Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ma ta iiyame nie narzeka- bral ja ze wzgledu na 0 input laga i 2ms do grania.

 

Katy bedzie miala takie same jak samsung 226bw czy lg 227 bo to tez Tnka (zreszta podobno na panelu samsunga :) )

no i o to chodzi.

nie bede sie juz je...z wyborem, wezme te iiyame

i tak uzywam praktycznie do grania kompa, monitor po 2 latach i tak mozna zmienic(nowe technologie, nizsze ceny), a ta 22 pojdzie do 2 kompa i po klopocie

monitor tani, katy z [gluteus maximus] bo tn, ale jak bede siedziec na wprost to nie powinno byc problemow.s

zkoda tylko ze pivoty :) nie ma, ale cos mi sie zdaje ze i tak na sciane trafi, coby dzieciak mial dalej do niego i nie przebil paluchem matrycy

 

jeszcze tylko, zanim sponsor pojdzie po kaske do banku, niech ktos napisze, jak z downscalingiem wyglada?chodzi mi glownie o gry np typu madievaluate, czy cokolwiek rpg, gdzie jest duzo tekstu, nie gra sie w natywnej - jak wygladaja czcionki i obraz

bo jak spoko to dzis skladam zamowienie

a wiedzmina z promocji bede musial sprzedac, bo mam juz i prawie przeszedłem, po co mi 2 kopie :)

 

zeknij do tego tematu o LG 227WT

LG 227WT

test tam jakiś był :-P

jeśli możesz poczekać aż sie pojawią i dołożyć te 100-200 zł to warto

ehm

chipem sie nigdy nie sugeruje, juz wtopilem zakup plyty po sugestii gazety...

chce znac czas reakcji, realny, czy i w jakiej postaci wystepuje afterglow(ghosting) i czy jest input lag. A przede wszystkim imput lag mnie interesuje - wartosc powyzej 20ms dyskwalifikuje monitor jak dla mnie

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pivot w TNce to czysty marketing - marny kat widzenia od dolu powoduje , ze obraz bedzie bardzo nierowny (widzialem to na iiyamie 2403 poki byla w poziomie wszystko fajnie, po pivocie tragedia) - chociaz do pisania tekstu niby i tak wystarczy.

 

Skalowanie nie mam pojecia , ale mozna ustawic 1:1 w sterownikach nvidii albo skalowanie z zachowaniem proporcji, nawet jesli monitor nie pozwala (teoretycznie to nawet lepiej ustawic w karcie bo nie bedzie to wprowadzac dodatkowego laga na przetwarzanie obrazu w monitorze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L222WS-SN http://comp.lublin.pl/?goto=describe_produ...od_abc=C2500680

 

skomentuje ktoś ? tanie LG :]

kumpel ma

 

i zaluje

 

raz ze nie ma dvi, 2 ze kolory jakies dziwne...i mowi ze teskni do swojej 19 philipsa crt

ogólem bylem u niego to tylko tapeta jakiejs kobiety (brzuszek z kropelkami) na nim ladnie wyglada. do filmow sie za bardzo nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dalej w wątku masz

PCWComputer

 

test w PC World Komputer 12/2007

 

monitor LG L227WT otrzymał miano: Wybór Redakcj 12 2007

 

cyt. za PCWK 12/2007

notowania:

możliwości 7,0

wydajność 7,1

opłacalność 5,8 (przy cenie sugerowanej 1599 zł)

jakość 7,5

 

ocena końcowa 7,0

 

na plus m.in. - dobre odwzorowanie barw

na minus - kąty widzenia

 

kontrast, który zmierzyli to 872:1

równomierność rozświetlania 83,1 %

opłacalność 5,8 na 10

wydajność 7,1 na 10 (tak samo jak Eizo S2031w)

podali, że spełnia normę TCO 03 (na ofcjalnych stronach nie podawali)

 

Pierwsze miejsce w tabeli zajął monitor Eizo FlaxScan S2031W z oceną końcową 7,7 a drugie ww.

Rozmawiałem telefonicznie z Michałem Bocheńskim zajmującego się monitorami w LG i powiedział, że będzie cała seria tych monitorów od 19 do 22 cali. Mają być na rynku do gwiazdki, w listopadzie pewnie nie. Monitory nie są produkowane ani montowane w Polsce.

