Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie ta klawiatura ktora Ci polecilem jest bezkonkurencyjna, sam przeczytalem wiele recenzji i dlugo szukalem idealnej klawiatury dla siebie i wybralem wlasnie ten model i te marke. Klawiatura ta jest naprawde wykonana z najwyzszej jakosci materialow, klawisze dzialaja na zasadzie mechanizmu nozycowego i sa takie jak w laptopach. Mimo ceny ktora jest umiarkowana, smialo moge zaliczyc te klawiature do najwyzszej polki jesli chodzi o wykonanie, funkcjonalnosc i przyjemnosc uzytkowania.

 

Pozdrawiam

P.

Creer czy ten model będzie okey?

 

http://www.allegro.pl/item363810541_klawia...cicha_wawa.html

 

Chodzi o to czy nie zacina się przy większej ilości klawiszy? Bo poluję na taką już 1,5 roku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie ten o ktorym mowil :) Sam kupilem taki i jest cud, miód i orzeszki :D. W porownaniu do starej klawiatury niebo a ziemia. Co do blokowania klawiszy to kilka postow wczesniej masz przy jakich kombinacjach sie blokuje. Ogolnie szczerze polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać w ciemno?;) Superzaście! A grałeś już coś na niej? Głównie 'szczelaninki' mnie interesują! :razz:

 

Bo na aukcji, do której podałem link jest napisane przy złączach: PS2,USB...Boję się żeby to nie była ta licha pod PS2 z przejściówką na USB!

Edytowane przez koxzco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja akurat jest pod USB i ma przejsciowke na ps2 w razie czego. Co do grania -> czasem pogrywam w CS'a 1.5 i dziala wysmienicie, wszelkie kombinacje WSAD i Ctrl, Shift'a i/lub spacji dzialaja ok. W Assasin's Creed tez nie bylo zadnych problemow. Pisze sie tez w sumie duzo wygodniej niz na normalnej 'wysokiej' klawiaturze.

 

Plusy:

+ niski profil klawiszy z dobrym skokiem

+ mechanizm scyzorykowy (jak w laptopach)

+ dosc cicha

+ estetyczna

+ nie ma duzo klawiszy do obslugi nie wiadomo czego (dla mnie to duzy plus)

+ bardzo dobra cena w porownaniu z UltraX'em

 

Minusy:

-maly enter

- i to chyba tyle jesli o minusy chodzi :)

- 4 posty wyzej wymienione istniejace blokady klawiszy

 

Przed kupnem poklikalem troche na UltraX'ie i teraz porownujac do 6300 -> moim zdaniem 6300 jest cichsza i wygodniej sie na niej pisze, poza tym jest tansza. Z MS'em nie mialem stycznosci wiec sie nie wypowiem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wróciłem z nowym nabytkiem :)

Wcześniej miałem Logitech Ultrax Flat ktora sie po kilku latach juz wytarła i trochu znudzila.

 

Apple Keyboard wersja z kablem.

Jak dla mnie to nie widzialem jak dotąd lepszej klawiatury :D

 

Windows bez problemu wykrył urządzenie i nie było żadnych problemów.

 

(fotki)

 

Koszt takiej zabawki to 174 zł.

Moja historia jest bardzo podobna. Jedyne czego mi brakuje w produkcie Apple to mozliwosci umycia klawiatury pod kranem (chociaz szczerze mowiac nie probowalem) fajnie rowniez jakby dzialal klawisz Eject ale to juz kwestia systemu..

 

Do klawiatury (klawisze PrintScreen itp.) przyda sie na pewno program - KeyTweak

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pclabie jest o tej klawie topic i koles uzywal sharpkeys. sciagnałem i zrobilo co trzeba :) teraz jest juz idealnie:)

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przeczytałem kilka stron, co do klawiatur i zestawów i powiem, że nie znalazłem konkretów

A potrzebuję jakiegoś kompletu(mysz +klawisze)

Aktualnie mam MS od ponad 4 lat (pierwsze modele bezprzewodowe) jednak sypie się już mysz i chce coś zakupić.

