Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

jakie lole.

 

do 20grudnia, przynajmniej w mojej szkole, można składać ostateczne deklaracje, do lutego jeszcze nie słyszałam, w sumie to trochę mało byś miał czasu, od lutego przygotowywać całą prezentację...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teoretycznie też tak było...a w praktyce różnie to bywa...nas polonistka pogoniła z planami prezentacji...samą prezentację pisałem 2 dni przed maturą...

ustna to pikuś...choć gdybym wiedział wtedy, że mi będą brać ang/pol ustne jako główne kryterium na studia to bym taki wyluzowany nie był :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh w tym roku niestety ten topic mnie dotyczy już :/

 

Póki co planuję zdawać polski podstawowy, angol podstawowy, mate rozszerzoną i infę.

 

Co do uczelni po maturze bede sie staral dostać wg. kolejnosci: AGH, UJ, UŚ. Wszedzie na informatykę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy jestem pewien tylko tego, że będę zdawał polski podstawowy i matme podstawową. Nie jestem pewien angola (waham sie) i nie mam wybranego przedmiotu dodatkowego (choc tego nie musze robić). Za to z prezentacji na polski wybrałem temat "Obraz smoków w tekstach kultury. Dokonaj analizy porównawczej kilku wybranych przykładów." Myśle, że będzie dobrze, choć prawdziwa nauka do matury zacznie sie pewnie dopiero miesiac przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w tym roku również ja. W czwartek dostaliśmy listę 153 tematów na maturę ustną z polskiego i muszę się zdecydować do końca września.

Na dodatek te całe zmiany w programie nauczania matematyki dotyczą również nas :/

Ja będę zdawać:

- pol

- ang

- mata (roz)

-fizyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura 2008 tez mnie dotyczy, jak narazie wybralem: polski podstawowy, angiel podstawowy albo rozszerzony (waham sie) majca podstawy albo rozszerzony (tez sie waham).

 

Co do tematow z polskiego to z listy tematow jaka mam, nic ciekawego nie moge znalezc.

 

Tak off-topowo: oprocz matury mam jeszcze w tym roku egzamin z przygotowania zawodowego (technik elektronik, krakowskie zsl :/), cos cienko to widze.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh w tym roku niestety ten topic mnie dotyczy już :/

 

Póki co planuję zdawać polski podstawowy, angol podstawowy, mate rozszerzoną i infę.

 

Co do uczelni po maturze bede sie staral dostać wg. kolejnosci: AGH, UJ, UŚ. Wszedzie na informatykę...

 

przemysl dobrze ta informatyke :) nie polecam w tym roku zdawalem, zdalem ok 50%, szkola cie do tego nie przygotowuje nawet w najmniejszym stopniu, kupa ksiazek dodatkowych i godziny przy kompie nie oplaca sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie lole.

 

do 20grudnia, przynajmniej w mojej szkole, można składać ostateczne deklaracje, do lutego jeszcze nie słyszałam, w sumie to trochę mało byś miał czasu, od lutego przygotowywać całą prezentację...:|

Lol :) Napisanie prezentacji to tydzień roboty.

Co do matury, to chyba najlepiej będzie jak wybiorę się do szkoły, sam spytam i od razu zapiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wprosić w grono Maturzystów 2008...

polski - pdst.

angielski - pdst.

biologia - rozsz.

chemia - rozsz.

Mam zamiar wybrać się na farmacje, więc trzeba ułozyc jakiś plan działań :D jakby to się uczyć, zeby się nie przeuczyć a duzo nauaczyć :]

 

A temat na mature ustna

"Obraz bitewny 2 wojny światowej w literaturze i filmie"

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz masz wybrany temat na ustna? Ja narazie jestem na etapie przegladania ich..liczylam, ze bedzie temat o jezyku internautow, a nie ma go :( Zdaje

Polak podstawowy

Ang podstawowy

Mat rozszerzona

Fiza rozszerzona

 

bedzie ciezko, wlasciciwie juz jest :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca września u mnie deklaracja musi wylądować i ostatni termin to luty żeby coś ostatecznie zmienić....

pol-podstawa

ang-podstawa

mat-rozszerzona

fiz-roz.