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale serio uwazasz test w ktorym monitor na dobrej matrycy , jednej z najlepszych firm na swiecie ( o bardzo dobrej elektronice) wygrywa o 0,7 z produkowana na masowy rynek TNka za miarodajny?

 

Zreszta zapewne skoro podpierasz sie tym testem to napewno wyjasnisz nam jakie to parametry kryja sie pod "wydajnoscia" i "mozliwosciami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaką 22" za 1200 zł(więcej dać nie mogę :( ). Będzie głownie używana do pracy z edytorami tekstowymi (Pivot by się przydał) i czasami jakieś film. Na monitorze nie będę grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale serio uwazasz test w ktorym monitor na dobrej matrycy , jednej z najlepszych firm na swiecie ( o bardzo dobrej elektronice) wygrywa o 0,7 z produkowana na masowy rynek TNka za miarodajny?

 

Zreszta zapewne skoro podpierasz sie tym testem to napewno wyjasnisz nam jakie to parametry kryja sie pod "wydajnoscia" i "mozliwosciami"

nie wnikając w szczegóły to Eizo nie może mieć słabszych modeli, pomimo dobrej elektroniki, czy każdy LCD Eizo jest lepszy od innych marek;

Inną sprawą jest to, że często i niestety do testów fatalnie dobierają modele, część znich jest już praktycznie na wyprzedaży albo nie ma konkurencyjnego odpowiednika, przy takim wysypie 22" faktycznie ciężko jest zrobić rzetelny test.

Może akurat ten model Eizo nie jest aż tak doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem wczoraj o rade ale nawet nie napisałem za ile i wogóle,tak do 1200zł moge troche przekroczyć jak będzie warto,wypatrzyłem ten monitor http://www.agito.pl/product/43058?bid=40 wszystko fajnie tyle,że TN,ale

bardzo interesujący.

 

@S works,tego to bym co podałeś to bym za pół ceny nie wziął http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/58551

Edytowane przez Glorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema napisze kilka słow o Samsungu 2232 BW bo mam go od jakichs trzech tygodni. Od razu mowie ze tekst bedzie lamerski bo pisany przez zwyklego zjadacza chleba ktory monitor kupil do gierek i przegladania neta) wogole sie nie znam na sprzecie jedynie tyle co wyczytam na necie (a troche mi to zajelo zanim kupilem monitor) wiec pisze to tak jakby chłopu lopata tlumaczyć czaicie o co chodzi. Wiec po pierwsze: Nie wiem o co chodzi roznym ludziom ktorzy marudza na to ze w rogu jest ciemniej albo jasniej albo na odwrot albo że bialy jest zolty a czarny jest szary , w moim monitorku obraz jest jak ŻYLETA (chodzi mi o obraz przy przegladaniu stron WWW) Zero input laga czyli latania smugi za myszka (aczkolwiek jesli podepniemy pod analogowe zlacze to rzeczywiscie obraz jest raczej kiepawy i input tez sie czasami wyłapie- byc moze mozna to ustawic ale ja mialem go podpietego pod jakis szajsowaty komputer z GFem4MX i obraz byl bez kitu do ...bani ale to efekt D-suba) Kolorow dlugo nie ustawialem kilka ruchow na dolnej czesci monitorka. Jesli chodzi o giercowanie to narazie nie mam nowych gier , z gierasow gram w Dooma 3 i Spellforce . Spellforce normalnie kolory na wypasie rozdzialka sie automatycznie dostosowuje , W Doomie prawie non stop jest ciemno ( gram w nocy) i co ma byc czarne to jest czarne Giercuje w 1280*1024 bo tam chyba wiekszych sie nie da ustawic i wszystko chodzi płynnie i wyglada super. tak jak mowie tekst WYPAS giery narazie tez WYPAS jesli chodzi o maniakow ogladania filmow to odrazu mowie darujta se pany bo kąty moga wk$%#...ć , lekka zmiana siedziska i mozesz se ogladac mozaike tak ,ze do ogladania filmow z kanapy raczej nie polecam. Moj monitor sdiełano w Romanii hehe ale wszystko jest cacy zero bad pixela wszystko ladnie zapakowane a kupowalem przez neta w TechDepot . Co do diody niebieskiej to mozna ja rozjasniac i sciemniac ale mi ona nie przeszkadza . Tak wiec konkludujac: naprawde przed kupnem monitora i przeczytaniu klikunastu for w ktorych kazdy cos sapal ze mu kolory nie pasuja albo kąty nie takie albo to albo tamto ,ludzie o co wam chodzi , chyba chcecie monitor dla grafikow ktorzy tworza grafe do Terminatora 4 nie czaje was ludzie ,ten monitorek 2232bw w zupelnosci wystarczy do domowych zastosowan (oprocz ogladania filmow); jak czytalem wczesniej fora to sie balem tyle kasy wywalic w monitor i to jeszcze kupowac przez neta a tu prosze naprawde moniotrek polecam i to nawet z neta ja za swojego dalem 1050 (3 tygodnie temu). Nie wiem jak macie jakies pytania to mozecie pytac ale od razu mowie specjalista nie jestem

