Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 0% jasności ma 158cd .... to ja się nie dziwię że przy sprzętowej kalibracji do np. 120cd (+oczywiście reszta parametrów) kontrast tak leci na pysk.

 

ps. o ile spadek do np. 600:1 z ~830:1 jest zrozumiały o tyle 200:1 jest już czymś dziwnym ... błąd programu kalibracyjnego/zła obsługa ?

Szkoda że świeci jak słońce w południe. :lol2:

W zwykłych domowych warunkach ( bez odpowiednio przygotowanego stanowiska pracy ) za bardzo się tego nie poużywa. A co do kiepskiego kontrastu, to jest to wyjaśnione:

"Again, you will notice that black depth and contrast ratio are poor here, even after calibration and we have an explanation for this. Since the calibration process with LaCie's software is automated, it offers you no prompts to alter the OSD settings for brightness and contrast. As a result, the brightness setting remains at it's default factory maximum of 100%. At this setting, the intensity of the backlight lamps are at their highest, and so even though the calibration as altered luminance by changing the LUT's, the backlight is still blaring out at 100% intensity behind the panel! This results in a poor black depth and contrast ratio."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że świeci jak słońce w południe. :lol2:

W zwykłych domowych warunkach ( bez odpowiednio przygotowanego stanowiska pracy ) za bardzo się tego nie poużywa. A co do kiepskiego kontrastu, to jest to wyjaśnione:

"Again, you will notice that black depth and contrast ratio are poor here, even after calibration and we have an explanation for this. Since the calibration process with LaCie's software is automated, it offers you no prompts to alter the OSD settings for brightness and contrast. As a result, the brightness setting remains at it's default factory maximum of 100%. At this setting, the intensity of the backlight lamps are at their highest, and so even though the calibration as altered luminance by changing the LUT's, the backlight is still blaring out at 100% intensity behind the panel! This results in a poor black depth and contrast ratio."

... czyli błąd programu ... a konkretnie oprogramowania od LaCie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Launch New IPS Based 22" and 24" Monitors

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/1...#lg_ips_screens

W2420R - hmmm ... sądząc po specyfikacji ten model nie jest dla dzieci :] 12 bit LUT programowalne (sprzętowa kalibracja) , LED (powinno być stabilniej ... gamut nawet pomijam) ... ciekawe ... i kontrast 1000:1 - jak na IPS to nowość ... ciekawe czy ma coś typu A TW ... no i cena 1600 euro ... w sumie nie specjalnie mnie ona dziwi choć z drugiej strony to więcej niż jakiś NEC Uxi o podobnych możliwościach. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2420R - hmmm ... sądząc po specyfikacji ten model nie jest dla dzieci :] 12 bit LUT programowalne (sprzętowa kalibracja) , LED (powinno być stabilniej ... gamut nawet pomijam) ... ciekawe ... i kontrast 1000:1 - jak na IPS to nowość ... ciekawe czy ma coś typu A TW ... no i cena 1600 euro ... w sumie nie specjalnie mnie ona dziwi choć z drugiej strony to więcej niż jakiś NEC Uxi o podobnych możliwościach.

No cena LED'owego HP 2480 też zabija. :wink:

Ciekawe jak z jakością.

 

Pewnie to kwestia kalibratora w zestawie :)

 

Ale ten drugi fajny - jesli tylko nie spieprza ustawien jasnosci minimalnej, nie przesteruja dopalacza czy nie walna kosmicznego input laga.

No znając życie, to pewnie coś spie#$@$#. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje 2 monitory. Jeden do gier (pc glownie), drugi bedzie do pracy (8-10h przed kompem) - matryca ips/pva ktoras. Po poszukiwaniach dostalem takie zestawy

2xdell

Dell S2409WFP gry + S2408WFP praca

HP W2448HC gry + HP LP2475W praca

 

jak oceniacie? jakies wady wymienionych monitorow? zaminniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje 2 monitory. Jeden do gier (pc glownie), drugi bedzie do pracy (8-10h przed kompem) - matryca ips/pva ktoras. Po poszukiwaniach dostalem takie zestawy

2xdell

Dell S2409WFP gry + S2408WFP praca

HP W2448HC gry + HP LP2475W praca

 

jak oceniacie? jakies wady wymienionych monitorow? zaminniki?

