Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie waham co zamowic, myslalem nawet o 24" ale ostatecznie porzucilem ten pomysl, bo 2x drozej (biorac 24" glupio brac na TN kiedy za pare stowek wiecej sa znacznie lepsze matryce).

 

Takze musze wybrac z:

- Samsung 226BW (podobno pewna matryca S)

- Samsung 2232

- LG L227wt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie waham co zamowic, myslalem nawet o 24" ale ostatecznie porzucilem ten pomysl, bo 2x drozej (biorac 24" glupio brac na TN kiedy za pare stowek wiecej sa znacznie lepsze matryce).

 

Takze musze wybrac z:

- Samsung 226BW (podobno pewna matryca S)

- Samsung 2232

- LG L227wt

bez kitu, mam dokładnie identyczny dylemat i takie same wnioski (też chciałem brać 24" gdybym tylko miał 5K na ręke nie 2.5). Chce pojechać na giełdę i kupić coś jutro w końcu. a może opcja hc i Gateway 21 LCD FPD 2185W ;) ? Tyle się naczytałem, że powoli robi mi się to obojętne. Po prostu obejrzę je jutro w akcji. Jakieś konkluzje z waszej strony ?

 

Greetz, R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kitu, mam dokładnie identyczny dylemat i takie same wnioski (też chciałem brać 24" gdybym tylko miał 5K na ręke nie 2.5). Chce pojechać na giełdę i kupić coś jutro w końcu. a może opcja hc i Gateway 21 LCD FPD 2185W ;) ? Tyle się naczytałem, że powoli robi mi się to obojętne. Po prostu obejrzę je jutro w akcji. Jakieś konkluzje z waszej strony ?

 

Greetz, R.

Mam podobny dylemat jak wy koledzy :-| tylko biore jeszcze pod uwage tego Hp-eka,nie pamiętam symbolu,po prostu nie da sie nic wybrać,bo poczytam,że ten jest dobry już jestem zdecydowany i zaraz znowu gdzieś widze,że ten jest lepszy bo to bo tamto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie chciałbym kupić panoramę 22". Mam na to ok 1000 zł, ale im bliżej 800 tym lepiej :) . Priorytet to DVI. Przeglądając internet wytypowałem kilka monitorów:

Samsung 223bw

Gateway FPD 2275W

BenQ T221W

IIyama E2202WS-B1

 

Ewentulanie Samsung 2232bw, ale jest już dość drogi dlatego skłaniałbym sie ku wyżej wymienionym, no chyba że ten 2232bw wyjątkowo by się wyróżniał, wtedy mógłbym na niego wydać trochę więcej. A może jeszcze jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat jak wy koledzy :-| tylko biore jeszcze pod uwage tego Hp-eka,nie pamiętam symbolu,po prostu nie da sie nic wybrać,bo poczytam,że ten jest dobry już jestem zdecydowany i zaraz znowu gdzieś widze,że ten jest lepszy bo to bo tamto..

 

dla mnie opcja jest prosta, mam w tej chwili 19" 5:4 LCD na Premium MVA (Belinea 10 19 06) i nie będę tego zmieniał na żadnego TN.

Uzbieram trochę hajsu i szarpnę się na 24" full hd SPVA z grubej rury. Bez sensu wydawać na monitor 1200pln na który będę się wqrviał, że ghosting, że kąty a nóz pixele itp. Jak dla mnie EOT - po prostu monitory TN nie dają rady imo (po obejrzeniu dziś kilkunastu paneli różnych, w tym wszystkich wyżej wymienionych podtrzymuje to zdanie).

 

Greetz, R.

Edytowane przez RuleZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie opcja jest prosta, mam w tej chwili 19" 5:4 LCD na Premium MVA (Belinea 10 19 06) i nie będę tego zmieniał na żadnego TN.

Uzbieram trochę hajsu i szarpnę się na 24" full hd SPVA z grubej rury. Bez sensu wydawać na monitor 1200pln na który będę się wqrviał, że ghosting, że kąty a nóz pixele itp. Jak dla mnie EOT - po prostu monitory TN nie dają rady imo (po obejrzeniu dziś kilkunastu paneli różnych, w tym wszystkich wyżej wymienionych podtrzymuje to zdanie).

