Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś doradzić jakie pamiątki wybrać pod P5B PREMIUM?

 

Biore pod uwagę

 

GoodRAM 2x2GB 800mhz CL5 - 180zł

Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 190zł

oraz Kingston 2x2GB 800Mhz CL5 - 200zł

 

Które najlepiej wziąć? Zależy mi na kompatybilności z płytą

Edytowane przez Utilizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jakie pamiątki wybrać pod P5B PREMIUM?

 

Biore pod uwagę

 

GoodRAM 2x2GB 800mhz CL5 - 180zł

Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 190zł

oraz Kingston 2x2GB 800Mhz CL5 - 200zł

 

Które najlepiej wziąć? Zależy mi na kompatybilności z płytą

raczej wszystkie z wymienionych pamięci są kompatybilne, jednak za taka cene nie opłaca się ich kupować, lepiej dołożyć te pare zł do tych kingstonów hyperx:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=KHX8500D2BK2%2F4G

Jeśli zdarzy się tak, że pamięci nie będą chciały się podkręcać wyżej niż są standardowo ustawione to i tak 1066Mhz jest wystarczającą wartością.

Najwięcej jednak problemów na p5b premium maja osoby z niektórymi pamięciami od OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jakie pamiątki wybrać pod P5B PREMIUM?

 

Biore pod uwagę

 

GoodRAM 2x2GB 800mhz CL5 - 180zł

Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 190zł

oraz Kingston 2x2GB 800Mhz CL5 - 200zł

 

Które najlepiej wziąć? Zależy mi na kompatybilności z płytą

Ja używam G.Skill DDR2 2x2048MB 800MHz PK CL4 w Agito 210zł - zero problemów. Kręcą się też przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, do płyty (wersja Premium) dołączona jest taka mała czarna płytka pcb z wejsciami na piny którą wpina sie w dolną czesc płyty,wie ktos moze do czego to "cos" służy ?. i czy trzeba to podpinac ?.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystkie z wymienionych pamięci są kompatybilne, jednak za taka cene nie opłaca się ich kupować, lepiej dołożyć te pare zł do tych kingstonów hyperx:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=KHX8500D2BK2%2F4G

Jeśli zdarzy się tak, że pamięci nie będą chciały się podkręcać wyżej niż są standardowo ustawione to i tak 1066Mhz jest wystarczającą wartością.

Najwięcej jednak problemów na p5b premium maja osoby z niektórymi pamięciami od OCZ.

 

Warto też pamiętać że sam chipset P965 ma dość pokaźnie problemy w działaniu z pamięciami 2x2GB na taktach 1066 i wyżej, więc jak chcesz kręcić wyżej to 4x1, pytanie tylko czy będziesz tego potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam spory problem z tą płytą i dochodze do wniosku ze chyba jest jednak walnieta.Problem jest taki iz płyta dev napecie dla celeron 420 ustawia na 1.575 :damage_wall: gdy zmieniam napiecie na nizsze wyskakuje komunikat chasses intruted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam spory problem z tą płytą i dochodze do wniosku ze chyba jest jednak walnieta.Problem jest taki iz płyta dev napecie dla celeron 420 ustawia na 1.575 :damage_wall: gdy zmieniam napiecie na nizsze wyskakuje komunikat chasses intruted

a stosowałęś metode na zmiane napięcia? Link w mojej sygnaturze.

Chassiss intrusion jest to system wykrywania niedomknięcia obudowy, zapewne albo masz przestawioną zworke odpowiadającą za to, albo wyciągniętą. Przestaw zworke lub ją włóż tak jak jest pokazane na rysunku (default) w książeczce od płyty głównej str.2-32. Powinno pomóc

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosowałęś metode na zmiane napięcia? Link w mojej sygnaturze.

Chassiss intrusion jest to system wykrywania niedomknięcia obudowy, zapewne albo masz przestawioną zworke odpowiadającą za to, albo wyciągniętą. Przestaw zworke lub ją włóż tak jak jest pokazane na rysunku (default) w książeczce od płyty głównej str.2-32. Powinno pomóc

no wlasnie zworke mamwlozoną poprawnie i teraz najlepsze,wyciagnąłem tą zworke i odziwo napiecie jest juz normalne 1,2400V i komunikat znikł,czyli jest nadzieja ze bedzie ok Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to u ciebie to najwidoczniej na odwrót działa =D, no ale nie powinno być już żadnych problemów, pozostaje ci teraz robić wysokie o/c tego procka, bo one mają do tego potencjał, zapewne spokojnie 3.0-3.6Ghz wyciągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to u ciebie to najwidoczniej na odwrót działa =D, no ale nie powinno być już żadnych problemów, pozostaje ci teraz robić wysokie o/c tego procka, bo one mają do tego potencjał, zapewne spokojnie 3.0-3.6Ghz wyciągniesz.

