Skocz do zawartości
Szymoon

Giełda, finanse

Rekomendowane odpowiedzi

Może najpierw sprecyzuj na jak długi czas. I co wolisz, lokaty czy obligacje. Trzecim rozwiązaniem mogą być struORT: ORT: ktury. Dałoby się jakąś wybrać, która w razie niepowodzenia da zwrot kapitału. W tym scenariuszu pozostaje kwestia inflacji przez te Twoje 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dużych pieniądzach widzę rozmawiacie ;] Ja mam ciut przyziemniejszą kwestię do rozpatrzenia. Obserwuję rynek i portale walutowe. Pytanko jedno do Was jak oceniacie najbliższe dni max 2tygodnie. Otóż muszę oddać 300Euro i czekam na najdogodniejszy kurs. I jeszcze jedno. Czy iść z tym do kantoru czy może jakiś bank? Gdzie najkorzystniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak bardzo Ci zależy, żeby chociaż spróbować trafić na lepszy kurs, to podziel te pieniądze na kilka części i idź na kantoru 3-4 razy w ciągu tych dwóch tyg. Próba prognozowania EUR/PLN może co najwyżej średnio wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Miało spaść w tym tygodniu i spada. Ma spadać ponoć dalej zobaczymy jak będzie. Ale okey, fakt że jest to LOTTO ;]

 

Tylko powiedzcie mi jedno, nie mam jak po pracy jeździć i sprawdzać samemu. Bank też prowadzi wymiany walutowe? Można tam trafić korzystniejsze kursy niż w kantorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Miało spaść w tym tygodniu i spada. Ma spadać ponoć dalej zobaczymy jak będzie. Ale okey, fakt że jest to LOTTO ;]

Dobrze, wiesz lepiej. Ale pokory to Ci jeszcze dużo brakuje...

Tylko zobacz co się dzieje, jak chwilę "uleżała" się dzisiejsza decyja EBC.

 

Tylko powiedzcie mi jedno, nie mam jak po pracy jeździć i sprawdzać samemu. Bank też prowadzi wymiany walutowe? Można tam trafić korzystniejsze kursy niż w kantorach?

Nie wszystkie placówki, ale część tak. Z reguły jest to mniej opłacalne niż w kantorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, tak myslałem, że to źle zabrzmi ;] Nie o to chodzi że wiem lepiej, bo w takim wypadku bym tu nie pisał z pytaniami ;) Co do EBC zmieniło się coś, może że czegoś nie zauważyłem? Obniżyli tak jak było to przewidywane. Tu akurat się prognozy posprawdzały. Więc licze na jeszcze parę takich pewniaków.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czego nie zauważyłeś? Nie wiem na co zwracasz uwagę, ale po krótkim osłabieniu € i konsolidacji od godz. 15 na 5 min interwale same białe świece. Jeśli wszystko miałoby być takie przewidywalne, to właśnie ten ruch jest nielogiczny...

Z resztą zmienność EUR/USD też nie napawa optymizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowem nie ma na co czekać tak? :(

Słyszy/czyta się co prawda wiele optymistycznych opcji, ale rzeczywiście...takie przesłanki już od kwietnia się pojawiają a euro wciąż w okolicach 4.40. Jeśli po południu nie dojdzie do żadnych tragedii to odwiedzę kantor ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem. Nie jest to na tyle duża kwota, żeby się bardzo z tym bawić, ale jak chcesz to rozłóż na 3-4 wizyty w kantorze. Przecież dołka nie złapiesz, trzeba zdać sobie z tego sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, to już chyba nie jest takie proste i oczywiste. Prawdopoobnie w ustawie o prawie upadłościowym i naprawczym coś by się znalazło.

Jak na moje, to można spróbować skonsultować to z prawnikiem, bądź zwyczajnie zgłosić się z pytaniem do syndyka. Jednak uważam, to trochę późno się za to zabierasz, bo plan podziału po ogłoszeniu upadłości powinien być zrobiony dosyć szybko, a na zgłaszanie reklamacji/uwag też nie ma zbyt wiele czasu.

