Jump to content
Guest Rocca

Herbata

Herbata  

281 members have voted

1. 1. Jaka herbate pijesz?

• Z torebki - zwykla
      140
    • Z torebki - smakowa
      51
    • Granulowana ;]
      10
    • Zielona
      31
    • Z fusami ;]
      32
    • Nie pije herbaty ;]
      17

Recommended Posts

Ja pije czerwona - Pu Erh i Rooibos . Jest zdrowa - smak i zapach ma specyficzny - np nikt z moich znajomych jej nie lubi :] Ale warto sprobowac :) Powiem tak : od kiedy pije czerwona zadna inna mi nie smakuje :}

Edited by ZiMatik

Ja jeszcze do niedawna to byłem chyba w czymś w rodzaju "ciągu" :D

Ledwo dopijałem jedną szklanke to odrazu nową parzyłem. I tak wychodziło po 6-8 szklanek dziennie i to dośc mocnej herbaty. Teraz tak ze 2-3 dziennie dośc słabej :P

Najczęściej pijam granulowaną sage (własnie kończe szklanke) no i czasami jakąś mietową lub z dzikiej róży

A ja wam dam przepis na fajną herbatkę:

1.Zaparzyć średnio-mocną herbatę (koniecznie miętową!).

2.Dodać 2 duże łyżki świeżo-wyciśniętego soku z cytryny.

3. Wsypać 1-2 Łyżeczki cukru.

4.Schłodzić w lodówce.

5.Dodać kilka kostek lodu.

Na zdrowie. Tani nektar bogów gotowy. ;-)

glownie torebka - z musu , problem fusow nie znikam sam ;) ale za to granulowana ma glebszy smak, lepiej pobudza, ten kolor, jedyna w swoim rodzaju :) glowna marka to lipton jest jeszcze kilka mniej znanych :) owocowe i takie tam raczej z dala jakos mnie nie kreca :P pewnie dlatego lubie glownie taki mocniejsze niemal ciemne ..... :) pozatym moze dlatego ze jestem dzieckiem prlu herbata tylko i wylacznie z cienkiej szklanki o.2l

Edited by Linoge

hehe Linoge ja tak samo pije tylko i wylacznie z cienkiej szklanki 0.2l ;] przybylem na swiat w grudniu 89 (wiec prl powinien mnie omijac z daleka ;P), ale jednak zostalo we mnie troche tego syfu :D a herbaty pijam z torebek, to co jest w domu ;] u dziadkow kiedys pijalem takie inne (ci sie wode przelewalo przez takie sitko, w ktorym jakas herbata byla, nie wiem jak to sie zwie :P), ale teraz u nich juz nie ma takiej. co do marki to nie wazne. wazne zeby byla umiarkowana (nie moze byc to jakas siekiera ;]), miala dwie plaskie lyzeczki cukru i troche wycisnietego soku z cytryny :)

(..)Moja herbata wygląda tak: kubek w połowie zalany wrzątkiem, wrzucam torebkę np. pomarańczowo - cytrynowej, chwilkę czekam, wyjmuję 'skarpetkę', wsypuje łyżkę cukru, mieszam, zalewam do końca zimną wodą i znów mieszam. Mniam B)

Ja robię niemal identycznie, tylko wrzucam Lipton lub Saga i 4 łyżeczki cukru - tyle, że mój kubek ma 0,7 litra. Nie używam szklanek, bo to strata czasu. B-)

Ja pije smakową z woreczka ;). Moj sposób przygotowania jest taki:

-parze wode ;)

-wrzucam woreczek do kubka + 3 łyżki curku (nie mniej i nie wiecej ;))

-zalewam to wrzącą wodą i mieszam przez ok 30 sec aż cukier sie rozpuści ;)

-po 1 min dodaje plasterek cytryny i "rozwalam" go w szklance :P

-a na kuniec wyjmuje łyche i ch/hleje herbatkie :D

Agnes: prawie, te liscie uprzednio sa pociete(?) na drobne kawałeczki.

Kokosowa? Łeh :) Ludzie z poparzonymi jezykami musieli stworzyc takie cuś :P

JA tradycyjnie- szklanka i 2-3 łyzeczki cukru, badz to samo w dzbanku, przepis standardowy ;) przewaznie z torebki choc jeszcze pod koniec lat90tych dosc czesto granulowana bdz podobna..

Jak mam pragnienie ;) to dzbanek nie za mocnej herbatki z połowka badz cała .. cytrynka. Jak umie sie zrobic dobra herbate z tym owocem to czesto odechiewa sie piwa na rzecz takiego cuda ;)

Dobrze zaparzona herbata to mistrzostwo, ogólnie bardzo lubię, piję minimum 6 kubków dziennie :)

Herbata oczywiście liściasta sypana, tylko i wyłącznie z całych liści. Dilmah faktycznie jest dobrą herbatą, ale jeszcze lepsza jest Ahmad. Z reguły mam w domu kilka różnych rodzajów, począwszy od czystej Assam, poprzez Earl Grey, Darjeeling aż do zielonej czystej i zielonej jaśminowej. Piję tylko i wyłącznie bez cukru, słodzona herbata to jeszcze większa profanacja niż piwo z sokiem ;) Ekspresowych, granulowanych i innych tego typu wynalazków nie pijam B-)