Na AB9 latał sobie 4,2Ghz przy 1,425,musze najpierw wszystko poinstalowac i dam znac czy OC sie troszke zwiekszyło,dzieki za pomoc :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie dla zaawansowanych userów - w jaki sposób zmieniać napięcia VTT i GTL na tej mobo? W wielu opisach czytałem o zależnościach VTT i GTL - ale nie widziałem takich ustawień w P5B. Z tego co mi wiadomo można to zmieniać w modelach od DFI i pewnie innych. A jak to jest tutaj?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie dla zaawansowanych userów - w jaki sposób zmieniać napięcia VTT i GTL na tej mobo? W wielu opisach czytałem o zależnościach VTT i GTL - ale nie widziałem takich ustawień w P5B. Z tego co mi wiadomo można to zmieniać w modelach od DFI i pewnie innych. A jak to jest tutaj?

Pozdrawiam

Nie ma takiej możliwości, możesz jedynie zwiększyć napięcia samego FSB, poza tym VTT i GTL przydaje się tylko w bardzo wysokim o/c magistrali FSB, a tak to rzadko się to stosuje. Zapoznaj się z tym poradnikiem by mieć jakieś ogólne pojęcie o o/c w biosie na P5B:

http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=41

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

LOL - no mam nadzieję że jakoś przebrnę przez ten poradnik.

Jeśli nie ma możliwości zmian VTT i GTL - to jak się ma sprawa właściwej tabeli napięć i ich podglądu - czy jest możliwość podglądnięcia w jakimś sofcie? Jak rozumię FSB termination Voltage jest skojarzone z tymi napięciami i tylko takie pole manewru pozostaje? Pytam - bo nie sądze by FSB na poziomie 406MHz było kłopotem dla tej płyty, a i 3250MHz dla e8200 było końcem tego proca, tym bardziej że nie ma kłopotu zbytnio z temperaturami czy z drastyczną potrzebą zmiany napięcia na CPU. Przy okazji - bezpieczna granica dla e8200 to jak sądzicie - gdzieś około 1,4V?. Swego czasu sporo ustawień testowałem. Wiem że dosyć dużym problemem jest zmiana Mnożnika dla procesora gdzie przy zmniejszaniu mnożnika ulega zmianie Strap mostka północnego. Kiedyś przerabiałem na ten temat poradnik przy okazji e4300. Czy zmiany FSB termination Voltage wiążą się z ryzykiem które jest wspominane przy okazji zabaw z VTT i GTL na innych płytach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie moge umieszczać linków w sygnaturze do innych adresów niż purepc, umieszcze odnośnik tutaj do mojego tematu na PCLab:

 

Asus P5B Premium / Premium Vista - ważne informacje i spostrzeżenia, FAQ (Click Here!)

 

 

Napewno przyda się to wielu osobom które planują kupić lub już posiadają również Asus P5B / Premium / Vista / Commando / Deluxe / -E Plus

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał podobny problem - próbowałem odpalić Xonara DX na slocie PCI-E X1 - ten "krótki" i płyta nie widzi urządzenia - po przełożeniu do PCI-E X16 zainstalował normalnie - czy jest możliwość zainstalowania Xonara w slocie PCI-E X1? Czy w ogóle możecie mi powiedzieć czy działa Wam slot PCI-E X1 (czyt. rozpoznaje urządzenia)?

...