Jakiej pracy ? Nie lepiej kupić jeden możliwie uniwersalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pracy ? Nie lepiej kupić jeden możliwie uniwersalny ?

moze poprostu chce miec 2 monitory ;)

ja mam pytanie: co teraz jest dobre jakosciowo z 24" i kosztuje do 1800 zl?

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej pracy przy ktorej lepiej na 2 monitorach sie pracuje :) nie grafika, ale IPS wiem ze ma konty dobre - ten bylby do filmow/zdjec/pracy jako monitor glowny, do tego w pivocie ustawiony drugi hp np (bo tak patrze i mi sie bardziej podobaja :) - ale to juz nieistotne sprawy

 

Wazne czy ktos ma jakies "ale" co do tych modeli, z tego co wyczytalem do tej pory, calkiem przyzwoicie oba sa oceniane

 

edit:

No nie misterny plan lezy w gruzach...help! ten lp2475w ma wide gamut...co przy mojej pracy odpada (uzywam 5 przegladarek naraz...niewszystkie maja color management :/) a ekran w 2448hc jest ..glossy :/ ehh cale szukanie na nowo

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie kolorem wcześniej czy później stanie się standardem ... a im wcześniej tym lepiej bo przy sRGB wiele barw po prostu nie ma (np. taki mocniej nasycony błęgitno-niebieski ... na normalnych monitorach takiego koloru nie ma! ... odkryłem to przez przypadek wiele lat temu kiedy jeszcze praktycznie nie było monitorów szerokogamutowych i nie bardzo wiedziałem WTF :blink: ).

 

Jak musisz mieć poprawne barwy na przeglądarkach bez zarządzania kolorem to można kupić monitor szerokogamutowy kalibrowalny sprzętowo i zawęzić mu przestrzeń do sRGB (najtańszy to 22" NEC P221 kosztujący 18xx PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chcialbym 24' raczej jako glowny monitor, TNki nie wchodza tu w gre. Tego Neca niemoge cos znalesc w polskich sklepach (tylko takie+ faktura wchodza w gre niestety).

Co do w2448hc chyba zostane przy nim jako tym do gier, bo strasznie mi sie podoba design :) Mam nadzieje ze nie ma ukrytych wad ?

 

Natomiast do pracy mam dylemat. Nie bawilem sie nigdy w kalibracje kolorow, o co z adobre RGB chodzi to wiem, bo uzywajac photoshopa natrafilem na te kolory i niepowiem by ladnie toto wygladalo po wlaczeniu na lapku :D Niemam urzadzen do kalibracji - nieznam sie i nie planuje kupowac, jesli monitor mialby miec wide gamut - sprzetowa kalibracja (ustawienia ocd , ew. programy jakies) ktore pozwalaly by na ustawienie sRGB to jedyna dla mnie opcja.

 

Dell 2408WFP okazuje sie nie jest idealem chodzacym, wyczytalem w ktorejs recenzji (juz niepamietam, tnt..costam) ze ma wad duzo i niedopracowany, wiec chyba odpada.

 

Hp LP2475w mimo ze ma wszytko to co bym chcial i mi sie podoba - wide gamut mnie odstrasza skutecznie (jeszcze poczytam watek na hardforum ten ...prawie 100pagowy czy laik bedzie mogl go skalibrowac lepiej jakos). Kyle rozumiem potrzebe wide gamut i szczerze mowiac chcialbym zeby wszystkie aplikacje mialy color management :) ale niestety...nie te czasy jeszcze chyba :/ choc monitor pasowalo by juz kupic z tym bo nie bede go zmienial w najblizszych paru latach na pewno.

 

Jest jeszcze Benq FP241W - jakies zdanie o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chcialbym 24' raczej jako glowny monitor, TNki nie wchodza tu w gre. Tego Neca niemoge cos znalesc w polskich sklepach (tylko takie+ faktura wchodza w gre niestety).

Co do w2448hc chyba zostane przy nim jako tym do gier, bo strasznie mi sie podoba design :) Mam nadzieje ze nie ma ukrytych wad ?

Lista sklepów.

