 30 wypłacam 5tys., liczą mi tylko 5 wtedy ?

Lepszy taki emax plus niz trzymanie kasy na nieoprocentowanym ekoncie ;) A nie kazdy chce sobie zamrazac kase (a przynajmniej nie cala) na dluzszy czas na funduszach czy bawic sie w gielde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek belki to podatek od zysków kapitałowych =19% mając konto oprocentowane przy kapitalizacji zabiorą ci 19 %. Ja tam mam konto w pko bp i sobie chwalę , nie mam żadnych problemów z tym bankiem. Pko inteligo jest świetne jeden z lepszych systemów iobsługi konta przez net.

Belkowe to jest podatek nie od realnego zysku ale od całego pseudo-zysku nominalnego, który jest zawyżony przez inflacje. Dlatego belkowe jest realnie znacznie wyższy niż nominalnie.

Te 19% wygląda rozsądnie, ale przy nominalnym zysku 5% i inflacji 3% łatwo policzyć, ze podatek od „realnego” zysku jest prawie 50% (bez podatku realny zysk jest 5-3=2%, z podatkiem 4-3=1% czyli o polowe mniejszy). Przy wyższej inflacji podatek Belki szybko przekroczy 100% realnie (!) i stanie się całkowita konfiskata zysku i częściowa konfiskata kapitału. Z oczywistymi tego skutkami. Premier wydaje się to rozumieć, ale jego minister finansów udaje, ze nie rozumie (nie wierze, by naprawdę nie rozumiał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz. z jednej strony sie chce obnizac podatki, z drugiej strony podwyzki dla lekarzy, pielegniarek, nauczycieli, policjantow, strazakow, wieksza kasa na nauke i szpitale. wszystko w swoim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zmienić numer, na który przychodzą hasła smsowe w mbanku, albo jak aktywować listę haseł jednorazowych? Siedziałem teraz 7:38 na infolinii i nie wykombinowałem z listą haseł.. Podobną ilość czasu próbowałem kiedyś zmienić numer tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko : Konto Mbank i chce oplacić allegro. W tytule podałem nick i nr wysłane 2 dni temu a saldo na allegro nadal się nie zmieniło. Z poczty zawsze szło mi jakieś 3-4dni a z banku ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm druk miałem ten z poczty kopiowałem wszystko i myślę że kopiuj i wklej się nie myli :)

 

edit

 

jednak to bylo 31 czyli wczoraj : ]

 

 

Dołączona grafika

 

 

wypełnione raczej dobrze. Jeśli przez allegro płacić to którą opcje wybrać mechl!k? Bank to mBank

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Zastanawiam się nad kontem dla mojej dziewczyny. Wypłaty ma gotówkowe, a nie przelewem na konto. Bank powinien mieć łatwy dostęp do okienek lub wpłatomatów, żeby nie biegła z dużą ilością gotówki. Ale też dużo bankomatów gdzie bez prowizji wyciągnie gotówkę. Konto internetowe nie ma większego znaczenia, darmowe przelewy też nie są istotne. Dobry procent na lokacie był by wskazany, ale nie jest warunkiem koniecznym.

 

Posiadam konta mBank oraz PKO BP i oba nie spełniają wymagań: PKO z powodu wiecznych kolejek do okienka, a mBank z powodu braku oddziałów poza mPunktami (w Toruniu jest tylko jeden wpłatomat).

 

 

 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''wieczne'' kolejki do okienka to norma, czy to WBK, PKO, Lukas ... praktycznie wszędzie tak jest, chcesz mieć szybką obsługę, załóż firmę, klientów indywidualnych maja w [gluteus maximus].

 

to tyle jeśli o kolejki chodzi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HiS

 

Zgadzam się z opinią o kolejkach - są wszędzie. Zdarza mi się odwiedzać ING i Lukas średnio raz na miesiąc i w porównaniu z PKO (gdzie większość emerytów i rencistów ma konta) to nie są kolejki na 0,5-1h tylko takie na 15-20 minut. Tak czy inaczej wybiorę chyba mBank, może uda się z tym przelewem wypłaty na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jak to jest z tym eMax+? ;>

Mogę wpłacić na to konto duża kwotę ostatniego dnia miesiąca (czy tam 2-3 dni przed końcem miesiąca) a % i tak zostaną naliczone?

Nie ma znaczenia kiedy wpłacam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jak to jest z tym eMax+? ;>

Mogę wpłacić na to konto duża kwotę ostatniego dnia miesiąca (czy tam 2-3 dni przed końcem miesiąca) a % i tak zostaną naliczone?

Nie ma znaczenia kiedy wpłacam?

Ej wnusiek, czas się zabrać za podstawy bankowości. ;]

 

Oprocentowanie jest podawane w stosunku rocznym. Czyli odsetki będziesz miał naliczone tylko od dni, w czasie których kasa leży na koncie.

Czyli:

 

Kwota*ilość dni*stopa procentowa/365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej wnusiek, czas się zabrać za podstawy bankowości. ;]

 

Oprocentowanie jest podawane w stosunku rocznym. Czyli odsetki będziesz miał naliczone tylko od dni, w czasie których kasa leży na koncie.

Czyli:

 

Kwota*ilość dni*stopa procentowa/365

Taa.. i ja ekonomie 'studiuje"... :oops:

;]

Dzieks grandpa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...