Rozwiązanie - slot PCI-E X1 jest automatycznie wyłączany jeżeli w ustawieniach mostka południowego ustawimy wartość X4 (FAST)

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zakupiłem P5B Premium (bios: 1102 - default) + E8400 + Goodram Pro 1100 2x2GB i od samego początku są ostre problemy ze stabilnością komputera. Potrafi zawiesić się nawet podczas majstrowania w biosie nie wspominając już o dłuższych próbach zabawy w Win7(x64). Czasami łapie freeza, a innym razem sypnie niebieskim ekranem.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram Pro 1100 2x2GB

 

Tutaj masz przyczyne swoich problemow. Ale nie jestes sam ;) U mnie z tymi memkami jest to samo, cuda wrecz sie dzieja. I nie chodzi tutaj o taktowanie czy kosci, tylko o ilosc 2 x 2GB. Juz znacznie latwiej jest ogarnac 4 x 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie chodzi tutaj o taktowanie czy kosci, tylko o ilosc 2 x 2GB. Juz znacznie latwiej jest ogarnac 4 x 1GB.

Tzn że Asus P5B Premium nie współpracuje z 2x2GB ?.Na abit AB9 (tez 965) nie miałem najmniejszych problem z 2x2GB Goodram Pro 1100Mhz CL6 oraz Goodram Pro 2x2GB 1066mhz CL5,czyli asus spartolił. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zakupiłem P5B Premium (bios: 1102 - default) + E8400 + Goodram Pro 1100 2x2GB i od samego początku są ostre problemy ze stabilnością komputera. Potrafi zawiesić się nawet podczas majstrowania w biosie nie wspominając już o dłuższych próbach zabawy w Win7(x64). Czasami łapie freeza, a innym razem sypnie niebieskim ekranem.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i uwagi.

Podam ci jakie powinieneś mieć zmienione ustawione w biosie pod e8400 oraz twoje pamięci na standardowych/domyślnych ustawieniach (+ oszczędzanie energii = C1E włączone), lecz wpierw ściągnij program Core Temp i sprawdź jaki masz VID procesora.

 

Po wejściu do biosu przywróć ustawienia Defaults ( Exit --> Load Setup Defaults ) następnie:

 

Zmiana Ustawień Procesora i Pamięci:

 

Advanced ---> Jumperfree Configuration --> Ai Tuning na [Manual]

pojawią się kolejne opcje i tam zmień:

CPU Frequency - na 333Mhz

DRAM Frequency - na 1109Mhz( lub coś koło 1100)

PCI Express Frequency - na 100Mhz

Spread Spectrum - na [Disabled]

PCI Clock Synchronization - na 33.33Mhz

Memory Voltage - na 2.25v (zalecane przez producenta dla tych pamięci to 2.1v-2.4v, mimo to ustaw 2.25v)

CPU VCore Voltage - na taką wartość jaką podał VID w Core Temp i dodaj do tego +0,05v (czyli jeśli VID masz np. 1.100v to wybierz 1.150v)

FSB termination Voltage - na 1.200v

NB VCore - na 1.25v - jeśli nadal będą problemy ze stabilnością to daj na 1.45v

SB Vcore - na 1.50v

ICH Chipset Voltage - na 1.057v - również jeśli znów będą problemy ze stabilnością daj na 1.215v

 

Zmiana Ustawień Mnożnika Procesora:

 

Spowrotem do Advanced --> CPU Configuration:

i tu zmień: Cpu ratio setting z [Auto] na 9 (wpisując tą wartość ręcznie)

 

Zmiana Timingów Pamięci:

 

Wróć do Advanced następnie do --> Chipset --> North bridge Configuration:

Memory Remap feature na [Enabled]

Configure DRAM timing by SPD na [Disabled] ( jeśli znów zacznie się wieszać to ustaw na [Enabled] i jeszcze raz spróbuj)

pojawią sie kolejne opcje i tam zmień:

DRAM CAS# Latency na 6

DRAM RAS# to CAS# Delay na 6

DRAM RAS# Precharge na 6

DRAM RAS# Activate to precha na 18

DRAM Write Recovery time na 6

DRAM TRFC na 42

Reszte po 12

Static Read Control na [Disable]

 

Możesz jeszcze ustawić automatyczną prędkość wiatraka od chłodzenia procesora by pracował ciszej (czyli wolniej) w spoczynku:

 

Power --> Hardware Monitor --> CPU Q-Fan Control na [Enabled]

Pojawi się kolejna opcja CPU Q-Fan Profile w której wybierz [silent Mode]

 

Po tych wszyskich zmianach zapisz ustawienia do profilu o/c ( Tools --> Asus O.C. Profile --> Save to Profile) i wyjdź z biosu (zapisując, Exit --> Exit and Save changes).