 

Natomiast do pracy mam dylemat. Nie bawilem sie nigdy w kalibracje kolorow, o co z adobre RGB chodzi to wiem, bo uzywajac photoshopa natrafilem na te kolory i niepowiem by ladnie toto wygladalo po wlaczeniu na lapku :D Niemam urzadzen do kalibracji - nieznam sie i nie planuje kupowac, jesli monitor mialby miec wide gamut - sprzetowa kalibracja (ustawienia ocd , ew. programy jakies) ktore pozwalaly by na ustawienie sRGB to jedyna dla mnie opcja.

 

Dell 2408WFP okazuje sie nie jest idealem chodzacym, wyczytalem w ktorejs recenzji (juz niepamietam, tnt..costam) ze ma wad duzo i niedopracowany, wiec chyba odpada.

 

Hp LP2475w mimo ze ma wszytko to co bym chcial i mi sie podoba - wide gamut mnie odstrasza skutecznie (jeszcze poczytam watek na hardforum ten ...prawie 100pagowy czy laik bedzie mogl go skalibrowac lepiej jakos). Kyle rozumiem potrzebe wide gamut i szczerze mowiac chcialbym zeby wszystkie aplikacje mialy color management :) ale niestety...nie te czasy jeszcze chyba :/ choc monitor pasowalo by juz kupic z tym bo nie bede go zmienial w najblizszych paru latach na pewno.

 

Jest jeszcze Benq FP241W - jakies zdanie o nim?

Dell'a odpuść, niezbyt dobry sprzęt. Skoro sprzęt ma być na lata, to może skrobnąć się na trochę droższy sprzęt. Na Hardforum w wątku o HP masz kilka ustawień różnych użytkowników + gotowe profile po kalibracjach. Bez kupna kalibratora, to jest najlepsza metoda na regulację.

 

Co do samego WG. Ze sprzętów które są na IPS i mają WG to masz tej chwili HP, Nec 2690 ( sporo droższy ).

Bez WG masz Nec 2490 ( na tą chwilę coś koło 4200 zł ) i w okolicach maja/czerwca LG ma wypuścić model 2420P, na IPS i normalny gamut.

 

Inna kwestia, czy WG jest problemem? Według mojej opinii nie. Nawet używając monitora WG w aplikacjach bez zarządzania nie przeszkadza mi to. Co więcej, niektóre obrazy/zdjęcia/itp. wyglądają lepiej ( co nie znaczy że prawidłowo, po prostu niektóre rzeczy są bardziej atrakcyjniej dla oka ).

A jak potrzebuje odpowiednich kolorów, to jest ff 3, aplikacje z CM też są i na pewno w przyszłości będzie ich powstawać coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten HP mi najbardziej sie odpowiada i cenowo idealnie sie zgrywa, pozatym bedzie pasowal na biurku do 2448hc :P

Jest cos takiego jak opcja zwrocenia monitora do sklepu internetowego chyba tak? moge potestowac czy mi sie uda odpowiednio go ustawic i ew. oddac?

 

edit:

pozatym widze ze w sygnaturce go masz :) rozumiem ze polecasz szczerze i ustawiales profile z tego hardforum - dziala ok?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz możliwość zwrotu zakupionego towaru ( gdy nie odbierałeś osobiście a co za tym idzie nie miałeś możliwości sprawdzenia ) w ciągu 10 dni od dnia otrzymania towaru.

 

No ja mam ustawienia blisko tych z tftcentral, ale jasność mam ustawioną na 0 i kontrastem musiałem trochę zjechać ( nie lubię jak ekran jest za jasny, a ja lubię pracować przy jednej nastawie w dzień i w nocy ).

Ogólnie monit dobry, chociaż sporo rzeczy kuleje. No ale na razie trzymam, H-IPS ma świetne kąty.

 

Czytałeś wątek na [H] forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widze ze bede jednak musial przebrnac 92 podstrony :P przy 10 wczoraj o 2 w nocy wymieklem :P

Co masz na mysli mowiac ze troche rzeczy kuleje? Ja mysle nie bede mial wygorowanych oczekiwan od niego - photoshop co jakis czas, ogladanie filmow (ew. moge to robic na tym drugim hpku ;), programowanie - ale tak naprawde 80..90% wykorzystania to praca z tekstem (projekty, serwisy internetowe, pdfy, office) Przebrne przez forum pewnie sie doczytam, ale jakbys mogl tak w skrocie wymienic co cie drazni w nim/nie podoba, to sobie do swoich upodoban porownam

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widze ze bede jednak musial przebrnac 92 podstrony :P przy 10 wczoraj o 2 w nocy wymieklem :P

Co masz na mysli mowiac ze troche rzeczy kuleje?

