Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.onet.pl/1560849,2677,1,p...y,kioskart.html

 

co to za ciemnoty, ze na placu przekroczenie linii nie bylo dotychczas bledem. mnie uczono, ze jest to blad. a bylo to jeszcze przed nowelizacją.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt od kąd pamiętam, zawsze było tak, że najechanie na linię powodowało utratę szansy i trzeba było jechać jeszcze raz.

 

Teraz egzaminowany będzie losował tylko dwa elementy: skontroluje jeden płyn lub sygnał dźwiękowy i działanie jednych świateł, np. długich.

A to w sumie nic nie zmienia, bo i tak trzeba znać wszystkie światła i wlewy płynów, a dla mnie łatwiej było wymienić wszystkie po kolei niż jakieś losowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Ogólnie chyba na plus ;)

Jak tak analizuje, to nic się nie zmienia, za linie i tak trzeba było powtarzać, jedynie teraż nie wymieniamy wszystkiego po kolei a dwa - dla mnie fajnie, nie musze myśleć "hmm czy już wszystko czy o czymś zapomniałem" tylko mam konkretne i włączam ;)

 

No i 25 minut, to może być naprawdę zbawienne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działanie jednych świateł, np. długich.

Od kiedy takie światła na egzaminie wprowadzili?

 

Dotąd przekroczenie linii było dopuszczalne.

Pierwsze słyszę :blink:. Dotąd myślałem, że tylko najechanie na linie upoważniało do powtórki...

 

ŻW bajki piszę, a onet publikuje to...

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po egzaminie kierowcę czeka dwuletni okres próbny. Nie można w nim będzie pracować, jako zawodowy kierowca. Z tyłu i z przodu będziemy musieli oznakować samochód znaną sprzed lat naklejką z zielonym liściem.

Źródło - WP.PL

 

Ciekawe jak to się ma do małżeństw. Żona chce za jakiś czas zabrać się za robienie prawa jazdy, ja mam je już jakiś czas. Średnio podoba mi się pomysł oklejania nowego auta naklejkami ...

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[tu był obrazek]

Buhahaha. Rozwaliło mnie to ;) Czyli co - jak będzie wsiadać do auta to przykleje listek :D

 

Pigmej - żeby utrzymać 2 auta, dom i dziecko to jeszcze trochę za mało zarabiam ;)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha. Rozwaliło mnie to ;) Czyli co - jak będzie wsiadać do auta to przykleje listek :D

wolisz kupic listek za 8zl, czy zaplacic mandat? bo wyglada na to, ze policja bedzie miala prawo sie o to przyczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

To teraz będziemy migać długimi "przyklej listek" :lol2: :lol2: Pasuje jakiś szyfr opracować: 2x długie- zjedź z drogi/policja, 3x długie- zapal światła/załóż listek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzę na te propozycje zmian to z niektórymi mogę się zgodzić jak w końcu unormowanie spraw z quadami, ale z kolei jak patrzę na te pozostałe pomysły w tym te z liściem to już wiem co się stało z tym towarem po zlikwidowanych Smartshop-ach (czy jak to tam się zwało) od razu widać kto go likwiduje i w jaki sposób :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź z drogi = lewy kierunkowskaz :lol:

:lol:

 

Jak ten liść będzie obowiązkowy to lipa. Jeżeli już bym dzielił z kimś auto który byłby zobligowany do jazdy z czymś taki, to przykleiłbym to i na okres przejściowy bym o tym zapomniał. Czy jestem narażony na mandat jadąc z listkiem mając dziesięć lat prawko? :lol: W UK po zdaniu prawka niby "można" nakleić naklejkę P (taka sama jak L podczas kursu) i wtedy wiadomo, że jedzie zawalidroga, ale jakoś jak żona zdała nic nie nalepiałem, ale tutaj milicja ma trochę inne podejście :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Czy jestem narażony na mandat jadąc z listkiem mając dziesięć lat prawko? :lol:

Nie zdziwiłbym się gdyby tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te losowanie jest akurat dobre, bo znając życie pominąłbym coś a tak pokazujesz dwie czy trzy rzeczy i po bólu. Skończyłem już teorię, jutro pierwsza jazda, cieszę się, że przesunęli datę wprowadzenia poważniejszych zmian, np. okresu próbnego bo miał obowiązywać już od tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te losowanie jest akurat dobre, bo znając życie pominąłbym coś a tak pokazujesz dwie czy trzy rzeczy i po bólu. Skończyłem już teorię, jutro pierwsza jazda, cieszę się, że przesunęli datę wprowadzenia poważniejszych zmian, np. okresu próbnego bo miał obowiązywać już od tego roku.

