Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

To sobie kup, od lat nikt nie uzywa myszy bez scrolla. Poza tym przyciski przy odpaleniu kilku okien nie rozsuwają sie tylko zawsze zachowują stałą szerokosc. Niezaleznie czy to jest przycisk jednej kopii programu czy przycisk z mini przyciskami (max 2) pokazującymi ze jest otwarte kilka kopii.

Wyzej masz screena z opisem. Nie podoba mi sie to, ze odpalony program zmienia szerokosc, a nie odpala sie na prawo od ikon, tak jak to bylo w XP/Viscie.

 

Małe ikonki wyglądają tak:

Dołączona grafika

Uruchomione programy odznaczają się ramką.

 

Musiałeś coś kombinować po instalacji, gdyż nie spotkałem się jeszcze nigdzie z przypadkiem, aby świeżo po instalacji systemu pasek był skonfigurowany niestandardowo.

wierz mi, ze nic nie kombinwalem, tak wyglada opcja duzych ikon po instalce - to swiezy 7, nie uzywam go praktycznie do niczego za wyjatkiem benkowania sterownikow :

Dołączona grafika

 

I jak mowilem, ikony u mnie rozsuwaja sie po odpaleniu, nie jest otwierane nowe okno po prawej od ikon. Wkurza to.

 

Edit - popatrz na to, dodatkowo wlaczylem IE

Dołączona grafika

 

Zamiast otworzyc sie na prawo zostawiaajc ikone, ta sie rozsuwa. Tak jest z kazym programem tutaj, nie wyskakuje jako kolejny na pasku ,a robi mi burdel - czesc otwarta, czesc zamknieta.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym tu k(&* pierSFSlisz?

 

Miałem dac screena ale widze ze juz dal go soulburner. Przycisk ma ZAWSZE STAŁĄ szerokosc.

 

wierz mi, ze nic nie kombinwalem, tak wyglada opcja duzych ikon po instalce - to swiezy 7, nie uzywam go praktycznie do niczego za wyjatkiem benkowania sterownikow :

Nie, nie wygląda tak. Domyslnie są same przyciski, bez nazw. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage, rozbrajasz mnie :D Aż nie wiem co Ci odpisać :D

 

To są domyślne ustawienia:

Dołączona grafika

 

edit - przestań już może obstawać przy swoim i krytykować Windows 7 za coś, co standardowo jest wyłączone... po prostu ustaw ten pasek tak, jak Microsoft przykazał :P

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie po instalacji Windows 7 przyciski są duże i zwinięte. Przyciski zawsze mają stałą szerokość niezależnie od wersji samego Windows 7.

 

A kolega z tego co pisał wyżej to wychodzi, że ma chyba jakieś paranoidalne odchyły z tymi podwójnymi klikami itd, to jest tylko i wyłącznie kwestia oduczenia się od dawnych nawyków i przejście na nowe, bardziej funkcjonalne rozwiązania (tak, Windows 7 ma kilka bardzo przydatnych funkcji, sam łapię się jak jestem u kogoś na XP i próbuję np. ciągać okno do górnej krawędzi).

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O czym tu k(&* pierSFSlisz

 

 

 

edit - przestań już może obstawać przy swoim i krytykować Windows 7 za coś, co standardowo jest wyłączone... po prostu ustaw ten pasek tak, jak Microsoft przykazał :P

 

O tym kwa :

Dołączona grafika

 

Ile razy mam odpalonego firefoxa? No pytam sie kwa ile? To jest ta zajebista funkcjonalnosc 7. Majac 3 programy tego samego typu, chowaja sie w swoja ikone, musze myszka najechac na nie, otworzy sie "okno z oknami", w nim dopiero myszka wskaze, o ktore okno chodzi mi w tym momencie. Na XP/V odpalam 3 programy, te nie sa w 1 ikonie i nie musze pajacowac z wybieraniem z okna nad ikona. Jedynym srodkiem na to jest..to moje ustawienie, "never combine", ale wtedy idiotycznie rozsuwa mi okna , a te znowu nie odpalaja sie po sobie na prawo, a jak widac od razu przy programie. To jest cos CO MI NIE PASUJE i przez co mam w 4 literach 7.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, bo XP grupuje domyslnie od 5 a przy tym nie wiadomo co jest w którym oknie i trzeba sprawdzac kazde z osobna...

 

 

Mozemy tak sobie pisac ale i tak obalimy kazde z twoich z d***y wyjetych argumentów. Naprawde chcesz tego?