Greetz, R.

to "trochę hajsu" oznacza jednak 2x tyle (jeżeli zamiast 22" TN 1100zł chcesz monitor 24" nie TN 2200zł)

TN owszem ma problem z kątami ale już ghosting czy piksle to wady xVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sobie kupic Gateway FPD 2275W, co mozecie mi o nim powiedziec, mam karte gf 7900gs jak by to mialo co wspolnego, nie znam sie na monitorach wiec mi pomozcie. o co chodzi z natywna rozdzielczościa?? czy jak bym go kupil to dalo by sie grac w gry?? nie ciely by sie i ta kie tam? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sobie kupic Gateway FPD 2275W, co mozecie mi o nim powiedziec, mam karte gf 7900gs jak by to mialo co wspolnego, nie znam sie na monitorach wiec mi pomozcie. o co chodzi z natywna rozdzielczościa?? czy jak bym go kupil to dalo by sie grac w gry?? nie ciely by sie i ta kie tam? :-|

w natywnej obraz jest najlepszy ale w grach to ma mniejsze znaczenie i bez problemów można grac w troche mniejszej 1440x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jaka procedure stosuja do mierzenia il

 

np moja iiyama w prad.de wcale nie wykazuje 0 ms IL, tylko w przedziale 0- 7ms

 

niewiele ale zawsze

oni to wychwycili, francuzi nie, z kolei jak podales - uzytkownik na swoim 2232bw wykazal niewielki IL, a oni podali 2-4x wiekszy

chyba ze procz loterii matrycowej w 2232bw dochodzi jeszcze jakis inny czynnik ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele ale zawsze

oni to wychwycili, francuzi nie, z kolei jak podales - uzytkownik na swoim 2232bw wykazal niewielki IL, a oni podali 2-4x wiekszy

chyba ze procz loterii matrycowej w 2232bw dochodzi jeszcze jakis inny czynnik ;/

nie wiem jaką procedurę ale na pewno coś schrzanili, bo zaden z ich wyników nie schodził poniżej 20ms a tu nawet gdyby uzytkownik pokazał tylko dwa najlepsze wyniki 0 i 7ms to jest sprzeczne z francuskim testem, te fotki co pokazałem pochodzą z egzemplarza 2232bw na matrycy samsung czyli tak jak w testach francuskich...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz i na mnie nadszedl czas. 17" LCD Fujitsu juz jest troche za mala jak na dzis, poza tym cena panoram 22" tez znacznie spadla od czasu ich pojawienia sie. Zastanawiam sie tylko miedzy 3 modelami, nie chce sobie zaprzatac sobie glowy kolejnym modelem, w sumie jeden z nich jest moim faworytem. Mowie o Samsungu 226CW, obok niego stawiam 226BW i HP W2207H. Czytalem o kazdym i ostatecznie nie wiem czy oplaca sie doplacac do tego 226CW i brac go zamiast 226BW? A moze jednak HP bedzie z nich najlepszym wyborem? (szczerze to na pivocie mi nie zalezy, a z drugiej strony szyba nie przeszkadza). No i ostatnia kwestia. Strasznie tanie maja monitory w pixmania, kupowal ktos tam? Ceny duzo nizsze niz u konkurencji i nie wiem, czy to jakies szroty czy co. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. nie pochwaliłem się z czego ja przeszedłem ;) No to mówię, że przed 2232bw miałem 15" samsunga syncmaster 550 ;) Widzialny obsar to było achyba 14'1" Skok ogromny, ale teraz już po miesiącu użytkowania stwierdzam, że i 24" wcale za duzy by niebbył :) To tylko tak jest napoczatku, że się duży wydaje, jednak po tygodniu już jest OK, ale teraz za to nie mogę patrzeć na inne mniejsze monitory :D Musżę oglądać prawie codziennie 17" philipsa i już prawie nic nie widzę na takim małym monitorze, inaczej mówiąc wielkość uzależnia :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie o Samsungu 226CW, obok niego stawiam 226BW i HP W2207H. Czytalem o kazdym i ostatecznie nie wiem czy oplaca sie doplacac do tego 226CW i brac go zamiast 226BW?

Po pierwsze chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post.