 

--edit--

Może na jakimś forum prawnym prędzej znalazłbyś pomoc.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności pokrywane są należności zabezpieczonych wierzycieli, jako właściciel akcji pracowniczych jesteś niestety na niemal samym końcu spłacania zobowiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z Was z Sidomy? Chciałem dziś w końcu przejść na ta platformę ale mam problemy z jej działaniem. Konkretnie nie mogę wybrać menu podpowiedzi w zakładce zlecenia. Innymi słowy nie pokazuje mi sie lista dostępnych spółek po wciśnięciu F1 i wybraniu pierwszej litery.

 

Będę kontaktował się z XTB w tej sprawie ale może ktos z Was miał podobny problem i rozwiązał go. Dodam, że na rożnych komputerach dzije się tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO prowizja i koszt prowadzenia to nie wszystko. Już rozmawialiśmy o DMach, zdania nie zmieniam- BOŚ i BZ WBK.

Słyszałem ostatnio kilka dobrych słów o biurze Aliora, ale od osób które zdecydowały się ze względu na cenę, więc biorę na to drobną poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić : BOS, BZWBK, ING, CMDPekao, XTB. Ponoć ludzie chwalą sobie Aliora ale jeszcze z nikim o tym rachunku maklerskim nie dyskutowałem więc się nie wypowiadam. Zależy też czy chcesz grać wyłącznie na akcjach czy też może kontrakty terminowe. O ile się nie mylę to XTB ma obecnie najniższe prowizje. Aczkolwiek prowizje to rzecz względna, bo jeżeli chcesz wrzucić kasę teraz i pozwolić jej rosnąć to raczej Cie to nie dotyczy a jak chcesz być aktywny i coś ugrać na dayu to zawsze można negocjować prowizje od wykonanego obrotu.

 

Stanowczo i kategorycznie odradzam emaklera, dm multibank i bre (bo to chyba jedna szajka). Co chwilę czytam o jakiś awariach systemu i braku dostępu do notowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo i kategorycznie odradzam emaklera, dm multibank i bre (bo to chyba jedna szajka). Co chwilę czytam o jakiś awariach systemu i braku dostępu do notowań.

Ja wlasnie ucieklem z Multibanku, w chwilach duzego ruchu system niemal stal, nie mozna bylo wyslac zlecenia, wspomne jeszcze o nieczytelnosci interfejsu, zdarzyla sie nawet sytuacja, ze po zaksiegowaniu zlecenia nie bylo ani akcji, ani pieniedzy, dopiero po kilku dniach wracila kwota, po interwencji w banku.

 

Również nie polecam!

 

Po przejsciu na Sidome i rozwiazaniu przedstawionego pare postow wyzej problemu odczulem wyrazna poprawe w zarzadzaniu swoim koszykiem akcji, jak i zmniejszeniu oplat prowizyjnych.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day trading, odpada z powodu braku czasu, jak i innego planu inwestowania. Nastawiam się raczej na kilkumiesięczne wejścia w mocno niedowartościowane spółki. Do tego w miarę możliwości będę zwiększać ilość inwestowanej gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poszło wam w Lipcu na GPW? 2 tyg temu założyłem konto w Aliorze i rozpocząłem inwestowanie. Dzisiaj już jestem w plusie ok 9%, głównie za sprawą Polnordu, którego na oku miałem już przed założeniem konta, a który od kilku sesji ładnie rośnie. Przy najbliższej korekcie planuje jeszcze dokupić parę papierków.

 

Szukam podobnej tabelki http://www.stockwatch.pl/gpw/indeks/wig.aspx , ale z możliwością ustawienia kolumny zmiana na dowolny okres, lub co najmniej 24 m. Gdzie coś takiego znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipiec był znakomity na giełdzie :) Teraz to już wszystko jest za drogie, żeby zwiększać udział.