Jeszcze mała wzmianka dla maniaków czystosci , trzeba sie przywitac ze sciereczka na kurz bo wszystko co czarne przyciaga kurz hehe ,nie no ale bez kitu na czarnym to jest tak widoczne ze mnie samego wk#$$# a ja akurat nie lubie sprzatac Samsung dodal specjalna sciereczke i fakt trzeba codziennie lekko przetrzec ale ja mam tez obudowe czarna wiec wogole mam zestaw na wypasie hehe jednak jesli chodzi o taka sprawe estetyki to wolalbym srebrny wtedy problem ze sprzataniem odpada:-) przynajmniej na dluzszy czas no ale co kto lubi jesli chodzi o sam wyglad to monitor prezentuje sie na biurku naprawde the best

Edytowane przez mnemonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale serio uwazasz test w ktorym monitor na dobrej matrycy , jednej z najlepszych firm na swiecie ( o bardzo dobrej elektronice) wygrywa o 0,7 z produkowana na masowy rynek TNka za miarodajny?

 

Zreszta zapewne skoro podpierasz sie tym testem to napewno wyjasnisz nam jakie to parametry kryja sie pod "wydajnoscia" i "mozliwosciami"

hmm

nie wiem czy zauwazyłeś ale to nie ja się podpieram tym testem

ja tylko zacytowałem wypowiedź usera z zaprzyjaźnionego wątka :) na wyraźne stwierdzenie że monitor nie był jeszcze przetestowany

co do jakości testu się niewypowiadam ale dobrze sam go skomentowałeś

co nie znaczy że model ten jest kiepski biorąc pod uwagę poprzednika który plasował się w czołówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te iiyame i musze powiedziec ze nierownomiernosci podswietlenia moim nieuzbrojonym okiem nie widze.

roznicy w czasie reakcji tez nie widze

wlasciwie niewiele widze, bo tak wali po galach, ze patrze przez rzęsy

 

ale spoko, musze tylko skalibrowac pozadnie, reinstalnąć ster grafy, bo pozostaly po crt ustawienia. i kolory mam splowiale. a jak skalibruje, to skolei za ciemno jest(np w wiedzminie)

ogolem dobry tani monitor, ze wskazaniem na tani, bo za 1099 :)

 

tylko ta regulacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

No więc noszę się ostatnio z zakupem czegoś 22" zwłaszcza jak można mieć już za nie całe 900zł. Poszperałem i wypatrzyłem sobie BenQ 22" 222WA za 860zł taką sumę jestem w stanie przeznaczyć na zakup nowego monitora. No chyba że znacie coś lepszego w tej cenie ? W zasadzie opinii wyrobionej nie mam na temat żadnej marki u mnie w miejscowości można pomarzyć o porównywaniu 22" w sklepie gdyż jak już jest jakiś LCD to zazwyczaj najtańsza 17" na wystawie... Najchętniej bym posłuchał opinii ewentualnych posiadaczy tego wyżej wspomnianego BenQ bo przeszukałem całe forum i to jedyny temat w którym padał nazwa tego modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, przewalkowalem temat i znalazlem pare rozwiazan do mojego nowego nabytku

