Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki mały problemik ... taki tyci tyci ;) Bardzo często po wyjściu z jakiejkolwiek gry lecz także po wyłączeniu się screensavera wykrzacza mi sie cały obraz, jeden wielki art (prążki, kropeczki iitp). Dziwne jest, że naciskając przycisk power (pod nim mam funkcje Sleep) komp przechodzi normalnie do tego stanu, po "obudzeniu" wyświetla się całkiem prawidłowo obraz logowania usera do systemu, lecz po zalogowaniu obraz nadal jest "wykrzaczony" pomaga jedynie restart.

Dodam, że kombinowałem ze sterami ... na wszystkich jest to samo. Nie wiem co z tym zrobić. Sprzęt mam sprawny, na XP nie ma żadnych problemów z grafiką-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym się przesiadać na Vistę, to tylko 64bit, a na 64bit jest mało aplikacji, nie ma sterowników do karty satelitarnej SkyStar2 ( są tylko 32bitowe ), a dużo gier ma problemy z 64bitami, więc zostaję przy XP, bo mam oryginała.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntune bylo wczesniej ;]

ktore nie przyjmowalo prawie zadnych taktow innych niz seryjne, przyda mi sie oc grafy bo na 7300gt tnie mi wygaszacz ten "bąble" czy jak go tam microsoft nazwal

 

edycja

@Fidma to jednak ktoras z wtyczek do tlena robila mi te haki, chyba przejde na gadu :lol:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ciekawe podejście prezentują spece od marketingu M$. najpierw przedpremierowa wpadka gdy okazało się, że system robi z użytkownika potencjalnego złodzieja i to on będzie decydował co jest dla niego dobre. do tego kontrowersyjny PatchGuard, który sprawia, że po premierze poprzedzonej bardzo długim otwartym okresem testowym, programów ochronnych jest jak na lekarstwo. później zapowiedź superłaty jeszcze przed oficjalną premierą - totalna kompromitacja! zbyt spore wymagania systemowe - dławią większość produktów mobile, a od desktopowców wymagają sporych nakładów oferując jedynie wydajność zbiliżoną do poprzednika. efekt? producenci odwracają się od Visty więc M$ grozi obcięciem dotacji dla tych którzy nie będą siłowo wdrażać Visty w swoją ofertę. na forach ludzie przeklinają nowy produkt - sprzedaż Visty leci na pysk! angole podpisują petycję przeciwko polityce cenowej (która nawiasem jest w tym kraju przegięciem pały). generalnie (w każdym kraju) podział oferty cenowej jest nieadekwatny do potrzeb i zapowiedzi. cena najtańszej wersji Basic nie odbiega znacząco od droższych propozycji i nie wypełnia luki w uboższych warstwach społeczeństwa, którym nadal bardziej opłaca się piracić choć jest wśród nich masa chętnych na inwestycję w legalny os. na dodatek M$ skraca okres wsparcia WU dla produktów Basic, Premium i Ultimate!!! (który sam promuje pod szyldem najpełniejszego z całej serii). żeby było śmieszniej kilka dni wcześniej przedłuża wsparcie dla rodziny XP do 2014 (tym samym jest ono dłuższe od produktów domowych spod znaku V dla których termin mija dwa lata wcześniej!!!). tymczasem Bill ściąga pirackie filmy z sieci i cieszy puchę. czy to początek końca?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... w 2001 roku wsparcie dla XP zapewne nie było przewidziane datą 2014. Jak dobrze pamietam, to po wejściu XP, też wszyscy narzekali na ten system, a teraz ci sami ludzie palaja do niego niemal dozgonną miłością. No i nie zapominajmy, że Vista ma dopiero miesiąc z hakiem, a na XP wszyscy chuchają już od ponad pięciu lat. Poza tym większe wymagania są jak najbardziej na miejscu. Każdy system miał o wiele większe wymagania niż poprzedni, tak było jest i będzie. Gdyby miało być inaczej, siedzieli byśmy teraz wszyscy na 286 i monochromatycznych monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się co do wymagań - to jasne że powinny rosnąć. przy czym w momencie wejścia na rynek, po tak długim okresie otwartych testów, przed Vistą powinien rozwinąć się czerwony dywan aplikacji, sterowników i dodatków, a nowości sprzętowe (w tym głównie notebooki) powinny przyciągać klienta znaczkiem V. tymczasem nowy os raczej odstrasza poważniejszych użytkowników, nie licząc entuzjastów nowości. mam wrażenie, że XP mimo podobnej krytyki radził sobie o niebo lepiej. sytuacja w której miesiąc po jego premierze ogłoszonoby o dwa lata dłuższe wsparcie niż dla królującego 98SE naraziłaby M$ na ogromne straty - zwłaszcza po bluescreenach w czasie samej premiery. dla mnie to precedens, który musi mieć ekonomiczne uzasadnienie. do tego postawa M$ jest zupełnie odwrotna od oczekiwanej. to chora sytuacja w której klient czuje się poszkodowany ponieważ zainwestował w nowy produkt. jasne, że początki każdej nowej platformy są trudne ale gdy producent skraca perspektywę która i tak nie zdaje się różowa, nie robiąc nic w związku z ostrą krytyką nowego produktu - to jakaś kpina albo..

