Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mi się udało mam procesor od Ibiza z ostatniego rzutu, box 144 . Nawet ładnie poszedł bo na 9x312=2808Mhz

na 1.54V. Tcase ma 57 z tego co pamiętam. A teraz pytanie otóż zauważyłem ze przy tych samych ustawieniach spadł mi wynik przepustowości pamięci w memtescie z jakichs 2700 na 2300 przy tych samych ustawieniach. Martwić się tym czy to nie jest wiarygodny program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: za ile, oem, box, ile szt. dostępnych od ręki - nie mam zamiaru znowu się przejechać - i czy jest jakaś zniżka dla Tweaka?

 

P.S.

Będzie dobra cena to status "Procesor - chwilowy brak" zmieni się na "OP162". ;-)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi się udało mam procesor od Ibiza z ostatniego rzutu, box 144 . Nawet ładnie poszedł bo na 9x312=2808Mhz

na 1.54V. Tcase ma 57 z tego co pamiętam. A teraz pytanie otóż zauważyłem ze przy tych samych ustawieniach spadł mi wynik przepustowości pamięci w memtescie z jakichs 2700 na 2300 przy tych samych ustawieniach. Martwić się tym czy to nie jest wiarygodny program ?

Mam pytanko jaką masz serie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalac sie troche powiem, ze za jakies 2 tygodnie u Lancera beda do nabycia Opterony 144 i 165. Na ceny nie trzeba bedzie marudzic

a zrobisz za mnie to co mam do zrobienia na kompie w tym czasie?:) jak moj proc wlasnie siem uplynnil na allegro?:)[

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A tak w ogóle to dlaczego nie wspominamy o opt 146 macie jakieś informacje jak one się kręcą.

Jednej rzeczy nie do końca rozumiem jak kreńcimy coś od 1.8 to aby pamięć była synchronicznie to musi chodzić ponad ddr 600 a to okropnie duzo kosztuje tak mi sie wydaje że niekiedy lepiej kupić droższy procek i niezłą ale standardową pamięć.

Można oczywiśćie asynchronicznie ową pamięć puścić ale pewnie będzie całość chodziła wolniej - macie jakieś informacje ile wolniej bo to dośc zasadnicza kwestia jeżeli znacznie to robi sie trochę sztuka dla sztuki.

 

Tak w ogóle to myśląc o kręcenie procka od 1.8 zakładacie synchroniczną pamięć czy nie.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobisz za mnie to co mam do zrobienia na kompie w tym czasie? jak moj proc wlasnie siem uplynnil na allegro?

Mozesz po ludzku napisac o co Ci chodzi? I co ja mam z tym wspolnego?

 

A tak w ogóle to dlaczego nie wspominamy o opt 146 macie jakieś informacje jak one się kręcą.

Jednej rzeczy nie do końca rozumiem jak kreńcimy coś od 1.8 to aby pamięć była synchronicznie to musi chodzić ponad ddr 600 a to okropnie duzo kosztuje tak mi sie wydaje że niekiedy lepiej kupić droższy procek i niezłą ale standardową pamięć.

Można oczywiśćie asynchronicznie ową pamięć puścić ale pewnie będzie całość chodziła wolniej - macie jakieś informacje ile wolniej bo to dośc zasadnicza kwestia jeżeli znacznie to robi sie trochę sztuka dla sztuki.

Z jednym sie zgadzam. Nie rozumiesz o co w tym chodzi.

W przypadku K8 nie ma pojecia synchronicznie, asynchronicznie. Poczytaj o zasadach dzialania tego CPU i bedziesz wiedzial czemu nie masz racji.

Mala podpowiedz. Przestudiuj dokladnie ten watek:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

 

a szczegolnie zwroc uwage na to:

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lancer

za ile bedziesz mial opki165, bo wlasnie swojego a64 sprzedalem i potrzebuje cos kupic;>

i jak cena bedzie atrakcyjna to jakos wytrzyma :> zastanawiam sie nad 4prockami

sandiego 3700+, x2 3800+ , opek144 jakis selekt , opek165

czy jest sens doplacac do 2jajowca? czy lepiej poczekac jak wyjda na nowej podstawce i wtedy wymienic wszystko

a teraz odczekac na jakims venice3000+ /sempronie3000+??

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota kompeltnie bez sensu sprzedawac dobrego procka na szmat czasu przed pojawieniem się nowego modelu na m2. I w miedzyczasie co? Bujać się na jakims lowendzie? To równie dobrze mozesz sprzedać wszysko z budy i czekać na nowe grafy, pamięci, płyty... Idąc tym tropem nikt nigdy nie kupiłby nic. A może po prostu zawsze chcesz byc on the top...? Bo raczej nie wierze, ze ci ten spzręt wolno chodzi i płaczesz na marną wydajność.

A już kompletnie nie rozumiem Twoich planów kupna SanDiego 3700 czy Opka144. Myslisz, będą lepsze niz to co miałeś? SanDiego nie kupisz raczej selekta , bo są jako BOXy sprzedawane - chyba , ze jakiś selekt w kosicznej cenie.. Opki 144 nie stanowią dla tego Venice co miałeś żadnej alternatywy, bo raczej chyba nie sądzisz, ze kupisz od kogoś takiego Opka co robi 3GHz na 1,5V poniżej 1000 zł...

Pozostają dwujajki - jeśli brac to teraz, a nie gdybać co będzie z m2. Tak czy siak kupę forsy i tak będziesz musiał dołozyć - czy teraz czy później jak reszta podzespołow starci duzo na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...