Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Cichy_killer 2gb juz mialem jakis czas, teraz pomyslalem ze przydaloby sie wiecej. Poczailem allegro i wyhaczylem 2gb na d9 za 120zl. kiedys puscilem 2gb na 1333 nie wiem na jakim napieciu ale spi 1m przeszly :) Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ema ;P Ja odnosnie tych pamiatek goodramow na cl6. To więc tak dałem 5 5 5 15 i obecnie leci mi to na 453. Aby tak poszły dowoltowałem je na 2.1. Wczesniej plytka nie chciala wogole wystartować. Nie robiłem testow memtestem. Działam tak juz od jakiegos tygodnia i nie ma problemow. Jedynie superpi 32 zrobiłem. Obecnie to w gta popylam i bez problemów większych. Mhz moze szału nie robią ale chyba nie jest tak tragicznie ;P

post-152921-1237404144_thumb.jpg

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie nie jest, ale zadobrze tez nie :) Nie wiesz na jakich kosciach masz te pamiątki?

Są na goodramach. Btw co lepsze do testowania goldmemory quick test czy memtest ? Ten drugi niewiedzieć czemu wywala mi praktycznie na początku tj test 1 ;/ Goldmemory takich krzaków nie odwalil ;] No i ogólnie nie mam zadnych zawieszek w windowsie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? :P ja w przyszłym tygodniu robię Sajgon jak pamięci nie dostane bd zażądał tych co maja w sklepie :D bo przysłali mi popsute i 2 miesięcy czekać nie bd ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to mam jakieś nieaktualne informacje, ale to nie temat o tym, wiec nei robie OT :)

 

Tak czy inaczej zostaje mi w 100% sprawna GoodRam Pro 900 2x1GB ma D9, ale chyba pójdzie do brata, tylko niech se procka kupi i ma pełną platformę 775 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eugeniusz

 

Mam te pamięci o które pytasz, one nie są chyba na Hynixach.

 

Teraz latają mi na 530MHz przy 2.2v i niezoptymalizowanych timingach. Nie grzebałem jeszcze przy nich, bo mam mało czasu, dałem maksymalnie wysokie timingi jakie mozna ustawić w biosie tak żeby polecieć z megahercami w góre.

Nie wiem jak działają OCZ'ty.

Pozdrawiam.

Próbowałeś zejść z timingami na 5-5-5-18?? Dadzą radę przynajmniej 480MHz zrobić? (chodzi o 2x4GB). Interesują mnie te pamięci i chciałbym spróbować połączyć je z tymi z sygnaturki. Jeśli nie da rady to Corsarze sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci to prawdziwe stare Micron D9 z rodziny B6! Czyli to są powszechnie znane GMH i GKX A które są zastosowane - to już w zależności od danego moduły, czy przejdzie rygorystyczną procedurę testową w laboratorium

 

Co więcej w Goodramie PRO zastosowano zabezpieczenia, które zapobiegają degradacji kości i chronią je by bootowały na 1.8v, natomiast kosztowne 8-warstwowe PCB pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszej jakości sygnałów = wyższa częstotliwość.

 

Należy też dodać, że Goodram jako jeden z nielicznych ma bardzo dopracowane SPD w Goodramach PRO, które nie hamuje kości Micron D9 GMH/GKX.

 

Ceny kształtują się następująco:

 

2x 1GB DDR2-1150: 210 złotych netto = 256,20zł brutto

2x 1GB DDR2-1200: 222 złotych netto = 270,84zł brutto

2x 2GB DDR2-1066: 169 złotych netto = 206,18zł brutto

 

Podejrzewam, że w praktyce będą tańsze.

 

Ciekawym modelem jest wersja 2x2 GB

 

2x2 GB PRO 1066 każde zrobią 1100 MHz DDR 5-5-5-15 macie moje słowo :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wspomogę, bo muszę wymienić to co mam na coś szybszego - powyżej 800 praktycznie się nie uruchamiają :( A może jest jakiś magiczny sposób, żeby je trochę podgonić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...