Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

OEM JEST przywiązany do płyty głównej i tylko do niej. Jak zmieniasz jakiś podzespół za WYJĄTKIEM mobo, może ( ale nie musi) kończyć się to koniecznością ponownej aktywacji. W Waszym wypadku była taka konieczność. Jeśli wymienisz MoBo na inną ( i nie jest to spowodowane wymianą gwarancyjną) tracisz prawo do korzystania z zakupionego OEM-a. Proste i logiczne. Odsyłam do lektury licencji oprogramowania Microsoft...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do lektury licencji oprogramowania Microsoft...

nie moglem sie doszukac takiego info w standardowej umowie OEM, w ktorej mowa jest tylko o calym kompie. masz moze jakiegos linka do bardziej szczegolowej jej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja musiałem ponownie aktywować system po..... dołożeniu 2 kości ram - miałem 2x1GB dołożyłem jeszcze 2x1GB i kicha - aktywacja online nie zadziałała i musiałem dzwonić do konsultanta...

 

ps. czy 32bit vista ultimate zobaczy normalnie 4GB ramu? ponoć obsługuje 8GB, ale wole sie upewnić, co by nie było tak jak z home premium - niby obsługuje 4GB a system widzi 2,8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja musiałem ponownie aktywować system po..... dołożeniu 2 kości ram - miałem 2x1GB dołożyłem jeszcze 2x1GB i kicha - aktywacja online nie zadziałała i musiałem dzwonić do konsultanta...

 

ps. czy 32bit vista ultimate zobaczy normalnie 4GB ramu? ponoć obsługuje 8GB, ale wole sie upewnić, co by nie było tak jak z home premium - niby obsługuje 4GB a system widzi 2,8GB

Wersja 32bit obsługuje maks 4GB ram, w optymalnych warunkach zobaczy 3,6-3,8GB szukać w biosie płyty opcji "memory hole remap"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 32bit obsługuje maks 4GB ram, w optymalnych warunkach zobaczy 3,6-3,8GB szukać w biosie płyty opcji "memory hole remap"

Mam płytę EVGA 680i i nigdzie w biosie nie mogę znaleźć takiej lub podobnej opcji (bios zaktualizowany do najnowszego z marca 2007) Może tu się jakoś inaczej to nazywa? Tu jest link do instrukcji - jak by ktoś miał czas zerknąć w opcje biosu czy wogóle jest taka opcja był bym wdzięczny :D

Powiedzcie, dlaczego w każdym opisie visty 32 bit ultimate jest napisane, że obsługuje 8GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę tych co wiedzą :) o info czy Winfast TV PVR2000 ze sprzętowym mpeg2 działa na Vista (Premium) 32 bit. ?? Chodzi mi głównie czy działa sprzętówka tej karty na 32 bitach visty.

 

EDIT:

Stery pod 32 i 64 bity do winfastów.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę EVGA 680i i nigdzie w biosie nie mogę znaleźć takiej lub podobnej opcji (bios zaktualizowany do najnowszego z marca 2007) Może tu się jakoś inaczej to nazywa? Tu jest link do instrukcji - jak by ktoś miał czas zerknąć w opcje biosu czy wogóle jest taka opcja był bym wdzięczny :D

Powiedzcie, dlaczego w każdym opisie visty 32 bit ultimate jest napisane, że obsługuje 8GB ?

Faktycznie twoja płyta nie posiada tej opcji...

Ostatnia nadzieja to spróbowanie przełącznika /PAE w windows vista, jeśli płyta obsługuje może to pomóc, jesli nie to jedyny ratunek to wersja x64, sądząc po sigu dużo przestrzeni adresowej jest zajęte przez sprzęt ;)

 

Tu jest lin k do strony M$ odnośnie przełącznika PAE na viście:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa468629.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam instalowac Viste z MSDNAA. Przejzalem sporo na tym forum ale jest tyle postow,ze trudno to ogarnac wiec spytam tu o najistotniejsze dla mnie informacje.

 

1.Czy Vista w wersji 64 bit jest w pelni funkcjonalna? dzialaja gry i soft? (pomijam kwestie sterownikow)

2.Czy wydajnosc aplikacji 32 bitowych uruchamianych w wersji 64 bit jest nizsza? Glownie chodzi mi o nowe gry.

3.Czy Areo Glass spowalnia gry?

4.Czy komp z mojego podpisu bedzie komfortowo dzialal z tym systemem?

5. Czy w wersji z MSDNAA mozna wybrac jaka sie chce wersje systemu?

 

Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z sidebarem, który zniknął, na task barze nie ma ikonski za niego odpowiedzialnej, a jak próbuje włączyc z panelu/menu start to się nie włącza :/

 

ma ktoś jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem:

Podczas uruchamiania systemu do pewnego momentu wszystko ładuje się jak nalezy (jest pulpit, pasek zadan itp itd) po czym następuje przerwa około 20 sek a dopiero po tej przerwie uruchamiaja się programy z traya (CCC, speedfan i kaspersky)

W czasie tej przerwy uzyteczność jest minimalna, a dodam że ani nie mieli dyskiem ani nie ma obciażenia proca. Poprostu nastepuje 20sek pauza.