 

+ sprobować jakiś zdobyc kierunek zw. z inf. na politechnikę Wroc. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam do grona tegorocznych maturzystów

polski - podstawa

angielski - podstawa?

matematyka - rozszerzony

informatyka? - rozszerzony

 

Ustny polski:

nie widziałem jeszcze listy tematów ;p

Edytowane przez MRJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość zdaje to co ja B)

pol - podst

ang - podst ( zdawałbym rozszerzony, ale nie mam po co, przynajmniej na jeden przedmiot nie będę sie uczył )

matma - roz

fiz - roz

Wybieram się ofc na polibudę

Co do samej matury to do niej daleeeeko, nie przejmuje sie jeszcze, odpoczywam :)

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam rozszerzony polski...nic się nie trzeba uczyć...

Tylko po co się przemęczać, jak i tak to się na uczelnię nie przyda.

 

Jakich książek będziecie używali do powtórki materiału z matematyki? Zbiorki Kiełbasy, czy macie jeszcze jakieś inne wartościowe tytuły? Pochwalcie się :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość zdaje to co ja B)

pol - podst

ang - podst ( zdawałbym rozszerzony, ale nie mam po co, przynajmniej na jeden przedmiot nie będę sie uczył )

matma - roz

fiz - roz

Wybieram się ofc na polibudę

Co do samej matury to do niej daleeeeko, nie przejmuje sie jeszcze, odpoczywam :)

Do wwa? Na jaki kierunek planujesz iść?

 

Jak narazie mam zamiar zdawać to co wyżej... ale mam duże (i w sumie uzasadnione ;) ) obawy co do fizy, jeszcze nie jestem pewny czy próbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze coraz wiecej "informatykow" bedziemy miec tylko szkoda ze frekwencja na maturze z inf taka mala :) za 5lat spadniemy na psy...

polowa mojej ex klasy to przyszli "informatycy" :)

Dlatego coraz bardziej myślę, że zamiast na infę to za rok po moim "gap jeże" wybiorę się na robotykę albo może coś z nanotechnologią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ide na elektrotechnike trudniej ale za 5lat nie bedzie problemu z robota :) interesuje mnie informatyka ale przy tylu "zdolnych" studentach za 5lat bedzie polowa bezrobotnych po inf :/ taka prawda znam kupe ludzi ktorzy bez zadnego pojecia ida na inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklaracje wstepna trzeba podac do konca wrzesnia a ostateczna do grudnia/lutego (tutaj chyba zalezy od szkoly bo u mnie jest do lutego)

 

To ja bede inny i powiem ze zdaje polski angielski historie i wos (wszystko rozszerzone)

 

Studia to albo pedagogika, prawo, dziennikarstwo, filologia angielska albo jak bede mial szczescie to psychologia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce na ine, na polibude w Poznaniu, aczkolwiek zastanawiam sie tez nad telekomunikacja..ale bardzie ciagnie mnie do infy..mam nadzieje, ze sobie poradze..

 

a ksiazki mam oczywiscie kielbasy, poza tym w szkole uzywamy podreczniki Pazdro, Oficyna Edukacyjna, a ja ucze sie z Matmy z Plusem Gdanskiego Wyd. Oswiatowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce na ine, na polibude w Poznaniu, aczkolwiek zastanawiam sie tez nad telekomunikacja..ale bardzie ciagnie mnie do infy..mam nadzieje, ze sobie poradze..

 

a ksiazki mam oczywiscie kielbasy, poza tym w szkole uzywamy podreczniki Pazdro, Oficyna Edukacyjna, a ja ucze sie z Matmy z Plusem Gdanskiego Wyd. Oswiatowego

ktory wydzial informatyki na polibudzie w poznaniu? Bo jak Elektryczny, to raczej zdawaj matme podstawowa i bardzo dobrze ja zdaj, mniej stresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i na mnie przyszla pora w tym roku..

ja zdaje chemie roz, biole roz, polak i angol podst.

juz zaczynam sie uczyc z bioli.. powtarzam sobie tematy bo mialem taka nauczycielke ze nic mi nie zostalo po lekcjach..

licze na jakies 90% z chemii.. musi sie udac

na jakie studia pojde.. jeszcze nie wiem.. mam do wyboru 3 miasta - wawa,bialystok i olsztyn

kierunek pewnie cos pod weta.. zastanawiam sie nad rolnictwem na sggw(prawdopodobnie bede rolnikiem i zostane na swoim)

jesli mozecie polecic jakies niezle kierunki bylo by super.. specjalizuje sie w chemii biola jest na drugim miejscu ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...