Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Heja, podpiąłem mojego ps3 pod nowy monitor z sygnaturki.

W full hd wszystko wygląda lux - tzn gry które chodza w Fullhd tzn - Virtua tennis3 , Ridge Racer7, filmy itp.

W HD wszystko wygląda hmmm nieciekawie imho - gta4, lost planet(tragedia), grid, hmmmmm

GT Prologue wygląda lux

Czego to moze byc wina i czy mozna cos z tym zrobic - a może to normalne

Kwestia pracy na nienatywnej rozdziałce?

Czy na tv Fullhd 42 wszystko bedzie lepiej?

Siedze niecaly metr o kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, podpiąłem mojego ps3 pod nowy monitor z sygnaturki.

W full hd wszystko wygląda lux - tzn gry które chodza w Fullhd tzn - Virtua tennis3 , Ridge Racer7, filmy itp.

W HD wszystko wygląda hmmm nieciekawie imho - gta4, lost planet(tragedia), grid, hmmmmm

GT Prologue wygląda lux

Czego to moze byc wina i czy mozna cos z tym zrobic - a może to normalne

Kwestia pracy na nienatywnej rozdziałce?

Czy na tv Fullhd 42 wszystko bedzie lepiej?

Siedze niecaly metr o kompa

Ustaw rozdzielczosc 1360x768 (czy jakos tak) i powinno byc sporo lepiej. U mnie tez monitorek full hd zupelnie sobie nie radzi ze skalowaniem do 720p (przynajmniej po vga), a na telewizorze hd redi jest bajka. Pomimo 40 cali wyglada kilka razy lepiej ;o Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd

 

Mam podpietego ps3 przez HDMI, jak wymusic rozdzielczosc 1360x768 - gierki odpalają w 1920x1068 czy jakos tak lub 720

Kurcze myslalem, ze masz podpiete przez cos innego niz hdmi... z tym akurat nie powinno byc zadnych jaj - albo 1366x720 (?) albo 1920x1080. To juz chyba wina skalowania u Ciebie w monitorze... a sprawdzales czy proporcje obrazu wlasciwie wyswietla? Przy monitorze 16:10 powinny byc male paski u gory i dolu ekranu.... Aczkolwiek na x'ie tez rozdzielczosci do 768 pikseli jakos lepiej skaluje niz do 720... na tym ostatnim o wiele bardziej widac aliasing Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasków nie ma, w osd monitora jest rozdzialka 1280x720. no nic wczoraj siedzialem dalej i jest duzo lepiej fakt.

 

Panowie zmieniło by sytuacje połączenie przez component?

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasków nie ma, w osd monitora jest rozdzialka 1280x720.

I chyba tu jest pies pogrzebany, bo 1280x720 to 16:9, a monitory komputerowe maja 16:10. Poszukaj w OSD opcji odnosnie skalowania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba masz rację Costi to kwestia rozciągania na 16:10 , podłubie w OSD jak wróce z pracy

jezeli masz taka opcje to ustaw wg proporcji obrazu (aspect ratio) i powinno byc gid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Teraz bede kupował tv lcd. Coś z 32 cale, może wiekszy

 