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ta, bo XP grupuje domyslnie od 5 a przy tym nie wiadomo co jest w którym oknie i trzeba sprawdzac kazde z osobna...

Moze Ty nie wiesz. Mnie nie interesuje podglad. Jesli cos robie tak wiem co mam w jakim oknie i jeszcze nigdy to nie bylo dla mnie problemem, majac nawet do 10 okien. Pamietam, ktore gdzie sie zwinelo. A XP grupuje, ale to tez wylaczam od razu. Zwijam 10 folderow, pamietam dokladnie gdzie co jest i moge ekspresowo odpalic ten sam, nie potrzebuje podgladu nad oknem by trafic w folder, ktory chce w danej chwili zobaczyc tracac czas bo pamietam gdzie go zwinalem, pamietam ktory to byl.

 

 

Mozemy tak sobie pisac ale i tak obalimy kazde z twoich z d***y wyjetych argumentów. Naprawde chcesz tego?

Teach me master, show me the way...bo jak widze tylko Ty posiadles absolutna wiedze i tylko Ty wiesz co jest dla mnie wygodniejsze i co ja pamietam po zwinieciu okna :lol2:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kiego drzesz ryja ze ci sie nie podoba? Nie przypinaj programów, włącz sobie quick launch i zamiast pie*&(^&lic jaki to W7 jest zły bedziesz miał pasek zadań identyczny z XP, a przepraszam z Win95 z ubiegłego wieku...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To po kiego drzesz ryja ze ci sie nie podoba? Nie przypinaj programów, włącz sobie quick launch i zamiast pie*&(^&lic jaki to W7 jest zły bedziesz miał pasek zadań identyczny z XP, a przepraszam z Win95 z ubiegłego wieku...

Jedynym, ktory drze ryja jestes ty, nie mowiac, ze jako pierwszy zaczales uzywac wulgaryzmow, ale widocznie inaczej nie potrafisz, kwestia wychowania. Nie podoba mi sie, a ze to jest forum - pisze o tym.

 

Masz, tutaj kolejna wygodna z twojego wspanialego sytemu :

http://www.sevenforums.com/tutorials/888-q...le-disable.html

 

Bede jeszcze pierdzielic sie z oesem, gdy Vista jest tym samym i nie ma tak upierdliwiajacego zycia paska jak 7. Bede poprawiac za 450/850 to co oni zwalili. Jasne.

 

PS - to czy podoba mi sie cos z ubieglego wieku to MOJA SPRAWA, nie rozpieszczaj mnie swoim wygodnictem bo mi to nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ma pokazac ten link? Bo jakos nie moge za bardzo zrozumiec co miałes na mysli. Zresztą trudno zrozumiec cos napisanego w dziwnej składni nie uzywanej w języku polskim.

 

"Upierdliwy" pasek zadań z W7 po pół minucie i kilku kliknięciach...

 

 

 

Trzeba byc na prawdę ograniczonym zeby narzekac na cos co mozna sobie w kazdej chwili zmienic...

 

Ale przeciez łatwiej jest pisac przez dwie strony jaki to Windows jest zły jak się nie potrafi obsługiwac systemu niz wykonac pare kliknięc myszą...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorując Waszą dyskusję oraz rzucanie mięsem napiszę do kolegi acd z poprzedniej strony:

 

Pobierz wszystkie aktualizacje do W7 z Windows Update.

 

Rzuciłem okiem na Google i natrafiłem na to:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=286101

W telegraficznym skrócie: gość wyłączył Multi-GPU w opcjach sterowników i użył sterów 185.20. Wprawdzie to stary post, bo teraz są nowsze wersje, ale opcja Multi-GPU jest warta sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cos CO MI NIE PASUJE i przez co mam w 4 literach 7.

W jakimkolwiek temacie bym nie czytal twoich postow tylko i wylaczenie narzekasz, czy jest w ogole cos na swiecie z czego jestes zadowolony? Nie sadze... nie podoba ci sie Win7, zostan przy Viscie, nie podoba Vista, wroc do XP, nie podoba ogolnie Windows, przerzuc sie na Linuxa/Maca ale skoncz juz narzekac bo twoje posty to jeden wielki placz, jesli "wszystko jest zle i mi nie odpowiada" to tego nie uzywaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jakos pod windows xp nie musialem załączeć eax żeby na mp3 i winamp miec dzwiek 5.1 . Moze to bylo oszukane 5.1 ale nie wnikam nie wymagam dolby a tylko by graly wszystkie glosniki .

