Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

I nie będzie problemów ze sterownikami?

Najprawdopodobniej nie będzie działać karta TV pod Media Center, tylko z oprogramowaniem od AverMedia.

 

A'propos Visty. Wczoraj zmieniałem bebechy w kompie (teraz jest to co w podpisie, a był ASUS A8V, X2 3800+, GF 7300GT). Korzystam (a w zasadzie korzystałem) z dwóch systemów. Po zmianie flaków linux jakby nie zauważył, że coś się zmieniło, nawet nie napisał, że coś wykrył (oczywiście sprawdziłem w dmesg co się działo przy starcie). W Viście nawet pierwszego ekranu z latającym paskiem postępu nie zdążyłem zobaczyć - natychmiastowy BSOD i restart. Ja wiem, że po takiej modernizacji najlepiej przeinstalować system, ale żeby nie wstał?? To taka mała dygresja.

A, zapomniałbym - kupiłem Vistę OEM - czy teraz przy instalacji będę się musiał spowiadać przed MS czy aktywacja będzie bezproblemowa?

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to przy zmianie plyty glownej dostajesz restart od razu na klate, taki fiuczer :lol:

a na infolinii bedziesz sie musial pogimnastykowac i sciemnic

1) ze byla to wymiana gwrancyjna

2) rznac glupa i mowic cosiestaosie ja tylko zainstalowalem ponownie system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, odnośnie takiego urządzenia:

http://allegro.pl/item306400513_ca152_czyt...3_fv.html#photo

Kumpel to coś zakupił, podczepił pod kompa z OS Vista Ultimate PL x64 i zaczęły się "schody". Tzn.: tu cytuję słowa kolegi: "po podłączeniu do kompa system rozpoznaje, instaluje. Wszytko oki ale po podłączeniu jakiego kolwiek nośnika USB zaczyna rozłączać, dyski wymienne w moim komputerze pojawiają sie i znikają, Jak znajdzie pamięć po chwili znika i tak w kółko"

Da się coś z tym zrobić, ponoć do visty jest jakaś łatka do usb do tego typu urządzeń, ale co to jest dokładnie nie wiemy. Miał ktoś podobne urządzenie i problemy z nim. W opisie tego wynalazku piszę że:

"kompatybilny z systemami Windows: 98, 98SE, NT, ME, 2000, XP" więc może kiszka pod vista się nie da ?

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-|

 

Zainstalowałem traila photoshopa cs3 (z torrentów szedł szybciej niż FTP adobe), i teraz mam problem. Pomimo usunięcia feralnej wersji, plików instalacyjnych. Skaner Avasta ciągle wynajduje mi trojana W32:Bancos. Klikam na usunięcie, po chwili pojawia się drugi plik- również zarażony. Klikam na usunięcie, usuwa. A po ponownym włączeniu komputera pojawia się ponownie ten sam komunikat, o tym samym pliku <_< Any suggestions? Nie mam kopii zapasowej sprzed tego feralnego dnia :-| Wyczyściłem cookies, pliki tymczasowe przeglądarek i temp.

Nie mam sił już na to... Ktoś się spotkał się z podobnym problemem?

 

Pozdrawiam;]

 

PS. Konunikat pojawia się po różnym czasie.

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest możliwość wyłączenia ikonki alertów zabezpieczeń ? :huh:

post-124651-1203089268_thumb.jpg

 

2. Czy jest możliwe aby po kliknięciu ctr+alt+del wyskakiwał od razu Menedżer zadań ? :>

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche potestowałem sp1 dla visty oczywiście zintegrowanego. Wnioski - troche szybsza praca systemu , niestety w aplikacjach 3d nie ma jakiejkolwiek różnicy. Po zwiększeniu limitu połączeń tcp/ip system zmarł i już nie wstał :lol2: . Co do wydajnośći w aplikacjach 3d jest to wina sterowników , nowe sterowniki dość znacznie poprawiły wydajność , ale nadal dużo brakuje do xpeka. Do tego występują zacięcia , które nie występują na xpeku i nie jest to kwestia małej ilości ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zacięcia?

Zacięcia ala Most Wanted , zawsze w tym miejscu. Rwanie , zatrzymanie animacji , którego fraps nie wychwyca w postaci bardzo niskiego min fps :wink: . Ale sądze , że to wina sterów , bo na 173.65 zacięcia są najmniej dotykliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ciebie dropy występują w grach, a u mnie w windowsie :D vista łapie frezza na 1-2s. nie wiem czym to jest spowodowane.