Mam teraz pytanie czy warto inwestować w full hd, jesli wiekszosc gier jest w 720p. Głównie bede grał na tym tiviku + N'ka ewentualnie. Wiec chyba bardziej sie opłaca dać te kilka stów mniej i mieć lepiej wygladajacy obraz w natywnej rozdzielczosci. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bardzo myslec. 1080P jest sensu kupic 42" pod warunkiem ze masz material 1080P. Niestety ani xbox ani zadna telewizja cyfrowa w ciagu wielu lat tego nie zapewni. Pozostaja filmy bluray lub mediacenter. Ja generalnie nie widze duzej roznicy z 2,5 metra czy 1080p czy 720p. Roznica jest za to przy przegladaniu stron internetowych na telewizorze:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (oczka może już nie te ;) ) przy 2.5m różnicę między 1080p a 720p widzę dopiero przy 46" i siłą rzeczy taki właśnie telewizor teraz będę kupował. BTW, mimo, że mam kilku faworytów na oku, co możecie polecić do ok 7-8k PLN: wymagania to 46" właśnie, pod x360 naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46"? Tez myslalem ze to duzo i styka, ale jak w sobote zobaczylem u rodzicow w domu takie cos to juz nie jest takie duze jak w sklepach ;) Dla mnie 1080p ma sens przy naprawde duzych ekranach, >50" a i to jest raczej dolna granica. Dla takiego sygnalu z 3m wszystko widzi sie juz...na 80" ;) A jesli chodzi o LCD to moze jakis Sharp? Ojciec sobie sprawil i wyglada zacnie chociaz tak jak wspomnialem: jak na moje standardy to nadal za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow Jacek, ze na codzien korzysztasz z tych 80" projektora? Dla mnie projektor to tylko dodatek, zabawka do pogrania max 2h lub do zobaczenia filmu, ale nie jako glowny "wyswietlacz" w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (oczka może już nie te ;) ) przy 2.5m różnicę między 1080p a 720p widzę dopiero przy 46" i siłą rzeczy taki właśnie telewizor teraz będę kupował. BTW, mimo, że mam kilku faworytów na oku, co możecie polecić do ok 7-8k PLN: wymagania to 46" właśnie, pod x360 naturalnie.

Jesli mialbym kupic teraz telewizor nowy 46" to wybrałbym zdecydowanie Toshibe 46ZF355DG. Obraz jest bajeczny i ma wszystkie nowe technologie.

Zastanow sie jednak nad wiekszym ekranem. Ja kupilem swego czasu 42" - wydawał mi się duży przez 2 tygodnie, teraz stwierdzam ze to strasznie mały ekran :wink: Roznica w cenie miedzy 46 a 52 to teraz niecale 2K, moim zdaniem zdecydowanie warto dolozyc bo potem bedziesz zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow Jacek, ze na codzien korzysztasz z tych 80" projektora? Dla mnie projektor to tylko dodatek, zabawka do pogrania max 2h lub do zobaczenia filmu, ale nie jako glowny "wyswietlacz" w domu.

Projektor jako glowny wyswietlacz w domu napewno nie (ale tylko dlatego ze nie jest wystarczajaco jasny ;) ), ale jako jedyne zrodlo obrazu 1080p? To juz zdecydowanie tak. Normalnego telewizora nawet nie mam ;) bo do 21" FullHD OLED 3dLaserTV Philips CRT sie nie przyznaje :lol: . Sam napewno bede kupowac cos, ale mysle ze 37" spokojnie starczy zeby wyswietlic TVN24 ;) A co do tego co powiedzial Przemol, a mianowicie o Toshibach. Nie wiem, bo nie sprawdzalem zadnych recenzji tego konkretnego modelu, ale jak ostatnio oddawalem projektor na czyszczenie do serwisu, ktory obsluguje pare innych marek to zauwazylem ze stoi tam sporo duzych LCD-ków. I spytalem czlowieka co sie najczesciej psuje. I powiedzial ze napewno nie kupilby sobie Toshbiby i Philipsa, jesli chodzi o TV LCD, bo tego najwiecej do nich wraca. Wydaje mi sie to dosc wiarygodne, bo to nie sprzedawca w sklepie, wiec nie mialby powodu sciemniac. Ale co do jednego zgoda: doplac do 52" ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub tez ewentualnie kupic po prostu projektor? Bo wydajac te 10k na tv spokojnie kupie dwa dobrej jakosci projektory, tym bardziej, ze mam juz przeciez 37" hdtv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub tez ewentualnie kupic po prostu projektor? Bo wydajac te 10k na tv spokojnie kupie dwa dobrej jakosci projektory, tym bardziej, ze mam juz przeciez 37" hdtv?

