Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda OK.

 

Zrób może jeszcze wykres long z HDtach.

Robiłem już tam transferek był niezły chodzi mi tylko o to że winda ładuje się wolno to jest ten dysk co miał wyłamane wzmocnienie od taśmy sygnałowej skleiłem i śmiga sformatowałem i jutro już go oddaje kolesiowi.Wreszcie będe miał swojego sprawnego. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Hitachi. Tak samo ciekawy jak odpowiedź na pytanie - czy jest cichszy od Seagate'a?

Czy konkretnie ten jest cichszy to chyba jeszcze niewiele osób wie.

Hitachi 80GB i 160 GB to dyski z najlepszym stosunkiem "cichość" / wydajność z jakimi się spotkałem, a na pewno szybsze i cichsze niż ich odpowiedniki ze stajni Seagate. Więc jeśli pojemność taka sama to obrałbym kierunek Hitachi.

Z tym, że zawsze jest ryzyko - może okazać się, że nowe Hitachi są odrobine głośniejsze niż stare, a nowe Barki są odrobine cichsze niż stare .....

(Znowu dodam, że Samsungów nie uznaje...)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK.

Niezupelnie......pod koniec widac wartosc 8....

 

C7 Ultra ATA CRC Error Rate -> Błędy powstałe przy przekazywaniu danych miedzy dyskiem a kontrolerem. Zwykle jest to wina kabla, ale zdarza się że winowajcą jest kontroler.

 

Wyprostuj kabel, wymien moze pomoze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezupelnie......pod koniec widac wartosc 8....

 

C7 Ultra ATA CRC Error Rate -> Błędy powstałe przy przekazywaniu danych miedzy dyskiem a kontrolerem. Zwykle jest to wina kabla, ale zdarza się że winowajcą jest kontroler.

 

Wyprostuj kabel, wymien moze pomoze....

A tak faktycznie ... to pewnie wynika z tego wyłamanego łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie odczytu SMART 3-letniego Hitachi i nowej Barki jest lekko zastanawiające.

Może to wynika z innego sposobu interpretacji ale:

Hitachi:

Dołączona grafika

Barka:

Dołączona grafika

 

P.S.

Mała prośba do wszystkich, którzy mają barki 10 dłużej niż tydzień i dyski pracują a nie leżakują ;-) .

Sprawdźcie i napiszcie orientacyjne wartości S.M.A.R.T. : 01, 07, C3 (raw read error, seak error, hardware ecc).

Bo albo to jest uroda tych dysków, albo pokazuje jakieś głupoty, albo coś jest nie tak z dyskiem.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie odczytu SMART 3-letniego Hitachi i nowej Barki jest lekko zastanawiające.

Może to wynika z innego sposobu interpretacji ale:

Hitachi:

Dołączona grafika

Barka:

Dołączona grafika

 

P.S.

Mała prośba do wszystkich, którzy mają barki 10 dłużej niż tydzień i dyski pracują a nie leżakują ;-) .

Sprawdźcie i napiszcie orientacyjne wartości S.M.A.R.T. : 01, 07, C3 (raw read error, seak error, hardware ecc).

Bo albo to jest uroda tych dysków, albo pokazuje jakieś głupoty, albo coś jest nie tak z dyskiem.

u mnie ma przejechane 496 godzin ( 97 uruchomnień ) i wyniki :

 

Raw Read Error Rate : 47814961

Seek Error Rate : 6780451

HardwareECC Recovered : 5617886

 

też mam wrażenie że dużo tych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kolega 3rRoR podawał SMART swojego dysku:

[ ST3250820A (5QF051E5) ]

.....

01 Raw Read Error Rate 174605687

07 Seek Error Rate 1156157

09 Power-On Time Count 29

C3 Hardware ECC Recovered 140587860

......

Więc chyba można przyjąć, że "ten typ tak ma" <_< .

Czekamy na jeszcze pare odczytów - da to większą pewność ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi,

u mnie na barce 250 giga:

 

Raw Read Error Rate 110234537

Seek Error Rate 3866030

Hardware ECC Recovered 77924327

wiec te typy chba tak mają ;-) co ciekawe na smasungu te wartości są w dziesiątkach a nie takie gigantyczne jak na barce

P>S>

jak sie ma barka 320 giga do 250 ? ponoć 320 sa wydajniejsze bo inaczej upakowane dane czy coś ? może ktoś mi coś na ten temat napisać.