Oczywiście że mogę napisać, nie ma żadnego problemu.

Kwestie jakościowe ( ale ja jestem upierdliwy, dla innych mogą to nie być rzeczy aż tak ważne :wink: ):

- jasność minimalna ponad 100 cd/m2, lekko za jasno jak dla mnie, przy zerowym oświetleniu ( czasem się zdarza ) biały wali po oczach, dlatego trzeba posiłkować się redukcją kontrastu ( wówczas tracimy kolory pośrednie );

- ciężko dostać egzemplarz z równą temp. barw, czyli jedna strona lekko zielona/niebieska a druga różowa; rzecz nagminna w wielu modelach monitorów ( IPS dostarcza ten sam producent, LG ); przykład

- kiepsko wyregulowany overdrive ( dopalacz kryształków ), biały kwadracik zostawia czarne duszki za sobą, im większy kontrast, tym bardziej widoczne;

- kąty w kolorach najlepsze z możliwych, jedynie brak A-TW ( ale to jest tylko w kilku modelach i to dosyć drogich ), czerń pod kątem -

; ogólnie to akurat nie jest problem;

 

Ja mysle nie bede mial wygorowanych oczekiwan od niego - photoshop co jakis czas, ogladanie filmow (ew. moge to robic na tym drugim hpku ;), programowanie -

Do filmów, świetny wybór. Sam kupowałem go ( po tym jak już miałem Eizo ) głównie ze względu na świetne kąty matrycy H-IPS. Siedzisz sobie przed monitkiem, wyginasz się w lewo i prawo i nie ma praktycznie żadnych zmian ( jedynie na czerni, o czym wspomniałem wyżej ). Na PVA niestety przy ruchach w poziomie dosyć szybko widać zmiany w kontraście, zwłaszcza w szarych sceneriach. Dlatego też PVA dla mnie nie za bardzo sprawdza się w filmach.

 

ale tak naprawde 80..90% wykorzystania to praca z tekstem (projekty, serwisy internetowe, pdfy, office) Przebrne przez forum pewnie sie doczytam, ale jakbys mogl tak w skrocie wymienic co cie drazni w nim/nie podoba, to sobie do swoich upodoban porownam

No i tutaj niestety nie wiem. Powiem po prostu tak. Od 32 strony wątku o tym HP na [H]ardforum kilka osób opisało problem z tekstem. Na dobra sprawę nie wiadomo co dokładnie jest nie tak ( czy powłoka AG jest jakaś agresywna, czy sam monitor ma problem z reprodukcją tekstu lub coś innego ).

Tekst jest na pierwszy rzut oka ok, ale na dłuższa metę coś nie pasuje. Nie jest to kwestia on/off cleartype, programem cleartype tuning też nie idzie wyregulować. To tak skrótowo odnośnie tego co na [H] jest. Jak chcesz, więcej poczytać, to weź od 32 strony i szukaj wyrażenia "text" w przeglądarce, przez następnych kilkanaście tron jest to poruszane.

 

A teraz odnośnie moich odczuć z tekstem. Zanim dostałem HP, siedziałem na Eizo. Jak dojechał HP, podłączyłem go i miałem 2 monitory obok siebie jednocześnie. Pierwsza rzecz która momentalnie rzuciła mi się w oczy, to to, że na HP czytanie tekstu jest męczące ( zwłaszcza czarnej czcionki na białym tle ). Po dłuższym czytaniu, oczy lekko pieką/swędzą, coś na ten styl. Najśmieszniejsze jest to, że ekran na HP może być sporo ciemniejszy, a i tak jest problem. Przebadałem multum ustawień i nie mam rozwiązania.

