Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie będę szukał jakiejś używki na PVA.

Na allegro można kupić gateway 24' za 800zł, matryca s-pva, cena jest aż za dobra...w czym tkwi haczyk? :)

haczyk w takich tanich: rysy na matrycy, wadliwe linie, wgniecenia:

przykład http://www.allegro.pl/item339656508.html

 

bardziej opłaca się poszukiwać w przedziale ~1200zł albo brać 21"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To: http://www.allegro.pl/item341639562_full_h...zja_wwa_b_.html zdaje się być chyba całkiem dobrą ofertą.

Raz ze powystawowe (zobacz na problemy 21"), dwa ze nawet nowy ten Gateway cudem nie jest. Raczej to bym bral. Ale to temat o 22" jest :razz: A tu powiedzialbym ze najciekawszy jest Lenovo na S-PVA, ale jego mala plamka jednak niewiele pomaga w skalowaniu do nizszych rozdzialek, przynajmniej tyle udalo mi sie wyczytac z jego czeskiego testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To: http://www.allegro.pl/item341639562_full_h...zja_wwa_b_.html zdaje się być chyba całkiem dobrą ofertą.

kup i pochwal się co dostałeś :), dla mnie handlowanie wadliwym sprzętem bez dokładnych fotek wady to nieporozumienie, sam poluje na taki ale w sklepie lokalnym gdzie ocenię czy defekt jest do zaakceptowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest gwarancja, nie wiadomo jednak jak to wyglada w praktyce :)

 

Rozumiem ,że np w takim monitorze: http://www.allegro.pl/item343188674_asus_2..._gw_od_ss_.html jakość obrazu będzie dość wyraźnie gorsza niż w moim obecnym szajsungu na pva? Swój obecny monitor bardzo sobie cenię, wolałbym jednak coś większego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile oferujecie za taką usługę ? :rolleyes:

Jeśli uważasz, że to usługa to pomyliłeś forum ze sklepem.

Proponuje uzupełnienie pierwszej strony bo jak czytam przez 100 stron tekstu jaki monitor wybrać to zastanawiam się, że nikt na to nie wpadł, o jakieś 40% mniej głupich pytań a rozmowa o technologiach i fajnych okazjach.

 

Poszukuje osób chętnych przyjrzeniu się nowym monitorom na rynku, tym razem już jako pomoc redakcji. Jeśli ktoś ma smykałkę, chęć współpracy a nie gapi się tylko na kasę to będzie miał wzięcie w moich redakcyjnych oczach. Na gębę jednak nic nie robię, prosta sprawa. Chętni wiedzą jak wygląda prywatna wiadomość do mnie, piszcie i zróbcie w pierwszym poście FAQ przez kyle lub któregoś z moderatorów, którzy pomogą w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na xbitlabs test 22 na TN. z testowanych modeli obronil sie tylko 2232bw, reszta nie nadaje sie nawet zeby na nie rzucic okiem.

Jak ja lubie takie "rzetelne" testy :cry:

Konkluzja jest taka że trzeba kupić Asusa albo Samsunga 2232BW, szkoda tylko że porównywali je do najtańszego modelu LG 222WS za 780zł...

 

Ach i moja ulubiona część testu czyli wybieramy do testów najtańszy monitor bez DVI i dajemy mu minus za brak DVI :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wnikam czy dobrze dobrali modele czy nie, cieszy mnie poprostu ze wzieli ich troche i przetestowali. minusy za braki dvi mnie nie interesuja, glownie patrzylem na odwzorowanie kolorow i szybkosc matrycy - w tych kryteriach wiekszosc monitorow polegla. oczywiscie wzgledem moich wymagan, kazdy przeciez moze miec inne. nie traktujcie takich testow jako wyroczni, niech kazdy przeczyta uwaznie i samemu wyciagnie wnioski.

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minusy za braki dvi mnie nie interesuja,

A zdecydowanie powinny - monitor LCD bez DVI to nie monitor ;P (zawsze na analogu są pewne błędy i z tego powodu nie zaleca się nawet używania (przy połączeniu analogowym) cleartype - bo dokładność sterowania pikselami jest za niska)

glownie patrzylem na odwzorowanie kolorow

Patrzyłeś głównie na odwzorowanie kolorów ? ... w matrycach TN ? ... gdzie bez korekcji masz 262 tys. barw a po korekcji taki monitor wyświetla kolejne kilkadziesiąt procent barw mniej (tego typu pomiary nie biorą tego pod uwagę zupełnie) ... Już pomijam ten subtelny fakt że dzięki tragicznej charakterystyce kątowej matryc TN barwy przy patrzeniu na wprost i tak są na tyle rozjechane że te ładne wykresiki z TN, otrzymywane pod kątem idealnie prostym można między bajki włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce TN nadają się tylko do grania ( szybkie gierki ). O odwzorowaniu ( prawidłowym ) kolorów można zapomnieć, kąty lipne. Przy większych rozdzielczościach jakby się nie patrzyło na monitor to są przekłamania przez słabe kąty.