Po drugie mam dylemat :mur:

 

Chciałbym zakupić monitor LCD panoramę 22" (ewentulanie WS 20") lub klasyczny 19". Mam do wydania do ok. 1500 zł. Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Monitor użytkuje w 70% do przeglądania stron WWW. , reszta to praktycznie praca biurowa. Filmy są na razie sporadyczne ale będą częściej, grać nie gram wogóle.

 

Zależy mi na monitorze oszczędzającym oczy a nie jakimś hiperszybkim.

 

Do tej pory wytypowałem:

 

- Samsung 226BW - loteria z matrycami i nierównomierne podświetlenie, ładna stylistyka, kiepska matryca, przystępny cenowo,

 

- Samsung 226CW - lepsze lampy podświetlające, czy watro dopłacać do BW?

 

- LG L227WT - ceny ok, mało obiektywnych opini, matryca taka sobie,

 

- HP W2207 H - szyba poprawiająca kontrat ale odbijająca wszystko, cena całkiem ok,

 

- Dell E228WFP - droższy nieco, ładny, matryca TN, czy warto dopłacać za ten model?

 

Może jakieś inne typy?

 

Pomóżcie proszę bo mam naprawdę mętlik w głowie a muszę lada dzień kupić coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o LG L227WT to nie wiem gdzie Ty widzisz malo pozytywnych opinii. na dzien dobry wygral test niemieckiego chipa, na niemieckich forach rozpisuja sie w samych superlatywach... Tylko ze tak na dobra sprawe to nikt go jeszcze w polsce nie testowal bo nigdzie nie da sie go kupic. Ja mam 226BW na matrycy samsunga i jestem bardzo zadowolony :D jak pisal gmfriend mozna sprawdzic typ matrycy. utawiamy jasnosc i kontrast na 0, wychodzimy z menu wchodzimy jeszcze raz i przytrzymujemy chwilke przyciszk source. Sczerze mowiac czytalem o tym CW i nie zostawili na nim suchej nitki. co do reszty to czytalem ze te monitorki HP to jednak kicha jak i wiekszosc produktow tej firmy. Tez mialem ogromny dylemat ale jednak zdecydowalem sie na 226BW i jestem zadowolony :) zero dead pixeli, kolorki sa dobre, a ghosting nie wystepuje. jedyna wada tego monitora to praktycznie brak regulacji w dol. jak oglada sie film z lozka kotre znajduje sie sporo nizej od monitora to trzeba podlozyc cos pod podstawke monitora zeby przechylic go na dol. w sumie szczegolnie mi to nie przeszkadza, esteta nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleciłbym swoj tzn iiyame, ale kazdy poleca swoje, wiec chce byc oryginalny i polece dla odmiany lg227

 

bo ma gware 30dni na pix

ma lepsze kolory(i chyba kilka predefiniowanych trybów pracy-przyda sie do neta)

dobre opinie

szybki jest

 

i zerknij do tematu o tym monitorze, sa tam fotki i nawet ktos juz zakupil, wiec opinia powinna byc

 

A PROPO PIXMANII

to tam sie nie kupuje...chyba ze jak to mówią, "no risk, no fun"

jakos nie ma ten sklep dobrych opinii...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy philips 22" 220XW8

 

glossy, szyba, 2ms, 3000:1, HDMI Dsub DVI HUB, opcje skalowania w menu czyli prawie wszystko co dzisiaj potrzeba:

http://product.pcpop.com/000053487/Picture.html

 

dokumentacja PL:

http://www.p4c.philips.com/files/2/220xw8f..._00_pss_pol.pdf

cena nowego philipsa juz wygląda atrakcyjnie: od 299euro czyli mimo lepszego wyposażenia jest tanszy od Lg L227Wt o ~100zł

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada smakowicie...ciekawe kiedy trafi w polski rynek i kiedy ktos go przetestuje. na fotkach ma ladne kolorki, podswietlenie nieodstające od sredniej(równomiernosc)

zdaje sie ze obudowe ma glossy, co moze troche odstręczać(mnie sie przynajmniej słabo widzi, wiem jak to sie szybko rysuje, wolałbym srebrzysty mat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och wreszcie Samsunga odpowiedź na poczynania LG/Philips i L227, oby nie okazało się, że wyjdzie 2263BW :lol2: . Tragiczna stopka została, ale nowe przeźroczyste plexi?-glass od spodu, mniej świecącego się jak psu ---- plastiku. Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...