Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem kupic 160gb 7200.9, ale pewien uzytkownik zasugerowal ze 7200.10 bedzie lepszy :)

 

moje priorytety to :

1. Cisza

2. Wydajnosc

 

Tak wiec czy 7200.10 bedzie spelnial te wszystkie warunki? :) czy jest on cichszy i szybszy od 7200.9?

 

pozdro

a ile talerzy ma 7200.10 160gb? bo w 7200.9 jest chyba 1 :)

jeśli przyjąć kryteria w taiej kolejności jaką podałeś to .10, wszystkie są jednakowo ciche, w .9 tkach należało wybierać model który będzie cichszy, za to 9tki były odrobinę szybsze, ale to też sprawy kosmetyczne. Oba dyski o pojemości 160 mają po 1 talerzu. Czego nie wybierzesz, będziesz zadowolony.

 

Czy ktoś odpowie na moje pytanie z poprzedniej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z moim "wspanialym" dyskiem :angry: Nigdy wiecej nie kupie seagate'a

Mianowicie, pewnego pieknego dnia, nagle stracilem dane z 90GB partycji :blink:

Oczywiscie dane odzyskalem, ale co Ciekawe, dysk nie wyciagany nigdy, nie uderzany, nie meczony nadmiernie, ma taki odczyt SMART w HDtune:post-18218-1172658021_thumb.jpg

czy wg was kwalifikuje sie do wymiany na gwarancji? Bo skoro raz stracilem dane, to czemu nie ma to sie stac znowu :mur: Bo z tego co widze, zaczely pojawiac sie bady :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz, wczoraj zaczalem zgrywac najpotrzebniejsze rzeczy. Wydaje mi sie ze na jednym cake'u powinienem sie zmiescic. Zastanawia mnie tez co to jest guma piankowa o grubosci 5cm, skad ja to niby mam wziac :blink: No nic, jeszcze raz dzieki i zaczynam kombinowac, jak go pozniej zapakowac. pozdrawiam

 

Jedna rzecz jeszcze przyszla mi do glowy-jezeli dysk byl zakupiony za granica i nie mam zadnego dowodu jego kupna, czy dalej obejmuje mnie gwarancja? Bo jezeli nie, to chyba bedzie trzeba kupic nowy dysk :angry:

Edytowane przez 3rRoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej nie kupie seagate'a

Seagaty należą do najmniej awaryjnych co oznacza że sporadycznie zdarza się wadliwa sztuka i nie ma takich co nigdy nie padają. Poprostu to Tobie się to przytrafiło.

Co do gwarancji to zależy gdzie kupowałeś. Ja kupuje w sklepie internetowym gdzie też nie ma dowodów zakupu w formie papierowej ale wszystko jest w formie elektronicznej i nie ma problemu z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, ze dysk byl kupiony w Chinach, w jakims malym sklepie komputerowym. Dostalem go zapakowanego w kieszen USB-oczywiscie od razu go z niej wyciagnalem i wrzucilem do budy z ktorej ani razu go nie wyciagalem. Dysk byl przykrecony i mial zawsze wlaczony nawiew wiec za cieplo nie mial na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3rRoR

 

Wejdz na stronke Seagate. Po numerze seryjnym zobacz do kiedy hdd ma gware i wyslij go do centrali w Holandii. Dostaniesz spowrotem hdd innego albo tego samego. poczytaj dokladnie na stronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamówiłem 7200.10 na ATA (miałobyć SATA ale się pomyliłem :) ) a przyszedł 7200.9 ATA a dokładnie ST 3160812A...

z tego co wyczytałem 7200.9 nie ma jakiegoś tam prostopadłego zapisu ...lepszym wyborem byłby 7200.10 SATA? dużo tracę na tej pomyłce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamówiłem 7200.10 na ATA (miałobyć SATA ale się pomyliłem :) ) a przyszedł 7200.9 ATA a dokładnie ST 3160812A...

z tego co wyczytałem 7200.9 nie ma jakiegoś tam prostopadłego zapisu ...lepszym wyborem byłby 7200.10 SATA? dużo tracę na tej pomyłce?