 

Moje przemyślenia:

1. Monitor kupowałem zaraz po pojawieniu się w sklepach ( mogła się trafić jakaś "wadliwa" sztuka ), może obecne rewizje nie mają tego; nikt z tego forum nie pisał o takim problemie. Na [H] też ostatnio przycichło jeśli chodzi o tą kwestię.

2. Może jest to związane z powłoką AG ( anty odblaskową ), która jest zbyt agresywna w HP.

3. Może ( lepiej żeby nie ) ma na to wpływ ułożenia pikseli w H-IPS.

4. Prawdopodobnie należę do grupki osób, którym "coś" przeszkadza w tym monitorze, a 95% ludziom nic nie będzie przeszkadzało i w ogóle nie będą widzieli żadnego problemu ( no i tak powinno być ). :mur: To tak samo jak z jasnością, wiele osób z luzikiem pracuje na monicie przy 140 cd/m2, a ja siedzę przy około 80 i już. :lol2:

 

Ja z samej ciekawości prawdopodobnie zamówię 2 sztukę HP i sprawdzę, co z tym tekstem. W tej chwili już powinny być nowsze rewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sliczne dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) Jestem juz na 17 stronie :P uff nienawidze czytac forow..zeby byl choc klik "rozwin wszystkie" i bym se jechal tylko scrollem :P ... i troszke zaczynam sie obawiac tego wide gamut. Nie siedze w grafice az tak zeby mnie to interesowalo - predzej bedzie przeszkadzac pewnie (cale zycie widzialem sRGB wiec widok aRGB bedzie szokiem na codzien :). Wydawanie kolejnych kilkuset zlotych na kalibrator tylko po to zeby monitor hulal - odpada :) Z czytaniem tekstu to tym bardziej mnie zmartwiles :( ja niestety bardzo duzo musze czytac i zauwazac na monitorze (czesciowo pracuje jako tester serwisow internetowych). Pozostaje szukac alternatyw...bo co do 2448hc raczej jestem zdecydowany ze on do gier pojdzie - moze jakis inny

Generalnie mam jeszcze miesiac jakis do kupna (zanim kaske dostane :P)

 

NEC 24" LCD MultiSync LCD2470WNX - ten mnie jeszcze zaciekawil , co prawda pare stowek drozszy, inna matryca, ale ma calkiem dobre oceny w czipie - inych recenzji jeszcze nie sprawdzalem, cos ktos wie o nim ?

 

NEC 24" LCD MultiSync LCD24WMGX3 BK ten w agito jest tanszy, na prad.de zrobili recenzje, z tym ze tam niema tego BK - co to ktos wie :)? (no i o 300zl tanszy ni zten wyzej)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WG nie jest taki zły. W wielu miejscach, nie mając zwykło gamutowego monitora obok do porównania, nie zobaczysz różnicy. Ale jeśli jesteś przekonany że WG może stanowić dla Ciebie większy problem, no to raczej trzeba zrezygnować.

Mimo wszystko, najlepsze testowanie monitorów, to zamówienie danego egzemplarza i sprawdzanie. Postawisz go sobie na biurku i będziesz sprawdzał przez kilka dni. Jak coś nie będzie pasować ( typu WG czy problem z tekstem ) oddajesz powołując się na 10 dni. Jest to najlepszy sposób, choć nie tani ( odsyłając w momencie oddawania monitora, trzeba ponieść koszt dostarczenia sprzętu do sklepu, kurier w granicach 40-50 zł ). No ja w taki sposób przerzuciłem kilka monitów.

 

Na szybko strzeliłem zdjęcia WG i NG. Do pobrania.

Z lewej bez CM z prawej z CM. A ostatnie 2 zdjęcie można sobie wrzucić i przełączać.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fotki. Teraz na pewno odpada :( u mnie to nie przejdzie hehe za bardzo by mnie razilo. No nic, pozostaje poczytac o tym Necu, szczegolnie ten LCD24WMGX3 wydaje sie miec dobre opinie. Cena prawie identyczna.

