Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

ja pisałem o wersjach:

-xtreme music

-xtreme gamer

 

audio to kastrat, prawda. ale dlaczego gamer albo music, którego potem wymieniasz? wg. tabelki, którą podał @AndyN gamer różni się od musica tylko rodzajem PCB. może mieć co najwyżej gorszą część analogową, chociaż na pewno w nieznacznym stopniu. nie można do niego podpiąć konsoli ani panelu x-fi, ale za to ma wyjścia na panel przedni zgodne z intel HD audio. nie wiem tylko jaka jest różnica w sterownikach i oprogramowaniu. jeśli żadna (w co wątpię) to wolę gamera. a tymczasem staram się wylicytować używaną xtreme music ver. box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedzieć dlaczego ?? wszyscy piszą tylko że to złe i tyle. Może jakieś fakty? jak ktoś pisał wyżej wg. tabelki to jest to to samo co XMusic tylko PCB jest mniejsze, co wg. mnie jest naturalną koleją rzeczy że nowsze karty będą starali się zmienszyć, bo mniejsze PCB to mniejsze koszty produkcji, a poza tym to XMusic wyszło już dawno i przebudowa PCB jest jak najbardziej prawdopodobna. (nie mówię tutaj o możliwości podłączania paneli itp, ale o samą kartę)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już wszyscy zrozumieli, że gamer gra tak jak music.

 

teraz kolej rozpatrzyć kolejne pytania:

1 czy te karty mają wejście MIDI (aka port joypada)? music na pewno ma na panelu...

2 jak sprawa ma się z oprogramowaniem gamera?

 

--edit--

sprawa z punktu nr 1 została rozwiązana. po wnikliwym przeszukiwaniu forum creative'a, znalazłem informację, iż karty te mają MIDI jedynie na panelu przednim.

 

--edit2--

biorąc pod uwagę tabelki z tego odnośnika, sądzę że źle zrobiłem kupując już music'a. gamer ma wyjście na panel przedni obudowy. posiada też wszystkie 3 tryby (gaming, entertaiment, audio creation), więc prawdopodobnie oprogramowanie ma to samo. poszukam dalej...

 

--edit3--

wywnioskowałem, iż gamer ma to samo oprogramowanie co music. teraz żałuję, że go nie wybrałem. no ale co tam, będę miał ładne pozłacane złącza... jeśli jednak ktoś ma informacje, że jednak gamer ma zablokowane pewne opcje w software (w co wątpię) to proszę mnie pocieszyć...

 

że też geniusy sw-hf5.1 nie mają wyjścia na słuchawki -.- wrr...

 

--edit4--

ale tych editów...

znalazłem taką stronę http://slima.slnet.uu3.net/projekty/x-fi-panel/

mógłbym zrobić sobie coś takiego... moja obudowa ma niestety gniazdo jack bez wyłącznika. zastanawiam się czy to by działało gdyby do pinu nr 3 podłączyć masę słuchawek. po ich podłączeniu obieg byłby zamknięty, tamten pin po podłączeniu słuchawek dostawałby jakieś napięcie non-stop bo karta zawsze chociaż minimalnie szumi. nie jest to forum elektroniczne ale może ktoś będzie wiedział? czy bez wyłączania tylnego panelu dźwięk na słuchawkach będzie taki sam?

 

--edit5--

już rozkminiłem o co chodzi z tym przełącznikiem. pin nr 3 trzeba uziemić. w związku z tym mój patent ze słuchawkami nie przejdzie. w takim wypadku pozostaje mi albo przerobić panel obudowy, albo nie wyłączać tylnego panelu. jak tylko pojawi sie u mnie dźwiękówka to podłączę sobie panel przedni :P

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative ALchemy (X-Fi Edition) 1.00.04

 

Creative udostępnił świeżą wersje aplikacji ALchemy, dzięki której popularne gry poprzedniej generacji, będą brzmiały tak samo dobrze z kartą Sound Blaster X-Fi w systemie Windows Vista jak w systemie XP.

