Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

To u ciebie przy OC, a co ja mam powiedzieć jak musiałem wyciągnąć jedną kość żeby uruchomić kompa kumpla potem wkładam z powrotem do siebie a tu zonk. W końcu po kilku nieudanych próbach z odpaleniem zwora na clear i kamień mi spadł z serca odpalił.

Strasznie kapryśne to mobo ale i tak bym jej nie wymienił na inną.

też mam czasami takie problemy jak przekładam jakies memki lub proca ale przyzwyczaiłem się już do tego :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234

zmien na 2.5/3/3/8 to sa USTAWIENIA TWOICH PAMIECI A DALEJ TAK JAK NA OBRAZKU WYZEJ

ALBO TAK TYLKO ZMIEN MNOZNIKA NA9

http://www.dfi-street.com/forum/showthread...b400#post105449

Zrobiłem wszystko identycznie jak napisał ten koleśoprócz jednej rzeczy - nie zmieniłem biosu na - starszy :| i dalej nan identykos sytuację że nie bootuje mi sie winda. Zastanawiam się nad downgradem biosu i czy to cokolwiek da - wątpię niestety. Chyba trzeba innych pamięci szukać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x300 przy div 150 to 225mhz na pamięciach ,może za dużo dla nich?

Wlasnie za duzo dlatego staram sie odpalic je na 133 i 140 udalo mi sie w koncu z 140 (207mhz z tym powinny chodzic bezblednie) gdy zwiekszylem TRFC do 24 niby w memtescie petle lataja bez bledow ale jak tylko odpalam SP2004 z testem na ram to sie wywala;/ PI krazy bez bledow. Jednak nadal nie moge uruchomic komputera na dzielniku 133 objawia sie to resetem przed wejsciem w memtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie za duzo dlatego staram sie odpalic je na 133 i 140 udalo mi sie w koncu z 140 (207mhz z tym powinny chodzic bezblednie) gdy zwiekszylem TRFC do 24 niby w memtescie petle lataja bez bledow ale jak tylko odpalam SP2004 z testem na ram to sie wywala;/ PI krazy bez bledow. Jednak nadal nie moge uruchomic komputera na dzielniku 133 objawia sie to resetem przed wejsciem w memtest.

Ja na Hynixach miałem podobny problem.

Komp wstawał na Dive 200 i 180 a na reszcie black screen od początku i tylko CLEAR CMOS ratował.

Pomogło przełożenie do pomarańczowych slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis chcac sparawdzic nowy zasilacz ModeCom 350W ATX 2.0 plyta nie uruchomila sie na nim.

Po wlaczeniu zgasly tylko dwie diody, ale pozostale dwie nadal swiecily.

 

Coz pomyslalem, ze to wina braku napiecia -5V(brak jednego kabelka we wtyczce 20pin), ale po ponownym podlaczeniu Topowerka plyta tez nie chciala wstac, ale tym razem palily sie wszytkie diody.

 

Pomogl oczywiscie reset biosu, ale czy to normalne zachowanie??

Po podlaczeniu modecoma nie pomysalem o resecie biosu wiec moze nawet na tym zasilaczu plyta by ruszyla?

A moze modecom jest po prostu za slaby??

 

Oczywiscie nie zamieniam zasilaczy :lol: tylko pytam z ciekawosci, a Modecom bedzie pracowac na asrocku dual sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwna sprawa z tym Modecomem...Ja w tej chwili siedzę na Codegenia 300V (stary jak świat - ma z 4 lata), oczywiście 20pin i mi tam wszystko działa (oczywiście jest downclocknięty komp, bo trochę ten zasilacz mnie stresuje). Mój poszedł na gwarę i pewnie z tydzień jeszcze poczekam.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem, albo z pamięciami Gskill 2x512 TCCD 4800, albo z płytą główną DFI NF4 UltraD. Chciałem sobie podkręcić procesor ustawiłem w biosie ram na cl 2,5 i zonk, windows się nie wczytuje poluzowałem taimingi i to samo reset kompa przy starcie windowsa. Uruchomiłem Memtesta wszystko OK brak błędów pamięci. Wczytałem ustawienia biosu na których pamięci chodziły na 300 i znów reset windowsa. Wywaliłem system zainstalowałem od nowa i to samo. Przy taimingach 2-2-2-5 200Mhz wszystko ok, wystarczy ze zmienię CL na 2,5 nie ruszając reszty i system się nie wczytuje. A kiedyś było tak pęknie :) 2 dni z tym się bawię. Spotkał się ktoś z takim numerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie ustawienia? Ile procek? Jaki dzielnik? Jakie alphy?

