Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam widzę 2099 ^^ Nie no, to juz naprawdę sporo więcej od początkowego założenia ..

 

Canon 1000D - 1398zl

 

Nikon 60D z 18-55 - 1266zl

Nikon 80D z sigma 18-50 - 1999zl

 

A taka D60 ?

 

To ma być pierwsza lustrzanka, pewnie każda będzie mi sie zdawać fajna na poczatku, dalej to juz nie wiadomo.... :P

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być pierwsza lustrzanka, pewnie każda będzie mi sie zdawać fajna na poczatku, dalej to juz nie wiadomo.... :P

D60 jest nieco mniej wykastrowany nic D40 ale i tak bym nie kupil zadnego z nich - wolalbym tymczasem uzywac dobra malpke i nazbierac na minimum D80.

Zrobisz jak uwazasz, opinie innych juz masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo900, nie myl oznaczen aparatow - Nikony maja D na poczatku ;)

 

Co do body - a moze D70s? Co prawda nowki nie kupisz, ale chodzi na Allegro w niezlych cenach.

 

za smieszne 500pln mozna dokupic do niego sigme 70-300

Za jeszcze smieszniejsze <400 PLN jest Nikkor 70-300, bardzo sympatyczne szklo jak za ta cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do body - a moze D70s? Co prawda nowki nie kupisz, ale chodzi na Allegro w niezlych cenach.

Gdzie tam mu dziadka wciskać. :P Jednak sądzę, że nowsze generacje matryc będą lepsze. Zaawansowany użytkownik i tak sam sobie poprawi kolory, szumy itd, z D70s można wiele wyciągnąć, pod jednym warunkiem - jeśli się umie. Wybacz, ale chyba nikt z nas nie sądzi, że  właśnie taki jest kamilo900, true ? ;) 

 

Kamilo900, my swoje zrobiliśmy, teraz Twoja kolej. Idź, i kop ziemniaki/ rwij truskawki / zmywaj na stacji benzynowej , cokolwiek. Dozbieraj na D80 :) będzie warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo900, nie myl oznaczen aparatow - Nikony maja D na poczatku ;)

 

Co do body - a moze D70s? Co prawda nowki nie kupisz, ale chodzi na Allegro w niezlych cenach.

 

 

Za jeszcze smieszniejsze <400 PLN jest Nikkor 70-300, bardzo sympatyczne szklo jak za ta cene.

tylko sigma ma wlasny silnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna kwestia poruszona na forum nikona:

 

Że jak TU przylazłem rok temu - powiedzmy tak jak TY - to se chciałem kupić nowego D40.A wszyscy mi mówili bierz używane D50.I kupiłem D40. A po miesiącu sprzedałem. I kupiłem D80.

Na tym forum można znależć także inne zgoła odmienne opinie na temat tego aparatu,także obalalające powielany wszędzie i wyolbrzymiany problem braku śrubokręta w tym body

Sam posiadam ten aparat do którego dokupiłem sigme 70-300 APO DG z silnikiem i nie narzekam,dużym atutem jak dla mnie jest wielkość i nieduża waga tego aparatu

Dodatkowo można już kupić ten aparat z kitowym obiektywem poniżej tysiąca złotych

kamilo900@ wejdz może sobie na forum nikona i tam poczytaj,lektury ci nie zabraknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego D40 z 18-55 to można mieć za 998zł... ale to już totalny kastrat. D60 [ 1250zl] jakoś nawiązuje bój z 1000D [1400zl] ale ma gorszy AF bo majacy 3 pola a canon 7...czyszczenie matrycy itd. Nie wiem, zastanowię się. Czytając wszędzie, że D40/D60/1000D to najniższa półka piekli mnie by wziąć D80 albo 450D ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, żeś zakręcony, co do kupna. Miałeś którykolwiek aparat w ręce? Nigdy nie kupuj na cyferki, miałem podobny do Ciebie dylemat jakiś rok temu i wahałem się między D40 a C 400D (z dopłatą). Wybrałem najtańszą opcję, Nikona. AF ma bardzo szybki, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że 1000D ma lepszy, ma po prostu więcej pól. Najistotniejszą przewagą Canona są niższe szumy przy wysokich ISO. D40 ma świetne jakościowo JPG'i prosto z puszki, a jak masz czas i trochę samozaparcia możesz pobawić się NEF'ami (RAW).

Pierwsza rzecz to udaj się do sklepu foto, może być foto-joke, i weź te aparaty do ręki. Ergonomia ma ogromne znaczenie, wyważenie, obsługa przycisków, to musi pasować Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sigma ma wlasny silnik ;)

Punkt dla Ciebie ;)

 

@kamilo900 - tak jak Cypher radzi, idz do jakiegos sklepu (chocby marketu nie dla idiotow) i pomacaj te aparaty, zobaczysz, ktory Ci lepiej w rece lezy.