 

Możliwości odtwarzania dźwięku w starszych grach, korzystających z EAX lub DirectSound3D (DS3D) zostały znacznie ograniczone poprzez usunięcie jednej z warstw komunikacji pomiędzy sprzętem audio a systemem operacyjnym Vista (tzw. hardware abstraction layer). Wskutek tego, dźwięk w grach jest odtwarzany wyłącznie w trybie stereofonicznym i bez żadnych efektów. Creative ALchemy to program, który rozpoznaje szereg popularnych gier PC i przekształca ich dźwięk DirectSound3D oraz odwołania do EAX na odpowiednie odwołania do OpenAL. Dzięki temu użytkownicy mogą w dalszym ciągu grać z pełnym wykorzystaniem wielokanałowego dźwięku ze sprzętowo generowanymi efektami.

 

Creative ALchemy (X-Fi Edition) 1.00.04

 

Obsługiwane karty:

Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro

Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro

Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum

Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer

Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic

Nadchodzi X-Fi na PCI-Express

 

Dotychczas Creative twierdził, że stworzenie karty dźwiękowej na PCI-Express nie ma większego sensu i mija się z celem z powodu powstających rzekomo na tej magistrali dużych opóźnień. Niedawno jednak Asus zaprezentował swoją linię kart dźwiękowych Xonar, wśród których znalazły się również modele na PCI-Express. Singapurski koncern nie mógł więc nie zareagować.

 

A reakcją są stare karty z serii X-Fi w nowych odmianach przeznaczonych dla PCI-Express. Pierwsze próbki są już gotowe, a finalnych wersji na półkach sklepowych można spodziewać się w drugiej połowie roku. Poza złączem prawie na pewno nie będą się one niczym różniły od dotychczasowych modeli X-Fi.

zrodlo www.benchmark.pl

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już mam x-fi w domku. wszystko jest pięknie :) jestem ciekawy jakie możliwości odtwarzania midi mają lepsze karty (audiophile itp.). ale na x-fi to aż się zdziwiłem. no i jeszcze to 3d midi - niezły bajer. ogólnie obsługę dźwięku przestrzennego x-fi ma bardzo dobrą. crystalizer, jak to już jest w jego naturze, jedne utwory poprawia, a inne psuje. panel przedni w wersji xtreme music oczywiście jest :) niestety to podłużne złącze ma mniejsze wymiary niż tradycyjne. w związku z tym, ciężko jest tam cokolwiek podłączyć. zamotna wtyczka wypada. dwie obok siebie trzymają się w miarę dobrze, a 3 nie wchodzą. na razie działa mi tylko lewy kanał, prawdopodobnie wtyczka wypadła... no to następnym razem dam trochę taśmy klejącej i będzie spoko. dźwięk oczywiście piękny - wystarczający z zadatkiem na możliwości percepcji moich uszu. do tego mam głośniki Genius SW-HF 5.1 5000, które jednak mogłyby mieć większego pałera :P no i to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zanabyłem XtremeAudio i się głowię jak tu podpiąć słuchawki do mojego panelu w budzie.

 

Pod koniec strony 22 tego topicu Zigi udostępnił opis złącza na to przedniego panelu creativa....

Tylko ze obrazek wyglada inaczej niz podpis u gory... a nie chce podlaczac 'na pale' sluchawek.

 

Czy ktos wie jak podlaczyc sluchawki nie odpinając właściwych głośników??