Jak na razie powiem, że ta, co ma nieraz ma blokady (jak się długo przytrzyma jeden klawisz)

Czy już to jest wyeliminowane w zestawach bezprzewodowych ??

Przedział, jakie chcę wydać to tak około 120-200 zł

Co mnie zainteresowało to

Microsoft Wireless Laser Desktop 6000

Microsoft Wireless Laser Desktop 5000

LOGITECH Cordless Desktop EX 110

Logitech S510

Logitech Pro 2400

 

Lub może coś innego co polecacie

Mysz i klawiatura będzie mi służyć do 60-70% Internet i programy oraz około 30% Gry

 

Cicha klawiatura oraz myszka wygodna i 4-5 przyciskami

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszedł czas na wymianę mojego "koffanego" A4Techa ;] Chcę coś bezprzewodowego, zasięg wystarczy i 3 metry, do tego miło by było mieć jakieś multimedialne przyciski szczególnie do foobara/winampa i niski skok klawiszy - przyzwyczaiłem się do tego. Cena - koło 80 zł pewnie, myszka kiedyś indziej. Znalazłem:

 

-> http://allegro.pl/item364205148_logitech_d...ylko_79_zl.html

Tu koleś pisze że nie ma odbiornika, a sam korzysta z C-BO17 - da się to jakoś dokupić? Nie ukrywam że taka luksusowa klawiatura mnie pociąga :D

 

-> http://allegro.pl/item361897785_logitech_e...sz_okazja_.html

QWERTZ mi nie przeszkodzi, bo i tak piszę bez patrzenia, tylko nie wiem czy skok klawiszy nie jest za duży... Dodatkowo mysz 800DPI więc może by mi potrafiła zastąpić SWOP-80 (ale na to za bardzo nie patrzę)

 

-> http://allegro.pl/item361896521_logitech_l...ka_gratis_.html

Ta wygląda całkiem fajnie, do tego niska cena, miał ktoś z tym styczność ?

 

A może zostać na kablu i szarpnąć się na

 

-> http://allegro.pl/item365152346__klawiaura...e_polecam_.html

Apple ?

 

ewentualnie

-> http://allegro.pl/item363718029_klawiatura...ss_wroclaw.html

UltraX ?

 

-> http://allegro.pl/item367170618_podswietla...usb_nowosc.html

Gembird ? :mellow:

 

Mam mętlik w głowie, mam nadzieję że ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szybkie pytanko:

 

czy jest jakas dobra "laptopowa" klawiatura (przewodowa) w kolorze czarnym, taka która mogłaby stanowic alternatywe dla logitech'a ultrax i btc 6300?? cena ma znaczenie drugorzędne, dużo pisze, czasami tez troche pogrywam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam A4TECH KX-5MU/6MU:

 

http://www.allegro.pl/item363651904_a4tech...udio_i_usb.html

 

http://www.allegro.pl/item366007300_a4tech..._hit_nowa_.html

 

 

sam taka posiadam, bardzo fajna klawiatura - skok klawiszy podobny do tego z Logitech'a - uzywam jej juz ponad pol roku i zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę dwa zdania o mojej nowej,, tu niespodzianka - klawiatura za 10zł

http://elektrogalerie.biz/?Mode=Bin&StiPLPictStiId=32747

 

mała lekka z niskim skokiem, zastąpiła logitecha 250tkę,, zaskakująco wygodna klawiatur,, kupiłem na szafę jako serisówkę podłączyłem i.. tak została

całkiem cicha ale wyraźnie zrobiła się głośniejsza po pierwszym dniu używania.

