Skocz do zawartości
Ouara

% Za Ortografię

Rekomendowane odpowiedzi

NARESZCIE !! TYLE POWIEM !!

 

Malo co denerwuje mnie tak mocno jak razace bledy ortograficzne. Sam przyznaje, ze mam problem z zapamietaniem paru wyrazow (np. zawsze sie zastanawiam, czy obejrzec pisze sie przez RZ :> sam teraz nie wiem, czy dobrze napisalem), ale sorry... ludzie ktorzy pisza ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury powinni dostawac punkty, moze sie czegos naucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wręcz przeciwnie. Gdyby skrypt zamieniał "ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury" na "który", jednoczesnie kolorujac wyraz na czerwono, to efekt byłby lepszy niz danie %, ponieważ

1) taka osoba natychmiast po napisaniu postu zobaczy, gdzie zrobiła bład

2) wyrazy na czerwono beda rzucały sie w oczy w kazdym poscie, w przeciwienstwie do procentow, ktorych nikt nie widzi.

 

Zreszta było juz cos takiego na forum phpbb (na tym tez jest, ale sie chrzanią tagi i nikomu nie spieszy sie, zeby to naprawic) i imho jest to bardzo skuteczne rozwiazanie.

 

EDIT:

O własnie! Widzicie - jest taki skrypt, ale zamiast zmienic slowo na czerwono, wyświetla tagi. Należy zrobic liste najczesciej popelnianych bledow i naprawic ten skrypt :)

1488944[/snapback]

Myślałem, że chodzi o samą zmianę bez podświetlenia na czerwono (bo wtedy to byłoby bez sensu).

W takim wypadku jestem za tzn. za poprawą błędu z wyróżnieniem wyrazu w którym wystąpił (żeby się wbiło do głowy) i procentami (żeby wiedza się utrwalała ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie hodzi mi o pżypadki gdy w poście niema rzadnego pszecinka czy krobki w tym temacje to soł jeszcze krutkie posty i da się fszystko zrozómieć ale zdażają sieł takie rze post jest na puł strony i żadnego pszecinka czy kropka.

 

 

Błedy są zrobione specjalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sgj

Przecinki to wyższa szkoła jazdy;]

Ja z ortografia nie mam problemow (wiele ksiazek sie przeczytalo;]), jednak zasady interpunkcji wciaż nie są mi w 100% znane. Poza tym, błednie postawiony przecinek moze byc bardziej uciązliwy niż jego brak, dlatego daj sobie spokoj;]

Natomiast z nagminnie popełnianymi ortami sprawa wyglada inaczej - to po prostu bije w oczy, jak juz ktos zauwazył. Dlatego proponuje naprawienie tego skryptu i rozszerzenie go o nowe "regułki";] Da sie zrobić, zeby nie wyswietlalo tych tagow?? Czy na prawde jest to takie trudne do zrobienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pomysłu "procentowania" rażących błędów. Wiadomo, że każdemu się może trafić. Mnie również. Ale jak zauważę u siebie jakiegoś byka lub literówkę, to edytuje posta. Najbardziej mi się podnośi jak widzę śróbki. Jako konstruktor, co dzień mam do czynienia ze śrubami, a tu nagle śróbki... :D Jako człowiek nieco posunięty w latach :? , nie wierzę w żadne dysleksje itp wynalazki. Za moich czasów w szkole nie było żadnych dyslektyków, co najwyżej matoły którym się nie chciało uczyć :D To są wymówki z czystego lenistwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zmieniło się podejście dyslektyków

za moich czasów w szkole tacy ludzie byli nakłaniani do przyłożenia się do nauki. Bycie dyslektykiem (czy innym dysortografem) nie stanowiło wymówki, tylko początek ciężkiej pracy.

 

co do znaków interpunkcyjnych u mnie jest słabo

dlatego w postach używam zamiast nich entera ;-)

a przeczytałem w życiu wagon książek i nic, kropki przecinki i inne średniki są moim nieodownym wrogiem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A słyszeliście o błędach w kodzie PHP?? Bo najbardziej obecnie wkurzają mnie na forum teksty:

 

{COLOR=red}ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury{/COLOR}

{COLOR=red}[ciach!]{/COLOR}

 

Nawiasy zmieniłem celowo, bo problem polega na tym, iż WIDZĘ napis "color=red" - a chyba tak nie powinno być. Proszę więc o poprawienie tego w miare możliwości.

 

2. To "sprawdzanie pisowni" ma chyba lekko skopany słownik albo ja nie potrafię go używać. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błedy są zrobione specjalnie!

1489039[/snapback]

O w mordę :blink: Dobrze że się wytłumaczyłeś ;)

 

Najbardziej mi się podnośi jak widzę śróbki. Jako konstruktor, co dzień mam do czynienia ze śrubami, a tu nagle śróbki...

1489270[/snapback]

Mnie skręca jak widzę odświerzanie :blink: Ludzie korzystający z forum powinni znać ten wyraz, niestety dzisiaj jednego posta widziałem z czymś takim :|

 

Jako człowiek nieco posunięty w latach  :? , nie wierzę w żadne dysleksje itp wynalazki. Za moich czasów w szkole nie było żadnych dyslektyków, co najwyżej matoły którym się nie chciało uczyć :D To są wymówki z czystego lenistwa.

1489270[/snapback]

Coraz więcej tych wszystkich dys... Kiedyś było mniej, bo między innymi ludzie nie korzystali tyle z kompów i z netu. Dzisiaj, patrząc na inne fora dyskusyjne (szczególnie o grach), to aż człowiekiem wstrząsa tak można robić tyle błędów.

