Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wygląda tak

Dołączona grafika

 

 

jak na razie doliczyłem się 7badów.

twardziel idzie na gware :( i raczej już nie będę chciał już samsunga (raczej na bank).

zastanawiam się na seagate lub hitachi, ale raczej wybiorę seagate :)

kiedy ma się pojawić nowa seria w sklepach?? bo nie wiem czy czekać

 

edit.

na drugim twardzielu też pojawiły się bady. nigdy więcej samsung

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwalę, mam 2 x 250 GB Samsung SATA II i jeden ma 2 miesiące i był wymieniany 2 razy na nowy ( padała elektronika) i jakieś 2 tyg temu pojawiły się błedy w ID 05 Reallocated Sector Count w ilości 3 i w ID CA w ilości 1

. Czy to oznacza kolejne kłopoty ?

 

 

 

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 51 100 100 0 OK: wartość w normie

03 Spin Up Time 25 100 100 5888 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 100 100 96 OK: zawsze pozytywnie

05Reallocated Sector Count 10 100 100 3 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 253 253 0 OK: wartość w normie

08 Seek Time Performance 15 253 253 0 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 100 100 784 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 51 253 253 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 0 253 2 0 OK: zawsze pozytywnie

0C Power Cycle Count 0 100 100 95 OK: zawsze pozytywnie

BE <specyficzne dla dostawcy>0 151 142 29 OK: zawsze pozytywnie

C2 Temperature 0 151 142 29 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 85220666 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count0 100 100 3 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C9 Soft Read Error Rate 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

CA TA Increase Count 0 100 100 1 OK: zawsze pozytywnie

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na "w normie". Zresztą dysk jest prawie nowy , ile on ma moze z 1,5 miecha. Moze ktos sie spotkał z podobnym problemem <znikanie danych z dysku>

Może powodem jest podkręcony CPU? Poza tym jakie masz napięcia ? ( jeśli nie masz miernika to warto kupić )

 

ps. mój samsung 2504C działa nadal idealnie ( 2500 godzin przepracowanych i włączany 250x )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem mam z tym dyskiem

po pierwsze: Jakie sterowniki do wgrania z dyskietki

po drugie: mam płyte z 4xczerwone wejscia (nForce4 SLI) i 4x pomarańczowe wejscia (Sil3114). Pod które podpiąć dysk?

po trzecie: zainstalowałem jakos na tych czerwonych i nie wyświetla mi temperatury na dysku?

co jest grane

aha a poza tym to dostałem z dyskiem zworke. Skorzystać z niej czy też nie?

pozdr

Edytowane przez Uwencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem mam z tym dyskiem

po pierwsze: Jakie sterowniki do wgrania z dyskietki

Przeczytać instrukcję do płyty głównej

 

po drugie: mam płyte z 4xczerwone wejscia (nForce4 SLI) i 4x pomarańczowe wejscia (Sil3114). Pod które podpiąć dysk?

Przeczytać instrukcję do płyty głównej

 

aha a poza tym to dostałem z dyskiem zworke. Skorzystać z niej czy też nie?

Przeczytać informacje na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi o co chodzi, dysk 200GB 2004C, podpiety pod wyjscie SATA, zazworkowany pod moja plyte jako SATAI, a we wszystkich programach wykrywa go jako ATA133 i burnst podly bo tylko 126MB/s. Wypada to kiepsko nawet na tle identycznych samsow z tego topiq. Wiecie moze w czym rzecz?

Edytowane przez See

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać instrukcję do płyty głównej

Przeczytać instrukcję do płyty głównej

Przeczytać informacje na dysku

Toć Panoćku mi wytłumaczył że ho ho.

 

Mimo wszystko nadal czekam na jakieś sensowne odpowiedzi na tym wątku.

 

Przytocze one more time mój problem:

 

po pierwsze: Jakie sterowniki do wgrania z dyskietki - to raczej już jest wyjaśnione

po drugie: mam płyte z 4xczerwone wejscia (nForce4 SLI) i 4x pomarańczowe wejscia (Sil3114). Pod które podpiąć dysk? Które lepsze rozwiązanie?

Pod tym Sil'em3114 - nie wyświetla temperatury dysku. Dlaczego? Pod nForcem jest wszystko w porządku

po trzecie: zainstalowałem jakos na tych czerwonych i nie wyświetla mi temperatury na dysku?

co jest grane

aha a poza tym to dostałem z dyskiem zworke. Skorzystać z niej czy też nie? - to już raczej wyjaśnione.

pozdr

Edytowane przez Uwencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwencjusz: przejrzyj ten temat.. to raczej wymog dalszej dyskusji ;)

Wątek ten przejrzałem już kilka razy i nadal nie znalazłem rozwiązania.

O kontrolerze Sil3114 nie ma prawie nic a o nForce jest jeszcze mniej.

Nie rozumiem jeśli wiecie (lub jest napisane gdzieś wcześniej) jak z tym jest to jaki problem napisać raz jeszcze.

pozdr.

Edytowane przez Uwencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla odswiezenia tematu wklejam ponownie, moze ktos ma jakies pomysly?

 

"wytlumaczcie mi o co chodzi, dysk 200GB 2004C, podpiety pod wyjscie SATA, zazworkowany pod moja plyte jako SATAI, a we wszystkich programach wykrywa go jako ATA133 i burnst podly bo tylko 126MB/s. Wypada to kiepsko nawet na tle identycznych samsow z tego topiq. Wiecie moze w czym rzecz?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla odswiezenia tematu wklejam ponownie, moze ktos ma jakies pomysly?

