Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dobrze wentylowaną budę i temp 32,5*C SB i 34*C NB . Mierzone z panelu chiefteca , diodami termicznymi przyklejonymi do stopki radiatorów .

nie chcę wkładać kija w mrowisko bo nie o to chodzi ale w ten sposób mierzysz temperaturę radiatorów ale nie o to mi chodzi - czy sprawdzałeś jakoś dokładność tych czujników? dobre czujniki np DS18B20 mają dokładność nie lepszą niż 0.5* te diodowe jak sądzę są znacznie gorsze więc chyba nie do końca ma sens porównywanie itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś moderator moze łaskawie posprzątać ten temat? Bo roi się tu od głupot i bełkotu.

 

nie chcę wkładać kija w mrowisko bo nie o to chodzi

To nie wkładaj i siedź cicho. Czepiasz się spraw mało istotnych. Chcesz mieć dokładnie - kup profesjonalny termometr za ok 1500zł i się ciesz pomiarem z dokładnością do kilku miejsc po przecinku dla przedziału temperatur od -100* do + 200*.

 

LUDZIE! Opanujcie się bo trollicie w tym temacie, że aż się słabo robi.

 

Mam nadzieję, że chociaż ktoś weźmie sobie do serca te słowa i przemyśli swe zachowanie.

 

Jeszcze jedna sprawa - prosze nie komentować tego posta w topicu. Jak ktoś ma jakieś uwagi do moich słów to zapraszam na PW. Nie smiecić w i tak zaśmieconym temacie.

Edytowane przez methyl1test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to teraz poważniej - jeśli było to przepraszam - starałem się w miarę przejrzeć wcześniej temat - czemu jak ustawię magistralę powyżej 250MHz - przy wyłączaniu kompa mam zwis mniej więcej w momencie kiedy powinien się wyłączyć? również ponowne uruchomienie powoduje zwis w okolicach restartu - muszę wyłączyć zasilanie i odpalić ponownie. Jadę na biosie 1.80, na żadnym w sumie nie było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to taki problem zaktualizowac bios do najnowszej wersji? :mur:

oj żebyś wiedział że dla niektórych to nie lada problem, nowe egzemplarze są z 1.60 lub nowszym więc chyba nie są złe, ja przećwiczyłem kilka i za sugestią Forumowiczów jadę na 1.80. Być może jest różnie na różnych rewizjach płyty - u mnie rev 1.05. Jest idealnie na 245MHz i pamięci na /12 - idealnie stabilnie z CnQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam przed zadawanie idiotycznych pytan odnosnie OC prockow o architekturze K8 przeczytac artykul o ich OC na egieldzie

 

krew mnie juz zalewa jak co drugi post widze pytanie: Czemu u mnie idzie tylko 9x230 itp. ?

 

duzo jest na to czynnikow i nie jest to odrazu plyta... wystarczy miec w biosie zle ustawione mnozniki sb/nb/pamieci... tak samo moze byc kiepawy procek/pamieci

 

przez takie posty ten topic stal sie smietnikiem, w ktorym jest wszystko czyli nic...

 

btw i ile razy bedziecie tez ZADAWAC pytania czy plyta jest stabilna bez OC? byly na to juz podawane odpowiedzi wiele razy...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W speedfanie sa 2 temperatury procka, ktora nie moze przekroczyc 50stopni ?

Temp3 (36) mam o 5 stopni nizse od Temp2 (31) , widze na wykresach ze obydwa wygladaja tak samo przy wygrzewaniu (u mnie sa praktycznie identyczne).

Oczywiscie przy C'n'Q , obecnie przy upalach proc odkrecony na std

Aha mobo (Temp1) mam 36

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj żebyś wiedział że dla niektórych to nie lada problem, nowe egzemplarze są z 1.60 lub nowszym więc chyba nie są złe, ja przećwiczyłem kilka i za sugestią Forumowiczów jadę na 1.80. Być może jest różnie na różnych rewizjach płyty - u mnie rev 1.05. Jest idealnie na 245MHz i pamięci na /12 - idealnie stabilnie z CnQ.

przy wgrywaniu nowego biosu moze wystapic blad i wtedy masz duzy problem :)

 

bios jest wykonany przez firme ami?

 

ps. duze zapasy maja tej płyty jak dopiero z biosem 1.60 schodza płyty ;)

 

ps2. mała off topicowa ciekawostka chipset m1697 nazywany uli m1697 w płytach pod s939, pod płyty am2 juz chyba nazywaja nVidia m1697 :P

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wgrywaniu nowego biosu moze wystapic blad i wtedy masz duzy problem :)

problem - niekoniecznie - po 1- nie wiem czy na tej płycie działa start z odpowiednio przygotowanej dyskietki z programem flash-ującym i image-m biosu może ktoś z Forumowiczów wie? po 2 - zawsze można wyjąć kostkę i poszukać kogoś z programatorem po 3 - ryzykowne ale działa - na żywym kompie podmienić w czasie jazdy kostkę i zaprogramować

