Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos moze czy jest roznica pomiedzy wybraniem trybu "fast" w wyłączeniem całkowitym tej opcji.. ? Ja bowiem po wejsciu do hutila ustawiłem na fast.. choć dopiero teraz się zastanawiam po co :) Zalezy mi na wydajności.. więc się pytam, a niestety mam problem z korzystaniem dyskietki.. wiadomo ze nie kazdy posiada odp czytnik ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Samsunga SP2504c i burst mam ok 175-180? Plyta DFI NForce 4.

 

Standardowa instalacja windowsa z SP2 + stery nvidia ( z IDE i bze to samo ).

Na forum widze ze macie na tym dysku burst powyzej 200. Co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, rzeczywiście nie wyłączałem. Jednak nawet po wyłączeniu żadnych efektów. Czy o czymś jeszcze nie wiem czy już powinno przynieść to zamierzony skutek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przychodzi do głowy, poza upewnieniem się, że zatwierdziłeś zmiany i firmware je przyjęło, czyli po repower wejść jeszcze raz do hutila i sprawdzić. Jeżeli nie działa, to albo dysk jest nie halo, albo jakieś ustawienia biosa, albo... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Próbowałem jeszcze jakoś odmienić tę niepokojącą sytuację i zamieszać w Biosie płyty. Podejrzenie padło na parametry System/Video Bios Shadow, które miałem włączone (nawiasem mówiąc nie wiem czy słusznie) i sądziłem, że mogło to blokować zapis do firmwaru dysku. Jednak po ich wyłączeniu nadal bez efektów.

 

Zauważyłem, iż na liście obsługiwanych twardzieli przez HUTIL-a nie ma HD160JJ. Choć z pozoru nic by na to nie wskazywało, gdyż program jest w pełni funkcjonalny i operatywny, to wydaje się jednak, że nie bez przyczyny na wspomnianej liście nie ma tego modelu, a więc nie jest to zwykłe przeoczenie edytorskie. Zwracam się więc do użytkowników przedmiotowego modelu z pytaniem czy zmiana trybu AAM w HUTIL-u przynosi zamierzony efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie nie mam żadnej opcji dającej mi wpływ na ten parametr, co też mnie dziwi (w gwoli ścisłości mam ABIT-a IC7-G). A BTW, co do tych opcji (...) Shadow, jak je najoptymalniej ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec co jest nie tak z tym dyskiem, nie dosc ze hdtach wykrywa go jako 137GB to odczyt i zapis bardzo niski

 

plyta glowna na jakiej dziala to gigabyte 7vt880-rz

 

 

sorry po prostu plyta nie miala sterownikow zainstalowanych :D, w tej chwili zapis jest na poziomie 48MB, czyli chyba w normie, zwazywszy na to, iz mobo nie obsluguje sata2

post-103028-1142166616_thumb.jpg

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego problemu z czasem dostępu. Czy zazworowanie dysku w celu zgodności z trybem S-ATA 150 rozwiąże problem, czy też robi się to w jakimś innym celu? Pytam, gdyż nie mam pod ręką żadnej zworki, a nie chcę lecieć do sklepu tylko po taką pierdółkę.

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem, kupilem dysk taki jak w podpisie i jak wlaczam jakis program albo latam po dysku to co chwile charczy tzn mysli i wydaje mi sie ze tak nie powinno byc. mialem wczesniej seagete 40GB na ata i on tak nie charczal czesto tylko jak przegrywalem cos albo cos duzeo wlaczalem. Czy inni uzytkownicy tego dysku maja takie problemy? Dodam ze moj dysk jest nowy jesli ma to jakies znaczenie(moze musi sie rozchodzic??).

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego wątku samsungowi mówie stanowczo NIE :) kiedyś jakieś 7 lat temu miałem samsunga 13 GB i od tamtej pory postanowiłem nigdy nie kupowac dysków tej firmy miałem do czynienia z maxtorami hitahi seagatami wudekami i nigdy nie było z nimi kłopotów a tu widze ze nic sie nie zmieniało ja tez jak kupiłem samsunga to na początku był cichytki a z czasem coraz gorzej a zeby nie było OT to koleś właśnie kupił ten dysk pojemność 200Gb i co ?? >> jest głośny jak nie powiem co o wiem jak samsung ;) co do szybkości jest bardzo przyzwoicie ale ten dzwiek ... eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odpowie na moje poprzednio zadane pytanie i pomoże rozwikłać tę niepokojącą zagwozdkę, która trapi mnie już od miesiąca?