Nie twierdzę jednak, że nie nadają się do użytkowania. Wielu osobom takie minusy nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, zdaje sobie sprawe ze matryce TN nie sa szczytem osiagniec w odwzorowaniu kolorow. byl test monitorow na matrycy TN, wiec patrzylem jak monitory tej klasy i tej polki cenowej sobie radza - to juz zabronione? porownywanie TN do lepszych matryc i powtarzanie po raz kolejny z Twojej strony jakie to TN jest do bani do niczego nie prowadzi - kto ma swoj rozum wie czego mozna sie spodziewac po matrycach TN, oraz wie ile trzeba zaplacic za 10bit LUT, dobra elektronike i PVA. nie kazdy moze wywalic 2.5k na monitor. sa tacy ktorych zadowoli cos z nizszej polki za 1/3 tej kwoty, gdzie trzeba wybrac 'najlepszego z najgorszych'.

 

co do dvi - nie interesuje mnie brak dvi ze wzgledu na to ze wogole nie biore monitora bez dvi pod uwage. nawet powiem wiecej irytuje mnie to, ze wszyscy nadal laduja vga zamiast drugiego dvi badz tez hdmi (tego typu dzialanie ze strony firmy takiej jak eizo w nowych modelach jest dziwne)- producenci kart od kilku lat laduja przynajmniej jedno dvi do kart graficznych, a rynek monitorow spi. podoba mi sie to co zrobil dell w 2408wfp - 2x dvi, component i hdmi na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, zdaje sobie sprawe ze matryce TN nie sa szczytem osiagniec w odwzorowaniu kolorow. byl test monitorow na matrycy TN, wiec patrzylem jak monitory tej klasy i tej polki cenowej sobie radza - to juz zabronione? porownywanie TN do lepszych matryc i powtarzanie po raz kolejny z Twojej strony jakie to TN jest do bani do niczego nie prowadzi - kto ma swoj rozum wie czego mozna sie spodziewac po matrycach TN, oraz wie ile trzeba zaplacic za 10bit LUT, dobra elektronike i PVA. nie kazdy moze wywalic 2.5k na monitor. sa tacy ktorych zadowoli cos z nizszej polki za 1/3 tej kwoty, gdzie trzeba wybrac 'najlepszego z najgorszych'.

Jeśli kupujący zdaje sobie sprawę z + i - danej matrycy i wie czego się spodziewać to nie ma problemu. Jeżeli kupi monitek na TN i jest zadowolony to jak najbardziej pozytywna kwestia. Nie każdy przecież potrzebuje 10-bit, idealnych odwzorowań kolorków.

 

co do dvi - nie interesuje mnie brak dvi ze wzgledu na to ze wogole nie biore monitora bez dvi pod uwage. nawet powiem wiecej irytuje mnie to, ze wszyscy nadal laduja vga zamiast drugiego dvi badz tez hdmi (tego typu dzialanie ze strony firmy takiej jak eizo w nowych modelach jest dziwne)- producenci kart od kilku lat laduja przynajmniej jedno dvi do kart graficznych, a rynek monitorow spi. podoba mi sie to co zrobil dell w 2408wfp - 2x dvi, component i hdmi na pokladzie.

Z tym brakiem DVI to już w ogóle porażka. Absolutne min to 1xDVI i jak już to D-Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, zdaje sobie sprawe ze matryce TN nie sa szczytem osiagniec w odwzorowaniu kolorow. byl test monitorow na matrycy TN, wiec patrzylem jak monitory tej klasy i tej polki cenowej sobie radza - to juz zabronione? porownywanie TN do lepszych matryc i powtarzanie po raz kolejny z Twojej strony jakie to TN jest do bani do niczego nie prowadzi - kto ma swoj rozum wie czego mozna sie spodziewac po matrycach TN, oraz wie ile trzeba zaplacic za 10bit LUT, dobra elektronike i PVA. nie kazdy moze wywalic 2.5k na monitor. sa tacy ktorych zadowoli cos z nizszej polki za 1/3 tej kwoty, gdzie trzeba wybrac 'najlepszego z najgorszych'