Edytowane przez pawels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem - niekoniecznie - po 1- nie wiem czy na tej płycie działa start z odpowiednio przygotowanej dyskietki z programem flash-ującym i image-m biosu może ktoś z Forumowiczów wie? po 2 - zawsze można wyjąć kostkę i poszukać kogoś z programatorem po 3 - ryzykowne ale działa - na żywym kompie podmienić w czasie jazdy kostkę i zaprogramować

Start z odpowiednio przygotowanej dyskietki z programem flash-ującym niestety nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba najpierw miec niestety ups :wink:

 

a skad wiesz ze z dyskietki niedziala, miales tak? ;)

 

ja jestem do zmiany biosu sceptycznie nastowiony

 

ps. widzialem na tym forum ze zmiana biosu nie wyszla ale to bylo na nowym msi :)

 

jak czytalem z ciekawosci instrukcje wgrania biosu to pisze ze dopiero po przywroceniu domyslnych ustawień w biosie nowy zaczyna dzialac, a co do przywrocenia dziala stary bios czy jak?

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

temat jest spory, nie da sie w nim jakos normalnie przemieszczac, może ktoś posiadajacy ta plyte, znajacy temat, napisal by faq do pierwszego posta? Bo bylem pewien ze cos jest a tu lipa.

 

pozdrawiam

kszonek

 

//edit: no tak, na poczatku roku szukalem faq, nie znalzłem, tera potrzebowalem info to zajrzalem tylko do pierwszego topica, sry za smicenie.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

temat jest spory, nie da sie w nim jakos normalnie przemieszczac, może ktoś posiadajacy ta plyte, znajacy temat, napisal by faq do pierwszego posta? Bo bylem pewien ze cos jest a tu lipa.

 

pozdrawiam

kszonek

Wypracowanie na temat tej płyty masz w przyklejonym topicu tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT:

 

No ja cie nie pirerdzielę :

 

"ja jestem do zmiany biosu sceptycznie nastowiony"

 

"może ktoś posiadajacy ta plyte, znajacy temat, napisal by faq do pierwszego posta"

 

Dlaczego nowi posiadacze tej płyty , lub osoby zamierzające ją kupić zawsze muszą robić syf w tym temacie i zadawać te same pytania na które została już setki razy udzielona odpowiedź.

 

Wiem że ten temat jest już dość obszerny , ale jak by każdy z nowych , lub przymieżających się do zakupu tej płyty userów , przeczytał ten temat to miałby obszerną wiedzę na dany temat i znał wszystkie problemy oraz sposoby ich rozwiązania .

 

Jeżeli chodzi o czujniki temperatury to odnośnie procesora należy brać pod uwagę czujnik oznaczony jako "CPU internal temperature" , pozostałe czujniki sa umieszczone gdzieś na płycie i w przypadku dobrej wentylacji obudowy i dobrego chłodzenia NB i SB nie należy zaprzątać sobie nimi głowy .

 

Większość płyt wykazuje nieścisłości odnośnie monitorowanych "software'owo" temperatur i napięć . Jeżeli dla kogoś dokładność pomiaru temperatury rzędu 0,5*C jest zbyt mała to może sobie kupić jakiś zaawansowany sprzęt do mierzenia temperatur i będzie wtedy mógł sobie to dokładnie zmierzyć . Jak dal mnie czujniki temperatury z Panelu Chieftec DT5000 są wystarczająco dokładne i przyklejone w odpowiednim miejscu , dzięki czemu wiem jaka jest temperatura NB i SB .

 

Bios biosowi nie równy i dla różnych specyfikacji , bardziej wydajny może być różny bios , ale większość z najnowszych biosów ( 1.80 i 2.10 ) jest zoptymalizowanych do pracy na różnych podzespołach z podobną wydajnością .

 

Jeżeli ktoś boi się flashować bios spod DOS'a to muszę stwierdzić że niema się czego bać , ponieważ bios na mojej płycie zmieniałem już ok 30 razy i nigdy nie miałem z tym żadnego problemu !!

 

Jeżeli chodzi o FAQ to przeczytanie tego tematu dostarczy więcej informacji niż jakikolwiek FAQ , a takowy również istnieje pod adresem który Egzeqiutor podał powyżej .

 

Odnośne SpeedFan'a to czujniki 1 i 3 są umieszczone gdzieś na płycie i jeżeli ich temperatura jest niższa niż 39*C to jest OK . Czujnik 2 to teperatura procesora i moim zdaniem nie powinna przekraczać 45*C .

 

jak czytalem z ciekawosci instrukcje wgrania biosu to pisze ze dopiero po przywroceniu domyslnych ustawień w biosie nowy zaczyna dzialac, a co do przywrocenia dziala stary bios czy jak?