I jaka jest roznica w dB w barkach w tych w ktorych silnik jest zalany tym białym klejem a nie fioletowym ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie podobne 'kwiatki' w S.M.A.R.T., zarówno na Barce 7200.9, jak i dwudniowej 7200.10. Pisałem kiedyś maila do Seagate'a w sprawie tych dziwnych odczytów. Dostałem odpowiedź, w stylu:

 

"Dyski z serii Barracuda nie są kompatybilne z aplikacjami innymi niż Seagate SeaTools. W żadnym razie nie należy brać poważnie odczytów S.M.A.R.T. z aplikacji firm trzecich. Jedynie SeaTools potrafi poprawnie odczytać raport S.M.A.R.T."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dla was ważne.. ale w IDLE 7200.7 jest o 4 stopnie cieplejszy od 7200.10. Przy ostrym katowaniu obu dysków różnica wacha się 4/5 stopni na kożyść nowego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejna ciekawa obserwacja, dotyczaca mojej barki :)

Podczas sluchania mp3, w oknie hd tune co kilka sekund wzrasta wartosc Seek Error Rate.

Inna sprawa to odczyt speedfan'a-na samym poczatku wartosci Fitness i Performance byly ponizej 100%-byly w granicach 70-80%-z dnia na dzien te wartosci rosna i wynosza juz 92% :) To chyba pierszy dysk jaki mialem ktory z biegiem czasu sam sie "naprawia" :)

dziwny jest ten dysk..Ale jak Conti zauwazyl mozliwe ze ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem swoje dyski ostatnio programami takimi jak HD tach oraz HD Tune oto wyniki:

 

 

Pierwszy dysk:

 

HD TUNE Long Test

 

post-138958-1157646947_thumb.jpg

 

HDtach QT 8MB

 

post-138958-1157646969_thumb.jpg

 

HDtach LT 32 MB

 

post-138958-1157646985_thumb.jpg

 

 

Drugi Dysk

 

HD TUNE Long Test

 

post-138958-1157646957_thumb.jpg

 

HDtach QT 8MB

 

post-138958-1157647060_thumb.jpg

 

 

HDtach LT 32 MB

 

post-138958-1157647070_thumb.jpg

 

Dyski z mojego wyboru nie są juz w RAIDzie

 

I co sądzicie o TYM??

 

Mysle nad wymiana kontrolera SATA na coś takiego

http://www.allegro.pl/item124929034_kontro...ilconimage.html

 

ponieważ ten na mojej płycie głównej jest pod RAID bardziej i jak chce dwa dyski osobmno puścic to musze robic coś takiego

"Promise 1+0 Stripe/RAID 0 (250GB)" Czyli robić z jednego dysku macierz RAID 0

A pozatym nie mam odczytu wartości SMART oraz temperatur co mnie ogromnie wkurza

Czy te moje wykresy są dobre złe, a jezeli złe to co to oznacza....??

Co do błedów na dysku to robiłem LONG TESTA w SeaTools-ie i nic nie wykryło, wsumie nawet jak by bady były to by nic nie wykryło wiec dlatego tak bardzo mi brakuje SMARTA.... :-(

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że te obrazy zajmowały by 3-4x mniej i byłyby lepszej jakości jeśli przechwytywałbyś je kombinacją Alt+PrtSc a następnie zapisywał jako PNG.

 

lol a coś takiego istnieje?? zara top zmienie

może jakas opinia co do wykresów??

 

dobra niechce mi sie musiał bym testy robic jeszcze raz

 

potem to usune

A co?? wolno sie ładuje??

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zaopatrzyłem dwa dni temu w dwa dyski z tej serii (jak zwykle z resztą :) - od 10 lat) o pojemności 250GB każdy. Modele z 16MB cache. Wcześniej używałem Barracudy z serii .7 - przy kopiowaniu z partycji na partycję transfer wynosił średnio 25 MB/sek. Teraz w Raidzie 0 średnio jest 37MB/sek. Jak na stary kontroler (Promise PDC20579) i chispet Via myślę że warto było zainwestować. Niedlugo trzeba będzie myśleć o przejściu na PCI-Express - nowszy chipset, nowszy kontroler - dyski powinny dostać jeszcze większego kopa :)

 

Hd Tach short:

 

Dołączona grafika

 

Hd Tach long:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze pokrotce swoje doswiadczenia z SCS Warszawa - gdyz pewno wszystkim sie przydadza

 

Kupilem barke neistety w skutek pewnoego incydentu zaczela sie dziwnie zachowywac trzeszczec piszczec i miec czas dosteppu ok 20 ms.

procedura reklamacji przebiegała tak :

 

środa: zgłosilłem RMA wydrukowałem kartki - poniewaz nie mialem nigdzie 2inch thick rubber foam" zadzwonilem do SCS zapytalem sie jak opakowac dysk - odpowiedz - w drodze wyjatku moze byc gruba warstwa bombelkowej folii - pol miasta schodzilem kupilem 2m zuzylem calosc - spokojnie miala 5 cm z kazdej strony dysku - zamowilem kuriera na jutro)

czwartek: kurier odebrał paczke :) - tracking w tej firmie odczywiscei dziala od nastepnego dnia ! hell ! nastepnego dnia paczka ma byc w warszawie !

