Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Prubowalem takich,przeciez ten cmss naprawde ingeruje, nie slyszysz ze dialogi sa w centralnym?

nie rozumiem ciebie co ty niby chcesz osiągnąć ??

chcesz żeby plik stereo miał taką samą jakość przy głośnikach 2.1 jak i 5.1 przecież to jest nie możliwe. Od tego jest dvdaudio lub sacd. Przy próbie emulowania zawsze będziesz miał jakieś „zniekształcenia”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ciebie co ty niby chcesz osiągnąć ??

chcesz żeby plik stereo miał taką samą jakość przy głośnikach 2.1 jak i 5.1 przecież to jest nie możliwe. Od tego jest dvdaudio lub sacd. Przy próbie emulowania zawsze będziesz miał jakieś „zniekształcenia”

 

Chce dual stereo na przod i na tyl i centralny, tak zrobilem ale jakosc cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dobry test odsłuchowy SOUNDBLASTER X-Fi ale w wersji ELITE-PRO .

Tylko niech ktoś nie myśli że uzyska taką samą jakość z tańszych wersji X-Fi bo to trochę inna konstrukcja jest !.

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0605/creative.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual stereo - W Entertainment Mode, wejdź w zakładkę 3DCMSS, i ustaw Stereo Surround (nie Stereo Xpand), a suwak pozostaw na środku. Jeśli to Cię nie zadowoli, to zostań przy 2.1, jak Ci inni sugerowali.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

Mam X-Fi Music, i było wszystko dobrze, ale po resecie związanym z Doomem 3 coś się $!#~%@ ...

 

1. W ustawieniach głośności (z traya), jak się klika na suwak nie ma tego puknięcia :mur:

2. Jest o połowę ciszej...

3. Skopana symulacja przestrzeni, wszystkiego... W doomie, jak sie uderza pięścią w ścianę nie ma takiego POM-POM, tylko ciche pik-pik ?! ( w ogóle inny barwa dźwięku!)

4. Dźwięk jak z radia z bazaru...

5. W filmach czasami nie działa...

6. I brakuje części dźwięków, np. w Doomie w ogóle nie włącza się muzyka w menu :mur:

 

...i w dodatku nic nie pomaga :( Reinstalacja sterów, firmwaru, czyszczenie rejestru.. Nic.

 

A było dobrze... :(

 

Co robić?

 

PS Z Doomem też mam problem, prawie przy każdym odpaleniu pyta się mnie o cdkey (!), co gorsza zatwierdza kod dopiero za którymś razem, wcześniej mówi że mam "używany" (?!), a gra nowa orginalna oczywiście...

PPS Używam słuchawek...

Edytowane przez Anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszło!, tester z PCLab napisał:

7 września 2006, 11:40

Doszło już do tego, że nawet dźwięk na płytach głównych przebija karty X-Fi jakością dźwięku. Wczoraj ukończyłem artykuł na temat płyty głównej ze zintegrowanym dźwiękiem, w pomiarach minimalnie lepszym niż ten, generowany przez karty Sound Blaster X-Fi Extreme Music, Platinum i Fatal1ty.

A to znalazłem w dziale na temat (ten sam tester):Asus P5B Deluxe

 

28 sierpnia 2006, 16:43

Analog Devices AD1988b SoundMAX to obecnie najlepszy przetwornik HDA jaki można spotkać na płytach głównych. Generuje dobrej jakości dźwięk, ma stabilne i dopracowane sterowniki i proste w obsłudze oprogramowanie. Jakość dźwięku przez niego oferowana w praktyce niczym nie ustępuje kartom rozszerzeń. Chociażby takiemu X-Fi. Dodatkowo w połączeniu z mocnym procesorem praktycznie każdy kodek na płycie, w grach nie ustępuje wydajnością któremukolwiek X-Fi specjalnie więcej niż wartości mieszczące się w zakresie błędu pomiarowego.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale czym on to testował?

 

PS He, tam się kłócą czy X-RAM przyspiesza gry , a nikt nie pomyślał że gra musi być specjalnie robiona pod X-RAM żeby on w ogóle działał ;] Chyba tylko BF2 jest publicznie dostępny z tego rodzaju gier.

 

PPS LOL! Zostawiłem peceta włączonego na jakiś czas, jak wróciłem już się sam naprawił :] tzn. "pykanie" wróciło, głośność OK, doinstalowałem Creative Audio Console i nic już nie ruszam :]

Edytowane przez Anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że dzwiek 3D trzaska we Flatout 2 to mam inny problem.

Czasami jak właczam glosniki, mozna w nich uslyszes pewien pisk. Nie wazne jak glosno mam je ustawione, dzwiek zawsze ma ta sama glosnosc. Jedyne co to zmienia sie jego... czestotliwosci? Tzn. pisk jest najpierw niskim tonem, potem rosnie rosnie i wylacza sie.