Zależy od pojemności ale możesz od troche do sporo tracić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na dniach idę kupić właśnie SATA 7200.10 250 albo 320 GB. Teraz tylko mam małe ale:

 

Tu w opisie jest napisane że 250'tka ma prostopadły zapis

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...399&katid=4

 

Ale 320'tka już niby go nie ma:

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...287&katid=4

 

Także pytam się czy to jest błąd czy po prostu tylko ten model 250GB ST3250620AS go ma. No i co takiego daje ten prostopadły zapis ? Większą prędkość zapisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEAGATE 160 GB, IDE - ST3160812A 7200.9

vs

SEAGATE 160 GB, SATA 7200.10

 

-----------------------------------------------------------------

cena 210 PLN. I teraz ciekawe jak z wydajnością? SATA2 vs ATA.

7200.9 nie ma NCQ z tego co widzę...

wysyłać do sklepu i zamawiać nowy to dodatkowe koszty itp...w ogóle to ciekawe czy zgodzą się na zamianę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEAGATE 160 GB, IDE - ST3160812A 7200.9

vs

SEAGATE 160 GB, SATA 7200.10

 

-----------------------------------------------------------------

cena 210 PLN. I teraz ciekawe jak z wydajnością? SATA2 vs ATA.

7200.9 nie ma NCQ z tego co widzę...

wysyłać do sklepu i zamawiać nowy to dodatkowe koszty itp...w ogóle to ciekawe czy zgodzą się na zamianę..

:arrow: SEAGATE 160 GB, SATA 7200.10

 

A zgodzić się muszą, dostałeś towar niezgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, niezgodny z opisem ale pomyłkowo wybrałem 7200.10 na zwykłe IDE. Chciałem SATA2 a tu zonk. Pewnie będą chcieli wymienić na to co zamówiłem czyli 7200.10. Lepszy od 7200.9 ale dalej IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Pnowiem mam pewnie problem z dyskiem seagate barracuda 7200.10 250GB zapis prostopadły!!

 

W zeszły piątek stałem sie szczesliwym (szczesliwym gdyby nie dysk) posiadaczem takiego oto zestawu:

 

proc: E6400

mobo: Asus p5b deluxe

grafika: galaxy 7900gs zalman

zalilacz: be quiet straight power 550W

dysk: SEAGATE BARRACUDA 250GB

Obudowa Chieftec LBX

 

Wszystko smiga ładnie wlasnie za wyjatkiem dysku!! Strasznie drapie przy zapisywaniu i odczytywaniu danych! Pozatym temperatura po pracy (własciwie to nawet nie pracy bo nie ruszając komputera czyli nie grajac ani nic takiego) około poł godziny siega prawie 45*C Dodam ze reszta podzespołow jest wrecz zimna (mobo: 35 ,procek 33, grafika około 40)!!

 

Tutaj odczyty z EVERESTa: bez__tytu__u.bmp

 

Przeskanowałem go HD tunem oto wyniki:

bez__tytu__u1.bmp bez__tytu__u2.bmp

 

Dla porównania moj stary dysk ata 80GB tez barracuda ma takie wyniki:

 

transfer:

- min 29 mb

- max 56 mb

- srednio 45

 

acces time:

 

14,6ms

 

burst rate 76,8 mb/s

 

odczuwalnie temperatura jest nizsza od nowej 250!!!

 

 

Czy te wyniki sa odpowiednie? Po zeskanowaniu dysku "error skanem" nie wykryło zadnych błedów no ale narazie niecały tydzien pracy!

 

Tutaj moje pytanie parametry dysku mieszcza sie w granicahc rozsądku i czy jest tu jakas nadzieja na wymiane gwarancyjna dysku??