Ma ktoś jakieś rady??

Może jakiś wpis do rejestru or smth?

Bo takie uruchamianie czasami doprowadza mnie do szewskiej pasji :D hyh

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z sidebarem, który zniknął, na task barze nie ma ikonski za niego odpowiedzialnej, a jak próbuje włączyc z panelu/menu start to się nie włącza :/

 

ma ktoś jakieś rozwiązanie ?

Panel sterowania-wyglądz klasyczny-właściwości paska bocznego....

Mam nadzieje ze pomoże

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania-wyglądz klasyczny-właściwości paska bocznego....

Mam nadzieje ze pomoże

Pozdr.

Nie wiele mi to pomogło... co mam tam niby włączyc ?

klikajac w windows sidebar w menu startt pojawia sie kółko na chwile i znika o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) zamykanie systemu tez do szybkich nie nalezy 30s to lekka reka :/

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

po prawej stronie 2-krotnie kliknąć na wartość 'WaitToKillServiceTimeout' i zmniejszyć ja z domyślnych 20000 (20 sek) do np. 2000 (2 sek).

 

U mnie po tym zabiegu wyrażnie szybciej zamyka system. 20 sek, to maksimum i zdarza się nieczęsto. Średnio jest to 8 sekund, od momentu kliknięcia "zamknij".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec mam dobra ;) Twoja porade od reki zastosowalem jak tylko ja podales :D

 

Tak szybko Ci zamyka po jakim czasie kompa? U mnie komputer chodzi minimum 24h, im dluzej chodzi tym dluzej zamyka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku, nie ma znaczenia jak długo chodzi komp. Czas zamykania systemu jest zawsze taki sam. Raz na kilka dni zdarza się jednak, że zamyka mi w ponad 20 sek. Nie wiem od czego to zaleźy.

 

U mnie komp chodzi zdecydowanie krócej. Max to 10h dziennie.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer chodzi minimum 24h, im dluzej chodzi tym dluzej zamyka :/

Potwierdzam. Kiedy miałem jeszcze Vistę, miałem dokładnie to samo. Tyle że u mnie system zamykał się nawet ponad minutę (bez grzebania w rejestrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aero w Viście Home Basic

 

Najtańsza, najprostsza wersja Home Basic systemu Windows Vista jako jedyna nie pozwala na skorzystanie z nowego interfejsu graficznego Aero Glass. Okazuje się jednak, że jest możliwa aktywacja za pomocą zmiany jednego klucza w rejestrze systemowym. Aby tego dokonać, wystarczy uruchomić edytor rejestru (regedit), w którym należy odnaleźć lokalizację HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM i zmienić w niej wartość klucza Composition na 1 oraz Composition Policy na 2. Potem trzeba jeszcze ponownie uruchomić usługę Desktop Windows Manager Session Manager poprzez restart systemu lub wykonanie w konsoli z uprawnieniami administratora poleceń net stop uxsms i net start uxsms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko - skonfigurowane połączenie Neo na Thomsonie 330. Działa i ma sie dobrze. Ale... Podczas startu sysu zawsze wyświetla mi się okno nawiązania połączenia "Połącz z..." i domyślnie Neo. Oczywiście sam nie łączy, ale proponuje połączenie.Troszkę to irytujące, bo chciałbym sam wybrać moment kiedy ma podłaczac do netu. Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale:

panel sterowania-sieć i internet-połączenia sieciowe a następnie wchodzisz we właściwości połączenia neo i w zakładce opcje odznaczasz "dołącz domenę logowania....."

chyba o to chodzi

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aero w Viście Home Basic

 

Najtańsza, najprostsza wersja Home Basic systemu Windows Vista jako jedyna nie pozwala na skorzystanie z nowego interfejsu graficznego Aero Glass. Okazuje się jednak, że jest możliwa aktywacja za pomocą zmiany jednego klucza w rejestrze systemowym. Aby tego dokonać, wystarczy uruchomić edytor rejestru (regedit), w którym należy odnaleźć lokalizację HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM i zmienić w niej wartość klucza Composition na 1 oraz Composition Policy na 2. Potem trzeba jeszcze ponownie uruchomić usługę Desktop Windows Manager Session Manager poprzez restart systemu lub wykonanie w konsoli z uprawnieniami administratora poleceń net stop uxsms i net start uxsms.

a u mnie ten trick nie działa niestety, ktoś to sprawdził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem ze nie moge sobie poradzic z wentylatorem na moim gf 6800 agp (winfast a400) , zainstalowalem sterowniki ze strony nvidii i nie widze tam opcji redukcji obrotow , chodzi caly czas na full, riva tuner heh nie dziala, bylbym wdzieczny za jakas sugestie , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...