Czy zmiana sterów na YouP-PAX coś tu pomoże (i czy w ogóle ma sens)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj nabyłem xtreme audio, teraz żałuje, praktycznie 200zl wyrzucone w bloto :P. Karta zadna specjalnosc, zwykly audigy z naklejka x-fi. Jeszcze jakies smieszne problemy z mikiem mam - wysuwany, w sluchawkach steelsound 5h, nie zbiera dzwieku tak jak powinien, dopiero jak przyloze reke do buzi i mikrofonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, chodzilo mi oczywiscie o XtremeMusic nie Audio, ale też dałem 200pln :D

Postanowilem podlaczyc ten przedni panel z budy do karty i tu zonk, bo nawet szerokosc tego zlacza (z 22strony topicu) sie nie zgadza z wtyczkami z budy i musialbym jakas przerobke stosowac.... :angry:

Zainstalowalem tez YouP-PAXy i zadnych nowych mozliwosci nie widze w stosunku do oficjeli creativa.

 

Czy ta karta ruszy ze sterownikami kx ??????? Pamietam ze w poczciwym Live moglem sobie wypusic wyjscie sluchawkowe po innym wyjsciu z tylu i nie bylo z tym zadnych problemow (tzn trzeba tylko sobie bylo to zaprogramowac w tym wizualnym edytorze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi nie jest obsługiwane przez kX. Ani Music ani Audio. Po prostu to jest inny sprzęt.

 

Wejście w XtremeAudio pewnie działa tak jak w Live! 24. Po uruchomieniu PC trzeba przełączać między linią i mikrofonem, żeby zostało właściwie zainicjalizowane. I może warto włączyć +20dB dla mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, właśnie tak trzeba zrobić aby działało _wejście_, ale mi chodzi o wyjście słuchawkowe, tzn jak mieć na raz głośniki i słuchawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oryginalny panel Creative.

 

Też wczoraj nabyłem xtreme audio, teraz żałuje, praktycznie 200zl wyrzucone w bloto . Karta zadna specjalnosc, zwykly audigy z naklejka x-fi. Jeszcze jakies smieszne problemy z mikiem mam - wysuwany, w sluchawkach steelsound 5h, nie zbiera dzwieku tak jak powinien, dopiero jak przyloze reke do buzi i mikrofonu...

No właśnie jak chce się miec porządny sprzęt to niestety trzeba dołożyc do XtremeMusic.

 

A ten mikrofon to chyba nie ma związku z kartą?.. ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najwyraźniej pecha do X-fi.. Najpierw paczka szła wyjątkowo długo, po czym okazało się, że płyta ze sterownikami jest połamana. Ściągnąłem sterowniki z netu, wszystko się elegancko zainstalowało i... Nadal w manedżerze urządzeń mam "kontroler multimediów audio", czyli dokłądnie to samo co przed instalacją sterowników. Próbowałem różnych wersji sterowników, na stronie creativa wpisałem też kod produktu, licząc, iż może wybieram złą kartę, ale system stwierdził, iż jednak nie. Sprzedający udostępnił mi obraz połamanej płyty, zainstalowałem kartę z niej i nadal mam ten sam problem. Xtreme music w wersji GOLD (ładne, pozłacane styki) za nic nie chce działać. Nie mam wielkiej ochoty na reinstalację windowsa, nie udało mi się też znaleźć rozwiązania mojego problemu w internecie - choć przyznaję, iż poszukiwania nie były zbyt intensywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za płyta główna i czy są zainstalowane sterowniki do niej?

Czy w menegerze są jakieś inne nie zainstalowane urządzenia?

Spróbuj zmienic slot pci.

Spróbuj też zaktualizowac sterownik z menegera urządzeń - czyli przeinstalowac jeszcze raz ale używając najnowszych ze strony.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica co kto woli jak każdy ustwia jak się jemu podoba a nie komuś innemu? :D

Dla mnie duża. To jest właśnie jedna z rzeczy która mnie w x-fi mile zaskoczyła. SVM i CMSS to co potrafią zrobić z stereo i filmami z 2.1 to mistrzostwo.

Dużo lepsze od tak reklamowanego crystalizera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do userów x-fi + z-5500.