Moim celem nie było pokazanie że "TN są do bani" tylko to że "TN są na tyle do bani że odchylenie delta E pokazane w teście jest małym pikusiem ginącym choćby z powodu kątów" - mam nadzieję że dostrzegasz ogrom różnicy pomiędzy pierwszym a drugim stwierdzeniem (i nie chodzi mi o różnicę w ilości literek ;) )

 

Po prostu na reprodukcję barw w przypadku TN bym nie patrzył specjalnie bo to ginie z powodu "małych" kątów.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne doświadczenie z technologią LCD :blink: :

 

EIZO S2231W-GY

 

Na biurku od środy, trochę się już nacieszyłem, więc może coś tam od siebie subiektywnego skrobnę.

Na początku przepraszam za liczne porównania do SAMSUNGA 2493HM ale innego LCD na dłużej przed oczami nie miałem.

 

1. Zawartość pudełka:

 

- wszystko co do szczęścia potrzebne, kabelki podobnie jak monitor jasno-szare

- trochę to lepiej zapakowane niż samsung i mimo mniejszego rozmiaru, dużo cięższe

 

2. Design:

 

- no cóż, kto co lubi, przecież nie napiszę, że brzydszy od 2493HM, którego oddałem :wink:

- bardzo ładny, trochę ascetyczny - eizoityczny

- polecam wszystkim jasną odmianę - jest z pewnością przyjemniejsza dla oczu niż glossy czerń

- kabelki można sprytnie schować w nodze monitora, tak że pozostają zupełnie niewidoczne

- super cienkie ramki, zajmująca mało miejsca podstawa - w realu wygląda dużo mniej "plastikowo" niż na zdjęciach

- regulacja trochę cięższa niż w samsungu, ale za to stabilniejsza - waży chyba z 13 kg

- niebieską diodę zasilania można z poziomu menu wyłączyć

- w trybie czuwania świeci się na żółto - w 2493 cholera migotała na niebiesko, trzeba było z palca zgłuszyć

 

3. Sterowanie:

 

- bez fajerwerków - idziemy dalej tropem ascetów - ale praktyczne i proste

- klawisze sterowania bez problemu "odnajdywalne" przy wieczornym oświetleniu - w 2493HM istna udręka

- działający pod vistą x64 SCREEN MANAGER PRO, po kilku dniach pozwala zapomnieć o sterowaniu - do każdego odpalanego programu/gry można ustawić indywidualny tryb wyświetlania - jak dla mnie rewelacja

- pełnię szczęścia dopełnia BRIGHT REGULATOR - w pokoju z dużymi oknami (a za nimi typowa wiosenna pogoda) bez niego musiałbym co chwilę regulować jasność

 

4. Jakość obrazu:

 

- nie kalibrowałem, jestem amatorem, a to jest EIZO

- w zupełnych ciemnościach na czarnej planszy widać w rogach rozmytego "X"

- a pisząc o czarnym, naprawdę możemy pisać o kolorze czarnym - tutaj 2493HM, z nie wiem jak dużym dynamicznym wygląda bardzo blado

- jasność 250, czego się trochę obawiałem, jest w pełni wystarczająca do pracy i zabawy nawet w bardzo jasnym pokoju

- od dzisiaj nie pstrykam już foto z "vzmocnionymi" kolorami - na tym panelu wygląda to nienaturalnie, na crt bez tego było słabo

- mam jednego świecącego na "nie czarnym" pixa, świeci się tuż nad dolną krawędzią monitora, pod ikoną klawiatury

- 2493HM był mimo większej matrycy w 100% sprawny a EIZO... zadbało, bym nie czuł się teraz przed monitorem samotny :lol2:

- jestem ja i ten pix

 

5. Gry:

 

- matryca SPVA, czyli wszystkie jej plusy i minusy... khm jakie minusy?

- testowane przez ostatnie dni COD4, BIOSHOCK, GOW, HL2 E2

- tak solidnie to tylko GOW - przeszedłem na tym LCD prawie całego na hard(jeszcze tylko RAAAM do skillowania) i jest OK.

- żadnego ghostingu, rozmycia (no chyba że zamierzone)

- IL - tu tak trochę dziwnie, w nowych tytułach nie odczuwalny (albo szybko się przyzwyczaiłem), za to w HL2 - jakoś ciężko było celować

- 2493HM wydaje się szybszy ale... ale co to za frajda szybko biegać, jak połowa kolorów/szczegółów staje się niewidoczna?

