Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Matura to bzdura, nie dajcie się ogłupić tym, którzy mówią, że to nie prawda :)

1) jest straszniejsza niż się wydaje

2) im więcej umiesz, tym większego debila z Ciebie zrobią. niektóre pytania z poziomów rozszerzonych nadawały się na test gimnazjalny

3) egzaminy ustne tylko i wyłącznie zwiększają stres, a są kompletnie niepotrzebne (nie punktowane nigdzie).

4) ale uczcie się i tak, bo jeśli nie studia to wojsko - wybór jest prosty :) lepiej chyba jest miec wykształcenie ;)

 

// wreszcie koniec [;

oralnie: pl - 19, ang - 16, rus - 18

pismo: moja najmocniejsza strona matma poszła najgorzej, najsłabsza geografia i rosyjski najlepiej.

 

matura nie jest fajna, choć bardzo miłe jest uczucie, gdy się wróci do domu i nie ma już do zaliczenia żadnych egzaminów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem po znajomych, kto dłużej się przygotowywał zazwyczaj zdawał dosyć przeciętnie :) . Znajomy który cały rok codziennie uczył się indywidualnie z jakimiś tam nauczycielami nie zdał 2 egzaminów :D

 

Matura to bzdura, nie dajcie się ogłupić tym, którzy mówią, że to nie prawda :)

wiec co by nie powiedziec zbyt inteligetny to on nie byl -.- Bo jakby nie patrzec jak ktos ma troche oleju w glowie to nie ma bata zeby przez taki okres czasu i tak intensywnie sie przygotowujac nie zdac tych przedmiotow bardzo wysoko ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Czy giertychowska matura obejmuje ustną? Szukam na necie i nie mogę nigdzie znaleźć w tym temacie tak samo jedni piszą, ze obejmuje inni, że nie, a muszę wiedzieć na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maturzysta zdał obowiązkowy egzamin ustny z języka polskiego (uzyskał 40 proc. punktów) i języka obcego (60 proc. punktów) oraz egzaminy pisemne z tych przedmiotów (oba na 40 proc. punktów). Z historii zdobył tylko 20 proc. punktów. Egzamin maturalny jest zdany, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego maturzysta otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu. Zgodnie z taką zasadą wspomniany maturzysta nie mógłby otrzymać świadectwa dojrzałości. Jednak w 2007 roku osoba, która uzyska takie wyniki zda maturę. Zgodnie bowiem z obowiązującą jeszcze tylko w tym roku regulacją maturzysta otrzyma świadectwo dojrzałości, nawet jeśli z jednego przedmiotu obowiązkowego nie uzyska 30 proc. punktów, ale ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej uzyska łączną średnią co najmniej 30 proc. punktów.

IMO ustne są liczone jako odzielny egzamin wiec podlegaja giertychowce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem ewa sonet dostała już świadectwo z wynikami matury????????????? :blink: :blink: :blink:

Bo sa jeszcze szkoly ktore umozliwiaja robienie starej matury? nie wiem jak, ale czasem sie to spotyka. Nie zauwazyles ze ona zamiast pkt i % miala oceny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisemny polski 70%

Pisemny angol 84%

 

I po kiego co niektórzy uczyli się przez 3 lata xD... ale ich też szanujemy ;)

A trzeci przedmiot?

 

Mnie przełożyli wyniki z wczoraj na dziś... o 13... nie no kurfa, chciałbym zdać ._.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeci przedmiot?

Geo 44%, ale to taki zapychacz ;)

 

Byłem na uczelni i babka po obejrzeniu papierów powiedziała, że na pewno jestem przyjety, mam czekać tylko na pisemne potwierdzenie :)

 

Normalnie leże i się śmieje ze znajomych, którzy brali jakieś rozszerzone matmy, fizyki i podobne, myśleli że dostaną się na dobre uczelnie, a wiekszość ma wyniki 20-40% (łzy w oczach ;) ) i pójdą gdzie ich wezmą :lol: . Normalnie, czekam aż spotkamy się klasa w większym gronie :D

 

Jak widać ciężka systematyczna nauka, korepetycje, ambicje (mama by chciala, żebym tam sie dostał/dostała....) nie zawsze popłaca. Ale jestem zadowolony :D . Ileż ja się od nich nasłuchałem, że będę rowy kopał o oni odrazu będą rozchwytywani i będą im wsadzać kasa sami do kieszenie :D

 

GL & HF moi drodzy e-friendzi ;)

 

Podsumowując

 

polski oral - 70%

polski pisemny - 70%

angol oral - 90%

angol pisemny - 84%

geo - 44%

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuffa...

 

polski (rozsz) - 68% - spodziewałem się tak z 30...

wos (rozsz) - 66% - może być...

angol (rozsz) - 45% - co to ma być ?? :|

i uwaga historia (rozsz) - 38% - czyli nie policzyli mi wogóle rozprawki bo sprawdziłem z kluczem zamknięte...

 

idę się upić bynajmniej nie ze szczęścia...:blink:

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja skorzystałem z amnesti :P i mam pytanie. czy z amnestia biora na uczelnie panstwowe ? bo gdzie słyszałem ze nei, i nei wiem jak to jest. bede jeszcze szukał na stronie polibudy w pon. i zobaczymy. ale pytam bo moze ktos wie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokodżambo i do przodu... niestety zdałem (i tak jak poca z wrodzonej skromności nie będę się chwalił :lol:) i teraz bym się musiał na jakieś studia wybrać... tylko nie wiem jeszcze na jakie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46% polski

52% matma

23% fiza rozszerzona

58% gera rozszerzona

95% polski oral

95% ang oral

84% ang

 

jest jak jest, moglo byc lepiej, ale nie bede plakal nad rozlanym mlekiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

polish podst oral - 90%, pis - 54%

english podst oral - 70%, pis 56%

hista rozszerz - 22% - [ciach!]a amnestia

 

i [ciach!] bombki strzelił, świąt nie będzie, tzn studia zaoczne poszły się je..., wstyd i hańba, totalna porażka jak dla mnie, za rok piszę gegrę podstawkę ;(

 

I dostałem bilet do woja, 11 mam się zgłosić :lol2:, ktoś z was też dostał? Teraz muszę robotę znaleść i uderzyć na zaoczne...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...