 

Co do Polnordu, cały lipiec był świetny dla deweloperów. Sam indeks Wig Deweloperzy w lipcu wzrósł o 24%. Co jest bardzo dużo i trzeba się liczyć z możliwością korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się chwalić ale... muszę :D

 

Ponad rok temu z Ojcem kupiliśmy 1000 akcji fona. Tak na luzie bo kosztowały 1 grosz. Ktoś radził, że to "mistrz spekulacji". Ale do końca roku cały czas był po 1 groszu. Aż w końcu mniej sprawdzaliśmy i pewnego dnia w kwietniu kumpel, który bardzo się giełdą interesuje mówi do mnie "Jaka szkoda, że ja w lutym nie kupiłem akcje KGHM i Fona" a ja nagle się budzę, że chodzi o Fona. Co się okazuje nagle w jednym tygodniu te akcje, które mamy wzrosły aż... 6000% (Tak sześć tysięcy procent). Teraz trochę te akcje spadły bo kosztują "tylko" 80 groszy ale i tak jest spory zysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, ja sie trzymalem kurczowo KGHM od swoich poczatkow zabawy z gielda, czyli kwietnia. Wywalilem wszystko we wtorek, ale patrzac na obecny kurs zorbilem dobrze.

 

Ciezko teraz stracic na gieldzie. IMHO jest teraz swietny okres by spokojnie w nia wejsc, uczyc sie, bez wiekszego ryzyka.

 

Z tanich akcji mam spory pakiecik Biotonu i tez licze na cud :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz nam jak to wyliczyłeś?

Lipiec + ten tydzień. Sorry, jeżeli wprowadziłem Cię w błąd. Ja jeszcze żyje w lipcu i nie potrafię się przestawić na sierpień :)

Jeżeli liczyć dołki i maksima intraday to wzrost jest nawet o prawie 29%.

post-25031-1249647440_thumb.png post-25031-1249647454_thumb.png

Nie lubię się chwalić ale... muszę

 

Ponad rok temu z Ojcem kupiliśmy 1000 akcji fona. Tak na luzie bo kosztowały 1 grosz. Ktoś radził, że to "mistrz spekulacji". Ale do końca roku cały czas był po 1 groszu. Aż w końcu mniej sprawdzaliśmy i pewnego dnia w kwietniu kumpel, który bardzo się giełdą interesuje mówi do mnie "Jaka szkoda, że ja w lutym nie kupiłem akcje KGHM i Fona" a ja nagle się budzę, że chodzi o Fona. Co się okazuje nagle w jednym tygodniu te akcje, które mamy wzrosły aż... 6000% (Tak sześć tysięcy procent). Teraz trochę te akcje spadły bo kosztują "tylko" 80 groszy ale i tak jest spory zysk

Kupiliście pakiet akcji za 10 zł ? :huh: Prowizja was pewnie kosztowała ponad 50 % całej transakcji.

A poza tym to nie wzrosły tylko nastąpiło scalenie akcji - odwrotny split (podwyższenie wartości nominalnej akcji). Więc teraz o ile dobrze pamiętam macie razem z Ojcem 20 akcji FON po 0,70zł.

 

Poniżej art. dla Ciebie:

 

Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami spółki Fon od 18 maja do 2 czerwca włącznie. Decyzja ma związek z podwyższeniem wartości nominalnej akcji Fon i koniecznością sprawdzenia stanu posiadania akcji tej spółki na rachunkach inwestorów.

 

W związku z powyższym zarząd Fon uprzejmie prosi wszystkich akcjonariuszy o niezwłoczne sprawdzenie stanu posiadania akcji Fon na rachunkach papierów wartościowych oraz o jak najszybsze (nie później niż do dnia 15 maja 2009 roku) dostosowanie ich struktury - napisano w komunikacie.