Po wgraniu nowego biosu zawsze ustawienia są resetowane , a błąd z restaretem pojawia się tylko wtedy , gdy komputer przed wgraniem nowego biosu jest mocno przetaktowany . Zazwyczaj wystarczy poprostu wyłączyć komputer i włączyć ponownie . Jeżeli wgrasz nowy bios to zastępujesz 256Kb danych innymi danymi , więc niema fizycznej możliwośći żeby do czasu zresetowania ustawień biosu działał stary bios .

 

adamzi > Jeżeli masz jakiekolwiek ( sensowne ) pytania to pisz na PW , a nie rób śmietnika !!

 

Jak dla mnie to klika ostatnich postów to nic nie znaczący śmietnik który można usunąc .

 

 

Pozdrawiam

 

PS> pawels> Czujniki w tym panelu Chiefa są z dokładnością 0,1*C więc jak dla mnie wystarczy ;) , a czy są dokładne > no cóż dotknąłem radiatora na SB przy stopce trzema miernikami temperatury : diodą termiczną z panelu chiefa , diodą termiczną z czujnika w obudowie i termometrem elektronicznym do mierzenia temperatury ( takim dla ludzi ;) ) . Wynik jaki uzyskałem był prawie identyczny ( tylko termometr pokazywał o 0,1*C mniej ).

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli masz kartę na AGP to ASRock K8 939Dual a jak na PCIe to AsRock 939SLI. Tylko że w podpisie masz grafe zintegrowaną, więc jak kupujesz z nową kartą to lepiej AsRock 939SLI. Tylko po co zmieniasz płytę?

Zmieniam bo ta ma bios do gletus maximus - tylko tak można to określić. Maksymalne FSB to UWAGA - 240 !!! A zmodofikowanych nie ma. Wolę nawet dopłacić i pozbyć się tego ^$#%.

 

Aha sorki, dopiero teraz weszłem na komputronika i przeczytałem że 939SLI nie ma złacza AGP :mur: - karty nie mam żadnej i nie mam kasy aby kupic ale mogę pożyczyć od kumpla Geforce 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wes ASRock K8 939Dual :wink:

 

a teraz maly OT:

 

jak myslicie czy athlon 64 3800+ stanieje tak wszedzie po obnizce do 600-650? to bym poczekal i bym mial tak samo taktowanego proca, ale duzo lepszego niz teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz maly OT:

 

jak myslicie czy athlon 64 3800+ stanieje tak wszedzie po obnizce do 600-650? to bym poczekal i bym mial tak samo taktowanego proca, ale duzo lepszego niz teraz icon_smile3.gif

Chłopcze czy ty jestes jakiś ułomny? Za głupotę powinni banować. Zamknij się i przestań śmiecić.

Edytowane przez methyl1test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam bo ta ma bios do gletus maximus - tylko tak można to określić. Maksymalne FSB to UWAGA - 240 !!! A zmodofikowanych nie ma. Wolę nawet dopłacić i pozbyć się tego ^$#%.

Aha sorki, dopiero teraz weszłem na komputronika i przeczytałem że 939SLI nie ma złacza AGP :mur: - karty nie mam żadnej i nie mam kasy aby kupic ale mogę pożyczyć od kumpla Geforce 2.

Nie lepiej biosa zupdatować ?

to wes ASRock K8 939Dual :wink:

a teraz maly OT:

jak myslicie czy athlon 64 3800+ stanieje tak wszedzie po obnizce do 600-650? to bym poczekal i bym mial tak samo taktowanego proca, ale duzo lepszego niz teraz :)

hmm moim zdaniem lepiej poczekać na conroe albo na tańsze x2. obniżki w amd bedą najbardziej odczuwalne właśnie w x2 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie już potaniały procki AMD64 i najrozsądniejszym jak dla mnie wyborem dla osoby która na wjazd chce mieć szybki procesor bez podkręcania to A64 4000+ ( 2,4Ghz) na rdzeniu SanDiego , czyli z 1Mb pamięci podręcznej L2 . Jak trafi się jeszcze na dobrze kręcącą serię i wydusi z niego jakieś 3Ghz to będzie to bardzo wydajny procesor .

 

Możliwe że ma on jakiś mankament o którym niewiem , ale kumpel właśnie zamierza go kupić ( nówka BOX za 635zł ) to zobaczymy co i jak .

Jak się będzie dobrze kręcił to go kupię , lub poczekam na więcej kasy i obniżkę cen Opteronów ( w sumie to rdzeń ten sam , ale opterony zazwyczaj kręcą się lepiej ).

 

Odnośnie 939Sli/939Sli32 to niestety płyta ta ma taki mankament że niechce iść wyżej niż 240Mhz , nawet na nowszych biosach , ale może ktoś w końcu zrobi jakiś porządny bios do tej płyty i będzie dało radę coś kręcić wyżej .

 

Jeżeli chodzi o obniżkę cen X2 to juz ich cena trochę spadła i wciąż powoli spada . Zresztą dotyczy to większośći A64 . A64 3000+ Venice kosztuje teraz ok 365zł , a jeszcze dwa tygodnie temu sąsiad kupował go za 385zł więc teoretycznie jego cena spada o ok 10zł/tydzień .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...