piatek: ok 16 zmienia sie status RMA na recieved - około 18 status Alloc/picked = 1

sobota niedziela : Wiadomo - weekend - cisza !

poniedzialek - ok 14 przesyłka idzie do pakowania ok 17 zostaje nadana !

poniedzialek ok 18: dostaje na maila package contents.... szok... jedzie do mnie barracuda 10 500 GB

czwartek: wkurzony ze dysku nie ma i nie wiem jakim kurierem przyjedzie pisze do seagate, po 3 h jest odpowiedz ze Excel transport dosyła paczke do polski potem UPS rozwozi - dostajke numer przewozowy - i uwaga - okazuje sie ze w UPS jest cala droga paczki strackowana - paczka pokonuje srednio 1 granice dziennie ! przewidywany czas dostarczenia - jutro

piatek : dostaje paczke od pana w mundurku UPS... rozpakowuje - 500 GB zapakowane w seashel - paczka wypelniona pianka "pseudoakustyczna z wykrojami - opakowanie zachowam na wypadek gdyby jeszcze kiedys trzeba bylo dysk odsylalc - swietne jest...

 

Wieczorkiem podepne dysk i zobaczymy czy all w nim ok

 

podsumowujac od momentu nadania paczki do momentu otrzymania dysku minelo 8 dni w tym weekend ! SUPER naprawde jestemm pod wrazeniem - nastepnym razem jednak nie wysle kurierem a ubezpieczona paczke poczta......

 

calkowity koszt imprezy : kurier 30.5 zł + folia bombelkowa 5 zl + znalezione pudlo po butach + papier paczkowy 1 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seagate "udoskonala" swoje dyski. stary singapurski vs nowy chinski :/

post-101549-1157804619_thumb.jpg

 

made in china:

post-101549-1157804671_thumb.jpg

 

made in singapore:

post-101549-1157804681_thumb.jpg

 

Oba sa mniej wiecej tej samej glosnosci :)

Edytowane przez eksel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to chinski wychodzi mi srednio ok 4mb/s wolniej niz singapurski. Czas dostepu zazwyczaj wychodzil mi 13,8ms, (tu akurat troche mniejszy) a na starym singapurskim 13.2 (na kazdym tescie). Jeden plus dla Chinczyka, ze jest o 10mb wiekszy :)) Procz wyciecia zmienil sie takze kontroler. Firmware ten sam. Jakbym mial wybor, to ten z Singapuru lepszy odrobine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to chinski wychodzi mi srednio ok 4mb/s wolniej niz singapurski. Czas dostepu zazwyczaj wychodzil mi 13,8ms, (tu akurat troche mniejszy) a na starym singapurskim 13.2 (na kazdym tescie). Jeden plus dla Chinczyka, ze jest o 10mb wiekszy :)) Procz wyciecia zmienil sie takze kontroler. Firmware ten sam. Jakbym mial wybor, to ten z Singapuru lepszy odrobine.

 

powiedz mi czy u Ciebie tez tak jest ze dysk nawet pod stosunkowo niewielkim obciazeniem (torrenty) wydaje z siebie dosc glosne "chrupanie" ? w sumie 500 GB to dysk 3 talerzowy ale jestem wyraznie zdegustowany poziomem głosnosci nowej barracudy - 7200.7 byla naprawde sporo cichsza....

 

PS. mam dysk made in singapore i jest tak samo szybki w HDtach - lacznie z tym szpikulcem do 30 mb... mysle ze twoj singapurski 320 powinien byc jeszcze troszke szybszy... :)

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie chrupanie jest, ale nie zeby jakies mocne. Minimalnie glosniejsze niz na Hitachi. Do starszych modeli seagate nie mam porownania, bo moj ostatni seagate przed 7200.10 mial 420MB :). Z tego co pamietam, to 500 i 750 GB powinien byc glosniejszy o 2dB. U mnie wszystko jest za 2-3 warstwami roznych mat, takze nawet przy defragu na maxtorze da sie spac.

 

A ten szpikulec najprawdopodobniej to dlatego, ze winda jest na tym dysku (+ masa programow w tle) i zawsze czegos musi "poszukac" podczas testow. Pojawia sie w losowych miejscach i znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eksel twoja teoria sie nie sprawdza

 

posiadam świerzego 320GB - 3.AAD Made in China - posiada on kontroler `agere` jak na fotce singapurskiej, nie posiada wycięcia

i jeśli ma to jakieś znaczenie zalany jest białym klejem

 

 

Dołączona grafika

 

7200.10 jest tez zauważalnie cichszy od 7200.7 160gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...