 

Poza tym osobiscie nie pchalbym sie w najtansza puszke (choc nia tez oczywiscie mozna zrobic dobre foty), tylko jednak zacisnal troche pasa i pozbieral na D80 + Nikkor 18-70. Bardzo zacny zestaw, ktory bedzie Ci dlugo i dobrze sluzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zacisnal troche pasa i pozbieral na D80 + Nikkor 18-70. Bardzo zacny zestaw, ktory bedzie Ci dlugo i dobrze sluzyl.

W rzeczy samej, te wykastrowane IMHO sa dobre wtedy gdy masz zamiar wykorzystywac ta lustrzanke tak jakby to byla najprostsza malpka. (selektor w trybie pelnej automatyki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie - teoretycznie jesli jest wiecej pol AF, to latwiej bedzie aparatowi precyzyjnie zlapac ostrosc na wybranym fragmencie kadru.

Nie jest to jednak IMHO az takie istotne, bo zawsze mozna ostrosc poprawic manualem, ew. zlapac ostrosc na punkt centralny na interesujacym nas obiekcie i, nie puszczajac spustu, przesunac aparat tak, zeby zlapac kadr docelowy i wtedy cyknac fotke.

Za to szybkosci AF nijak nie da sie obejsc i IMHO ma to wieksze znaczenie niz ilosc pol.

 

18-55 ma dwie zasdnicze wady - po pierwsze, nie ma wewnetrznego ogniskowania, przez co przod obiektywu obraca sie przy lapaniu ostrosci. Z tego powodu korzystanie z filtrow polaryzacyjnych czy polowkowych jest praktycznie niemozliwe (a co najmniej cholernie niewygodne).

Po drugie, pierscien ustawiania ostrosci to jakis kiepski zart, jasno dajacy do zrozumienia, ze z manuala na tym szkle korzystac nie nalezy ;)

No i brak mozliwosci recznej korekty ostrosci bez wylaczania AF czasami moze przeszkadzac, choc z uwagi na wspomniany pierscien i tak korzytsanie z manuala na tym szkle to droga przez meke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, D80 jest lepszym i bardziej przyszłościowym wyborem, tylko za niego trzeba ciutke więcej zapłacić ;) A jeszcze lepszym byłby używany D200 ;) Żal bierze, po ile one teraz chodzą...

 

Co do szkieł, miałem kiedyś i 18-55 i 18-70, i to drugie jest bardzo godne polecenia, szybki AF, ostrość, solidne wykonanie, przyzwoita jasność i 70mm na długim końcu przydaje się. Jest też sporo większy i cięższy od 18-55, dlatego idealnie pasuje do korpusów D80 wzwyż (z D40 zestaw był nie za fajnie wyważony dla mnie). Znajomy podpina do D80 sławnego Nikkora 70-200/2.8 VR i nie narzeka jakoś specjalnie ;)

 

W ostatnim czasie ceny lustrzanek tak spadły, że przy ewentualnej odsprzedaży, jak Ci się nie spodoba, nie stracisz majątku, to też plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troszkę straszy manualny AF.. na AF mającym 3 pola jakby nie patrzeć tracimy na komforcie użytkowania ;) to byłoby męczące... coraz bardziej upewniam sie w przekonaniu, że najtańszym lustrem jakie wezmę pod uwagę będzie 1000D. Podoba mi się po prostu jako całość. 'ciutke gorszy' 450D. To byłoby optymalny wybór chyba :)

 

Odnośnie obiektywów. 18-55 KITowy hehe ;) aby się zaznajomić wystarczy.Później spokojnie można kupić jakąś fajną sigmę 70-300 i będzie ok ?:) Tak wogóle, zapoda ktoś może jakieś objaśnienie co do ogniskowych/różnych rodzai obiektywów?

 

[+]

z tego co widzęę. Baaardzo opłaca się ściągać aparaty z USA. Kumpel za 800$ kupił 40D ze sporym wyposażeniem... znacie jakies sklepy ? jak wygląda przesyła, sposób płatności... Wtedy spokojnie mógłbym kupić D80 a moze 40D ^^

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fotojokerze masz D80 z N50 f/1.8 za 2099pln

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-...or-50-mm-f-1-8/

z sigma 18-55 f/3.5-5.6 masz za 1999

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-...m-f-3-5-5-6-dc/

 

z usa nie bedzie tak rozowo jak dolicza ci na odprawie 22% podatku :) na sprzet foto masz tez chyba 5% cla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, clo + VAT od calej wartosci przesylki (czyli lacznie z kosztami wysylki) potrafia skutecznie zniechecic, o braku gwarancji w PL nie wspominajac.

