Skocz do zawartości
yeyoo

Ktora Wypalarka Dvd?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem ostatnio za 149zł coś takiego jak Samsung SH-S162. Nie czytałem wczesniej żadnych opinii i recenzji. Po prostu wybrałem sie do sklepu i kupiłem coś ze środka stawki. Jestem zadowolony. Narazie nagrywa wszystkie płytki, a problem z odczytem był w przypadku jednej płytki Mint. Dodatkowo ciesza jeszcze dwa latka gwarancji realizowanej w pobliskim sklepie. Dla mnie wypas! Polecam ten sprzęcik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 170 to kupisz prawie każdy model .. ja polecam LITE-ON-a mialem juz dwa i są super.

Ja bym też polecił Lite-Ona, bo moje dwie nagrywarki tef firmy sprawują się wyśmienicie. Ale nie polece go nigdy bo moi znajomi, którzy w ostatnich miesiącach kupili nagrywarki tej firmy masowo oddają je do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prostych obliczen wynika ze całej płytki przy prędkosci x8 w 6 minut nagra sie nie da.

Masz racje. Sorki nie miałem zamiaru kręcić, zwykła pomyłka w liczbach. Pryz angraniu drugiej płytki sprawdziłem dokładnie, było 8min do 100% ale potem jeszce przez minute finalizował nagrywanie, czyli 9minut.

Jeszce raz sorki za zamieszanie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe LiteONy sypią się bardzo często (sam swojego po świętach oddaje do serwisu). Podobno BenQ i NEC są dobre, ale ciężko je spotkać w lokalnych sklepach (u mnie np. nie ma w 3 sklepach, w jakich byłem - bym musiał za przesyłke 20zł dopłacać), więc zostają sklepy internetowe, ale tam też za przesyłkę bulisz. Ja teraz biorę jakiś najświeższy model LG - jest na miejscu, a na moje potrzeby starczy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez polece benq, ale zaczekałbym na nowego DW1670 ktory lada moment pojawi sie w sklepach. bedzie miał 2 lata gwarancji dtd oraz bedzie obsługiwał dvd-ram. na drugi tydzien najprawdopodobniej własnie on zagosci w moim pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe macie benq i sie wypowiadacie :| ja niedawno go zakupilem, bo oczywiscie za kazdym razem polecal go ktos na forum i bylem zmuszony go sprzedac, okropnie glosna praca, kiepska korekcja bledow, z czystym sumieniem polecam Pioneera, mam 3 takie wypalary i spisuja sie swietnie, poszukaj na allegro moze znajdziesz gdzies do 170 zl jakas, a jak nie to radze troszke dolozyc i zainwestowac w pewniejszy sprzet. A od litkow to trzymaj sie z daleka, mialem juz 2 szt. i 2 poszly do serwisu, paranoja. Pozdro

Edytowane przez andrzej_men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 3 litka i jakoś sie żaden nie zwalił ;) A wypaliły ho ho i jeszcze płyt :] Teraz mam Litka Lightscribe i wsio fajnie śmiga ;) Oczywiście poprzednie nagrywarki działają do tej pory.. zmieniłem na wyższy model poprostu :)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam BenQ, LG też dobre tylko zależy na jaką sztukę się trafi ;) Ja trafiłem na jakąś felerną i idzie do serwisu po świętach a kumpel na super która pracuje bez zarzutu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Litka z podpisu i jakoś narazie się nie sypie i działa super, więc moge go polecić. Wcześniej miałem LG 4167B i tu się zawiodłem nagrywara nie chciała wypalać płyt TDK i Esperanza (nie tylko mi więcej na forum cdrinfo.pl), więc ją wymieniłem, ale podobno nowy bios załatwił sprawę.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarek to tak:

LG

Jeden z kolegów kupił sobie własnie LG. Okazało się ze nagrywarka psuje mniej więcej 1 na 10DVD, tak jakby zawiesza sie w trakcie nagrywania. (sprawdzane na co najmniej 2 kompach). Nagrywarka poszłą na gwarancję i dostał wzamian BenQ, mówił ze już nigdy nie kupi LG.

Drugi z kolegów równiez ma LG, i niestety nie udało mi się na nim wypalić DVD-R Esperanza, z resztą DVD nie miałem problemów.

LiteOn

Nie miałem do czynienia, ale czytałem że czesto padaja (ponoc była jakaś bardzo wadliwa seria), krótko mówiąc, czasy wietności LiteOna mineły razem z nagrywarkami CD.

Samsung

Nie wiem jak teraz, ale generalnie mam zasadę "nie kupuj Samsunga nic co się kręci". byc moze teraz już robią lepsze napędy optyczne, ale kiedyś ich nagrywarki CD były najgorsze.

NEC

Tylko jeden z moich znajomych na NECa, jakiś starszy model, ale bardzo sobie chwali.

BenQ

Mój faworyt. Poleciłem 3 znajomym i nikt z nich nie jest zawiedziony. Dobra jakośc wykonania, wysoka jakośc zapisu, dzięki zawansowanym technologią itp. sam czesto od nich pozyczam jak nagrywam coś na PS2 (które ma bardzo wrazliwy laser).

Jednym słowem polecam BenQ, w nastepnej kolejności NEC-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam LG GSA 4163B i jestem w niej 100 % zadowolony ale wszyscy powiedza ze slaba jest bo to LG... trudno

A dlaczego LG jest słaba ja mam 4166B i serdecznie polecam, niczym nie różni się od 4167B tylko obsługą LightScribe.

POzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...