Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie tam juz nawet nie chodzi o ten transfer:] tam chodzi o to ze dziala moze z 10% gier

dlatego też lepiej kupić "duzego" PS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie tam juz nawet nie chodzi o ten transfer:] tam chodzi o to ze dziala moze z 10% gier

 

True... po do co do slima hdd ? Lepiej na dividikach jechać, chyba że ktoś ma ripy :-P

 

dlatego też lepiej kupić "duzego" PS2

No lepiej, lepiej bo jak laser padnie to troche $ z portfela wyfrunie. Najlepiej o tym costi wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepiej, lepiej bo jak laser padnie to troche $ z portfela wyfrunie. Najlepiej o tym costi wie :D

Wiesz, na dobra sprawe nie musialem zmieniac lasera... Ripper 3 pozwala na bootowanie konsoli z memorki, wiec program do HDD bym odpalil, a potem to juz hulaj dusza.

 

Zdecydowalem sie jednak na wymiane, zeby moc pograc w to, co z HDD nie chodzi (choc coraz mniej tego, juz nawet SotC mozna z HDD odpalic), zebym nie musial wyjmowac dysku z konsoli za kazdym razem jak chce wlaczyc jakas gre, ktorej na HDD nie mam (a z wrzucaniem gier po FTP jakos sie nie moge dogadac :( ), wreszcie dlatego, ze lasery do starych konsol juz taniec nie beda, wrecz przeciwnie - wolalem wiec wymienic, poki kosztuje to jeszcze jakies w miare rozsadne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich planuje zakup pstwo i nie bede jej przerabiał tylko chciałem sie spytac czy cena 559 zł za nówke z roczną gwarancją plus Teken 5 to dobra cena czy macie jakies tanszcze sklepy w ktorych mozna kupic. konsole chce kupic w tym sklepie: http://www.robson.pl/produkt.php/ps2_+_tekken_5/4702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich planuje zakup pstwo i nie bede jej przerabiał tylko chciałem sie spytac czy cena 559 zł za nówke z roczną gwarancją plus Teken 5 to dobra cena czy macie jakies tanszcze sklepy w ktorych mozna kupic. konsole chce kupic w tym sklepie: http://www.robson.pl/produkt.php/ps2_+_tekken_5/4702

 

nie beierz tej kosnoli bo to starszy model, kup lepiej 75004 które ma zabezpieczenia lasera.

 

jak myślicie to ściema ?

 

http://www.allegro.pl/item115893028_ps_2_5..._gwarancja.html

 

 

moim zdaniem mało prawdopodobne aby gość dostał gdzieś jeszcze nówki 50004.

 

pisze dlatego, że sam pół roku szukałem nowego grubasa, i niestety kupiłem ale miesięcznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslimy, ze do grubasa jedynym rozsadnym chipem jest Ripper, bo umozliwia bootowanie z memorki - a to sie bardzo przydaje przy korzystaniu z HDD, bo grajac z dysku wogole sie lasera nie uzywa.

 

H2O ma chyba tez taka opcje, ale o tym chipie zupelnie nic nie wiem, poza tym ze jest.

 

Zabezpieczenie lasera dotyczy tylko Slimow, nie musisz sie tym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Pytanie z glupia frant moze, ale od jakiegos czasu mnie to nurtuje. Otoz mam siostre w USA, a tam jak wiadomo, wyszlo pare fajnych gierek na plejaka, ktorych prozno szukac w Europie - generalnie to, co wychodzi w Japonii, wychodzi tez w USA. Do tego ceny gier sa nizsze, a i premiery wczesniej niz tutaj. I wpadlem na pomysl, zeby zrobic cos z moja konsola (jest juz po gwarancji), aby odpalac gry w NTSC - jednym slowem: pozbyc sie blokady regionalnej. Na piratach mi nie zalezy, wiec pytam: jaki jest najprostszy i najtanszy sposob na odpalanie gier NTSC na konsoli PAL? Czy konieczna jest przerobka? Filmy moge ogladac dzieki Action Replayowi, ale gier chyba nie odpale? Wszelkie sugestie/informacje beda mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z glupia frant moze, ale od jakiegos czasu mnie to nurtuje. Otoz mam siostre w USA, a tam jak wiadomo, wyszlo pare fajnych gierek na plejaka, ktorych prozno szukac w Europie - generalnie to, co wychodzi w Japonii, wychodzi tez w USA. Do tego ceny gier sa nizsze, a i premiery wczesniej niz tutaj. I wpadlem na pomysl, zeby zrobic cos z moja konsola (jest juz po gwarancji), aby odpalac gry w NTSC - jednym slowem: pozbyc sie blokady regionalnej. Na piratach mi nie zalezy, wiec pytam: jaki jest najprostszy i najtanszy sposob na odpalanie gier NTSC na konsoli PAL? Czy konieczna jest przerobka? Filmy moge ogladac dzieki Action Replayowi, ale gier chyba nie odpale? Wszelkie sugestie/informacje beda mile widziane.

swamp magic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobka. Innej metody nie widze - albo swap magic, albo chip. Przy czym do duzej konsoli to raczej chip, bo odrywanie zaslepki od tacki i wyciaganie jej haczykiem jest malo subtelne.

