Skocz do zawartości
paulo

dział Nowości

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu podforum nowości pełne jest bezwartościowych według mnie "newsów".

Możemy znaleźć informacje o psie dzwoniącym po pomoc, nowym rewolucyjnym modelu ...suszarki do włosów i wiele im podobnych.

Chodzi o dwóch userów - Lemon-Cola i MariuszW. Dla mnie wygląda to jak wyścig, w którym nie liczy się jakość, tylko ilość.

Doceniam ich chęć do wyszukiwania informacji, ale wydaje mi się że muszą one być staranniej wybierane.

Myślę, że ograniczenie ilości zakładanych w tym dziale tematów do np. 1-2 tematów dziennie na użytkownika wymusiło by bardziej przemyślany wybór 'nowości'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był jeszcze Overclocked, który teraz ma banana :lol: Walił "nowości" jedną za drugą. Oni te newsy tak z właśnej woli nawalają, czy może to jest jakiś casting na newswritera, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Może niech te "nowości" się pojawiają w formie postów w jednym temacie w tamtym dziale. I wilk syty i owca cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko co wtedy z komentowaniem?

Nabijacze postów dojdą do wniosku, że tak się nie da komentować i będzą błagać i nalegać o oddzielne tematy dla każdego newsa.

Ewentualnie sami zaczną zakładać tematy w stylu "komentarz do newsa na temat bla bla bla".

W sumie na próbę można by tak zrobić... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był jeszcze Overclocked, który teraz ma banana :lol: Walił "nowości" jedną za drugą. Oni te newsy tak z właśnej woli nawalają, czy może to jest jakiś casting na newswritera, czy co?

Daje glowe, ze Lemon-Cola to on. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Tak, tylko co wtedy z komentowaniem?

Nabijacze postów dojdą do wniosku, że tak się nie da komentować i będzą błagać i nalegać o oddzielne tematy dla każdego newsa.

Ewentualnie sami zaczną zakładać tematy w stylu "komentarz do newsa na temat bla bla bla".

W sumie na próbę można by tak zrobić... ;)

W topicu byłyby zarówno "nowości" jak i komentarze. Tak jak jest temat o muzyczkach z reklam (czy jakoś tak). Po prostu cały spam w jednym worku. Wydaje się to być rozsądne rozwiązanie.

A za zakładanie tematów "w stylu "komentarz do newsa na temat bla bla bla"- oczywiście %.

Tak mnie się wydaje. Porządek i wolność wypowiedzi pogodzone :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

w tym kraju nawet jak za darmo daja to wszyscy narzekaja... ale kolejka po kawalek pizzy w tesco stoi twardo...

 

:blink:

Edytowane przez Lemon-Cola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wysłałem PM do Romka w związku z tą sprawą ale odzewu narazie nie widać ;)

EEE jak to?

Nie pamiętam o co chodziło więc odezwij się na PW i daj cynka co i jak a pomyślimy czy można to wprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko sprostować, iż nie chodzi tu o jakiś wyścig czy coś w tym stylu.

Poprostu wczoraj miałem troszkę wolnego czasu i chciałem zrobić coś pozytecznego na forum, lecz jeżeli przesadziłem z liczbą newsów to przepraszam. Ale mam nadzieję, że nie obrazicie się za 2-3 newsy dziennie napisane porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że jakby się lemon-cole i MariuszaW ładnie poprosiło, żeby darowali sobie niektóre tematy, to byłoby ok. Moim zdaniem obaj odwalają kawał dobrej roboty. Nawet jeśli tylko przepisują teksty z innych stron, to i tak ich praca jest przydatna, bo wszystkie newsy mam tu- na purepc. Założe się, że gdyby im zakazać działalności, to zaraz byłyby jęki i biadolenia, że w dziale "nowości" jest pusto. Jestem za tym, żeby ich upomnieć, a nie karać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) chcecie newsy o sprzęcie? od tego jest główna strona.

mi tam nowości na forum nie przeszkadzają, szczególnie, że niektóre są ciekawe. a jak komuś nie pasują to ich nie czytać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz swojego newsa, a być może pojawi się na głównej stronie PurePC.pl!

 

Dla mnie to zdanie jest jednoznaczne - forumowicz powinien być autorem newsa.

Jeśli powołuje się na jakieś źródło powinien to znaznaczyć rzecz jasna, ale przy okazji artykuł ma być "myślą" autora, a nie zerżnięciem słowo w słowo tekstu z innego serwisu - bądź co bądź czyjejś pracy.

Zgadzam się "nie podoba się - nie czytaj", ale czy kliknięcie kilkukrotne myszą jest jakimś znacznym wkładem w rozwój tego forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...