spójrzmy na to z innej strony:

XP to rynkowa gwiazda, a Vista to challenger.

to jasne, że wejście nowości musi zachwiać pozycją lidera, którego ma zastąpić.

tak więc jesteśmy miesiąc po premierze i pozycja XP musiała zostać zachwiana.

pytanie czy challenger generuje na tyle duże zyski by zrekompensować wynikłe straty, a w perspektywie zwiększyć dochody. dajemy mu więc miesiąc i analizujemy wyniki, prognozując dalszy rozwój sytuacji. jeśli są naprawdę słabe - uruchamiamy procedury osłonowe ratujące pozycję dotychczasowej gwiazdy tak by zminimalizować straty - (patrz paradoksalne wsparcie). innymi słowy challenger zalicza poważny falstart i konieczna jest zmiana polityki rozwojowej. oczywiście Vista to ogromne przedsięwzięcie i prędzej czy później musi stanąć na własne nogi. jednak wygląda na to, że zamiast szybkiego boom tej platformy będziemy świadkami plum ;)

------------------------

 

SuperFetch w Viście wymiata! po instalacji na 512MB czułem jak system się muli w stosunku do XP ale już drugiego dnia zdziwiło mnie, co sprawiło, że nagle komp dostał takiego kopa skoro nic nie zmieniałem i tylko jedno przychodzi mi do głowy - jestem pełen uznania :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperFetch - super, dziwna funkcja ;)

 

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5826

 

No, jesli w windowsie robi sie tylko pare rzeczy, to na pewno ciekawe....

 

Do xp wbrew pozorom, przynajmniej ja (;) ) bylem przychylnie nastawiony(czytywałem jeszcze wtedy CHIPa), zas w przypadku visty, na miesiace przed premiera było to prawie zupełnie inne myslenie ...

 

Wiec dem, jesli nie przeprowadziłes badan, badz nie masz dostepu do takich(pisze to, choc wiem, ze takich nie ma .. ;) ) to nie pisz postów głoszacych iz w obecnym czasie, gdy wychodził xp "wszyscy" ja obsmarowywali...

Ja zaczałem narzekac i bede to robił z kazdym systemem(wiadomo... wszystko ma błedy i nie ma doskonałych programow ) dopiero po czasie tak na prawde.