Na wszystkich ustawieniach nie chce mi chodzić CAS 2,5 ani 3, na ustawieniach standartowych procesora też nie, nawet jak dam all na auto pamięci też nie. Działa tylko na CAS 2. Wtedy windowsy się uruchamiają i mogę kręcić procka w górę ale tylko CAS 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ustawienia nie powinny wygladac tak

2.5-4-4-8@ddr600

to moze ci pomuc

http://www.dfi-street.com/forum/showthread...6918#post426918

Stronę tą znam od ponad roku na pamięć :) Problem w tym że w memteście wszystko jest ok, a windows się nie ładuje. Po formacie to samo. A parę miesięcy temu te pamiątki chodziły na 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobne problemy z pamięciami po przejściu na X2 - czytaj moje poprzednie posty.

U mnie sprawa dotyczy dzielników - bezproblemowy jest div200, a 180 i 166 robią sobie jaja czasmi i zanim system się odpali 4 razy komp zrobi restart :] lol a GM i memtest bez błędów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie było mnie tu przez dłuższy czas ale uważnie sledze cały wątek co do tego nie wstawania windy przy spokojnie działającym GM i Memtescie to moze byc wina napiecia podniescie albo obniżcie napiecia i popróbujcie ja miałem podomnie z moimi Patriotami XBLK na 600 wstawała mi winda dopiero przy 3.1 a producent podawał ze nie powinno sie dawac wiecej niz 2.8 druga sprawa moze byc tez wina napiecia na procu ale to juz mniej prawdopodobne mam nadzieje ze komus pomogłem

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dowiem sie w koncu jaka moze byc max bezpieczna na codzien temp mosfetow w stresie, i czy na tamte 3 szescianiki obok radiatorow na mosfetach musza byc obradiatorowane (w stresie parzą)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mosfety chodzą do 150 stopni lae czujnik nie jest z nimi sprzeżony tylko gdzieś obok wiec tak do 90 stopni nie ma co się bać. Te sześcianiki to rozumie że to chyba cewki są i w sumie nie ma sie co martwić ich temp. Ciekawe jest to że ja na moim mobo (dfi rs482) jak dawałem 2,7GHz i 1,65V specjalnie sprawdzałem palcem i nawet nie były jakoś specjalnie ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim mógł by mi któs zaciepnac albo na PW wysłac tutaj fotki swoich zakladek z biosu z dobra konfiguracja biosu bo kumpel kupil ta mobo dokładnie ultra -d i jej ogranac calej nie umie powiedziałem mu zeby sobie poczytał ten temat ale nie usmiecha mu sie czytac wszystkich tych stron tego dwuczęsciowego temtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim mógł by mi któs zaciepnac albo na PW wysłac tutaj fotki swoich zakladek z biosu z dobra konfiguracja biosu bo kumpel kupil ta mobo dokładnie ultra -d i jej ogranac calej nie umie powiedziałem mu zeby sobie poczytał ten temat ale nie usmiecha mu sie czytac wszystkich tych stron tego dwuczęsciowego temtu

Tutaj zajrzyj,poszukaj pamieci i bedziesz mial ustawienia na stock.

http://www.dfi-street.com/forum/forumdisplay.php?f=38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze zmienic bios w swojej dfi. mam 2 raptory w raid0. ktos moze mi odpowiedziec czy te dane nie rozjada mi sie i nie strace wszystkiego?

ktory z nowszych biosow dedykowanych do winbondow ma obsluge raid? mialem przedtem bios z maja 05 i bh6 fruwaly ale raidu nie bylo, teraz mam siakis nowy i raid jest ale memki malo ciekawie sie kreca :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobne problemy z pamięciami po przejściu na X2 - czytaj moje poprzednie posty.

U mnie sprawa dotyczy dzielników - bezproblemowy jest div200, a 180 i 166 robią sobie jaja czasmi i zanim system się odpali 4 razy komp zrobi restart :] lol a GM i memtest bez błędów.

Pozdr.

MIALEM TO SAMO CO TY 2750 NA 1.325 PRTOS CHODZIL PRIME LECIALO KOMP FULL STABLE ALE JAK WLAZIL DO SYSTEMU TO LAPAL RESTARTY ROZNIE 3 4 RAZY ZANIM ZALADOWAL SYSTEM I TE ROBILEM ROZNE DIV A POMOGLO PODNIESIENIE V DLA PROCA MAM TERAZ 1.375 I OD TYGODNIA TZN JAK DZWIGNOLEM NIEMAM ANI JEDNEGO RESTARTU SORKI ZA DUZE LITERY ALE DZIECKO WYWALILO MI CAPSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...