1. gamme zmniejszyc w sterach/displaytune (do tego doszedlem metodą prob i błędów po grzebaniu w opcjach jak zobaczylem wyprane kolory wiedzmina)

2. okleic ramke monitora jakims srebrnym czyms :), znaczy jakas folia powinna zalatwic sprawe. i chyba wezme matową - podpatrzone na screenach gmfirend

 

ogółem tio jestem zadowolony, gry po regulacji bardzo ładnie wyglądają, przede wszystkim moge już zrezygnować z regulacji gammy/jasności/nasycenia w samej grze, tylko właczam gamme z menu odpowiednią i jest ok, jasność(49%) i contrast(50%) pozwalają wtedy cieszyc się grą bez uczycia wypalania gał, no i wszystko jest przy tym czytelne.

 

maly update

 

świetna matryca jak na tn. po wyregulowaniu mam w koncu i kontrastowy i nasycony obraz, przy wzglednie małej jasnosci.mozna i grac i surfowac w necie(choc nie powiem przydalby sie na panelu przycisk z presetami np user, net, film).

ma wszelkie wady tn- slabe katy(w uzytkowaniu na wprost bez znaczenia), małą paletę barw- widać przejscia tonalne, o dziwo na kablu VGA jakby mniej wyrazne niz na DVI, fiolet przebijającego podswietlenia matrycy udający czern, ale w codziennym uzytkowaniu(testowane w SinCity) nie wpływające na odbiór obrazu.

Crysis(po włączeniu efektow rendera na high-hdr itepe) wygląda bosko

 

szybkosć - tfttest prawde ci powie- niby 2ms, ale w rozdzielczosci natywnej wykazuje srednia 16,5ms. w rozdzialce przy ktorej moge uzyc wiekszego odswiezania - tj 75hz@1280*800 jest juz lepiej, bo srednio 13.5ms

niemniej - w max rodzialce w americas army nie widzę smuzenia...ale moze za slabo sie wpatruje, bo dawno nie gralem i ciagle gine lecac na pałe.

 

jedyne co naprawde boli( w koncu niby firmowka, iiyama, panel samsung) to niechlujne wykonanie(no ale jak gram to na to nie patrzę, niemniej niesmak pozostaje...) i ta czarna ramka, ktora kontrastuje mi z tekstem i tapeta za monitorem. ale juz szarą tasma obkleilem i udaje panel LG :)

 

balem sie tez skalowania -ale bardzo dobrze sobie z tym radzi w rozdzielczosci 1440*900, ciut gorzej w 1280*800, niemniej nie jest strasznie.O dziwo na mojej karcie da sie pograc w natywnej z aniso8/noAA we wszytkie nowe gry wylaczajac tylko Crysis. Detale max lub bez 1-2 opcji makasymalnie.

ale szykuje juz sie zmiana za 2-3 miechy, albo cos z ati(teskno mi do tej jakosci obrazu)albo nv, choc ich dzialania ze sterownikami mi zawsze smierdzialy...od czasu znikniecia smoka w 3dmark2001

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy philips 22" 220XW8

 

glossy, szyba, 2ms, 3000:1, HDMI Dsub DVI HUB, opcje skalowania w menu czyli prawie wszystko co dzisiaj potrzeba:

 

 

http://product.pcpop.com/000053487/Picture.html

 

dokumentacja PL:

http://www.p4c.philips.com/files/2/220xw8f..._00_pss_pol.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze wczesniej sie nie pojawil...huby sie przydaja, a do szyby idzie sie przyzwyczaic.mi przynajmniej po crt by nie przeszkadzalo, zwlaszcza ze z mojego zdarlem warstwe anty statyczna i odblaskowa przez glupote, wiec zahartowany jestem :D

 

ciekawe jaka cena bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jestem zrozpaczony.

 

Gwiazdka blisko, starzy naciskają żebym coś nareszcie wybrał, a ja co? Dylemat jak był, tak jest dalej...

