Skocz do zawartości
Ouara

% Za Ortografię

Rekomendowane odpowiedzi

IV. 7

przy zakladaniu konta pierwsza czynnoscia bylo zaznaczenie checkboxa pod Regulaminem z wdziecznym tekstem Przeczytałem, i zgadzam się z zasadami

kazdy z nas zdaje sobie sprawe z mozliwosci popelniania bledow - badz ortow badz literowek ale te kilka sekund na sprawdzenie lub tez przycisk edycji istnieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja na piszę co o tym sądzę.

 

Jestem przeciw dawaniu procentów za ortografa, ale za dawaniem % przy rażących głupota postach. Przykład posta za który wg. mnie powinny polecieć procenty:

 

No bo tak gosc przeznacza na kompa pewien fundusz i wybiera gowno które sie kupy nie trzyma i zostaje reszty z tego funduszu 210 zl a ja sie zastanawiam jakiego kompa mu dobrac na amd zeby byl wypas i zeby zmiescic sie w 5000 z monitorem i ze wszystkim no mniej wiecej 4000 zl na kompa i jak go do tego jeszcze przekonac bo juz mi sie pomysly skanczyly upar sie na p4 bo mu reputacja inetl w leb kopnela upar sie na palita bo mial a bylo g i co mam mu dobrac ??? i jak uzasadnic

Pierwszy lepszy jaki znalazłem, to przykład i nie ma na celu obrażania autora.

 

Natomiast jeśli ktoś pisze zrozumiałego posta, ale zdarza mu się ortograf (ja np. nałogowo piszę wogule zamiast wogóle) to dawanie % byłoby przesadą. Tak samo przy szybkim pisaniu czasem zdarza się przestawienie liter, np. sławne już "nei".

 

Ale mimo wszystko nie wiem czy karanie za ortografy dużo da, ponieważ osoby tak piszące jak podałem przykład wyżej zazwyczaj piszą tylko kilka postów i znikają, więc +10% nie zrobi na nich dużego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja na piszę co o tym sądzę.

 

Jestem przeciw dawaniu procentów za ortografa, ale za dawaniem % przy rażących głupota postach. Przykład posta za który wg. mnie powinny polecieć procenty:

Pierwszy lepszy jaki znalazłem, to przykład i nie ma na celu obrażania autora.

 

Natomiast jeśli ktoś pisze zrozumiałego posta, ale zdarza mu się ortograf (ja np. nałogowo piszę wogule zamiast wogóle) to dawanie % byłoby przesadą. Tak samo przy szybkim pisaniu czasem zdarza się przestawienie liter, np. sławne już "nei".

 

Ale mimo wszystko nie wiem czy karanie za ortografy dużo da, ponieważ osoby tak piszące jak podałem przykład wyżej zazwyczaj piszą tylko kilka postów i znikają, więc +10% nie zrobi na nich dużego wrażenia.

1589444[/snapback]

Ale administracja, moderka i regulamin jest za. Dura lex, sed lex. Bełkotliwe i debilne posty są usuwane i oprocentowane.

 

BTW I, Wikktor dostałeś % za tytuł tematu, a na ortografię zwróciłem uwagę tylko przy okazji. Powinieneś dostać 20, gdybym podszedł do zagadnienia restrykcyjnie regulaminowo, a dostałeś tylko 10. Brałem poprawkę na fakt, że jesteś "świeżym" użytkownikiem i możesz mieć problemy ze znalezieniem się na forum.

 

BTW II, IamWeasel, nie pisze się wogule, ani wogóle, tylko w ogóle. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak napiszę "wogule" to dostanę teraz % nawet jeśli cały post będzie zrozumiały, z przecinkami i w ogóle :) ?

1589632[/snapback]

Raczej nie. Ja bym dał, ale reszta moderacji jest nieco mniej restrykcyjna i stąd taki zapis w systemie punktacji ostrzeżeń, a nie inny. Większość jest większością i muszę to uszanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też jestem całkowicie ZA

 

sam osobiście uważam się za niezłego ortografa i w ogóle (skromność :P), niektóre posty naprawdę aż rażą, jak się je czyta :?

 

przypomina mi się tu sprawa z niektórymi fajnymi aukcjami na Allegro, gdzie jak się przeczyta opis to też można zemdleć, ale to już OT, więc kończę :)

 

TĘPIĆ ORTy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też jestem całkowicie ZA

 

sam osobiście uważam się za niezłego ortografa i w ogóle (skromność :P), niektóre posty naprawdę aż rażą, jak się je czyta :?