Bzdura! Pliki mp3 sa stereo to oznacza że są 2 kanałowe! Jakbyś nie wiedział...

Nie zależnie od systemu musi być dodatkowy plugin w odtwarzaczu lub włączona opcja w sterownikach karty dźwiękowej która udaje dźwięk przestrzenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne. Aby Winamp, lub inny, odtwarzał muzykę we wszystkich kanałach, musi być użyty plugin lub włączona odpowiednia opcja w sterownikach karty dźwiękowej - w przypadku Audigy i nowszych, wystarczy odpalić Creative Audio Console i wybrać tryb "Stereo surround" w karcie CMSS-3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli: poza funkcjonalnością, z której skorzystamy raz (po instalacji systemu), paskiem i ładnym wyglądem... nie ma żadnych powodów do przesiadki ;]

 

To jest jednak tylko moja opinia, a każdy zrobi tak, jak uważa.

Dodam tylko, że jako stary wyjadacz gubię się w ustawieniach Visty/W7, niektóre usprawnienia utrudniają mi życie, a mój XP i tak najlepiej pracuje na schemacie "Klasyczny Windows" - bez Luny, Aero i innych udziwnień. Po latach to naprawdę się nudzi.

No nie jest to prawdą, bo otrzymujemy system wydajniejszy od XP a wieloma funkcjami z Visty, choćby szukajka w menu start, która jest rewelacyjna. Używam 2 interfejsów sieciowych i to też jest super rozwiązane, podobnie bezpieczeństwo i użytkownicy. Do tego sterowniki same się dociągają z Windows Update ( a sorry, jak ktoś ma pirata, to nie ;) ). Jak dla mnie 7 to bomba. I przede wszystkim w końcu macowcy nie powiedzą, że brzydko wygląda ;).

 

Btw. rozwiązałem mój problem z dźwiękiem. Zagięty kabel ;), także jeden z 2 problemów jaki miałem z 7 jednak przestał być problemem, a więc pozostał 1 - problem z instalacją na niektórych kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więc wyjaśnię sprawę, bo przyznam się, że podałem za mało informacji.

Windows XP, podobnie jak 7 pochodzi z MSDN AA. W7 stoi u brata i sprawdza się u niego w 100%. Ani razu brat się nie skarżył, że coś nie chce działać na 7. XP jest u mnie, ale jest to raczej zło konieczne. Na co dzień używam Ubuntu, który w 100% mi wystarcza. Jednak gdy muszę zdiagnozować dysk lub odzyskać dane, to nie wszystko da się zrobić na Ubuntu - nie wszystkie programy diagnostyczne mogą uzyskać dostęp do dysków.

 

Wróćmy jednak do samego W7...

Zachwalacie jakieś tam zintegrowane zarządzanie siecią, wyszukiwanie w menu start, pasek i cuda niewidy.

 

Zintegrowane zarządzanie siecią jest zakręcone, podkłada jedynie banalne opcje pod ręką, a to czego zazwyczaj człowiek potrzebuje, jest ukryte pod tysiącem dodatkowych przycisków i zbędnych pytań o pozwolenie. Poza tym, przy czym można grzebać w ustawieniach sieci na co dzień? Ustawiam raz i ma chodzić.

Tyczy się to też wielu innych opcji, które od czasów Windows 95 było w tym samym miejscu, a od czasów Visty MS próbuje je przed nami chować.

 

Wyszukiwanie w menu start większego sensu dla mnie nie ma. Aplikacje systemowe równie szybko odpalam ze Start->Uruchom, bo nazwy plików znam na pamięć, a pozostałe aplikacje szybciej wyklikam w menu (opóźnienie ustawione na 0), niż wklepię w wyszukiwanie.

 

A pasek? Szybciej przełączę 10 programów przy pomocy Alt+Tab, niż Wy znajdziecie swój na pasku/panelu, który niepotrzebnie zabiera przestrzeń roboczą ekranu. ;]

 

BTW: Windows Update istniej bodajże od W98. A pobieranie sterowników z sieci działa bez problemu w XP.

 

Podsumowując:

W7 ma wiele usprawnień, nowych opcji i możliwości. Jest kolejną ewolucją po XP i świetną rehabilitacją po Viście. Potrafi więcej i daje więcej. Jest prawie idealny (sic!). Ale...