 

Jesli masz "duza" konsole i nie chcesz meczyc lasera, to zainteresuj sie montazem HDD i chipem umozliwiajacym bootowanie konsoli bezposrednio z karty pamieci (np. Ripper 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mam Slima.

Konsola z USA bedzie dzialac w Europie? Napiecie jej nie zabije? Bo moze sobie sprowadze konsolke w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bedzie, ale przed podlaczeniem poczytalbym tabliczke znamionowa zasilacza zeby zobaczyc jakie napiecia wejsciowe akceptuje - byc moze konieczna bedzie przetwornica 230->110V.

 

Poza napieciem raczej nie bedzie problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Slima.

Konsola z USA bedzie dzialac w Europie? Napiecie jej nie zabije? Bo moze sobie sprowadze konsolke w takim razie :)

Jak podłączysz cały zestaw z USA u nas to na pewno zabijesz konsolę ;). Nie wiem dokładnie jak to jest w slimach ale skoro zasilacz jest zewnętrzny to chyba jedyne co musisz zrobić to zmienić zasilacz z "tamtego" na "nasz" (bo chyba bebechy działają pod takim samym napięciem tam i u nas). Oczywiście specem od tych spraw nie jestem więc moje spostrzeżenia proszę brać bardziej jako ciekawostkę a nie jako za "prawdę ostateczną" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poradzilem sialala (jak to sie odmienia?), zeby poczytal tabliczke znamionowa przed podlaczeniem:

- jesli zasilacz jest uniwersalny (zakres napiec wejsciowych 100-240V, 50-60Hz) moze go uzywac bez klopotu bez dodatkowych zabiegow

- jesli zasilacz nie jest uniwersalny (tylko napiecia amerykanskie, czyli okolice 110V), niech sprawdzi napiecie wyjsciowe i porowna z zasilaczem europejskim. Jesli w obu jest to samo, mozna konsole "napedzac" europejskim zasilaczem

- jesli napiecia wyjsciowe rowniez sie roznia, konieczne bedzie uzywanie zasilacza amerykanskiego podlaczonego przez przetwornice 230->110V.

 

Chyba wyczerpalem wszystkie mozliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluskwa: moze

qbaneoplus: bo to lustrzane odbicie zdjecia...

sialala: jak ci swap moze skrzywdzic laser skoro chcesz grac na oryginalach? a zasilacz jest uniwersalny czyli wystarczy tylko kabelek zmienic.

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jin - swap o tyle meczy laser ze ten musi sie dwukrtnie ogniskowac do roznych plyt. A przynajmniej taka teorie slyszalem.

 

Nie wiem tez jak Swap 3.8, ale 3.6 mial problemy przede wszystkim z grami NTSC - bylby to wiec marny wybor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sialala

Mi się wydaje że chyba najlepiej wyjdziesz na tym jak przerobisz konsolkę chipem. Raz że najtaniej a dwa, że skoro i tak będziesz grał na oryginałach (tyle że z USA) to konsola praktycznie tego nie odczuje. O ewentualnym większym zużyciu lasera (czy całej konsoli) w tym wypadku praktycznie mie może być mowy (nie ma oryginalniejszych płyt od tych z SONY ;) ). Pozdro.

 

@MohSETH

 

Jaka to gra jest dodawana do konsolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam pojęcia... Na Ulotce nie zostało to napisane;) Ale widziałem na półce XboX360 ale to jest cudo... tylko co wybrac;)

 

Pozdrawiam

Może poczekaj na PS3 bo to też bedzie cudo.

 

Pochwal się ile chcesz $ przeznaczyć na zakup konsoli, to pewnie coś sie wybierze dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Mam zamiar wydać w granicach 3000 zł na PC... ale Doszedłem do wniosku, że mogę zrobić ten co mam za max 800 zł, żeby działał, a reszte na konsolę... Kocham RE cała serię i MGS grałem w pierwszą część na PC i wymiękam... są jeszcze jakieś hiciory na PS 2 Bo Może kupię sobie te PS 2 wKońcu to nie jest Dużo te max 500 zł... a w listopadzie wezmę PS3... Tylko mam lipny telewizor Royala który ma 12 lat:P PS 2 da mu radę?:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...