To samo mialem na karajanie DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje X-Fi miałem przez 3 (trzy) dni.

Dla mnie dźwięk bomba. Melomanem nie jestem, ale jednak mam pewne wymagania, a akurat zawiodłem się na tych płaszczyznach:

 

wyjście cyfrowe:

- brak możliwości uzyskania wyjścia S/PDIF i jednoczesnego podpięcia mikrofonu;

- jak wiadomo S/PDIF jest złączem cyfrowym, dźwięk przez nie przekazywany jest DWUKANAŁOWY. Jedyna możliwość aby przekazać dźwięk 5.1/7.1 do dekodera DTS/DD jest jego kodowanie w AC3, ale zgodnie z umowami patentowymi takiego softwareowego kodera AC3 NIE MA. Dźwięk przestrzenny może być przekazany z filmów z AC3, przy użyciu opcji passthrough. (karta nie obrabia dźwięku, nie działa nawet regulacja głośności, ot przebieg)

 

- w Audigy 2/4 i Liveach można było oszukać karte że podpinamy moduł 5.25", i uzyskać w ten sposób S/PDIF z pinów na karcie...... W X-Fi to NIE DZIAŁA.

 

Niezawodność (ee? otóż zawodność)

W ciągu tych 2 dni karta w pewnych momentach piszczała/zawieszała system.......

 

 

By w końcu dzisiaj, po kolejnym jej wybryku, już zupełnie nie jest wykrywana przez system, jutro wraca do komputronika.

 

 

Ot takie ostrzeżenie, dla chętnych na tą kartę.

PS: Abit IC7, i875p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Jaką macie datę sterownika w menedżerze urządzeń?? Bo ja po instalacji najnowszych sterów ze stronki creative lub youp-pax3.33 mam 2006.06.01(wersja steronika 5.12.18.1181).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Jaką macie datę sterownika w menedżerze urządzeń?? Bo ja po instalacji najnowszych sterów ze stronki creative lub youp-pax3.33 mam 2006.06.01(wersja steronika 5.12.18.1181).

U mnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam i zaczynam sie martwic, mam x-fi juz trochę czasu ale narazie działa i nie robi problemów, znaczy nie wiesza nie trzaska i nie wydaje odgłosów.

jeszcze mam pytanie, jest jakiś sens w instalowaniu tego całego oprogramowania z płyt czy wystarczy sam sterownik i bedzie wszystko dostępne(chodzi o ustawienia i opcje, nie obchodza mnie playery i wyglad przełączania trybów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzaski to mnie już do szalu doprowadzają, zwłaszcza na słuchawkach, w czasie grania są nie słyszalne, ale jak siedzę i czytam forum strasznie męczą, sterowniki oczywiście oryginalne.

Nie ma zielonego pojęcia jak się tych trzasków pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam i zaczynam sie martwic, mam x-fi juz trochę czasu ale narazie działa i nie robi problemów, znaczy nie wiesza nie trzaska i nie wydaje odgłosów.

jeszcze mam pytanie, jest jakiś sens w instalowaniu tego całego oprogramowania z płyt czy wystarczy sam sterownik i bedzie wszystko dostępne(chodzi o ustawienia i opcje, nie obchodza mnie playery i wyglad przełączania trybów)?

sterowniki nie wystarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta plytke zgubilem i szukalem troche po necie wiec sie podziele z Wami.

Part1

http://www.megaupload.com/?d=V2EKDC2U

 

Part2

http://www.megaupload.com/?d=BOV8KKSV

 

Byla tez jakas strona filefront czy cos takiego i tam byly wszyskie .iso dla creative ale nie moge ponownie znalezc ;>

a mam:)

http://files.filefront.com/SB_INSTALLrar/;...;/fileinfo.html

Jak cos nie dziala to moge wystawic .iso.

BTW to dziwne ze creative nie daje tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos X-Fi + sluchawki Speedlink Medusa 5.1? Otoz mam problem taki, ze w tylnych glosnikach nie mam bassu :/ (game mode) i grajac np w cod2 delikatnie mowiac mnie to irytuje...

 

jesli ktos wie jak rozwiazac ten problem to niech pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie procesów które znalazły się w autostarcie po instalacji sterowników z x-fi.

Szczególnie interesują mnie te dwa wpisy:

AudioDrvEmulator ("c:\program files\creative\shared files\module loader\dllml.exe" -1 Audiodrvemulator "c:\program files\creative\shared files\module loader\audio emulator\auddrvem.dll")

RCSystem (c:\program files\creative\shared files\module loader\dllml.exe Rcsystem * -startup)

Czy ktoś próbował je usunąć? Czy są wogóle potrzebne do sprawnego działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...