Edytowane przez chudini85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie obiawy miałem gdy moja barracuda chodziła na sata1. Wystarczyło przełożyć zworek i wszystko wróciło do normy. Teraz chodzi na sataII, a hdtune wygląda tak

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma tą barce i jest z niej zadowolony - Seagate 250 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II) ?? Seria nearline.. głównie chodzi mi o wydajność i o ciszę choć po przeczytaniu wątku mam mieszane uczucia.. Chcę ją łyknąć, niby przystosowana do pracy 24h na dobe a jak jest z tym w praktyce, bo mój komp chodzi 24/7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o Hitachi;-) boje się jednak zaryzykować.. ;p bo nigdy nie miałem żadnego dysku Hitachi a z każdej innej firmy dysk już w budzie siedział.. Zapewne wezmę tą Barce i może właśnie tego Hitachi, bo tylko w ten sposób zrealizuje swe wymagania odnośnie dysków:-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o Hitachi;-) boje się jednak zaryzykować.. ;p bo nigdy nie miałem żadnego dysku Hitachi a z każdej innej firmy dysk już w budzie siedział.. Zapewne wezmę tą Barce i może właśnie tego Hitachi, bo tylko w ten sposób zrealizuje swe wymagania odnośnie dysków:-]

Powiem tak , Hitachi jest bardzo popularny wszedzie oprocz Polski :)

Dysk jest cichy bo skladalem dla kumpla kompa na modelu 320GB , wibracje minimalne , prawie nie odczuwalne trzymajac w reku jak i w obudowie - o wiele cichrzy niz moja baracuda 160 ( ktora jest zawieszona na gumkach aby bylo cicho)

Co do wydajnosci Hitachi jest tak wydajny jak Baracuda

Jak bede kupowal sobie nowy dysk to napewno wezme Hitachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu Raid0 Nf4 Ultra 2 x 160 GB ST3160815AS 3.AAC.

Dołączona grafika

Proszę o komentarze osób które miały Raid0 na tych dyskach. Ttransfery wydają mi się zdecydowanie niskie w porówaniu do 2óch 7-mek której pracowały w Raid0 wcześniej na tej platformie. Co więcej dyski podłączone do portów 3 i 4 miały burst o 100 MB niższy niż podłączone pod 1 i 2 (screen).

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o Hitachi;-) boje się jednak zaryzykować.. ;p bo nigdy nie miałem żadnego dysku Hitachi a z każdej innej firmy dysk już w budzie siedział.. Zapewne wezmę tą Barce i może właśnie tego Hitachi, bo tylko w ten sposób zrealizuje swe wymagania odnośnie dysków:-]

Mam podobny problem. Nie wiem co wybrać Hitachi 320GB czy Barracude 10 320 GB ?

Jak jest z awaryjnością dysków Hitachi ? Czy prawdopodobieństwo awarii Hitachi jest podobne do Barracudy ?

Bardzo zależy mi na niezawodności. Cisza też nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Nie wiem co wybrać Hitachi 320GB czy Barracude 10 320 GB ?

Jak jest z awaryjnością dysków Hitachi ? Czy prawdopodobieństwo awarii Hitachi jest podobne do Barracudy ?

Bardzo zależy mi na niezawodności. Cisza też nie zaszkodzi.

ja nie slyszalem aby Hitachi padalo :) Kazdy dysk ci moze padnac niezaleznie kto jest producentem

Hitachi sa bardzo popularne na zachodzie gdzie sa bardzo chwalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce od wielu lat sprzęt komputerowy jest przystosowany do pracy 24/7

planuje zakup 320 na sata2- i teraz pytanie patrzac na ceny w gralu to 320 bez es jest tansza o okolo 50 zlotych czy warto dolozyc te pieniadze do es czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qtek - a dlaczego mnie cytujesz? chcesz się odnieść do tego co napisałem?

 

A co do Twojego pytania to zależy czy Ty potrzebujesz ES czy nie. Kwestia oczekiwań i potrzeb. Raczej decyzje musisz podjąć sam.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qtek - a dlaczego mnie cytujesz? chcesz się odnieść do tego co napisałem?

chodzilo mi o to ze napisalas ze sprzet ogolnie jest przystosowany na 24/7 wiec z tym kontekscie wychodzi ze po co przeplacac :P, a dokladnie czy to naprawde cos daje ta funkcja tylko to jest chwyt marketingowy ? dlatego sie pytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...