No moze nie dwa, ale na dobry projektor 1080p + odpowiednie płótno na bank wystarczy. Jak powaznie chcesz podejsc do tematu FullHD to nie ma innej opcji. GWARANTUJE Ci, ze jak raz zaczniesz grac na duzej przekatnej to sie uzaleznisz, a o filmach nawet nie wspominam. Po prostu nie sposob wrocic do czegos mniejszego. Jakbys na serio byl tym zainteresowany (kupnem projektora+ekranu) to odezwij sie na PW lub GG, pogadamy sobie o wycenie :wink: Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak mówi maSTHa kupuj projektor na 100" nie ma bata, za każdy razem jak włączam XO czy jakiś film HD pojawia się myśl: całe szczęście że nie wziąłem tej 42" plazmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i 52" LCD LOEWE czyli najwyższa jakość wśród paneli zasadniczo, jak i projektor 1080p sony (ekran herkules)

 

Odkąd dostałem z pracy projektor z telewizora prawie nie korzystam (służy teraz tylko jako platforma do N i C+ i ozdoba w salonie), 170" 1080p gniecie wszystko co do tej pory widziałem, o wrażeniach z gry chyba mówić nie muszę (grająć w takie GT5 czuję się jak na ulicy dosłownie). Jedyna wada to to że po 5h oczy i łeb potrafi troche boleć <_< (ale jako że nie mam zbyt częśto na tak długie sesje nie przeszkadza mi to zbytnio). IMO przy obrazie mniejszym niż 50" fullhd ma sens tylko jako ekran monitora PC, w grach, filmach nie doświadzysz różnicy zbytniej pomiędzy 720p a 1080p

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie projektora moge w prosty sposob wrzucic to w koszty, wiec raczej zmiescilbym sie w 10k z dwoma (biorac ceny netto). Telewizor to naturalnie wydatek w pelnie z mojej kieszeni, wiec kolejny argument za projektorem. Odstrasza mnie tylko wizja kucia sufitu w swiezo odnowionym mieszkaniu (odpada). Latwiej tez uzasadnic mi przed przyszla malzonka zakup tv. Ale premia w koncu wpadla na moje konto, wiec za dlugo sie klocic nie bedziemy ;) Jestem wlasnie w trakcie wydawania jej ($$$, nie kobiety :) )na nowe zabawki i te 8k mialo pojsc na wiekszy tv, a malutkie 37" mialo zawisnac na scianie w sypialni. Pomyslimy.

 

KrisJR, czyli 46" tylko jako ekran monitora? :lol: Odrobinke nieporeczne, nawet na 3m2 biurko... i ponawiam pytanie o gamertag'a- mamy najwyrazniej zblizona ilosc wolnego czasu, wiec moze ktoryms wieczorem uda nam sie umowic na GTA?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstrasza mnie tylko wizja kucia sufitu w swiezo odnowionym mieszkaniu (odpada).

Rozumiem, ze chodzi o taki chowany w suficie. Spokojnie dostaniesz taki, ktory nie dosc ze bedzie w eleganckiej kasecie to jeszcze sobie dobierzesz jej kolor i pare innych szczegolow. Wiec zadne kucia nie beda niezbedne, a zewnetrzny ekran nie bedzie szpecic wnetrza. :razz:

 

edit.

Za 10k nie kupisz 2 projektorow 1080p nawet po cenach netto. Za ekran odloz od razu 2-3k for sure. Chyba ze myslisz o jakims 720p, ale za takie hajsy to az sie prosi o FullHD.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że taki ekran/monitor musi na biurku stać :rolleyes:

 

Jakbyś się uparł to byś za ~10k z hakiem kupił 2 projektory 1080p, na allegro Mitsubishi HC4900 stoi za 6500zł. Tyle że jak wygląda jakość tego to się nie wypowiem.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze nie musi, ale nie widze sensu w klepaniu postow na forum trzymajac klawiature (sinozebna) na kolanach, a myszke na stoliku pod drinka ;)

 

@Jacek- a sa jakies inne rozwiazania, np projektor wolnostojacy na jakims stoliku? I chowany w miare nieuzywania? Nie chce zadnych metod inwazyjnych, bo na najblizszy okres mam dosc polskiej sily roboczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o klepanie postów to zgoda 46" jest bezsensowne, ale np w firmie w roli ekranów głównych dla pracowników, 46" spełniają się doskonale w swojej roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...