 

Jeśli ustawienia wyżej nie pomogą to zmień jeszcze na takie:

Advanced ---> Jumperfree Configuration:

DRAM Frequency - na 1000Mhz

 

Wróć do Advanced następnie do --> Chipset --> North bridge Configuration:

DRAM CAS# Latency na 5

DRAM RAS# to CAS# Delay na 5

DRAM RAS# Precharge na 5

DRAM RAS# Activate to precha na 15

DRAM Write Recovery time na 5

DRAM TRFC na 42

Reszte po 10

Static Read Control na [Disable]

Reszta ustawień tak jak podane wyżej.

 

Tzn że Asus P5B Premium nie współpracuje z 2x2GB ?.Na abit AB9 (tez 965) nie miałem najmniejszych problem z 2x2GB Goodram Pro 1100Mhz CL6 oraz Goodram Pro 2x2GB 1066mhz CL5,czyli asus spartolił.

Współpracuje, tyle, że niekiedy ma problemy z pamięciami 2x2GB o częstotliwości 1066Mhz i wyżej np. z OCZ i niby te Goodramy pro. U mnie bez problemu chodzą patrioty 2x2GB @1000 5,5,5,15 na 2.25v na tej płycie. Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn że Asus P5B Premium nie współpracuje z 2x2GB ?.Na abit AB9 (tez 965) nie miałem najmniejszych problem z 2x2GB Goodram Pro 1100Mhz CL6 oraz Goodram Pro 2x2GB 1066mhz CL5,czyli asus spartolił.

Ogolnie ciezko taki temat ogarnac na plytach Asus'a z 965P, o czym juz jakis czas temu pisal XA.

 

@ r4zen

 

Na jakim dzielniku mem masz te PDP @ 1000 ?

 

Bo 1000 5-5-5-15 to mi tez trybi bez problemow, o dziwo czasem nawet na 4:5

 

I w ustawieniach jakie podales piszesz timy 6-6-6-18, a te mem maja 5-5-5-15 @ 1100, wiec ...

 

A z OCZ taktowanymi wiecej niz 1066MHz to problemy byly nawet na 2 x 1GB, poniewaz nie chcialy bootowac bez ustawienia vdimm min. 2.1

 

 

edit : skad wziales dzielnik mem 1109, lub kolo tego na FSB 333 ? Na takim fsb masz dostepne 667/833/1000, czyli odpowienio 1:1/4:5/2:3.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ r4zen

 

Na jakim dzielniku mem masz te PDP @ 1000 ?

 

Bo 1000 5-5-5-15 to mi tez trybi bez problemow, o dziwo czasem nawet na 4:5

 

I w ustawieniach jakie podales piszesz timy 6-6-6-18, a te mem maja 5-5-5-15 @ 1100, wiec ...

 

A z OCZ taktowanymi wiecej niz 1066MHz to problemy byly nawet na 2 x 1GB, poniewaz nie chcialy bootowac bez ustawienia vdimm min. 2.1

 

 

edit : skad wziales dzielnik mem 1109, lub kolo tego na FSB 333 ? Na takim fsb masz dostepne 667/833/1000, czyli odpowienio 1:1/4:5/2:3.

1000 Mhz mam na dzielniku 2:3, czyli 333x3.0

Pisze timingi po 6-6-6-18 ponieważ sprawdziłęm sprawdziłęm tą wersje pamięci w sklepach i w każdym Goodramy Pro 1100 są CL6, jeśli się myle to pokaż screena z CPU-Z z zakładki SPD.

 

Z OCZ to się nie dziwie, że były problemy, ponieważ praktycznie wszystkie pamięci OCZ 1066Mhz potrzebują do stabilnej pracy 2.1v, mało tego, niektóre nawet 2.2v, tylko dwie wersje Low voltage 1066Mhz wymagają 1.8v.

 

Dzielnik pamięci 1109 wziąłem stad, że p5b premium ma 5 dzielników 1:1/4:5/2:3/3:5/1:2, czyli FSB 333x3.33(dzielnik 3:5) ~ 1109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 1 pkt dla Ciebie, nie ma to jak wstac i nie widziec dzielnikow. Masz racje jest tam 3:5, czyli siakies 1100 z kawalkiem.