 

6. Interpolacja:

 

- dla każdego coś miłego - WIDE, 4:3 i 1:1 pixmaping

- tekst nie jest tak "tłusty" w niższych rozdziałkach jak na 2493HM, do tego można go wyostrzyć do poziomu prawie z natywnej

 

7. Internet, office, cad, divx, dvd:

 

- pixel wielkością bardziej miłosierny dla oczu niż przy 24", oczywiście jest to subiektywne odczucie

- teraz w przeglądarkach zamiast 2 x ctrl + +, naciskam raz i spokojnie mogę czytać

- tabelka excela, o której pisałem znęcając się nad 2493HM, nie wywołuje mdłości, wyświetlając dwa kolory wierszy zamiast nastu

- co do filmów, to powrócił kolor czarny, te 1500 kontrastu jest chyba realne

- o kątach widzenia chyba nie ma co pisać - SPVA

 

8. Podsumowanie:

 

- możecie być pewni, że kupując S2231W stare gry zasłużą na ponowne ich odpalenie

- za tą cenę można kupić 24" innego producenta (albo 24" S2431W w Niemczech), ale jak dla mnie 22" jest idealne

- przy 2493HM nie mogłem siedzieć grając przy biurku (tylko na skraju biurka 80 cm), teraz mogę na nim położyć nawet łokcie

 

Jestem bardzo zadowolony z tego monitora i uważam go za najlepszy wybór w tej cenie (2 470,-).

Po bardziej profi recenzje odsyłam na prad.de.

 

Zachęcam wszystkich do przesiadki z CRT na dobrej jakości LCD - prawdziwa ulga dla oczu.

 

Pozdrawiam

 

Ps. foto robione ixusem 700, więc sorry za jakość. Ostatnie zdjęcie 2493HM.

post-158363-1208117472_thumb.jpg

post-158363-1208117487_thumb.jpg

post-158363-1208117506_thumb.jpg

post-158363-1208117516_thumb.jpg

post-158363-1208117525_thumb.jpg

post-158363-1208117536_thumb.jpg

post-158363-1208117547_thumb.jpg

Edytowane przez PilifS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.albo 24" S2431W w Niemczech

2.ale jak dla mnie 22" jest idealne

ad1. można można ;)

ad2. dla mnie idealny jest właśnie 24". na biurko deska kreślarska czyli na płasko 100x150cm. mieści się w-sam-raz

//jak znajdę czas to też naskrobie analogiczne wrażenia

 

1. a pisząc o czarnym, naprawdę możemy pisać o kolorze czarnym

ad1. fakt czarny jest całkiem ok.

 

ważne że jesteś zadowolony i cię monitor nie wnerwia........

ps.taki opis monitorka aż miło się czyta ;) i tak samo jak ty: zachęcam wszystkich do eizaczy.

 

 

btw: @toms83: wnioskuję po sygnaturce: jak dojdzie twój eizo to daj opinię taką jak @PilifS. opinia o tyle ważna, że to twój kolejny (i porównaj), a dla niego/mnie to przeskok z CRT (pomijam przygody @PilifS'a z tym-dużym-czymś-na-TN). oczywiście jak znajdziesz trochę czasu na to.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: @toms83: wnioskuję po sygnaturce: jak dojdzie twój eizo to daj opinię taką jak @PilifS. opinia o tyle ważna, że to twój kolejny (i porównaj), a dla niego/mnie to przeskok z CRT (pomijam przygody @PilifS'a z tym-dużym-czymś-na-TN). oczywiście jak znajdziesz trochę czasu na to.

Oczywiście jak przyjdzie to opiszę wszystko w miarę moich skromnych możliwości. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecili monitor 22" do 900zł?

Wymagania, musi mieć DVI, w miarę dobry obraz, jasność i niekoniecznie najlepsze ale dość dobre odświeżanie.

Jak na razie podobają mi się iiyama:

E2201W-B1 952zł

E2202WS-B1 900zł

Czym różnią się te modele, czy tylko odświeżaniem i ceną? Czy w tym droższym jest lepsza matryca i warto dopłacić? A może polecacie zupełnie inne monitory?

Jeszcze takie znalazłem:

AG Neovo 752zł

Hyiundai 785zł

philips 835zł

Philips 834zł

phiilips 782zł

Czy warto brać droższe, jak dla mnie iiyama ma tę zaletę, że daje gwarancję producenta na pixele 1 miesiąc, czego inni producenci nie dają wprowadzając do gwarancji idiotyczne zapisy o strefach w których pixel jest uszkodzony i ilości dopuszczalnych martwych pixeli, czy faktycznie tak jest?