Jakiego ustawienia używacie do słuchania muzyki ?Korzystacie z rozbicia stereo na 5.1 jaki oferuje x-fi czy wolicie dp2 z logów ewentualnie stereo bez żadnych nakładek ?

Pozdrawiam

U mnie wygląda to tak: Audio Creation Mode z wyłączonymi eq, svm, crystalizer'ami, cmss, eax itd. Wcześniej słuchałem tylko na Coax'ie ale ostatnio nie chce mi się za często przełączać i słucham na Direct. Efektów w Logach też nie używam przy muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za płyta główna i czy są zainstalowane sterowniki do niej?

Testowane na Abit KN9 i Sapphire pure crossfire rd480 - sterowniki zainstalowane

 

Czy w menegerze są jakieś inne nie zainstalowane urządzenia?

Pomijając tego x-fi wszystko jest zainstalowane i działa jak należy.

 

Spróbuj zmienic slot pci.

Nic to nie daje, sprawdzałem jako jedno z pierwszych rozwiązań problemu.

 

Spróbuj też zaktualizowac sterownik z menegera urządzeń - czyli przeinstalowac jeszcze raz ale używając najnowszych ze strony.

Sprawdzone, ale nic z tego. System sam z siebie nie znajduje sterownika, a gdy próbuje się zainstalować ręcznie ostrzega, że sterownik ten nie jest przeznaczony do tego sprzętu. Jeśli się go zainstaluje pomimo tego, SB jest wykrywany w komputerze, ale w komunikatem, iż urządzenie nie działa poprawnie - dźwięku oczywiście nie ma.

 

Instalacja X-fi na czystym systemie nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najwyraźniej pecha do X-fi.. Najpierw paczka szła wyjątkowo długo, po czym okazało się, że płyta ze sterownikami jest połamana. Ściągnąłem sterowniki z netu, wszystko się elegancko zainstalowało i... Nadal w manedżerze urządzeń mam "kontroler multimediów audio", czyli dokłądnie to samo co przed instalacją sterowników. Próbowałem różnych wersji sterowników, na stronie creativa wpisałem też kod produktu, licząc, iż może wybieram złą kartę, ale system stwierdził, iż jednak nie. Sprzedający udostępnił mi obraz połamanej płyty, zainstalowałem kartę z niej i nadal mam ten sam problem. Xtreme music w wersji GOLD (ładne, pozłacane styki) za nic nie chce działać. Nie mam wielkiej ochoty na reinstalację windowsa, nie udało mi się też znaleźć rozwiązania mojego problemu w internecie - choć przyznaję, iż poszukiwania nie były zbyt intensywne.

Masz zwykłego oema. Zapewne DELL-a. Jedyna nadzieja to hackowane sterowniki z tej stronki.

http://www.youp-pax.org/viewthread.php?tid...;extra=page%3D1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest to OEM, jednak parę osób od tego sprzedawcy kartę zakupiło i nie mieli żadnych problemów. Powoli skłaniam się ku opcji, iż karta jest walnięta - trudno żeby na trzech różnych kompach, w tym na jednym był reinstalowany z tej okazji Windows, karta nie chciałą się zainstalować. Sterowniki do których dałeś linka nie pomagają, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie teraz mamy już pełnosprawnego X-Fi w Viscie z działającym EAX i wszystkimi dodatkami które byly na XP

"mamy" Ja jeszcze nie mam, a chciałbym. :P

Możesz podać skąd zassałeś stery, że ci działa lub ewentualnie opisać, co i jak zrobić.

 

EDIT:

Doczytałem, że wyszła płyta ze sterownikami pod Vistę. Na stronie nie można ściągnąć jeszcze nowszych sterowników, są tylko te z 30 maja. Płyta ma coś koło 600MB, można ją zamówić na stronie za 1,35E. Jest także dostępna gdzie indziej :D

Ściągam, zobaczymy co z tego wyniknie :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...