Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy zna ktoś może sposób jak zmienić ścieżkę do pliku z hibernacją? Chciałbym, żeby ten plik był zapisywany nie na dysku C, ale na innym.

Szukałem w rejestrze, ale niestety nie znalazłem nigdzie konkretnej ścieżki w stylu "C:\hiberfil.sys"...

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\VolumeCaches\Hibernation File

nie sprawdzalem jak dziala zmiana (nie uzywam hibernacji) ale jest ;]

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\VolumeCaches\Hibernation File

nie sprawdzalem jak dziala zmiana (nie uzywam hibernacji) ale jest ;]

No niestety, ale zmieniajac sciezke w rejestrze nie zapisal na innym dysku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest finalna wersja to czemu MS czeka z wydaniem tego SP do marca (wersja ang.) i kwietnia (pozostałe wersje językowe)??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam cholercia taki zdalny problem. znajomy siedzi w lądku i korzysta z usług http://www.bulldogbroadband.com

dotychczas używał destopa z XP ale ostatnio kupił FL90 z Vistą 32bit.

pobrał sterowniki pod Vistę (vista41c.exe) - modem to speedtouch 330

zainstalował - modem się synchronizuje

w menadzerze urządzeń wszystko ok - modem widoczny w sekcji karty sieciowe

wybiera kreatora połączeń i.. system nie wykrywa modemu i nie można zestawić połączenia, wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc przed chwilą go zainstalowałem dla przypomnienia.

Dla picu dałem, żeby wyszukał stery przez internet (wcześniej nie mógł znaleźć). Znalazł, ale modem był widoczny tylko w koncentratorach USB i nie mogłęm zrobić połączenia. Wywaliłem go i zainstalowałem z płytki. Wtedy się trochę inaczej zainstalował. Tak, jak napisałeś - siedzii w kartach sieciowych i jako oddzielna pozycja w menedżerze. Z resztą już nie raz widzałem dziwne problemy z tymi modemami. Z tymi nowymi, co dają teraz do neo też.

Jak dałem te stery z płytki, kreator pozwlil go wybrać i poszo.

Zaraz dokleję screeny.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Nr tel. dowolny, np. 0

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w temacie downgrade'u VISTY

 

Z tego co zrozumialem to mozliwy jest downgrade tylko w wersjach BUSINESS / ULTIMATE ( czy OEM takze ? )

 

Czy jest mozliwy downgrade z wersji np BUSINESS OEM 64bit na XP 32 bit ?

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do wyłączania Visty: wstrzymania czy zamknięcia?

Nie wiem co wybrać ze względu na to, że przy wstrzymaniu coś w kompie chyba musi działać i prąd zawsze ciągnie ale jest wygoda :)

 

I tak przy okazji wiecie może jak odblokować i pozwolić Rivie uaktywnić się przy autostarcie. Pytam bo podkręciałem kartę i dodało się do autostartu i teraz Vista go blokuje.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wstrzymanie to nie jest wylaczenie komputera.

 

Podczas wstrzymanai jest ciagle zasilany, pobiera prad i po uruchomieniu jest to ten sam windows.

 

Hibernacja - zrzut pamieci na dysk, brak zasilania no ale to bedzie to samo i ta sama sesja windowsa

 

Zamkniecie - odcienei wszytskiego i start nowej sesji windows

 

Roznice zasadnicze - nie polecam wstrzymanai caly czas bo proadu bierze ( nie wiem ile ale sadze ze sporo ) no i obciaza podzespoly. To mozna na chwile zrobic.

 

poczytaj w google.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale standardowo Vista ma ustawione wtrzymanie i to mnie dziwi. Ludzie tak zostawiają kompa i prąd leci. Gdyby popatrzeć z punktu ekologicznego to gdy takie miliony ludzi w Viście będą tak robić z w XP tak nie robili to nagle wzrośnie nam na świecie pobieranie energii... taki szczegół dla MS, a gigantyczny dla finansów no i środowiska.

 

No i najważniesze skoro Hibernacja jest lepsza to czemu tego nie zastosowali standardowo w MS ???

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak masz ustawione. Uruchamianie hibernacji trwa dluzej niz wstrzymanai. Uruchamianie po hibernacji trwa dluzej.