Jeśli ktoś od lat siedzi/siedział w Windows i zna go na wylot, a do tego ma sprzęt nie pierwszej młodości (tym bardziej 1 rdzeń, 32bit i pamięć do 2GB), to przesiadka z XP na W7 nie ma totalnie sensu. Jest to zwykłe marnowanie zielonych papierków, czasu na naukę nowego układu niektórych funkcji, miejsca na dysku i mocy obliczeniowej sprzętu.

Przyznam się, pracowałem parę dni na Vista, pracowałem parę dni na W7 RC i z przykrością przyznaję, że dla starych wyjadaczy nowe systemy są czasami denerwujące, gdy od nowa trzeba się uczyć podstawowej obsługi systemu.

I nie przekonają mnie jakieś argumenty, że wychodzi aplikacja, która działa tylko na W7. XP posiada również odmianę 64bit, więc (poza DX11, +3GB pamięci) nie widzę powodów do przesiadki.

----

Jest to oczywiście moje osobiste zdanie. Nikogo nie nakłaniam, nikomu nie zakazuję i nawet nie proszę o polemikę ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie w menu start większego sensu dla mnie nie ma. Aplikacje systemowe równie szybko odpalam ze Start->Uruchom, bo nazwy plików znam na pamięć, a pozostałe aplikacje szybciej wyklikam w menu (opóźnienie ustawione na 0), niż wklepię w wyszukiwanie.

Ale czego ograniczasz tak jego funkcjonalnosc? Wyszukiwanie w Menu Start nie tylko przeszukuje Menu Start ale jest połączony z wyszukiwarką dyskową, a od kiedy kilka firm się uparło ze MS ogranicza konkurencje mozna tam podpiąć równiez zewnątrzną wyszukiwarkę szukającą juz nie tylko po dysku ale równiez po sieci.

 

BTW: Windows Update istniej bodajże od W98. A pobieranie sterowników z sieci działa bez problemu w XP.

Działa bezproblemowo jak ktos się znajdzie w tej zaszczytnej grupie posiadania sprzetu z listy kilkudziesięciu obsługiwanych urządzeń...

 

XP posiada również odmianę 64bit

Technicznie rzecz biorąc nie posiada. To co nazywa się XP x64 to NT 5.2, znany jako Server 2003. Nawet IIS siedzi tam w wersji 6 a nie 5 jak w normalnym XP. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego co wczesniej pisal Firekage

kuzwa co za problem dla jajoglowych z Microshitu zeby dodac pare opcji wiecej

dac mozliwosc skonfigurowania windy na wiecej niz 2 sposoby ??

Bez jaj , sie poprostu odwala robote minimalnym kosztem i nakladem pracy

ludziska robia za Betatesterow i wszystko jes Git ( bo bigbrother patrzy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowane zarządzanie siecią jest zakręcone, podkłada jedynie banalne opcje pod ręką, a to czego zazwyczaj człowiek potrzebuje, jest ukryte pod tysiącem dodatkowych przycisków i zbędnych pytań o pozwolenie.

Które wyłącza się jednym ruchem suwaka i żadnych więcej pytań. Tak samo jak w Vista.

Tyczy się to też wielu innych opcji, które od czasów Windows 95 było w tym samym miejscu, a od czasów Visty MS próbuje je przed nami chować.

...

Jeśli ktoś od lat siedzi/siedział w Windows i zna go na wylot,

j.w. kwestia przyzwyczajeń ale (już to pisałem) trudno żeby wszystkie systemy przez następne 200 lat wyglądały tak samo. Muszą być zmiany również wizualne.

Monotonia jest dobra dla dziadków na emeryturze.

a do tego ma sprzęt nie pierwszej młodości (tym bardziej 1 rdzeń, 32bit i pamięć do 2GB)...

Chyba żart, system jest całkiem sprawny przy 1GB a i na 512MB dla www i jakiegoś filmowania wystarczy.

Większym spowolnieniem sa stare dyski w tych komputerach niż system!

 

Nie wiem jakby trzeba byc ograniczonym żeby sobie nie poradzić z kilkoma ustawieniami w innych miejscach. Góra kilka dni i wszystko jasne. tymbardziej jak sam powiedziałeś wiele z tego ustawia się raz na długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno żeby wszystkie systemy przez następne 200 lat wyglądały tak samo.

Niektórzy chyba by tego chcieli.