W teorii parametry AG Neovo są w stosunku do ceny najlepsze ale czy dla 150zł różnicy jest sens brać coś takiej firmy bez renomy?

Jeżeli macie jakieś wiarygodne tanie sklepy z monitorami w Warszawie z możliwością odbioru osobistego to proszę o link.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitorki są na TN więc paleta 6 bit/kanał (262 tys. barw) i 8 bit lut. Staraj się kupować modele z "napisem" 2 ms (oznacza że jest dopalacz) i nie zaszkodzi wybierać z pseudokontrastem 3000:1-10000:1 (oznacza że jest przyzwoita regulacja mocy lamp - kontrast realny w każdym z nich wynosi ~900:1 a max 1000:1).

 

Z tych low-anedów wybrałbym pewnie IIyama E2201W która ma zerowy lag i krótki czas reakcji (model z wyższym numerkiem czyli 2202 widzę że jest pod każdym wzgl. gorszy)

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2511&ph=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitorki są na TN więc paleta 6 bit/kanał (262 tys. barw) i 8 bit lut. Staraj się kupować modele z "napisem" 2 ms (oznacza że jest dopalacz) i nie zaszkodzi wybierać z pseudokontrastem 3000:1-10000:1 (oznacza że jest przyzwoita regulacja mocy lamp - kontrast realny w każdym z nich wynosi ~900:1 a max 1000:1).

 

Z tych low-anedów wybrałbym pewnie IIyama E2201W która ma zerowy lag i krótki czas reakcji (model z wyższym numerkiem czyli 2202 widzę że jest pod każdym wzgl. gorszy)

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2511&ph=12

Nieźle mi to uprościłeś :D

Testy powyżej bardzo dobre, z takimi to już nie ma co pytać i zawracać głowy :) wszystko jasne poza matrycą ;)

A szczególnie to porównanie:

"viewing angles"

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytam forum, recenzje i powiem szczezrze nie moge się zdecydować jaki monitor byłby dla mnie właściwy.

Szukam monitora, który służyłby przede wszystkim do gier, jak i ogladania filmów.

Budżet to max 2k

Barzdzo zalezy mi na porzadnej gwarancji gdzie nie bede msuial martwic się o subpiksele/pixele itd, wiec bede niezmiernie wdzieczny za namiar na sklep/y, które oferują takowy pakiet.

 

Pzdr Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modelu 2202 szary jest fioletowo niebieski a na modelu 2201 zielonkawo żółtawy - można to skorygować zwykle w OSD ... choć pojawią sie pewne straty barwne (bo modele te nie maja 10 bit LUT)

 

Witam

 

Czytam forum, recenzje i powiem szczezrze nie moge się zdecydować jaki monitor byłby dla mnie właściwy.

Szukam monitora, który służyłby przede wszystkim do gier, jak i ogladania filmów.

Budżet to max 2k

Barzdzo zalezy mi na porzadnej gwarancji gdzie nie bede msuial martwic się o subpiksele/pixele itd, wiec bede niezmiernie wdzieczny za namiar na sklep/y, które oferują takowy pakiet.

 

Pzdr Andrzej

Może jakiś Acer 26" na IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modelu 2202 szary jest fioletowo niebieski a na modelu 2201 zielonkawo żółtawy - można to skorygować zwykle w OSD ... choć pojawią sie pewne straty barwne (bo modele te nie maja 10 bit LUT)

 

 

Może jakiś Acer 26" na IPS ?

oj zapomnialem dodać, że chciałbym 22 cale :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Acer 26" na IPS ?

Tak przy okazji, czy te Acery sa na pewno na IPS?

oj zapomnialem dodać, że chciałbym 22 cale

Jesli szukasz porzadnej 22" do 2k to jest tylko Lenovo l220x na PVA za 1300, cala reszta jest na TN. Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, czy te Acery sa na pewno na IPS?

 

Jesli szukasz porzadnej 22" do 2k to jest tylko Lenovo l220x na PVA za 1300, cala reszta jest na TN.

Te Acery ( dokładnie model 2623W ) były i są na IPS. Bardzo fajny monitek, dla niektórych może być troszkę za-duży. Jeszcze pozostaje kwestia, na jaki model się trafi, tzn czy mocno będzie syczeć ( skwierczeć ) czy też nie.

 

Ten Lenovo to ciekawa pozycja. Szkoda że "tylko" 8 bit LUT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...