 

Rob jak chcesz. Ekologi ekologia no ale jak masz laptopa i bedziesz go trzymal na wstrzymaniu to bateria kiedys padnie. zalezy co kto lubi.

 

jak bedziesz mial caly czas wstrzymanie lub hibernacjie po taka sesja windowsa 3 tygodniowa to juz troche spowolni system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LCC

http://www.winutility.com/qsd/

podobno dziala pod Vista, zrob na wszelki wypadek jakis restor point i nie bedziesz musial bawic sie w grzebanie i szukanie :)

Tylko po co to?

Wszystkie opcje zamykania są w menu start, do wyboru z menu.

 

 

A ze standardowo nikt nie mysli i klika w przycisk który nie słuzy do zamykania to juz co innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz laptopa i bedziesz go trzymal na wstrzymaniu to bateria kiedys padnie. zalezy co kto lubi

 

jak bedziesz mial caly czas wstrzymanie lub hibernacjie po taka sesja windowsa 3 tygodniowa to juz troche spowolni system.

U mnie lap na wstrzymaniu pozera okolo 1-2% z hakiem na godzine, zle nie jest, a windowsa mialem ponad 4 miechy na samej hibernacji i wstrzymywaniu i po restarcie wcale "duzo" szybciej nie chodzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem: mam laptopa z preinstalowaną vistą business, zrobiłem kopię partycji recovery, programem od lenovo. Zainstalowałem na dysku linuxa, usuwając wcześniej wszystko co na nim było łącznie z recovery partition. Teraz kiedy chcę przywrócić vistę (przy pomocy płyt recovery), nie da rady bo podczas konfigurowania systemu, pokazuje się błąd że nie można ukończyć instalacji i restart i tak w koło. Nie wygląda to na winę źle wypalonych płyt, bo one się skopiowały bez problemu i dopiero podczas automatycznego instalowania sterowników (po kilku wcześniejszych auto-restartach) się pojawił ten problem. Mam u siebie na drugim kompie vistę home premium, czy mogę użyć płyty od niej i klucza visty od laptopa aby zainstalować na nim system? Czy to jest legalne? Po wpisaniu klucza z laptopa licencja otwiera się dla visty business, więc podejrzewam że to będzie działać o ile się system aktywuje, ale czy tak można robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak komp pobiera te 100W w trybie wstrzymania jak nic w kompie się nie rusza (cisza)... dziwne

 

Stan wstrzymania.

 

Po wyłączeniu komputera wybierając opcję Stan wstrzymania komputer pobiera nadal 100.5 W

Po wybudzeniu go z tego stanu pobór mocy naraz wzrasta do 160 W aby opaść do normalnego poziomu 120 W.

 

Hibernacja.

 

Przy aktywowaniu opcji Hibernacja komputer przechodzi w ten stan pobierając przez chwilę (ok. 10 sekund) aż 190 W aby w stanie hibernacji pobierać już tylko standardowe 6.7 W,czyli tyle co przy normalnie wyłączonym komputerze.

 

Ponownie włączony komputer - wybudzony ze stanu hibernacji - na etapie "czarnego ekranu" pobiera aż 165 W przez ten czas wybudzania i gdy komputer gotowy już jest do działania to pobór energii jest standardowy - jak przy normalnym jego włączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieśmiałe pytanko

Czy jeżeli do swojego komputera dokupię dodatkowy ram (2GB)

to czy mogę liczyć na w miarę sprawną pracę Visty?

Mój konfig to:

Athlon Xp 2600+ 2,1Ghz

GeForce 4800Ti - niezależy mi na wodotryskach

narazie mam 512 ramu

500GB dysk

płyta MSI na chipsecie nForce 2 (wydaje mi się ze mogą byc problemy ze sterownikami)

i karte tel Avermedia

Z góry dziękuje za odp

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieśmiałe pytanko

Czy jeżeli do swojego komputera dokupię dodatkowy ram (2GB)

to czy mogę liczyć na w miarę sprawną pracę Visty?

Mój konfig to:

Athlon Xp 2600+ 2,1Ghz

GeForce 4800Ti - niezależy mi na wodotryskach

narazie mam 512 ramu

500GB dysk

płyta MSI na chipsecie nForce 2 (wydaje mi się ze mogą byc problemy ze sterownikami)

i karte tel Avermedia

Z góry dziękuje za odp

Pozdrawiam

jak najbardziej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...