Ja mam tylko nadzieje ze w kolejnych okienkach wyeliminują w koncu wszystkie pozostałe okienka zaprojektowane... 15 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba by tego chcieli.

Ja mam tylko nadzieje ze w kolejnych okienkach wyeliminują w koncu wszystkie pozostałe okienka zaprojektowane... 15 lat temu.

Ciekawe, czy ktoś z Microsoftu zagląda na tą stronę -> http://www.windows7taskforce.com/ ;) Naprawdę, niektóre prastare rzeczy bardzo gryzą - po prostu nie pasują do reszty nowo zaprojektowanych elementów systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś momentu czytam ten wątek ale nie natknąłem się na swój problem. Otóż podczas zapisywania plików Adobe Acrobat czy np. Photoshopem dostawałem często (tak 50% szans) komunikat "Nie masz uprawnień do modyfikowania plików w tej lokalizacji sieciowej (...)". Tworzony był uszkodzony plik po czym wystarczyło go nadpisać daną aplikacją i było O.K.

Znalazłem rozwiązanie na forum www.neowin.net i piszę to bo do szału doprowadzało mnie częste zapisywanie na 2 razy. Problem występuje gdy używacie NOD32 z włączoną opcją "Ochrony systemu plików w czasie rzeczywistym". Należy wyłączyć w ustawieniach parametrów technologii ThreatSense opcję skanuj podczas "Tworzenia pliku".

Może komuś się to przyda ;)

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś momentu czytam ten wątek ale nie natknąłem się na swój problem. Otóż podczas zapisywania plików Adobe Acrobat czy np. Photoshopem dostawałem często (tak 50% szans) komunikat "Nie masz uprawnień do modyfikowania plików w tej lokalizacji sieciowej (...)". Tworzony był uszkodzony plik po czym wystarczyło go nadpisać daną aplikacją i było O.K.

Znalazłem rozwiązanie na forum www.neowin.net i piszę to bo do szału doprowadzało mnie częste zapisywanie na 2 razy. Problem występuje gdy używacie NOD32 z włączoną opcją "Ochrony systemu plików w czasie rzeczywistym". Należy wyłączyć w ustawieniach parametrów technologii ThreatSense opcję skanuj podczas "Tworzenia pliku".

Może komuś się to przyda ;)

Mam dokładnie ten sam problem, w*^wić się można, jednak uzywam eseta, jakiś sposób na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ograniczasz tak jego funkcjonalnosc? Wyszukiwanie w Menu Start nie tylko przeszukuje Menu Start ale jest połączony z wyszukiwarką dyskową, a od kiedy kilka firm się uparło ze MS ogranicza konkurencje mozna tam podpiąć równiez zewnątrzną wyszukiwarkę szukającą juz nie tylko po dysku ale równiez po sieci.

A jak sobie napisze odpowiednią aplikację, to dodatkowa ikonka obok zegara będzie synchronizować czas z serwerami, podawać pogodę, pakować pliki, blokować porty i parzyć kawę. Rozmawiamy o tym, co fabrycznie jest w systemie. Fabrycznie grzebie po menu, tudzież partycji z systemem.

 

Działa bezproblemowo jak ktos się znajdzie w tej zaszczytnej grupie posiadania sprzetu z listy kilkudziesięciu obsługiwanych urządzeń...

Ale jest? Jest. ;)

 

Technicznie rzecz biorąc nie posiada. To co nazywa się XP x64 to NT 5.2, znany jako Server 2003. Nawet IIS siedzi tam w wersji 6 a nie 5 jak w normalnym XP.

Nazywa się XP 64bit? Nazywa. A czy jest oparty o XP, czy 2003 to mało istotne. Grunt, że nie jest to ani Vista, ani 7.

Wymieniasz dużo rzeczy, które podobno potrafisz wykonać szybciej, a na końcu i tak przyznajesz, że chodzi o nawyki.

Chodzi także o nawyki, a nie tylko i wyłącznie. Odwracając kota ogonem: Chwalicie W7, a na końcu wychodzi na to, że zauważalne różnice między W7 i XP oraz konkretne korzyści z posiadania tego pierwszego to wygląd i 3 funkcje na krzyż, które nawet na konfigu P4HT, 2GB, 500GB-SATA2 nie mają większego znaczenia w codziennym użytkowaniu systemu, przez 90% użytkowników domowych.

