Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

po co 'normalna' ? przeciez mx-1 jest raptem 2-3 stopnie giorsza w stresie od as5 -_-' wiec zmiana pasty zupelnie bezzasadna

Ha, owszem. MX-1 nie jest taka zła jeśli chodzi o same właściwości i wydajność. Ale rozsmarowanie bywa ciężkie, nie wiadomo jak się do tego dobrze zabierać, czasem nie chce iść, no ogólnie jest ciężka do instalacji. Niektórym działa bardzo dobrze, ale tym bardziej początkującym i pechowcom daje wysokie tempy. Poza tym tylko zły docisk albo skaszaniona pasta (no ewentualnie jeszcze wariacja czujnika) może dawać 58 stopni, jeśli jest jakikolwiek nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problemy z chłodzeniem na dfi. Grafe mam w dolnym slocie ponieważ chłodzenie na proca inaczej nie pozwala. Pozatym standardowy mod ultra@sli wydaje mi sie że uwolił troche dodatkowego ciepła. Myśle nad zalmanem ZM-80C-HP http://allegro.pl/show_item.php?item=78660223 . Rozwiązanie troche drogie ale skuteczne i ciche:D Zastosowane w GeoPc http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...SLI/img-3-s.jpg http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...SLI/img-2-s.jpg

a jak wogole to to zalozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie na swoim nowym nabytku pociąłem Zalmana niebieskiego, nie wygląda to może efektownie ale na razie zdaje egzamin... Przystosowałem od razu przyszłościowo, na dłuższe karty (a`la GF 6xxx/7xxx), trzeba było wywalić 2 rzędy żeber żeby wszystko ładnie się zmiesciło...

 

EDIT:

 

Jaka jest normalna temperatura chipsetu u was podczas kilkania w necie itp ? No i przy którkim wysiłku, przy długim nie patrzyłem. Jako kótki wysiłem uważam partyjkę w jakąs gr (NFS MW) z 20 minut

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest normalna temperatura chipsetu u was podczas kilkania w necie itp ? No i przy którkim wysiłku, przy długim nie patrzyłem. Jako kótki wysiłem uważam partyjkę w jakąs gr (NFS MW) z 20 minut

u mnie jest kolo 45' przy 3000rpm :wink:, niedlugo musze zmienic na revolteca ale z kasa cienko :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie mecze z zalozeniem...jak wykombinuje jak to zrobic wszystko ladnie opisze i zrobie fotki :)

czekamy na wieści :)

 

Ps. sprobuj przelozyc do 2 slotu pci-e i pusc na x8, moze bedize latwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym problem, nie wiem jak przymocowac heat pipe do chipsetu. Blok pasuje swietnie ale heat pipe jest do niego "przycisniety" gornym platem radiatora. Mysle nad odwrotnym przykreceniem drugiego bloku przeznaczona na rewers karty, ktory podtrzymywal by heat pipe. Musze kupic odpowiednie sruby.

 

http://img133.imageshack.us/my.php?image=zm80ahpbp7bj.jpg

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, porównywanie pasywki (nawet o takiej powierzchni odprowadzania ciepła) z blokiem wodnym uważam za kiepski żart. Chyba, że masz na myśli zdeklarowanych przeciwników wody w komputerze, dla nich taki borg może być niezłym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc się na tego spire'a i revoltec'a to raczej chyba niczym. No może tak jak wspomniałeś ceną i kawałkiem plastiku... ;)

nie :) w revoltecu tez jest plastik ... ale ja go sciagnełem ;] bo owiewam go z boku przy max oc .. i w tem sposopb powietrze lepiej wpada na jego finy ;] Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cooler Spire i Revoltec-a to jeden pies, nawet gratisy dają takie same - 4 radiatory (Cu), pasta i przejściówka.

Bierzcie Spire - tańszy, swego czasu mi udało się go wyhaczyć a ~32zł (nówka - Allegro).

 

Swoją drogą mCubed BORG kusi jak jasna cholera :wink:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tylko ciekawe ile razy można go wyginać w jednym miejscu i w którym momencie strzeli "rurka", bo jeśli wytrzyma z 2-3 przeróby to ew. można się skusić. Teraz wskoczy na nf4, a za jakiś czas można by go władować na mobo z AM2. Na dłuższą metę te ~200zł to nie tak wiele za ciszę, w końcu może styknąć na jakieś 2-3 lata.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zł za tego BORGA nigdy bym nie dał, rozumiem 40-50zł ale nie dwie paki :blink:

dokładnie

to już freezer jest ciekawszy, sam se chyba zrobie bo został mi jeszcze z platformy od intela tylko nie wiem jak zrobić zapinke z domowych rzeczy bo niebiekiego zalmana nie kupie specjalnie dla zapinki :mur: ?!

pozatym narazie moj nowy wentyl na dfi lata na troche ponad 2.5k i jest dla mnie cichy zagłusza go wytłumiony dysk samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...