 

PS: Czy SP2504C cichszy jest od HD160JJ, oczyw. przy założeniu że tryb AAM jest wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: w biosie mam wylaczona opcje SMART, co ona daje i czy powinienem ja wlaczyc??

SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology) jest to system monitorowania i powiadamiania o błędach działania dysku twardego. Jeśli zacznie się coś z nim dziać nie tak poinformuje o tym system, a następnie użytkownika stosownym komunikatem. Tak to wygląda w teorii, a w praktyce to z tym powiadamianem różnie bywa... ;) Osobiście mam ją włączoną, jakoś tak bezpieczniej się czuję... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie wku..... na ten dysk. Chodzi jakby mial z 5lat, caly czas rzezi, tawet jak szybciej przelece myszka to juz slychac dysk, moj wczesniejszy chodzil jak zegarek. W sobote pojada na gielde i powiem kolesiowi zeby mi wymenil a jak sie okaze ze te samsungi takie sa to wymieniam na WD Caviar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wielokrotnie ze szajsungi nie sa tak ciche jak sie wydaje

 

przelecialo mi przez kompa 8 egz (jvc i nidec) w róznych odstepach czasu i o zadnym nie mogłem powiedziec ze jest cichy

 

doncapone- jak wezmiesz wd to zmienisz z papucia na lać

 

albo hitachi 7k, t7k (to najcichsze hdd jakie sa na rynku) badz chwalona baraka 9. (najlepiej w wersji 160)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie to, chodzi o to ze on jakos dziwnie chodzi, normalnie jak nic nie robie to chodzi cichutko ale jak tylko wlacze jakis program albo rusze szybciej myszka to zaczyna cos szorowac, jakby ten suwak obcieral o te taleze. Wydaje mi sie ze trafilem jakis felerny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko tak zapytam - czy dyski 250GB SATA II (model SP2504C) nie psuja sie za bardzo ? czy ktos nie slyszal o naglych padach po jakims tam czasie uzytkowania ? oraz jak z glosnoscia , glowice po kilku miesiacach nie zaczynaja glosno pracowac ?

Mialem zamiar kupic Segate 300Gb SATA II 16MB cache ale jej sredni transfer jest mizerne 50MB/s a wykres predkosci zaczyna sie od okolo 60MB/s i spada do 30MB/s - wedlug samsunga to duzo jest do tylu bo jak patrzylem na testy ten Samsung dziala tak szybko jak slynna baracuda 160GB

 

Moze ktos sie orientuje kiedy w Polskich sklepach beda dostepne nowe Samsungi T133 (300Gb i 400Gb) na SATA II o talerzach 133GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam samsunga sataII 80gb i dziwne zjawisko, dysk gdzies co sekunde wydaje dzwiek, tak jakby cos doczytywal, czy tak ma byc ?? to samo jest jak sie wyloguje z windy(zeby na 100% nic nie chodzilo w tle).. a druga sprawa to wczytywanie systemu: przed pojawieniem sie znaczka winxp (tego gdzie pasek postępu lata), pojawia sie wczesniej bialy pasek na czarnym tle(lacznie system laduje sie duzo dluzej niz na maxtorze ata133) - nie widzialem tego zjawiska od czasow stawiania windyXP na celeronie 300mhz :) PS: w hdtachu transfer ok: 250-270mb... o co loto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wielokrotnie ze szajsungi nie sa tak ciche jak sie wydaje

 

przelecialo mi przez kompa 8 egz (jvc i nidec) w róznych odstepach czasu i o zadnym nie mogłem powiedziec ze jest cichy

 

doncapone- jak wezmiesz wd to zmienisz z papucia na lać

 

albo hitachi 7k, t7k (to najcichsze hdd jakie sa na rynku) badz chwalona baraka 9. (najlepiej w wersji 160)

 

Bardzo mi zalezy na ciszy a mniej troszke na wydajności.Polceasz dyski twarde marki Hitachi-dokładnie to ten dysk???

 

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=3925

 

Jakie cichutkie dyski polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...