Niestety tak już jest, iż człowiek robi się coraz bardziej leniwy i nie zwraca na błędy ani na to, ażeby pisać poprawnie. Najłatwiej zdobyć papiery na dys... i mieć wszystko gdzieś :angry:

 

 

PS. Odświeżanie jest formą poprawną jakby ktoś nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba 3 razy posta przeczytać, żeby zrozumieć o co wogóle chodzi. :?

Jeżeli ktoś nie lubi sprawdzania pisowni z IPB, to Opera (Aspell) i Firefox (Spellbound) mają możliwość sprawdzania pisowni. Polecam.

Już kiedyś cytowałem to na forum, ale dalej mi się "podoba":

Chejka mam mały porblem niemoge ziastalować pewnej ważnbej żeczy do tej przeglondarki jave zaistalowałem ale niemoge zasitalowac macromedia llum medila flasch wchodze sobie na jakąś stornek z grami i pisze że czeba tego pulingu kilma i pisze że łonczy z macroedmia i tka strasnzie długo i nic a jak wchodze na strone tego progrmau to niestety stronak nie istnieje a ten pulin mi jest poczeby do wszelkich gier powtażam jave posiadam podajcie mi jakiś link gdze bym mugł zaistalować ten pulin po porstu nie wyświetlają mi sie niekotre żeczy pomocy

:D Oryginał, nic nie zmieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

zeby nie zakladac nowego tematu to spytam tu;)... po jakim czasie sciagacie te % za inne bzdety? bo juz to chyba z 2 miechy mam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10% za ortografie od Sty 7 2005, 13:13 i mi to nie przeszkadza tylko przypomina aby zwracać uwagę na ortografię i jestem jak najbardziej za zaostrzeniem kar.

Zastanawiam się czy za nagminnie łamanie zasad ortografii polskjiej poprostu nie zabronić na jakiś czas pisania i robić to tak długo aż się nie nauczy korzystać ze słownika.

Niektórym takie środki mogą wydać się drastyczne ale ja uważam że tak trzeba postępować aby coś się zmieniło i to jest moje zdanie.

Edytowane przez Galvatron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kary jak najbardziej, ja nie robie błędów i tacy użytkownicy powinni być jakoś wyróżniani, i nie chodzi mi tu o procenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kary jak najbardziej, ja nie robie błędów i tacy użytkownicy powinni być jakoś wyróżniani, i nie chodzi mi tu o procenty

1499912[/snapback]

 

:lol: :mur: I co jeszcze? Może chcesz otrzymać list gratulacyjny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej i co teraz zaczniecie jechać po nim czy coś po co sith ten komentarz bo chyba tylko po to aby zaczeła się niepotrzebna wymiana zdań ?

Uważam, że wystarczyło aby moderator lub admin lub moderator napisał co i jak.

Edytowane przez Galvatron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kary jak najbardziej, ja nie robie błędów i tacy użytkownicy powinni być jakoś wyróżniani, i nie chodzi mi tu o procenty

1499912[/snapback]

 

:blink: :blink: :blink:

Ooooooooo

Dobry jesteś, ja bym się bał napisać takie zdanie o sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej i co teraz zaczniecie jechać po nim czy coś po co sith ten komentarz bo chyba tylko po to aby zaczeła się niepotrzebna wymiana zdań ?

Uważam, że wystarczyło aby moderator lub admin lub moderator napisał co i jak.

1500032[/snapback]

 

Nie chodzi mi o "jechanie, czy też nie, po kimś". Jeżeli na forum pojawia się jakis głupi wg mnie pomysł, to mam prawo go skomentować. KROPKA!!!

Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że ty zaczynasz po mnie jechać - ale tego nie powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam że bez sensu byłoby nagradzanie za dobrą ortografię.

chcesz nagród to idź sobie na konkurs - dyktando. w moim mieście co roku się odbywa i zwycięzca dostaje około 3000 tysięcy zł.

w sam raz na kolejne słowniki i encyklopedie.

 

ale karanie jak najbardziej

zgodnie z zasadami ustalonymi z moderami i paranoikiem ja zacząłem raportować rażące mnie błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czepiam się przepraszam cię za to sithh.

Wiadomo każdy popełnia błędy ale jak ktoś to robi co drugie słowo to już przesada.

Może się uda zaprowadzić porządek ale tylko jeśli wszyscy będą pomagać w zwalczaniu tego zjawiska a taką mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, np rozpoczynanie zdania z małej litery :)

1500395[/snapback]

No, albo używanie skrótu "np." bez kropki - joke, of course. :-P

Nie dajmy się zwariować. Nikt nie będzie się czepiał literówek, czy pojedynczych błędów (chyba, że są to błędy typu "k t u r y" - tego nie da się znieść). Nie ma przecież osób w stu procentach piszących poprawnie, a i automaty (np. Word) są czasami zawodne.

Niektóre "dzieła literackie" jednak wołają o pomstę do nieba i IMO 10% to stanowczo zbyt łagodny wymiar kary.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nigdy nie dostałem % za ortografię , raz mechl!k mnie upomniał ale to wszystko ;-)

 

A propo dyslektyków jest tak dużo teraz w szkołach bo każdy z nich ma np. dłuższy czas pisania egzaminu gimnazjalnego i mają też wiele innych przywileji.

 

Ale należy tępić dysleksje.

 

PZDR

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...