 

"wytlumaczcie mi o co chodzi, dysk 200GB 2004C, podpiety pod wyjscie SATA, zazworkowany pod moja plyte jako SATAI, a we wszystkich programach wykrywa go jako ATA133 i burnst podly bo tylko 126MB/s. Wypada to kiepsko nawet na tle identycznych samsow z tego topiq. Wiecie moze w czym rzecz?"

to nei zworkuj go na SATA I tylko zapuść normalnie z SATA 2. Ja tak mam płyta sata I (nforce3)dysk ten sam. I burst tez w miare mam ten sam nawet cos 122MB/s. Więc w czym rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek ten przejrzałem już kilka razy i nadal nie znalazłem rozwiązania.

O kontrolerze Sil3114 nie ma prawie nic a o nForce jest jeszcze mniej.

Nie rozumiem jeśli wiecie (lub jest napisane gdzieś wcześniej) jak z tym jest to jaki problem napisać raz jeszcze.

pozdr.

Stary, bo to przecież jest temat o dyskach SATA samsunga, a nie płytach na nForce i kontrolerach Silicon Image. Jeśli szukasz tego typu informacji, to przejrzyj forum i sprawdź, czy nie ma tematu o Twojej płycie - jeśli jest, to przeszukaj go pod kątem informacji Ci potrzebnej, ewetnualnie dopisz się w nim ze swoim pytaniem. W skrajnej sytuacji załóż nowy temat z pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, bo to przecież jest temat o dyskach SATA samsunga, a nie płytach na nForce i kontrolerach Silicon Image. Jeśli szukasz tego typu informacji, to przejrzyj forum i sprawdź, czy nie ma tematu o Twojej płycie - jeśli jest, to przeszukaj go pod kątem informacji Ci potrzebnej, ewetnualnie dopisz się w nim ze swoim pytaniem. W skrajnej sytuacji załóż nowy temat z pytaniem.

No niby fakt, że temat traktuje o dyskach SATA, ale jeśli tyle osób tu pisze, że posiada te dyski no to do jakichś kontrolerów muszą je podpinać

Myślałem, że znajdzie się ktoś kto wyjaśni mi pewne sprawy dotyczące zarówno dysków SATA jak i kontrolerów do których można je podpiąć.

Nie mniej jednak wielkie dzięki za odpowiedzi które padły, no i może faktycznie zwróce się z moimi pytaniami na wątek poświęcony płytom Gigabyte.

 

A tak przy okazji, że już tu piszę to może powie mi ktoś jak ma się Burst odczytany z HD Tach'a do Burstu odczytanego z menagera urządzeń?

Jakie bursty powinienem osiągnąć na tym dysku?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

po drugie: mam płyte z 4xczerwone wejscia (nForce4 SLI) i 4x pomarańczowe wejscia (Sil3114). Pod które podpiąć dysk? Które lepsze rozwiązanie?

Pod tym Sil'em3114 - nie wyświetla temperatury dysku. Dlaczego? Pod nForcem jest wszystko w porządku

po trzecie: zainstalowałem jakos na tych czerwonych i nie wyświetla mi temperatury na dysku?

[...]

To w końcu na których nie wyświetla ? Ogólnie lepiej podpinać pod kontroler z nForce, choćby dlatego że Sil korzysta z PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu na których nie wyświetla ? Ogólnie lepiej podpinać pod kontroler z nForce, choćby dlatego że Sil korzysta z PCI.

O sorry!

Czerwony to Sil3114

Pomarańczowe to nForce4 SLI

Nie wyświetla na czerwonych tzn. na Sil3114.

Prawdopodobnie to wina sterowników. Poszukam nowszych i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe ze po poł roku dysk zrobil sie glosniejszy?? np jak uruchamiam jakas aplikacje czy czos i dysk pracuje zaczyna mi chrobotac :blink: dawniej tego nie slyszalem.Jak normalnie pracuje to go nie slysze tylko jak zaczyna myslec... czy moze to byc zwiazane z balaganem na dyskach i dawno nie reinstalowanym systemie?

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu na których nie wyświetla ? Ogólnie lepiej podpinać pod kontroler z nForce, choćby dlatego że Sil korzysta z PCI.

A nie z PCIE?

 

Update: jednak nie, czyli do bani.

http://www.siliconimage.com/products/produ...px?id=28&ptid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe ze po poł roku dysk zrobil sie glosniejszy?? np jak uruchamiam jakas aplikacje czy czos i dysk pracuje zaczyna mi chrobotac :blink: dawniej tego nie slyszalem.Jak normalnie pracuje to go nie slysze tylko jak zaczyna myslec... czy moze to byc zwiazane z balaganem na dyskach i dawno nie reinstalowanym systemie?

raczej od starości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Samsunga 160JJ ogólnie jest OK.

 

Tylko jedno ale, przy ładowaniu systemu lub otwieraniu większych aplikacji na windowsie pracuje dosyć głośno, skrzeczy głośniej niż stara 40. Może to sprawa obudowy.

 

A jak u was z tym?????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Samsunga 160JJ ogólnie jest OK.

 

Tylko jedno ale, przy ładowaniu systemu lub otwieraniu większych aplikacji na windowsie pracuje dosyć głośno, skrzeczy głośniej niż stara 40. Może to sprawa obudowy.

 

A jak u was z tym?????

 

Pozdro

Wyjmij dysk poza obudowe.. osłuchaj. Wyklucz mozliwego sprawce - obudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze samsungów mogą podać jaką mają w SMART wartość Hardware ECC recovered? Bo ja mam tak:

ID	Opis atrybutu	Próg	Wartość	Najgorsze	Dane	StanC3	Hardware ECC Recovered	0	100	100	4249968	OK: zawsze pozytywnie

i rośnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...