 

Odnosnie tego co wczesniej pisal Firekage

kuzwa co za problem dla jajoglowych z Microshitu zeby dodac pare opcji wiecej

dac mozliwosc skonfigurowania windy na wiecej niz 2 sposoby ??

Bez jaj , sie poprostu odwala robote minimalnym kosztem i nakladem pracy

ludziska robia za Betatesterow i wszystko jes Git ( bo bigbrother patrzy )

Mylisz się. Jak by odwalać robotę minimalnym kosztem, to wszystkie opcje dostępne w XP, były by w W7 w tym samym miejscu, bo tam przywykli ich szukać użytkownicy od 2000 roku (a czasami od 98/95). Problem w tym, że oni robią wszystko pod nowych użytkowników. Dla nich bez znaczenia jest, gdzie jest dana opcja, bo i tak muszą się nauczyć. Jednak stary użytkownik 95-XP będzie musiał przebrnąć przez setki niepotrzebnych dróg, aż znajdzie potrzebną mu opcje, która przez 10 poprzednich lat była na tym samym miejscu.

 

Które wyłącza się jednym ruchem suwaka i żadnych więcej pytań. Tak samo jak w Vista.

Przesuwanie suwaka nie rozwiązuje przypadku, w którym opcje dotychczas wyświetlane domyślnie, zostały ukryte za przyciskami "Więcej" czy "Zaawansowane". Nie chcę więcej, nie chce zaawansowanych. Chce standardowe te, co tam powinny być.

 

j.w. kwestia przyzwyczajeń ale (już to pisałem) trudno żeby wszystkie systemy przez następne 200 lat wyglądały tak samo. Muszą być zmiany również wizualne.

Monotonia jest dobra dla dziadków na emeryturze.

Porównując do motoryzacji: Jeśli przez 10 lat stacyjka była po prawej stronie kierownicy i nikt się nie skarżył, to po kiego grzyba przenosić ją na lewą stronę, czyli tam gdzie się jej nikt nie spodziewa?

 

Chyba żart, system jest całkiem sprawny przy 1GB a i na 512MB dla www i jakiegoś filmowania wystarczy.

Większym spowolnieniem sa stare dyski w tych komputerach niż system!

To, jaki system na jakiej ilości pamięci można uruchomić to ja dobrze wiem. Pytanie, czy warto dla tych 3 opcji na krzyż pchać W7 na SocketA czy 478? Weźmy poprawkę na to, że system jest pisany raczej pod X2,C2D oraz nowsze. 2 rzeczy:

1. Nie wmówisz mi, że na 512/1024MB W7 nawet po optymalizacji chodzi szybciej od XP po optymalizacji.

2. Nie wmówisz mi, że jest obecnie aplikacja (lub powstanie w najbliższym roku), która wymaga W7 do działania i jednocześnie ruszy na takim konfigu, a nie ruszy na XP.

 

Nie wiem jakby trzeba byc ograniczonym żeby sobie nie poradzić z kilkoma ustawieniami w innych miejscach. Góra kilka dni i wszystko jasne. tymbardziej jak sam powiedziałeś wiele z tego ustawia się raz na długi czas.

A kto mówi o nieradzeniu sobie? Dla mnie równie dobrze ten system może być cały po angielsku, a częściowo nawet po niemiecku. Chodzi raczej o sam fakt bezsensownego przenoszenia opcji z jednego miejsca w drugie, czy też ukrywanie ich za przyciskami wspomnionymi wyżej. Po co z każdą wersją mam na nowo odkrywać system Windows, który obecnym ogólnym zarysie ma 14 lat?

 

Niektórzy chyba by tego chcieli.

Standard PC, ATX, PCI, dyski optyczne to dużo starsze standardy, a mimo to nadal klepią to samo. Więc system mający 15 lat w swoich założeniach to nic złego.

 

Ja mam tylko nadzieje ze w kolejnych okienkach wyeliminują w koncu wszystkie pozostałe okienka zaprojektowane... 15 lat temu.

Co masz na myśli? Nadal będzie pasek na dole, Start po lewej, zegar po prawej, aplikacje pomiędzy nimi. W prawym górnym rogu aplikacji 3 przyciski (lub 4), po lewej ikonka i napis. Pod nim menu itd.

W starcie będzie dostęp do panelu sterowania, ostatnio używanych programów i plików, jakaś tam wyszukiwarka oraz foldery i zakładki użytkownika. Co innego można wymyślić?