 

przypomina mi się tu sprawa z niektórymi fajnymi aukcjami na Allegro, gdzie jak się przeczyta opis to też można zemdleć, ale to już OT, więc kończę :)

 

TĘPIĆ ORTy !

1591524[/snapback]

 

Ja tez jestem za bo potem mówi się , że Polacy to analfabeci nie umieją pisać i czytać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zauważy błąd powinien zwrócić uwagę temu kto go popełnił. Trzeba tępić wszelkie dysmózgowia w tym zwłaszcza brak umiejętności posługiwania się ojczystym językiem. Niemniej punkty za to to, może już przesada, sami userzy powinni się tym zająć. Przyłączcie się do akcji z mojego podpisu! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja proponuje dodać do słownika forumowego takie coś: głuwna, zamuwienie. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1737370 litości :(

 

EDIT: W tym temacie można dopatrzeć sie bardzo dużo różnych ortów.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhahaahhaha nie miales a sie wypowiadasz pod gry to jest dobry proc widzialem go w grach, a sie nie znasz to sie nie wypowiadaj

za takie posty powinno byc ZPP :angry: dysmuskofie róóólez

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J te zposiadam altuski 110 i tez musze powiedziec ze jestem zadowolony

przedewszystkim Jakos dzieku zalezy od sprtzetu znayczsie wierzy icon_razz.gif

jesli ktos pcozebuje glosniczkow tka jak mowicie na imprezke do posluchania w domu

t opjest wystarczajace.wysoko tonowy ...zeczywiscie czesczy ale tylko jak jest glosno

ustawiona bas ...byl dobrtyry teeraz te glosniki sa juz wyslurzone .... powgniatane milion razy ...

ostatnio nawet w jednym barchol rozwalil mi mebrane ...skleilem czarnym silikonem z obu stron nawet

nie trzeszczy icon_razz.gif zamowilem jzu zestaw naprawczy do tcyh kolumn i mysle ze bedoize pienie ladnie

fakt kolumny nie 1 mlodosci ale tez moga byc icon_smile3.gif jesli chce sei posluchac mp3 z kompa radia

czy na imprezce cos wykolowac

Ja mam do tego Diore aws 504 70 w. ale nie da rady dac n a full bo trzezzcza glosniczki icon_razz.gif

przy tym jest Kolektor graf 7 ustawien na karzdy glosnik i jest spox icon_smile3.gif

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH URZYTKOWNIKOW POLSKIEGO SPRZETU icon_smile3.gif

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A co powiecie na taki kwiatuszek ?

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś ma dyzortografię, to ma wysłać zeskanowane zaświadczenie od lekarza do adminów ? :)

Jeśli nie potrafi przepisać tego, co ma na tym niby-papierku to powinien się na głowę leczyć.

Poza tym dysortografia to czyste lenistwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś ma dyzortografię, to ma wysłać zeskanowane zaświadczenie od lekarza do adminów ? :)

Zjawisko dysleksji, dysortografii jakoś tak dziwnie nasiliło się ostatnimi czasy. Każdy kto robi błędy lub po prostu nie chce nauczyć sie kilku zasad pisowni, zaraz przedstawia zaświadczenie o w/w przypadłościach (które dzisiaj nie jest trudno sobie zorganizować). Ale zakładając, że faktycznie ktoś jest na to chory to jest wiele narzędzi pomagająch takim ludziom w prawidłowej pisowni. Podejrzewam , że osoby naprawde dotknięte tymi dolegliwościami i będące tego świadomę starają sie mimo tego pisać prawidłowo. Ja do szkoły podstawowej uczęszczałem w latach 1974 - 1982 i wtedy o takich przypadkach jakoś nie było słychać (a skoro są teraz to i musiały być w tamtym okresie) i wszyscy ludzie których znam z tamtego okresu lub są w podobnym wieku piszą prawidłowo. Nie znaczy to, że nie robią błędów, ale są to błędy w ilości śladowej. Sam orłem z ortografii nie byłem i do dzisiaj często zastanawiam się nad pisownią wielu wyrazów i w takich przypadkach korzystam ze słowników a i tak zdarza mi się robić byki. Rozumię, że ktoś zrobił błąd w tym co pisze, czasem z pośpiechu czasem zagapienia się i na pewno w takim przypadku nie jest to powód do ich wytykania. Ale to co pokazał cytowany koleś to jest kpina i kompletny brak szacunku dla osób ,do których wypowiedź jest kierowana.

