Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

a wracajac do jakosci... czy np taki nfs:mw na kompie puszczony w 640:480 , min efekty + blur, to to samo co na ps2? :lol: czy tak wyglada taki nfs:mw? bo chce kupic konsole do samochodowek (:)) ale nie wiem czy sie oplaca, jesli na kompie i tak odpale je w min detalach :? (a nawet lepiej :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do jakosci... czy np taki nfs:mw na kompie puszczony w 640:480 , min efekty + blur, to to samo co na ps2? :lol: czy tak wyglada taki nfs:mw? bo chce kupic konsole do samochodowek (:)) ale nie wiem czy sie oplaca, jesli na kompie i tak odpale je w min detalach :? (a nawet lepiej :))

 

przecież NFSMW to ostatnia gra w którą chciałbym grać na ps2 :) masz mase lepszych gier, WRC. Gran turismo, Burnout.

 

NFS:MW o ile pamietam wyglada obleśnie na ps2, i do tego ma szarpiacą animacje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby odpalać gry z dysku musisz mieć przerobioną konsole i network adaptor ;) oczywiście, że 20 gb by wystarczyło ale ile gier by się zmieściło to sam sobie odp.(dysk musi być też kompatybilny z konsolą), widze, że lubisz również gry takie jak gta to koniecznie sprawdź exclusive ps2 Getaway i Getaway Black Monday, jedne z moich ulubionych gier :)

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak... konsolka przerobiona + ripper 3.2 :) okolo 700zl. do tego network adapter i dysk 40gb = :? ... i jeszcze dochodzi jakas kierownica :) a wiec chyba w tysiacu powinienem sie zamknac. powiedzcie jeszcze za ile sa dyski i gdzie je mozna dostac? czy to sa normalne dyski do komputerow? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja bym 1 000 na obecną generacje nie wydał, pewnie kupowałbyś slima? po 1 on ma wbudowane NA, a po 2 HDD i Slim to złe połączenie.. jak HDD to tylko duża konsola, np. 50004 lub 39004. zresztą z tą ceną to troche przesadziłeś... jeżeli masz wydać ok. 1000 zł na current gena, to ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad dołożeniem do x360

 

edit:

 

a myślałeś nad xboxem ? też jest kilka ciekawych pozycji z wyścigami np. forza, pgr, nfs:mw wygląda o wieeele lepiej niż na ps2

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem :? na allegro tak chodza :(

no to moze poczekac na wejscie ps3. powinno troche potaniec.

 

ale jeszcze mi nie odpowiedziales ile kosztuje dysk do peesa2 ;)

 

myslalem o xboxie, tylko ze on potrzebuje jakis tam extra tv. a ja mam taki slabiutki ;)

 

aha i jeszcze jedno. xbox ma wbudowany od razu dysk, nie? i czy ten mod jest ok? http://allegro.pl/item119527375_xbox_aladd..._gwarancja.html ? :)

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle na takim X360 juz sobie nie pogra w to co chce, bo biblioteka tytulow z interesujacych go gier jest bardzo uboga.

 

Odpowiadajac na reszte pytan, zwiazanych z HDD:

- do korzystania z dysku potrzebna jest "gruba" konsola, nie to malenstwo ktore jest obecnie w sklepach

- montuje sie dowolny HDD 3.5" PATA (SATA nie ma jak podpiac), najlepiej minimum 40GB, z mniejszymi dyskami czesto sa problemy (zreszta i tak nie bardzo sie oplaca cos mniejszego tam wpychac)

- jako "przejsciowka" miedzy konsola a dyskiem wystepuje Network Adapter, ktory trzeba dokupic osobno

- Zeby grac z HDD trzeba miec albo przerobiona konsole, albo oryginalnego HDLoadera - tego drugiego rozwiazania nie polecam, bo oryg. HDLoader jest drogi i dosc juz zabytkowy i wielu gier nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak... konsolka przerobiona + ripper 3.2 :) okolo 700zl. do tego network adapter i dysk 40gb = :? ... i jeszcze dochodzi jakas kierownica :) a wiec chyba w tysiacu powinienem sie zamknac. powiedzcie jeszcze za ile sa dyski i gdzie je mozna dostac? czy to sa normalne dyski do komputerow? :D

Skad Ty bierzesz takie ceny?

W 600zl zmiescisz sie z konsola przerobioną, hdd i NA. Ja za hdd i NA dalem w sumie 100ziko. Konsola 320 a przerobka 150.

Biorac pod uwage to ze za 400ziko kupisz dzis przerobiona konsolke, za pozostale 200ziko znajdziesz spokojnie kupisz na i hdd.

pzdr

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo normalny czlowiek nie podlaczy dysku twardego do slima.

Mozna to zrobic na dwa sposoby:

1. via USB gdzie transfer bedzie tragiczny i lepiej zostac przy napedzie dvd

2. oddac konsole do serwisu krissa[ktory czasowo ma pauze w dzialaniu] gdzie zostanie przylutowana tasma do mobo konsoli i wtedy bedziesz mial dzialajcy hdd. oczywiscie dysk bedze musial lezec jakos na konsoli, bo do srodka go niezmiescisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem :? na allegro tak chodza :(

no to moze poczekac na wejscie ps3. powinno troche potaniec.