 

Przez dostosowanie struktury akcji zarząd Fon rozumie sprzedaż bądź dokupowanie akcji Fon przez akcjonariuszy z ich własnej inicjatywy w transakcjach giełdowych, tak aby do dnia 15 maja 2009 roku ilość akcji Fon posiadana przez każdego z akcjonariuszy na indywidualnym rachunku papierów wartościowych stanowiła jedno- lub wielokrotność liczby pięćdziesięciu akcji - dodano.

 

Fon, który od dłuższego czasu z powodu niskiego kursu akcji znajduje się na tzw. Liście Alertów i jest notowany w systemie notowań jednolitych, jest pierwszą giełdową spółką, która przeprowadziła scalenie akcji.

 

Niedawno sąd zarejestrował podwyższenie wartości nominalnej akcji Fon do 0,50 zł z 0,01 zł wcześniej. W środę za jedną akcję Fon płacono 2 grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipiec + ten tydzień. Sorry, jeżeli wprowadziłem Cię w błąd. Ja jeszcze żyje w lipcu i nie potrafię się przestawić na sierpień :)

Jeżeli liczyć dołki i maksima intraday to wzrost jest nawet o prawie 29%.

post-25031-1249647440_thumb.png post-25031-1249647454_thumb.png

 

 

Kupiliście pakiet akcji za 10 zł ? :huh: Prowizja was pewnie kosztowała ponad 50 % całej transakcji.

A poza tym to nie wzrosły tylko nastąpiło scalenie akcji - odwrotny split (podwyższenie wartości nominalnej akcji). Więc teraz o ile dobrze pamiętam macie razem z Ojcem 20 akcji FON po 0,70zł.

 

Poniżej art. dla Ciebie:

 

Jak piszesz tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darks widzę, że znasz się dobrze na giełdzie. Skończyłeś studia ekonomiczne ?

 

Co warto zrobić przed wejściem na rynek ? Przeczytać książki ? Jakie polecacie ? Może jakieś kursy ?

Może każdy by napisał jak stawiał swoje pierwsze kroki na giełdzie :) Byłoby mi niezmiernie miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto zrobić przed wejściem na rynek ? Przeczytać książki ? Jakie polecacie ? Może jakieś kursy ?

Może każdy by napisał jak stawiał swoje pierwsze kroki na giełdzie icon_smile3.gif Byłoby mi niezmiernie miło icon_smile3.gif

moj kierownik mi powiedzial ze wszedl w spolke WDM rynek NC kupil je po 1,9zl patrze na aktualny kurs 0,21zl kupilem potem dokupilem po 0,27zl w piatek sprzedalem po 0,40zl tylko byly to pieniadze niepotrzebne i potraktowalem to jako takie mini szkolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darks widzę, że znasz się dobrze na giełdzie.

Dobrze znać się na giełdzie to nie wszystko. Liczy się doświadczenie.

 

Skończyłeś studia ekonomiczne ?

W wieku 20 lat ciężko skończyć jakiekolwiek studia. W moim przypadku jeszcze trudniej jest je rozpocząć. :)

Co warto zrobić przed wejściem na rynek ? Przeczytać książki ? Jakie polecacie ? Może jakieś kursy ?

Książki możesz przeczytać, ale i tak będziesz musiał wyrobić sobie swój styl. Rzemiosło.

 

Na giełdzie "inwestuj", jak będziesz "grał" to prędzej czy później wszystko przegrasz. Przed kupnem akcji zastanów się czy ten biznes ma sens i czy przyniesie zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

@Darks a odpowiesz szczerzę skąd masz pieniądze do inwestowania?

 

Nie chcę być wścibski ale ostatnio na giełdzie dużo przypadków gdzie rodzice powierzają swoim dzieciom dość dużą część swoich życiowych oszczędności a Ci już w młodym wieku potrafią nimi obracać w dobry sposób, nie mówię, że to źle ale później powstaje u nich trochę upośledzone podejście do pieniądza bo według mnie jak człowiek nie przejdzie tej drogi ciężkiego harowania by oszczędzać pieniądze na inwestowanie to nie wie tak naprawdę ile są warte.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...