Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak mamy dysk ustawiony w tryb ahci to możemy sterowniki dodać jakoś pod windą czy tylko przy instalowaniu visty z flopa. Niestety znajomy nie posiada flopa i ma uswione natiw ide w biosie i wtedy wista odpala normalnie jak da ahci to winda nie wstaje :(

Sama zmiana na AHCI po instalacji systemu na ustawieniu IDE zawsze skutkuje "nie wstawaniem systemu". Oczywiście są i sposoby na to, nie zawsze skuteczne ale można spróbować :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=244857

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm,

mam problem z gg czasami włącza się normalnie, a czasem przy starcie systemu, muszę ze 4 razy je otworzyć. Jak już się włączy to muszę na nowo login, hasło i ustawienia wpisać. Problem występuje na różnych wersjach GG i tylko gdy system startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm,

mam problem z gg czasami włącza się normalnie, a czasem przy starcie systemu, muszę ze 4 razy je otworzyć. Jak już się włączy to muszę na nowo login, hasło i ustawienia wpisać. Problem występuje na różnych wersjach GG i tylko gdy system startuje.

Wyłącz uruchamianie GG ze startem windowsa - uruchamiaj ręcznie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam postanowilem sobie sprawic "wkoncu" nowa wersje windy i powiem szczerze ze nie jestem w niebo wziety. kupilem viste 64 premium oem, na poczatku wszystko fajnei ale jak przyszlo do instalacji programow to juz kicha, nie dziala ja stery od myszki (czyli calkowicie wyeliminowane klawisze funkcyjne, nawet stery ze strony oficjalnej a4tech nie chca sie zainstalowac), acrobat tez nie smiga, wiele programow ktore chodzily na XP teraz nawet nie drgnie. czy jest jakas opcja ktora pozwala na dzialanie/instalowanie programow na 32 bity? :blink:

 

bo juz sie zastanwaiam nad tym czy w sklepie mi wymienia 64 na 32 :mur:

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy 32 bit działają w x64 prawidłowo...

no wlasnie nie bardzo, mam program ktorego uzywam w pracy i nietety musze tez w domu, jest napisany na 32 bity i za zadne skarby nie idzie na vista 64 ;/

no i te nieszczesne stery do myszki, co z tego ze kosztowala jakies 150 zeta jak teraz to jest bez obslugi funkcyjnych warta tyle co za 15 :mur: a sciagalem juz najnowsze i tez nei idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem ze 2 dni temu.

 

ultimate +sp1

 

chodzi bardzo fajnie, xp poszedl w odstawke, wynik w indeksie wydajnosci mam 5,5.

 

system chodzi bardzo szybko, stabilnie ,ladnie wyglada, sam pobral sobie sterownik do starego tunera tv, zadnych problemow nie ma. jedynie to to ze brakuje mi wyboru rozdzielczosci 1440x900 na sterach ati. Na xp sa, wie moze ktos jak to rozwiazac?

 

zaisntalowalem sys tez na ponad rocznym laptopie toshiba l30 z 512 ram. i rowniez chodzi tak szybko jak xp na tym lapku. system sie ciut dluzej laduje ale za to sam windows chodzi szybko, oczywiscie bez aero itp. W indeksie wyd. ocena 2,0 hehe

 

oczywiscie oba systemy jeszcze skonfigurowalem dodatkowo, powylaczalem niepotrzebne smieci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam postanowilem sobie sprawic "wkoncu" nowa wersje windy i powiem szczerze ze nie jestem w niebo wziety. kupilem viste 64 premium oem, na poczatku wszystko fajnei ale jak przyszlo do instalacji programow to juz kicha, nie dziala ja stery od myszki (czyli calkowicie wyeliminowane klawisze funkcyjne, nawet stery ze strony oficjalnej a4tech nie chca sie zainstalowac), acrobat tez nie smiga, wiele programow ktore chodzily na XP teraz nawet nie drgnie. czy jest jakas opcja ktora pozwala na dzialanie/instalowanie programow na 32 bity? :blink:

 

bo juz sie zastanwaiam nad tym czy w sklepie mi wymienia 64 na 32 :mur:

Co do myszki to zaraz napisze swoje spostrzezenia. Acrobat mi tez nie smiga ale wersja 8.0. Musisz sciagnac najnowsza 8.1.2 EN bo 8.0 PL nie smiga - wyskakuje jakis blad o braku miejsca w TEMPie.

A po przesiadce z XP SP2 zauwazylem ze obsluga mojej myszki jest zdecydowanie gorsza. Nawet po zainstalowaniu najnowszego Set Pointa od Logitecha kursos w windzie nie jest dosc precyzyjny...(oczywiscie sprawdzalem opcje Zwieksz precyzje kursora i bez zadnego pozytywnego rezultatu)

 

EDIT.