Niektórzy mylą płyn do spryskiwaczy z hamulcowym albo mówią, że światła mijania są z tyłu. Moim zdaniem kazdy powinien znać podstawową budowę samochodu ale jestem np za wprowadzaniem sprawdzenia umiejętnosci zmiany koła. Wbrew pozorom wiele osób tego nie potrafi zrobić a jest to chyba podstawowa czynność eksploatacyjna w samochodzie tak jak wymiana żarówki czy dolewanie płynu do spryskiwaczy. Jakkolwiek tego też wiele osób nie potrafi zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 3 latach wrócił do WORDu na Odlewniczej w celu zapisania sie na praweczko kat A (B zdane za pierwszym razem). Ponad 2h zmarnowane na zapisanie się na egzamin. Mam jednego dnia teorie i praktykę - termin 7 lipca 13.20 Kupa czasuuuuuuu :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Niektórzy mylą płyn do spryskiwaczy z hamulcowym albo mówią, że światła mijania są z tyłu. Moim zdaniem kazdy powinien znać podstawową budowę samochodu ale jestem np za wprowadzaniem sprawdzenia umiejętnosci zmiany koła. Wbrew pozorom wiele osób tego nie potrafi zrobić a jest to chyba podstawowa czynność eksploatacyjna w samochodzie tak jak wymiana żarówki czy dolewanie płynu do spryskiwaczy. Jakkolwiek tego też wiele osób nie potrafi zrobić...

Kierowca powinien wiedzieć gdzie wlać płyn do spryskiwacza i które światła są które. Natomiast lanie oleju, płynu hamulcowego itp. to czynności, które w sprawnym aucie wystarczy skontrolować z instrukcją w ręku. Tym bardziej, że w każdym aucie jest to nieco inaczej rozlokowane.

To samo zmiana koła. Chyba nie ma nawet obowiązku ustawowego posiadania koła zapasowego. Można sobie kupić opony, które nie flaczeją po przebiciu, albo zestaw naprawczy. W ostateczności wezwać lawetę (często nawet do OC dają za free lawetę).

 

Egzamin na prawo jazdy powinien obejmować umiejętności PROWADZENIA pojazdu. A nie wszystkie czynności około tego. Idąc tym tropem trzeba by prowadzić test z umiejętności mycia pojazdu, odkurzania wnętrza, wymiany żarówek itd. Kierowca albo sobie sam to przyswoi jak zechce, albo zleci wykonanie tego komuś innego.

 

Natomiast w ogóle jestem za tym, żeby na prawko można było zdawać od młodszego wieku (np. 16 lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 16 lat to również nie jest za młody wiek na prawko... ale to zrobić tak, jak np. we Francji (opieram się na FR bo byłem niedawno):

16 lat - zdanie prawka

16 - 18 lat - obowiązkowa jazda z jednym z rodziców

zero błędów: 18 lat - pełne prawko... ale początkujący kierowca przez 3 (chyba 3) lata jeździ z naklejką A (na tylnej szybie) i ma połowę pkt (6) karnych.

Większych ograniczeń raczej brak z tego co mi opowiadano.

 

Jeździłem z takim kierowcą i w wieku swoich 18 lat napewno jeździł pewniej niż większość PL 18-latków wsiadających do auta (mnie samego też mam na myśli);

 

Nie wspominając, że tam to kierowcy (w większości) starają sobie pomóc... nie jak w PL: "Ja i tylko ja!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dla mnie 16 lat to również nie jest za młody wiek na prawko... ale to zrobić tak, jak np. we Francji (opieram się na FR bo byłem niedawno):

16 lat - zdanie prawka

16 - 18 lat - obowiązkowa jazda z jednym z rodziców

zero błędów: 18 lat - pełne prawko... ale początkujący kierowca przez 3 (chyba 3) lata jeździ z naklejką A (na tylnej szybie) i ma połowę pkt (6) karnych.

Większych ograniczeń raczej brak z tego co mi opowiadano.

 

Jeździłem z takim kierowcą i w wieku swoich 18 lat napewno jeździł pewniej niż większość PL 18-latków wsiadających do auta (mnie samego też mam na myśli);

 

Nie wspominając, że tam to kierowcy (w większości) starają sobie pomóc... nie jak w PL: "Ja i tylko ja!".

- 16 lat - zdanie normalnego prawka,

- Zlikwidować punkty karne,

- Bez naklejek i innych chorych wymysłów urzędniczych,

- Duże kary za poważne przewinienia,

- Brak ograniczeń prędkości na drogach szybkiego ruchu, autostradach, ekspresowych. Ten podział też jest zbędny- wystarczy drogi szybkiego ruchu.

- ZAKAZ stawiania fotoradarów poza granicami miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...