 

Poki co testujcie viste, a nuz pojawia sie super programy okrajajace je ze smieci, a pozostawiajace przydatne innowacje !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... w 2001 roku wsparcie dla XP zapewne nie było przewidziane datą 2014. Jak dobrze pamietam, to po wejściu XP, też wszyscy narzekali na ten system, a teraz ci sami ludzie palaja do niego niemal dozgonną miłością. No i nie zapominajmy, że Vista ma dopiero miesiąc z hakiem, a na XP wszyscy chuchają już od ponad pięciu lat. Poza tym większe wymagania są jak najbardziej na miejscu. Każdy system miał o wiele większe wymagania niż poprzedni, tak było jest i będzie. Gdyby miało być inaczej, siedzieli byśmy teraz wszyscy na 286 i monochromatycznych monitorach.

Nie przesadzaj, oprócz plucia że coś tam np. scaner z początków lat 90' lub jakaś gierka nie działa, zresztą na 90% tego typu problemów znalazły się rozwiązania, wszyscy chwalili XPeka za kosmiczną wręcz stabilność w porównaniu do 98, BSOD oglądało się z wyjątkiem przesadzonego oc góra raz na pół roku, a nie co parę dni, za to że gierki chodziły ciut lepiej, (a nie dużo gorzej jak pod Vistą), za o niebo lepszy i wygodniejszy interface i za setki innych pozytywnych ulepszeń, więc te drobne problemy dało się piorunem wybaczyć. Co do wymagań sprzętowych XPek wcale nie był taki straszny, dokupywało się 256MB kostkę, za o ile dobrze pamiętam 250zł i z 384MB można już było podbijać świat, tyle że jako że byliśmy wtedy statystycznie prawie dwa razy biedniejsi (ale nie reszta świata) był to jednak dotkliwy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań sprzętowych XPek wcale nie był taki straszny, dokupywało się 256MB kostkę, za o ile dobrze pamiętam 250zł i z 384MB można już było podbijać świat, tyle że jako że byliśmy wtedy statystycznie prawie dwa razy biedniejsi (ale nie reszta świata) był to jednak dotkliwy wydatek.

A teraz odpowiedz mi na jedno proste pytanie. Ile ramu, było standardem w 2001 roku?

Dzis jest to 1Gb (a może już nawet 2Gb).

 

Mała podpowiedż. Oto wymagania gier z roku 2001 ( za CD Action 05/2001):

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Zakładając nawet, że standardem było 128Mb (wszak XP pojawił się pod koniec 2001 roku, czyli 5 miesięcy później, niż wymagania pokazane na zdjęciach)), to musiałes dokupić dwa razy tyle co miałeś. Przekładając to na dzień dzisiejszy, otrzymujemy 1GB (standard) + 2x1Gb = 3Gb. Więc wynika z tego, że na 3Gb Vista powinna hulać tak, jak XP w 2001 roku na 384Mb. A ceny ramu właściwie się nie zmieniły od tamtego czasu, może nawet spadły (proporcjonalnie). Wtedy 256Mb kosztowało 250zł, czyli 8 kostek po 256Mb (2Gb) kosztowało 2000zł, czyli tyle, ile dzisiaj 2Gb bardzo dobrego/szybkiego ramu, lub 4Gb zwykłego.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki mały problemik ... taki tyci tyci ;) Bardzo często po wyjściu z jakiejkolwiek gry lecz także po wyłączeniu się screensavera wykrzacza mi sie cały obraz, jeden wielki art (prążki, kropeczki iitp). Dziwne jest, że naciskając przycisk power (pod nim mam funkcje Sleep) komp przechodzi normalnie do tego stanu, po "obudzeniu" wyświetla się całkiem prawidłowo obraz logowania usera do systemu, lecz po zalogowaniu obraz nadal jest "wykrzaczony" pomaga jedynie restart.