 

A te GR Pro co ma mam to sa 1066MHz 2 x 2GB i tez temat rzeka aby to jakos ogarnac. Pomylilem z drugim kompletem 1150 :/

 

ps. jak zdzialasz na tych PDP dzialajacy dzielnik 4:5 @ normalne FSB to ... :D na 2:3 to mi tez mem dzialaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYLI DO aSUS p5b pREMIUM NIE OPLACA SIE KUPOWAC PAMIECI 2x2 1066MHZ 1150MHZ 1200MHZ BO PŁYTA SOBIE Z NIMI NIE RADZI?.No to mała wpadka ,przydałaby sie lista pamieci 2x2GB działajacych ok na tej plycie(chodzi mi o 1066,1150,1200)

 

sorry za Caps Lock.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może p5b dlx ma problemy z pamięciami 1066MHz ale trochę odbiegając od tematu jaki sens ma kupno pamięci 1066mhz+ do p5b dlx?? Chyba tylko ekstremalni overclockerzy, którzy na co dzień mają fsb na poziomie 500MHz+ mogą z nich tak naprawdę skorzystać a mało kto na tej płycie ma takie częstotliwości. W innym wypadku kupowanie takich pamięci nie ma sensu, wystarczą markowe ddr2 800. A o różnicy w wydajności między 800 a 1066 pisać chyba nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może p5b dlx ma problemy z pamięciami 1066MHz ale trochę odbiegając od tematu jaki sens ma kupno pamięci 1066mhz+ do p5b dlx?? Chyba tylko ekstremalni overclockerzy, którzy na co dzień mają fsb na poziomie 500MHz+ mogą z nich tak naprawdę skorzystać a mało kto na tej płycie ma takie częstotliwości. W innym wypadku kupowanie takich pamięci nie ma sensu, wystarczą markowe ddr2 800. A o różnicy w wydajności między 800 a 1066 pisać chyba nie trzeba.

Sens kupowania jest duzy, ale kompletow 2 x 1GB o taktowaniu wyzszym niz 1066MHz.

 

FSB 500 mam na codzien, wiec nie widze w tym nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYLI DO aSUS p5b pREMIUM NIE OPLACA SIE KUPOWAC PAMIECI 2x2 1066MHZ 1150MHZ 1200MHZ BO PŁYTA SOBIE Z NIMI NIE RADZI?.No to mała wpadka ,przydałaby sie lista pamieci 2x2GB działajacych ok na tej plycie(chodzi mi o 1066,1150,1200)

 

sorry za Caps Lock.

Nie jest to pewne ani sprawdzone, jedyne najczęstrze przypadki były z pamięciami od OCZ, jednak zdziwiło mnie gdy niektóre osoby piszą, że goodramy pro niby też powodują problemy na standardowych ustawieniach, a inni piszą, że nie maja z nimi żadnych problemów, więc możliwe, że to zależy od błędnego ustawienia pamięci w biosie, a nie problemów płyty.

 

Przydała by się osoba która ma p5b premium/ Premium vista z pamięciami 2x2gb po o/c do częstotliwości powyżej 1066Mhz+ by umieściła tutaj screen z zapuszczonym orthosem blend stress prio. 9 lub memtest'em.

 

@Boxter i jak? Sprawdziłeś te ustawienia co ci podałem?

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens kupowania jest duzy, ale kompletow 2 x 1GB o taktowaniu wyzszym niz 1066MHz.

 

FSB 500 mam na codzien, wiec nie widze w tym nic specjalnego.

Skoro masz fsb 500 to jaki sens ma kupno pamięci 1066+? Po prostu tego nie rozumiem. Nie lepiej wziąć dobre osiemsetki 2x2GB i wykręcić bez problemu na 1000MHz? Z taką częstotliwością ram-y na asusie działają bez problemu sam sprawdzałem bo miałem przez jakiś czas ram-y ustawione właśnie na 1000MHz.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz fsb 500 to jaki sens ma kupno pamięci 1066+? Po prostu tego nie rozumiem. Nie lepiej wziąć dobre osiemsetki 2x2GB i wykręcić bez problemu na 1000MHz? Z taką częstotliwością ram-y na asusie działają bez problemu sam sprawdzałem bo miałem przez jakiś czas ram-y ustawione właśnie na 1000MHz.

Taki jest sens dla mnie, ze dzisiaj mam 500 x 8 i mem 1:1, a jutro np. bede cos sobie testowal i bede chcial ustawic 400 x 10 i mem na 1200 proste.

 

Podczas kupowania sprzetu mysle innymi kategoriami niz Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...