Ale , masz zintegrowanego tego sp1 czy zapodałeś go na istniejącą viste??? Ja i tak testowałem okrojoną wersje vlitem oraz z wyłączonymi wszystkimi usługami , które nie powodują zmniejszenia funkcjonalności systemu :wink:. Takie cuda dzieją się jak dma jest wyłączone , ale takie rzeczy w przypadku visty to raczej nie występują :wink:

 

Edit: Takie wgrywanie to robi niezły kipisz w systemie :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tzn.: tu cytuję słowa kolegi: "po podłączeniu do kompa system rozpoznaje, instaluje. Wszytko oki ale po podłączeniu jakiego kolwiek nośnika USB zaczyna rozłączać, dyski wymienne w moim komputerze pojawiają sie i znikają, Jak znajdzie pamięć po chwili znika i tak w kółko"

Da się coś z tym zrobić, ponoć do visty jest jakaś łatka do usb do tego typu urządzeń, ale co to jest dokładnie nie wiemy. Miał ktoś podobne urządzenie i problemy z nim. W opisie tego wynalazku piszę że:

"kompatybilny z systemami Windows: 98, 98SE, NT, ME, 2000, XP" więc może kiszka pod vista się nie da ?

Miałem to samo z tym "sprzętem", jedyne co działało poprawnie to dodatkowe porty usb :P. Nie wiem jak z innymi Windows'ami ale żeby było śmieszniej to takie same cuda działy się pod Linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne, ze po reinstalacji ocena procesora w viscie spadła z 5.0 do 4.2?

 

dodatkowo zużycie procesora podejrzanie wzroslo... w pulpicie z odpalonym plajerem zjada 10-20% (wczesniej w porywach 5%), a zrobiłem zwykłą reinstalacje

 

to na bank jest cos z vista, bo pod ubuntu zużycie proca jest w normie a beryl śmiga...

Edytowane przez jekyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam problem z vistą, prawie co ją świeżo zainstalowałem na laptopie i nie idzie ściągnąc aktualizacji z windows update. Wyskakuje błąd KOD 8024402C.

Windows świeżo zainstalowany, bez firewalla, wcześniej nigdy mi się tak nie robiło.

 

proszę o pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam problem z vistą, prawie co ją świeżo zainstalowałem na laptopie i nie idzie ściągnąc aktualizacji z windows update. Wyskakuje błąd KOD 8024402C.

Windows świeżo zainstalowany, bez firewalla, wcześniej nigdy mi się tak nie robiło.

 

proszę o pomoc i pozdrawiam!

To sprawdzał ?

 

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/e...5504611033.mspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to przy zmianie plyty glownej dostajesz restart od razu na klate, taki fiuczer :lol:

a na infolinii bedziesz sie musial pogimnastykowac i sciemnic

1) ze byla to wymiana gwrancyjna

2) rznac glupa i mowic cosiestaosie ja tylko zainstalowalem ponownie system

Załamałem się... już chciałem się na MS powyżywać, że wali bluescreenem, a oni chyba wyczuli moje intencje i aktywacja poszła bez problemu. A ze starego sprzętu zostały tylko dyski, obudowa i dźwiękówka.

To ja już nic nie rozumiem.

 

I jeszcze jedno małe pytanko dotyczące chyba windowsa w ogólności: piszę szybko i czasem nie zdążę puścić alta po polskim znaczku kończącym wyraz - wtedy nie pojawia się spacja. Pod linuksem i MacOS takiego problemu nie ma. Da się coś z tym zrobić?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak mamy dysk ustawiony w tryb ahci to możemy sterowniki dodać jakoś pod windą czy tylko przy instalowaniu visty z flopa. Niestety znajomy nie posiada flopa i ma uswione natiw ide w biosie i wtedy wista odpala normalnie jak da ahci to winda nie wstaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak mamy dysk ustawiony w tryb ahci to możemy sterowniki dodać jakoś pod windą czy tylko przy instalowaniu visty z flopa. Niestety znajomy nie posiada flopa i ma uswione natiw ide w biosie i wtedy wista odpala normalnie jak da ahci to winda nie wstaje icon_sad2.gif

U mnie jest to samo jak chcę wybrać ahci i uruchomić komputer to wyskakuje BSOD przy pierwszym pasku uruchamiana Visty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...