 

Każdy w swoja stronę :( nie chciałem TN bo podobno kolory i kąty słabe. Pozostałe drogie albo nie ma 22 calowych. Niech wiec juz będzie TN. Samsung 226bw - Dobre recki ale przeczytałem że przedstawiciele tej firmy są cwańsi jak ładniejsi i na testy dają matryce "S" a plebs (oprócz szczęściarzy) widzi tylko A C i broń panie boże D... a sprawdzić która matryca nam przypadnie nie sposób... z naklejki informację usunęli, w menu serwisowym też, a w sklepie nie pozwolą mi go rozebrać z obudowy ;) a i wejść trochę więcej by się przydało żeby np. iksa podłączyć. Kandydat nr 2 LG 226 Wa-Wn. Mało o nim słychać, narzekania na ghosting i słowa forumowicza który mówił że za namową innych wymienił monitor z 226BW na wspomniany wcześniej i się załamał.

 

Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Zaznaczam ze monitor będzie wykorzystywany do grania, neta, czasami word i planuje dokupić do niego tuner telewizyjny żeby pozbyć się kolejnego grata z biurka (btw. Może ktoś coś poleci? Ważne żeby działał niezależnie od peceta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czemu, ale nawet nie brałem tego modelu pod uwagę. Może dlatego że mi sie po prostu nie podoba ? z jednej strony jestem gotów do poświeceń ale z drugiej kupić coś co ci się nie podoba i spedzać przy tym wiekszość czasu chyba też mija się z celem. Ale ciekawi mnie jedno. Mianowicie miałeś ten model oddałeś, (3bad pixele) chcesz kupić/kupiłeś LG a nadal polecasz Samsunga ? jestem nadal najbliżej 226BW. Gdybym tylko wiedział ze kupię "S" a tu kupujesz kota w worku. Może bedzie Samsung a może xinxiao :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecę swoj monitor.ma matryce samsunga ale bez loterii :P

 

a na poważnie - kiedyś bralem tez 226 pod uwagę, niestety nie podoba mi sie podejscie producenta do klienta więc zrezygnowałem

 

iiyama co prawda ciut rozbraja tym, ze czasem plastik odstaje/nie dostaje ale obraz wyswietla łądny, zwlaszcza po zabawie z kolorkami, zrzuceniem jasnosci do poziomu gdzies 15-30 % i obnizeniem gammy w sterowniku krafiki o jakies 10-20%. bo przy domyslnej gammie 2.2 to wypala oczy a kolorki są sprane.

 

edit

podobno samsung 2232bw tez ma matrycową loteryjkę, niemniej kazda z nich swieci prawie tak samo(czyli gorzej niz 226bw "s") w dodatku-jesli grasz w fps - ma cholernie duzy InputLag...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecę swoj monitor.ma matryce samsunga ale bez loterii :P

gdzies czytałem ze tu tez jest loteria :), ja miałem E2200 i była na AUO a nie samsung, sprawdź menu serwisowe, w E2200 było to:

1.Power OFF

2.EXIT+ENTER+Power ON

 

w e2201 moze być podobnie...

http://img121.imageshack.us/img121/4379/dscf0003xc6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie... Błagam was... Ja prosiłem o pomoc a nie o dodatkowe wątpliwośći. Jeśli chodzi Samsunga to naprawde jego podejściedo klienta jestconajmniej żenujace. Ale mimo wszystko chyba zaryzykuję. A co z LG 227wt ? zapowiadał się ciekawie ale podobno ma elektronike teka jak poprzednik.

 

Zdruzgotany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie(panie?) nie ludzcie sie na zapas, wszystkie masowe firmy robia taką ruletke matrycową, ze glowa boli, bo to wszystko chinszczyzna. Zeby bylo smieszniej, to jeszcze przerzucaja rozne inne elementy - zasilacze, przetwornice, lampy, elektronika, ze starszych modeli do srodka, pod pozorem nowosci, a zmieniaja tylko to co najmniej kosztuje - plastik na obudowie :lol2: .

NOname, bierz Samsunga, 226BW/2232BW jeden czort, patrz ktory ci plastik bardziej pasuje, bo tak bedziesz czekal do u$ranej smierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że jestem najbliżej takiego rozwiązania ; ) Cały czas kombinuję i zauważyłem że im bardziej wgłebiam sie w temat tym wieksze są moje wątpliwości. jeszcze tylko mam dylemat z tym LG L227WT jak nie on to idę do Vobisa i kupuję tego 226BW i nawet raty 0% maja ; P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś ten model oddałeś, (3bad pixele) chcesz kupić/kupiłeś LG a nadal polecasz Samsunga ?