 

ps. w podstawówce i szkole średniej miałem kolegę, który podpadał pod w/w przypadłości. Nie było dla niego różnicy między "ó" a "u" , "rz" a "ż" itd. A pomimo tego napisał i zdał maturę, którą oblewało sie wtedy (1986 r.)robiąc trzy błędy ortograficzne. To znaczy , że jak się chce to można się nauczyć.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za. Tępić za rażące byki ortograficzne. Żeby tak poniewierać naszą piekną polszczyznę... :-|

Dysortografia, dysgrafia, dysleksja... phi, nie ma czegoś takiego. Ludzię wygłupiąją się żęby dostać papierek i mieć łatwiej na maturze. Ale co z tego jak potem w życiu to chyba niezbyt przyzwoicie takimi bykami sypać i usprawiedliwiać się dysleksją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Ja również jestem za. Tępić za rażące byki ortograficzne. Żeby tak poniewierać naszą piekną polszczyznę... :-|

Dysortografia, dysgrafia, dysleksja... phi, nie ma czegoś takiego. Ludzię wygłupiąją się żęby dostać papierek i mieć łatwiej na maturze. Ale co z tego jak potem w życiu to chyba niezbyt przyzwoicie takimi bykami sypać i usprawiedliwiać się dysleksją.

tez tak mysle;) ja caly czas poprawiam kumpla na gg ktory ma papiery ze jest dyslektykiem;) a on dalej pisze tak jak pisal.... wiec chyba jednak cos jest w tej ich "chorobie" :blink: Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dziecka stwierdzoną dyslekcję i dysgrafię, lecz jakoś sobie radzę. Generalnie usprawiedliwiać się jest najłatwiej. Pozdrawiam.

Byles za przeproszeniem gowniarzem i juz wszyscy wiedzieli ze masz dyslekcje ??

litosci ;/

pokaz mi dziecko na poczatku podstawowki lub w zerowce ktore bledow nie robi...ja zawsze sadzilem ze zjawisko dyslekcji itp to kpiny...bo to wszystko jest w glowie..wystarczy usiasc i nauczyc sie kilku regulek, parenastu wyjatkow itp..i nie ma bata zeby sie dalej robilo razace bledy...mowie razace bo czasem blad moze zdarzyc sie kazdemu..

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak wytłumaczysz przypadek dysgrafii, który polega na nerwowych drgawkach rąk.

To tez uważasz za wymysł. Z dyslekcją jest troche inaczej (czyt. łatwiej). Wynikiem dyslekcji jest brak koncentracji, który jednak można ćwiczyć. Mi się z biegiem lat udaje naprawdę całkiem nieźle. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysleksją/dysgrafią jest tak jak z rentą. ;)

Niektórym się naprawdę należy innym nie. Nie wszyscy renciści przecież powinni mieć rentę. Jest wielu takich (większość), co sobie to 'załatwili'. Podobnie jest z dysleksją/dysgrafią - jedni na prawdę mają z tym problem, natomiast większość załatwiła sobie u odpowiedniego lekarza taki papierek i są niby tymi dys... a w rzeczywistości są 'zdrowi'.

Po poprzednim systemie odziedziczyliśmy cwaniactwo. Widać to chociażby patrząc właśnie na renty i dys...

 

Nie chciałbym tu nikogo atakować ani bronić, ale mam prośbę. Zanim napiszecie że dysleksja to 'ściema' zastanówcie się. ;) Na świecie oprócz białego i czarnego mamy jeszcze różne odcienie. Nie wszystko jest takie proste jak nam się wydaje.

 

Znam kilku dyslektyków/dysgrafów którym zależy na tym, aby tą dys... pokonać (czyt. korzystają ze słownika itp.). Takie osoby najbardziej cenię. Są też niestety tacy, co tej dys... nie mają i mają gdzieś czy robią błędy czy nie - takich nie lubię, tak samo jak tych, co sobie takie papierki załatwiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Corso, bardzo mi sie podobała ta wypowiedź. Dysleksja nie może być usprawiedliwiana na każdym kroku. Jak dla mnie to w 90% przypadków z forum lenistwo i świadome narażanie na szykany tych, którzy naprawdę cierpią z powodu tej wciąż tajemniczej choroby. Dzisiejsza młodzież ma za nic polszczyznę, a później płaczą, że złe oceny z języka polskiego mają. Cóż, jak się książek nie czyta tylko lampi w monitor/telewizor, albo baluje całymi dniami, to jak można używać poprawnie ojczystego języka...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chyba żeby w poście zaznaczać na jaskrawy kolor ortola ;) Wtedy autor zauważy żecoś napisał nie tak ;)

Jest na czerowno i co, i poza tym że widze "cały" post na czerwono to nic, autor nie kwapi sie jakoś żeby to poprawić. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...