 

System operacyjny to ma być środowisko pracy, a nie zabawka w przerwach między pracą. Jak będę potrzebował pasków szybkiego dostępu, zegarków, pogody czy innych zbędnych narzędzi, to sobie je pobiorę z Sieci i zainstaluję. Po co robić z systemu operacyjnego śmietnik?

 

Jak tak dalej będzie szło, to w końcu ktoś im przemówi do rozsądku i będzie na początku instalatora pytanie:

"Jaki system rodziny Windows jest Ci najbliższy?" i do wyboru XP/Vista/W7. Od naszej decyzji będzie zależeć, czy będziemy zawaleni mnóstwem niepotrzebnych ułatwień, ostrzeżeń i przycisków "Zaawansowane", czy raczej będziemy mieć prosty system ze wszystkimi potrzebnymi opcjami na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie napisze odpowiednią aplikację, to dodatkowa ikonka obok zegara będzie synchronizować czas z serwerami, podawać pogodę, pakować pliki, blokować porty i parzyć kawę. Rozmawiamy o tym, co fabrycznie jest w systemie. Fabrycznie grzebie po menu, tudzież partycji z systemem.

Jak ktos chce to i pozostałych partycjach, a jak ktos bardzo chce to mozna odpalic przeglądarkę bezporednio na wyszukiwanym hasle z...

 

 

 

To jest opcja prosta, bez dodatkowego oprogramowania. Ta wyszukiwarka potrafi znacznie więcej.

 

 

 

Nazywa się XP 64bit? Nazywa. A czy jest oparty o XP, czy 2003 to mało istotne.

Bardzo istotne bo jest to inny system i program napisany dla NT 5.1 nie musi dzialac na 5.2. W dodatku nie zawiera wiele składników XP x86.

 

Standard PC, ATX, PCI, dyski optyczne to dużo starsze standardy, a mimo to nadal klepią to samo.

Standard PC? Co to takiego?

 

ATX? Wiesz czego dotyczy ten standard?

 

PCI? Ten standard juz "umiera".

 

Dyski optyczne? Sorry ale mielismy płyty CD, DVD, obecnie mam w komputerze nagrywarkę Blu-ray. To ma niby byc to samo?

 

W starcie będzie dostęp do panelu sterowania

I niech sobie bedzie. Stare menu start juz nie istnieje, a nowe pomimo ze zawiera te same opcje zawiera tez wiele nowych. Przeglądałes w ogóle cos wiecej w systemie? Czy zatrzymałes się na pulpicie i menu start? Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując do motoryzacji: Jeśli przez 10 lat stacyjka była po prawej stronie kierownicy i nikt się nie skarżył, to po kiego grzyba przenosić ją na lewą stronę, czyli tam gdzie się jej nikt nie spodziewa?

Przecież menu Start nikt nie przenosił i tak analogicznie jak i stacyjka jest w tym samym miejscu.

Włączanie wielu funkcji w samochodach też zmienia swoje miejsce z modelu na model poza kilkoma podstawowymi.

 

W ten sam sposób masz wspomniane menu start, panel sterowania w którym zgrupowano ważne funkcje systemu a pod PPM na pulpicie wciąż masz dostęp do ustawień ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ma pokazac ten link? Bo jakos nie moge za bardzo zrozumiec co miałes na mysli. Zresztą trudno zrozumiec cos napisanego w dziwnej składni nie uzywanej w języku polskim.

 

"Upierdliwy" pasek zadań z W7 po pół minucie i kilku kliknięciach...

 

Trzeba byc na prawdę ograniczonym zeby narzekac na cos co mozna sobie w kazdej chwili zmienic...

 

Ale przeciez łatwiej jest pisac przez dwie strony jaki to Windows jest zły jak się nie potrafi obsługiwac systemu niz wykonac pare kliknięc myszą...

A czy mógłbyś podać gdzie zmieniłeś te opcje, żeby ten pasek tak wyglądał jak wygląda? Dziękuję z góry :).

 

Ogólnie ja nie mam zastrzeżeń to tego systemu, używam RC 7100 i działa naprawdę stabilnie. Będę używać go do maja, później zmienię sprzęt i kupię wraz z nim Oem'a. Można kupić w Polsce w wersji angielskiej? Rozumiem, że w przypadku Oem'a mam licencję na 1 komputer, jak to miało miejsce w przypadku XP. W razie zmiany mobo licencja wygasa, dobrze mówię? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...