Przed zakupem Samsunga 2032bw przeczytałem o nim wszystko co było w sieci, głownie zagramaniczne fora i nie było problemów z samsungiem (bad pixele). Gdzieś znalazłem info , że modele składane na słowacji są na matrycy samsunga. To ostatecznie zdecydowało o zakupie tego modelu.

W odróżnieniu od Ciebie ten model wizualnie podoba mi się najbardziej. Poza tym kolorki, podświetlenie wyglądały naprawdę ok. Trzeba oczywiście pamiętać, że mówimy o tańszych modelach na TN. Ale ja byłem zadowolony. Do czasu...

Może miałem pecha , może taka seria nie wiem.

LG biorę pod uwagę tylko ze względu na gwarancję 0 bad pixeli (podobno jeszcze jest).

Kupiłbym jeszcze raz samsunga , gdyby jakiś sklep dał mi taką gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma chyba przycisku exit, wiec nie moge sie dostac do menu(jak trzymam cokolwiek, to przy naciskaniu power nic sie nie dzieje, ani nie wlacza ani nie wyłacza...)

juz sie do niego przyzwyczailem, po wyregulowaniu ma w miare soczyste kolory(ale np w takim crysis na niebie widac pasma tonalne, plus drzenie od ditheringu...ale to jak sie zadrze leb do gory i stoi przez chwilke)

musze zapusciuc go na pare dni non stop, bo gwara na bady(do wymiany panela) raptem 30 dni

czego brakuje w tym modelu- tylko przycisku trybu pracy, z przynajmniej 3 schematami - normal, game, net czy cos podobnego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie(panie?) nie ludzcie sie na zapas, wszystkie masowe firmy robia taką ruletke matrycową, ze glowa boli, bo to wszystko chinszczyzna. Zeby bylo smieszniej, to jeszcze przerzucaja rozne inne elementy - zasilacze, przetwornice, lampy, elektronika, ze starszych modeli do srodka, pod pozorem nowosci, a zmieniaja tylko to co najmniej kosztuje - plastik na obudowie :lol2: .

NOname, bierz Samsunga, 226BW/2232BW jeden czort, patrz ktory ci plastik bardziej pasuje, bo tak bedziesz czekal do u$ranej smierci.

No to problem mamy, bo mi się "plastik" bardziej podoba w 226BW ale według opisu 2232BW ma lepsze kąty, wiec w końcu jak to jest z tym "jeden czort" ?!

 

Samsung 22" 2232BW

Samsung 22" 226BW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ale według opisu 2232BW ma lepsze kąty (...)

Nie ma to jak włączyć kompa i przeczytać coś zabawnego ;)

 

Aby nie było nieścisłości to wyjaśnię - nie patrz na opisy/parametry podawane przez producenta w sposób dosłowny - trzeba je zawsze "przeinterpretować" - wiadomo że wyjątkiem są takie oczywistości jak np. podana rozdzielczość itp. ale kąty, czas reakcji, kontrast to tylko "identyfikatory" (i to nawet nie zawsze).

 

przykład: matryca TN 2 ms i matryca TN 5 ms

 

- to nie oznacza że jedna ma czas reakcji 2 ms a druga 5 ms tylko że model 5 ms nie ma dopalacza i jest minimalnie wolniejszy/jest bardziej wyczuwalne rozmycie w ruchu od modelu 2ms posiadającego dopalacz (warunek: jeśli na modelu dopalanym nie ma dużego przebicia)

 

To samo z tymi kątami ... można przyjąć że praktycznie w tych modelach są one identyczne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Kyle. Czasem to co producent umieszcza w specyfikacji to można między bajki włożyć, tak dla przykładu w Samsungu 226BW konstrast wg producenta 1000:1 natomiast zmierzony w zależności od typu matrycy wacha się od 940:1 dla matrycy S do nawet 750:1 w przypadku matrycy D. Domyślam się ze podobnie jest z 2232BW.

 

P.S. Dzisiaj odbieram swojego 226BW i uważam że jest to najlepsza decyzja w tej kategorii cenowej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...