nie blokuje przycisków (pograłem w crysisa i rfactora)

zaleta - duży enter

wada - mały bckspc i pionowe home end etc

z łaskimi nie mam dużo doświadczenia ( poza lapem ) ale logi ultrax to nie była dla mnie fajna klawirka i była też głośniejsza a ta mi bardzo pasuje ;)

za 12zł polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem Apple Wireless Keyboard. Jeżeli ktoś szuka bezprzewodowej klawiatury np. do laptopa to ta jest super. Cienka, klawisze jak w MacBook i stylowa. Jedynie co może odstraszać to cena (ja dałem za nią 230zł) ale na rynku drugiej takiej nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj przyszła klawiaturka przewodowa Apple Alu. :) Poprzednie klawiaturki to: UltraX i biała Apple. Do białej applowskiej nawet nie ma co porównywać - klawisze chodzą lekko, ręce się nie męczą, mały skok klawiszy ale naciśnięcie się bezproblemowo wyczuwa. Wygodniejsza od UltraX - cena trochę wyższa (za UltraX zapłaciłem swego czasu coś koło 100 zł, za Apple'a 130). Jest jedna wada - alt nie jest klawiszem najbliższym spacji co dla korzystających z normalnych układów może być problemem (ja na maczku sobie zamieniłem Cmd z Altem i mam jak na linuksie). Dodatkowo hub USB 2.0 - portów USB nigdy za dużo i nie muszę szukać wolnego gniazdka jak chcę podpiąć pendrive'a. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna spytac gdzie kolega kupil ta jablkowa klawiature ?

Allegro - niestety dość rzadko się pojawiają w dobrej cenie. W tej chwili nie ma żadnej. W cenie sklepowej (170-180zł) można kupić w Cortlandzie na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zadnej wielkiej, wyginanej etc.

Najlepiej zwykla, prosta, bez zadnych wygiec.

Dziś w komputroniku u siebie zauwazylem Logitech Ultra-Flat. Jakas taka mniejsza wersja ale dość ciekawie wygląda. Co o niej powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w komputroniku u siebie zauwazylem Logitech Ultra-Flat. Jakas taka mniejsza wersja ale dość ciekawie wygląda. Co o niej powiecie?

Czasem potrafią się zaciąć niektóre klawisze szczególnie jak namiętnie nawalam w jakąś grę dodatkowo klawiatura fajnie wygląda tylko kiedy jest nieużywane ponieważ na obudowie zostaje w cholerę odcisków i smug...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wybrac klawiature do 100 zl

Logitech UltraX Premium Keyboard czy BTC 6300 ?

Bardziej bylbym sklonny do zakupu BTC, ale jeszcze mam pytanko co sadzicie o tej wersji podswietlanej (do 3000 godzin a potem co) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę dwa zdania o mojej nowej,, tu niespodzianka - klawiatura za 10zł

http://elektrogalerie.biz/?Mode=Bin&StiPLPictStiId=32747

 

mała lekka z niskim skokiem, zastąpiła logitecha 250tkę,, zaskakująco wygodna klawiatur,, kupiłem na szafę jako serisówkę podłączyłem i.. tak została

całkiem cicha ale wyraźnie zrobiła się głośniejsza po pierwszym dniu używania.

nie blokuje przycisków (pograłem w crysisa i rfactora)

zaleta - duży enter

wada - mały bckspc i pionowe home end etc

z łaskimi nie mam dużo doświadczenia ( poza lapem ) ale logi ultrax to nie była dla mnie fajna klawirka i była też głośniejsza a ta mi bardzo pasuje ;)

za 12zł polecam

przydatna opinia,dzięki,właśnie szukałem czegoś taniego z dużym enterem,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas wymienic moja 9-letnia BTC 8120, stala sie juz jednak troche za glosna :-P Wszyscy polecaja BTC 6300, wiec chyba na nia sie zdecyduje, ale mam dwa pytanai:

1. Jaka jest roznica miedzy BTC 6301 a 6300?

2. Czy USB vs PS/2 ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...