Dodam, że kombinowałem ze sterami ... na wszystkich jest to samo. Nie wiem co z tym zrobić. Sprzęt mam sprawny, na XP nie ma żadnych problemów z grafiką-

Ja niestety mam tak samo. Dzieje się to także jak włączę AA w niektórych grach. Próbowałem już chyba wszystkich sterów do grafiki i ciągle to samo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam tak samo. Dzieje się to także jak włączę AA w niektórych grach. Próbowałem już chyba wszystkich sterów do grafiki i ciągle to samo <_<

Noo, chociaż ktoś zauważył tego posta i ma ten sam problem :)

Jestem tylko ciekaw, czego to jest wina. Czyżby vista z 7900gs galaxy sie gryzła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zassałem ATITool'a, ustawiłem zegary na takie jak mam w sigu, zminimalizowałem go, odpaliłem TR Legend w NextGen, włączam AA ( chwila prawdy ) DZIAŁA ! Nie mogłem uwierzyć więc zrobiłem dwa resety i ciągle jest okay. Hitman Blood Money także śmiga aż miło z wszystkim na maxa i of course AA. Do szczęścia potrzebna mi jeszcze "Poświata cyfrowa", która niestety po ponownym uruchomieniu systemu przestawia się na 0 ustawiając kolory na strasznie zimne. Wrrrr <_< Ma ktoś takie schizy ?

 

EDIT: Korzystam z Visty Ultimate 32bit.

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi coś vista ultimate 32 bit muli bardzo.Stery wszystkie poinstalowane ale przy instalacji programów strasznie długo się instalują nie wiem co jest grane już drugi raz stawiałem system na nowo i znowu to samo.Przy 64 bitowej nie zauważyłem takich problemów mam 2gb pamięci na 1 gb było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi coś vista ultimate 32 bit muli bardzo.Stery wszystkie poinstalowane ale przy instalacji programów strasznie długo się instalują nie wiem co jest grane już drugi raz stawiałem system na nowo i znowu to samo.Przy 64 bitowej nie zauważyłem takich problemów mam 2gb pamięci na 1 gb było to samo.

popracuj na niej dwa dni (SuperFetch się uczy) - u mnie dostała po tym czasie niesamowitego kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,mam maly problem i prosze o pomoc .

Ano , uzywam czasami zewnetrznego dysku USB , i problem w tym ze nie potrtafi ezmusic Visty zaby niejako zarezerwowala dla tego dysku na stale litery : E i F

Co podlanczam twardziela to Vista przypisuje mu inne litery :/

a mam na nim parenascie skrotow i zmiana litery dysku uniemozliwia mi ich dzialanie

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo_x

 

Zmienic litere dysku to ja potrafie :)

Computer>Manage>Storage>Disk Managment> partycja i change drive lettr :)

 

ale po ponownym podlonczeniu dysku na drugi dzien Vista znowu przypisuje co chce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. a ja natomiast posiadam gf3... i niech ktos mi powie jak uruchomic aero glass.. uzylem pliku reg ktory jest na poczatku tego poradnika ale cos to nie bardzo dziala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze chce ;) ja tylko chce zobaczyc jak to wyglada.. sprawdzam czy sie cos zmienilo pod wzgledem sterownikow i update w viscie... widze ze wciaz nie ma normalnych sterownikow do sb live wiec z dzwiekiem lipa.. gameport takze nie dziala.. zaraz jeszcze zobacze czy cos sie poprawilo jesli chodzi o filmy divx... mam na dysku kupe filmikow zwiazanych z jazda na rowerze a wszystkie maja jakies kolorowe pasy... podejrzewam ze i tu sie duzo nie zmienilo wiec zaraz pewnie wracam do mojego win2003 ;)

aha.. dodam ze nie znosze takich cukierkowatych skorek i od zawsze jade na wygladzie win2000 :) a to po prostu ciekawosc ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to M$ za rok 2012 (chyba) zapowiedzial pojawienie sie Windows Vienna, moze sobie wymyslili ze Vista ma byc tylko zapchajdziura pomiedzy xp a Vienna ? Vienna ma miec calkiem nowy interfejs wiec moze M$ taki krok (z przedluzeniem wsparcia dla xp do 2014 a visty tylko do 1012) przewidzial juz wczesniej ....

 

To sa tylko moje rzemyslenia wiec moge (a razcej na pewno) sie mylic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...