 

Tak wogóle, zapoda ktoś może jakieś objaśnienie co do ogniskowych/różnych rodzai obiektywów?

Bardzo ogolnikowo rzecz biorac: im krotsza ogniskowa, tym blizsze przedmioty widzi obiektyw. I odwrotnie - przy duzych ogniskowych bedziesz mogl robic zdjecia dalekich obiektow. Zreszta, w kompaktach z zoomem dziala to tak samo, wez dowolny aparat do reki, to zrozumiesz.

 

Mnie troszkę straszy manualny AF..

Albo manualny, albo AF, nie myl pojec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ogólnie to było zrobione inaczej, bo paczke mu przysłał brat... Na granicy zatrzymali, otworzyli i kazali podać wartość. Bardzo zaniżył tą wartość co w efekcie dało cenę oscylującą 8set dolców za całą operację;p Ciekawe...

 

Czyli po prostu. 70-300 będzie miał większy zoom niż 18-55.. hm. Pozatym rozumiem, że ta droższa D80 jest z obiektywem stałoogniskowym... 2tysie za aparat. No nie wiem:P Naprawdę, pojadę sprawdzić wszystkie i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ogólnie to było zrobione inaczej, bo paczke mu przysłał brat... Na granicy zatrzymali, otworzyli i kazali podać wartość. Bardzo zaniżył tą wartość co w efekcie dało cenę oscylującą 8set dolców za całą operację;p Ciekawe...

tak sie tym nie chwal, bo to jest przestepstwo skarbowe.

 

Czyli po prostu. 70-300 będzie miał większy zoom niż 18-55.. hm. Pozatym rozumiem, że ta droższa D80 jest z obiektywem stałoogniskowym... 2tysie za aparat. No nie wiem:P Naprawdę, pojadę sprawdzić wszystkie i zobaczę.

70-300 ma zoom ~4,3 a 18-55 ma 3 krotny. tylko taka 70-300 to w domu nie zrobisz zdjec chyba, ze makro lub masz pokoje wielkosci hali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh rozumiem... :) troszke logiki i znajomości z fizyki...

 

Jak kupię 1000D i do niego jakieś obiektywy.... to raczej nie ma szans że później mogę kupić D80 i wszystko będzie pasować ... ? bo rozumiem ze obiektywy miedzy D40/D60/D80 pasują do siebie. TO mi komplikuje sprawę ewentualnego upgradeu w przyszłości... w takim razie. Kupić D40 z 18-55 za to 998zl czy D60 ewentualnie ? a potem kupic D80 body. Bo obiektyw mi zostanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywy Nikona pasuja do wszystkich aparatow Nikona (bagnet w zasadzie sie nie zmienil od 50 lat ;) ), obiektywy Canona do wszystkich Canonow.

Nie ma miedzy tymi systemami przejsciowek.

 

Producenci typu Tamron, Sigma czy Tokina robia czesto swoje obiektywy w obu wersjach (pod bagnet Canona i Nikona), ale nadal nie jest to zamienne i jak kupisz szklo pod Nikona, to zeby miec szklo pod Canona bedziesz musial sprzedac posiadAne i kupic nowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh rozumiem... :) troszke logiki i znajomości z fizyki...

 

Jak kupię 1000D i do niego jakieś obiektywy.... to raczej nie ma szans że później mogę kupić D80 i wszystko będzie pasować ... ? bo rozumiem ze obiektywy miedzy D40/D60/D80 pasują do siebie. TO mi komplikuje sprawę ewentualnego upgradeu w przyszłości... w takim razie. Kupić D40 z 18-55 za to 998zl czy D60 ewentualnie ? a potem kupic D80 body. Bo obiektyw mi zostanie ...

kamilo900@poczytaj TUtam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania,ale najpierw zastanów się dobrze czy na pewno chcesz lustro?Może wystarczy ci jakiś bardziej zaawansowany compact lub coś co zwą hybrydą np.Fuji 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie - przy 70mm, stojac w drzwiach typowego pokoju zmiescisz akurat okno na przeciwleglej scianie w kadrze - i niewiele wiecej.

300mm bedzie akurat, zeby zrobic piekna fote klamki od tegoz okna ;)

To tak obrazowo.

No jeszcze uwzględnijmy mnożnik 1.5x w Nikonie i 1.6x w Canonie. :lol: Dobra bo się kamilo900 zakręcisz.

 

TO powinno załatwić sprawę. Tutaj możesz zobaczyć czym różni się obrazek z ogniskową np. 14mm w stosunku do tego z ogniskową 300mm. ;) Pozamiatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...