A co do testowania monitorkow to raczej tak zrobie :) kij te paredziesiat zlotych, jesli chodzi o pare tysiecy :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do testowania monitorkow to raczej tak zrobie :) kij te paredziesiat zlotych, jesli chodzi o pare tysiecy :)

I to jest IMO chyba jedyne najlepsze rozwiązanie. :wink:

 

A co do testów, to tutaj masz 2 stronki z dosyć porządnymi recenzjami:

tftcentral

prad

 

Na obu masz testy tego Nec LCD24WMGX3, a na tft jest jeszcze Nec 2490.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ramka owinięta plastrem mnie zniszczyła O_O :f

 

Co do przebarwień ciemnego tekstu na białym tle to mam to samo.

 

Dołączona grafika

 

Bardzo wyraźnie to widać na tych długich nawiasach. W Wordzie przy zoomie od ~70-170% najłatwiej to zauważyć, ale w tym szczególnym przypadku tylko przy tych nawiasach. Reszta dokumentu jest wolna od tych atrakcji.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ramka owinięta plastrem mnie zniszczyła O_O :f

Biała ramka rulez. :banana:

 

Co do przebarwień ciemnego tekstu na białym tle to mam to samo.

Bardzo wyraźnie to widać na tych długich nawiasach. W Wordzie przy zoomie od ~70-170% najłatwiej to zauważyć, ale w tym szczególnym przypadku tylko przy tych nawiasach. Reszta dokumentu jest wolna od tych atrakcji.

No to nie zbyt dobrze to wróży. Mimo wszystko spróbuję z jeszcze jednym egzemplarzem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Te kwestie z tekstem są dla mnie trochę kłopotliwe, oczy mi się męczą przy dłuższych pracach. Pewnie dla większości nie będzie to problem, no ale niestety dla mnie jest. :angry:

 

A możesz podać ze stickera z pudła jaki masz Rev GIG i jaką datę, oraz firmware z menu monitora?

 

Moje to:

Pudło - Rev Gig 111, June 2008; Menu Gig 031.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te odbarwienia to nie efekt cleartype? Zmienialiście w ustawieniach cleartype RGB na BGR? (lub vice versa)

Tak, przynajmniej ja. Kombinowałem z cleartype tuning i różne nastawy "grubości" literek. Po prostu tekst nie jest taki jak powinien być. Mając obok S2231W widać to od razu przenosząc wzrok z jednego na drugi. Bez cleartype tekst w ogóle wygląda paskudnie ( już nawet nie chodzi o samą kanciastość czcionek ). Tak jakby literki miały minimalną obwódkę koloru. Jest to ledwo zauważalne, ale jak się mocno skupić i przypatrzeć da się to zauważyć. Na Eizo nie mam czegoś takiego. Nie wiadomo, czy wpływ na to ma rodzaj matrycy, powłoka AG czy coś jeszcze innego?

 

Wiesz jak to wygląda. Tekst na HP w porównaniu do Eizo jest taki ( oczywiście nie w takim stopniu, tylko minimalnie )jak w momencie przestawienia RGB na BGR. Tylko powtarzam, w stopniu minimalnym tak to wygląda i w bezpośrednim porównaniu 2 monitorów. Mając samego HP włączonego, ciężko na pierwszy rzut coś wyłapać. Tylko potem jak siedzę z tekstem to po 20-30 minutach czuć że coś nie tak.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przynajmniej ja. Kombinowałem z cleartype tuning i różne nastawy "grubości" literek. Po prostu tekst nie jest taki jak powinien być.

a próbowałeś zjechać z takim ustawieniem jak ostrość, sharpness (nie wiem jak to będzie u Ciebie w OSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na 26/27" padł jakiś pomór i nie ma wyboru (w interesującym mnie zakresie do 2,6k PLN). Może i dobrze bo to strasznie wielkie bydlaki :) Zdecydowałem się (no prawie...) na HP LP2475w. Nie jestem w 100% pewny czy będzie lepszy niż NEC 24WMGX3, ale już mam mocny przesyt forów i recenzji - coś trzeba kupić w końcu :) a ten hp średnio wypada oczko lepiej niż nec.

Ale (tak to jest jak się za dużo czyta forów i myśli ponadnormatywnie) tak mnie jeszcze zastanowiło - toms83 jakbyś miał sobie zostawić jeden monitor z tych z Twojego siga to byłoby to mniejsze Eizo czy większy HP ? Tzn. czy różnica w jakości na plus Eizo kompensuje te dwa cale i wachlarz wejść HP(bo cena zbliżona)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...