Poprawka. Odziwo wylaczenie opcji zwiekszania precyzji wskaznika poprawia zachowanie myszy :) Takze problem rozwiazany. A poza tym wlasnie Vista obsluzyla wszystkie przyciski w mojej myszy czego nie zrobil domyslnie XPek. (w G5 ta rolka jest na boki odchylana)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kontrola i sytuacja prawna zmusiła kumpla w firmie do 100 legalności. Więc mamy już Viste Home premium pl 64 bit i wszystko inne darmowe i za free została rzecz najważniejsza antywirus, czy ma wydać kolejne 200 pln na jakiegoś antywira czy coś armowego zainstalować tylko co, jakieś pomysły sugestie co jest za free dobre szybkie skuteczne czy raczej płacić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywira za free do uzytku komercyjnego (w firmie) nie uswiadczysz niestety (oczywiscnie nie mowimy o jakims OpenSource w wersjii alpha 0.1a ;))

 

ps. Viste Home mozna, z tego co wiem, legalnie uzywac w firmach. Ma troche inna funkcjonalnosc niz Home, przystosowana jest bardziej do dzialania w fimie.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie

 

jest sposob na instalacje sieci na viscie niz pojedyncze właczanie kompa z v do routera/switcha, wykrycie, ustawienie, reset ?

 

bo wlaczasz w sieć 1 kompa - siec jest, wlaczasz 2, siec pada na 1, na 2 sie nie odpala(nie wykrywa połączenia. Odłaczasz 1 - wykrywa sieć na 2...

 

wiem ze można rozwiązać problem naookoło, ale interesuje mnie rozwiązanie systemowe, pod vistą.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec jak udostepnic cos w Viscie 64bit Ultimate? Tak, juz czytalem wiele poradnikow i nadal to samo. Siec mam ustawioną jako prywatną oraz wlaczone odnajdywanie sieci i udostepnianie plikow. Problem jest taki ze ja moge wchodzic na wszystkie kompy w otoczeniu sieciowym ale jesli ktos ma XPka to klikajac na mojego kompa w otoczeniu wyskakuje ten slynny blad o niedostepnosci... Jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VIRU$

 

Można w firmie Home używać legalnie.

 

A moze mi ktos powiedziec jak udostepnic cos w Viscie 64bit Ultimate? Tak, juz czytalem wiele poradnikow i nadal to samo. Siec mam ustawioną jako prywatną oraz wlaczone odnajdywanie sieci i udostepnianie plikow. Problem jest taki ze ja moge wchodzic na wszystkie kompy w otoczeniu sieciowym ale jesli ktos ma XPka to klikajac na mojego kompa w otoczeniu wyskakuje ten slynny blad o niedostepnosci... Jakies sugestie ?

Może na Viście zapora blokować. Normalnie do systemowej powinien zostać automatycznie odfajkowany wyjątek. Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

 

1. Jak w Viscie Home Premium wyłączyć QOS?

2. Czy istnieje możliwość aktywowania na ekranie logowania konta "Administrator"? Nie pytajcie się po co. Po prostu chciałbym to wiedzieć i znać sposób.

 

Drugie (pierwsze było przy którejś becie) podejście do Visty jak na razie pomyślne. Szkoda tylko, że pliki gpedit, secpol są nie dostępne w wersji Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywira za free do uzytku komercyjnego (w firmie) nie uswiadczysz niestety (oczywiscnie nie mowimy o jakims OpenSource w wersjii alpha 0.1a ;))

A jaki dobry antyvir jest pod viste do uzytku niekomercyjnego ? Bo wlasnie wczoraj sie przesiadlem na 64 bit wersje bussiness ( MSDN AA of course :).

 

Na razie jeszcze zadnego problemu nie mialem z nowym systemem co po liczbie narzekan w necie az mnie zdziwilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam mały problem. Dziś zainstalowałem Viste od nowa... wszystko git... wszystkie aktualizacje się za aktualizowały oprócz jednej:

 

Erros found(s): Code 8000FFFF

Update for Windows Vista (KB929777)

 

You may need to restart your computer for this update to take effect.

 

Update type: Recommended

 

Install this update to address an issue in storport.sys which results in a system crash when certain hardware configurations exist. After you install this item, you may have to restart your computer.

 

More information:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=80411

 

Help and Support:

http://support.microsoft.com

Co może być tego przyczyną?? Dodam, że system mam oryginalny. :wink: Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gry po LAN nie dzialaja na viscie, a dokladniej jezeli ja rozpoczynam sesje uzytkownicy z XP nie widza mnie, jesli na odwrot wszystko jest ok .

Udostepnianie zwyklych plikow w obie strony z wielkimi problemami wkoncu zadzialalo, jesli polacze bezposrednio dwa kompy (xp-vista) to po adresach ip mozna do mnie dolaczyc. kazdy komputer da sie pingowac i kazdy jest widoczny w otoczeniu sieciowym.

Prawdopodobnie trzeba zrobic jakas mala czynnosc by to zadzaialalo tylko jaka.

Sugestie ?

 

Do postu ponizej gdzie, sorki szukalem i nie znalazlem. Kilka fraz wpisywalem i nie znalazlo to co trzeba.

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...