 

ale jeszcze mi nie odpowiedziales ile kosztuje dysk do peesa2 ;)

 

myslalem o xboxie, tylko ze on potrzebuje jakis tam extra tv. a ja mam taki slabiutki ;)

 

aha i jeszcze jedno. xbox ma wbudowany od razu dysk, nie? i czy ten mod jest ok? http://allegro.pl/item119527375_xbox_aladd..._gwarancja.html ? :)

jaki extra tv do xboxa ? :| chodzi o HDTV?, ja mam kilkuletniego (wkońcu telewizora co rok się nie kupuje:>) Philipsa '21 i jest git

 

tu jest nowy 50004 http://allegro.pl/item118510583_ps_2_50004..._gwarancja.html

ale ile z tego prawdy to nie wiadomo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. n to kupie slima chyba :) bede gral z cd/dvd. bo jakos jednak nie widze za duzo plusow ktore przemawiaja za dyskiem ;)

 

//aha i jeszcze jedno. czy do slima moze byc przerobka ripper 3.2? :)

może być taka przeróbka, ale już jest ripper 3.41 . może też być swap magic (ja bym olał, ale nie ingeruje w "środek" konsoli, tym samym nie tracisz gwarancji na konsole, w przypadku chipa jak kupujesz w sklepie konsolowym to z reguły dają np. 6 ms na konsole i 12 ms na czip, sprawdz ten sklep: www.gameshop.pl tu chyba kolo daje 12 ms na konsole)

 

podać Ci plusy hdd?

+ laser się nie męczy bo grasz z dysku

+ szybsze doczytywanie

 

pytałeś kilka postów wcześniej czy xbox ma dysk wbudowany, tak ma standardowo 8/10 gb

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :(

 

no to juz sam nie wiem :(

mam teraz na stanie jeden seagate 80gb... jak bym kupil grubego peesa i network adapter to bym sobie podlaczyl, ale te grube konsole sa uzywane i bez gwary. najczesciej tez nie przerabiane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest nowy 50004 http://allegro.pl/item118510583_ps_2_50004..._gwarancja.html

ale ile z tego prawdy to nie wiadomo :]

 

 

 

to przekręt, ten gość sprzedaje regenerowane ps2 i sprzedaje jako nowe, unikać jak ognia ludzi z wałbrzycha i sprzedajacych ps2 :) zreszta widać po foliach na padach ze są od pstwo bo grube ps2 miały inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szybka pilka. co sie bardziej oplaca?

slim ps2+ ripper 3.41 , bez dysku - nowy

czy ps2 'box' (;)) + ripper 3.2 z dyskiem seagate - uzywka....

 

albo jeszcze inne 2 opcje.

slim ps2+ripper 3.41 , i pokombinowac i dolaczyc dysk :)

lub ps2 bez przerobki i zrobic u kogos na ripper 3.41 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szybka pilka. co sie bardziej oplaca?

slim ps2+ ripper 3.41 , bez dysku - nowy

czy ps2 'box' (;)) + ripper 3.2 z dyskiem seagate - uzywka....

 

albo jeszcze inne 2 opcje.

slim ps2+ripper 3.41 , i pokombinowac i dolaczyc dysk :)

lub ps2 bez przerobki i zrobic u kogos na ripper 3.41 :)

 

ja bym brał:

 

slim ps2+ ripper 3.41 , bez dysku - nowy

 

ale to dlatego ze nie istnieją dla mnie rzeczy używane, zawsze musze mieć wszystko nowe :) pomyśl jeszcze na innym chipsem, bo ripper przy V14 lubi robić szopki :) nowe modbo 760 jest bardzo dobre :)

 

a wogóle brał bym "starego" xboxa. Za 700 zł kupisz nowego zmodyfikowanego duo2X, i masz problem z głowy, a do tego grafa lepsza no i ta bezawaryjność! Dysk w komplecie itd :)

tytułów masz tyle, że conajmniej na 2 lata grania, a Nini gaiden i forzy motorsport to nawet metal gearl solid 3 nie podskoczy :D

 

edit:

 

czasami inwestycja w ps2 to inwestycja na marne ( mowa o przerobionych) są dość awaryjne, a te gwary co ludzie niby dają to śmiech na sali :)

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Jeszcze jedna rzecz, która może skłonić do wyboru starego X'a - ogrom emulatorów. Wyobraź sobie takie gry z Cadillac Dinosaurs, czy gry z NEO-GEO (np. Metal Slug) na TV. :D

 

Pozdrawiam.

Tzn ze na pleju nie ma emulatorow? Ciekawe....:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał:

 

slim ps2+ ripper 3.41 , bez dysku - nowy

 

ale to dlatego ze nie istnieją dla mnie rzeczy używane, zawsze musze mieć wszystko nowe :) pomyśl jeszcze na innym chipsem, bo ripper przy V14 lubi robić szopki :) nowe modbo 760 jest bardzo dobre :)

 

a wogóle brał bym "starego" xboxa. Za 700 zł kupisz nowego zmodyfikowanego duo2X, i masz problem z głowy, a do tego grafa lepsza no i ta bezawaryjność! Dysk w komplecie itd :)

tytułów masz tyle, że conajmniej na 2 lata grania, a Nini gaiden i forzy motorsport to nawet metal gearl solid 3 nie podskoczy :D

 

edit:

 

czasami inwestycja w ps2 to inwestycja na marne ( mowa o przerobionych) są dość awaryjne, a te gwary co ludzie niby dają to śmiech na sali :)

modbo bardzo dobre :unsure:

 

grafa faktycznie lepsza w xie, bezawaryjność <- dużo większa bezawaryjność w porównaniu z ps2 bo o zupełnej bezawaryjności nie można mówić, tytułów może dużo ale zależy, bo szczerze to wg. mnie lepsze tytuły ma PS2 (i oczywiście więcej), dlatego najlepszym rozwiązaniem jest mieć... obie konsole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że ustawienie (tam gdzie jest Browser i System Configuration wcisnąć trójkąt i znowu trójkąt, aby wejść do PlayStation Driver) Disc Speed na Fast i Texture Mapping na Smooth poprawi wygląd, ale ani na Gran Turismo 3, ani na WRC II Extreme nie widać różnicy. Gdzie da się odczuć poprawę jakości grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...