Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

przy nrecorderze?;-P VW niby fajny, ale to bardziej tv niz monitor. nie do konca mi odpowiada to bajernckie stoidelko i brak pochylania ect.

bez recordera mam ;) stoidelko na zywo wyglada o wiele lepiej niz na fotach, ale to tylko moja subiektywna ocena. Przechylic w pionie tez normalnie go mozna ;) Brakuje "tylko" piwota, ustawiania wysokosci i przechylania w poziomie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE

 

Kąt widzenia obrazu (poziom/pion) 178° H / 178° V (typ. at contrast ratio 5:1)

Czyli jak to rozumieć? Jakośc obrazu będzie zbliżona bardziej do TN i nie warto się w to ładować, czy bardziej do S-PVA i można śmiało brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję (już od kawałka czasu z resztą...) zakup 24-ki i chciałbym, aby:A) Oferował dobrą jakość obrazu i nie smużył

A') Wyświetlał obraz w innych aspektach bez rozciągania (z czarnymi paskami)

A") Econo ;). Wstępnie myślę o 1'5k zł, ale w razie potrzeby coś się dołoży

IIYAMA ProLite B2403WS-B1 to dobry wybór? Ktoś we wcześniejszych postach polecał go, a i na niejakim MOBO uzyskał notę 4/5 i rekomendację.

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to 24 cale na tn co prawda ale dell to dell...

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=286017707

 

...jest to warte uwagi cena atrakcyjna jak na della...a ja potrzebuje monitora do grania i internetu wiec tn powinna styknac...co o tym sadzicie...wlasciwie moge kupic sprawdzic czy mi pasuje a jak nie puscic na allegro...hm...

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje panoramy 24 cale na dobrej matrycy (tzn nie TN) do grania. Cena do 2000zł. Czy HP 2465 bedzie najlepszym wyborem czy jest cos lepszego w tej cenie? Pozdro B-)

do grania najlepsza jest TNka i SIPS a skoro cena do 2000zł to wyklucza opcję SIPS

 

Warto się pakować w Gatewaya FPD2485W za 1099zł?

pewnie ma jakieś wady ale przy tej cenie to sam bym się zastanowił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grania najlepsza jest TNka i SIPS a skoro cena do 2000zł to wyklucza opcję SIPS

Tu sie nie zgodze. Mam FS p19-2 na pva i jest lepszy w grach niz niejeden monitor na TN(glownie za sprawa kolorow, smuzenie jest niezauwazalne). Prosiem o propozycje konkretnych modelow w cenie do 2k zl. Wiem ze za te pieniadze nie kupie wypasionego monitora ale prosze mi nie wmawiac ze nie dostane porzadnego sprzetu do grania w tej cenie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodze. Mam FS p19-2 na pva i jest lepszy w grach niz niejeden monitor na TN(glownie za sprawa kolorow, smuzenie jest niezauwazalne). Prosiem o propozycje konkretnych modelow w cenie do 2k zl. Wiem ze za te pieniadze nie kupie wypasionego monitora ale prosze mi nie wmawiac ze nie dostane porzadnego sprzetu do grania w tej cenie. Pozdro

dobrze, czyli nie jesteś wymagającym graczem bo miałem tego fujitsu i sporo smużył, ponadto PVA zwłaszcza większe mają inputlag na poziomie 50ms, Twój fujitsu też ma ~30ms opóźnienie jednak to nie ma znaczenia bo jesteś już przyzwyczajony do PVA

 

Za 2100zł 24" PVA to jedynie HP, jest jeszcze gateway 2485W i hjundai W241D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze bralem pod uwage tylko FPSy, w fifie wystepuje lekkie smuzenie ale nie nazwalbym tego sporym smuzeniem. Dzieki za propozycje, sprawdze te modele. Jestem przyzwyczajony do PVA i fajnie mi sie na niej gra, jednak martwi mnie ten input lag w HP. Czy inne modele tez go maja?

 

Edit: Zapomnialem zapytac o smuzenie w tych monitorach. Jak wypadaja pod tym wzgledem w porownaniu z moim FS?

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze bralem pod uwage tylko FPSy, w fifie wystepuje lekkie smuzenie ale nie nazwalbym tego sporym smuzeniem. Dzieki za propozycje, sprawdze te modele. Jestem przyzwyczajony do PVA i fajnie mi sie na niej gra, jednak martwi mnie ten input lag w HP. Czy inne modele tez go maja?

Edit: Zapomnialem zapytac o smuzenie w tych monitorach. Jak wypadaja pod tym wzgledem w porownaniu z moim FS?

Wszystkie PVA mają InputLag od 30ms-19" a 50ms 70ms większe PVA

HP ma około 50ms, tu fotka Inputalgu HP2465: http://www.friend.netiro.pl/LCD/HP2465/pag...080_resize.html

(jak widać HP wyświetla o 49ms później od monitora CRT:)

 

jak to wygląda w grach na przykładzie samsunga 215TW(50ms lag) kontra 22" HP (kilka ms lag)

 

smuzenie to na nowszych SPVA może być rożnie, np delle 2407HC mają smużenie tzw ghosting inwersyjny, to samo hjundaj W241D czego nie było na fujitsu P19-2 , jak wygląda ghosting inwersyjny:

 

HPek 2465 pod tym względem wypada dobrze i nie ma problemów ze smużeniem, jego czas reakcji jest typowy dla PVA.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu nie piszecie wogóle o Benq G2400W??

Looknijcie tutaj: http://foro.noticias3d.com/vbulletin/showthread.php?t=221456

http://foro.noticias3d.com/vbulletin/showthread.php?t=213656

 

Ogólnie nie znam hiszpańskiego,zna ktoś moze ?? Ale na tym forum strasznie dużo jest o tym monitorze więc chyba nie jest zły.Szczególnie patrząc na te fotki, widzieliście tą czerń ? Niemalże idealna a to moim zdaniem najwiekszy problem obecnych lcdków.

 

Pozatym cena w emarket.pl kosztuje on 1325zł !!! ma Hdmi.Prawda parametry ma srednie chociazby jasność 250, ale i tak wszystkie wasze monitorki macie poustawiane na 50% jasności :) mnie strasznie fotki tego monitorka zachecily i sie chyba skusze na niego, co sądzicie ?? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu nie piszecie wogóle o Benq G2400W??

Looknijcie tutaj: http://foro.noticias3d.com/vbulletin/showthread.php?t=221456

http://foro.noticias3d.com/vbulletin/showthread.php?t=213656

 

Ogólnie nie znam hiszpańskiego,zna ktoś moze ?? Ale na tym forum strasznie dużo jest o tym monitorze więc chyba nie jest zły.Szczególnie patrząc na te fotki, widzieliście tą czerń ? Niemalże idealna a to moim zdaniem najwiekszy problem obecnych lcdków.

 

Pozatym cena w emarket.pl kosztuje on 1325zł !!! ma Hdmi.Prawda parametry ma srednie chociazby jasność 250, ale i tak wszystkie wasze monitorki macie poustawiane na 50% jasności :) mnie strasznie fotki tego monitorka zachecily i sie chyba skusze na niego, co sądzicie ?? POZDRO

hmm... ciekawe, tania TNka 24" z wejsciami DVI HDMI za 1380zł, niestety fotki pokazane w linkach pochodzą z pcpop i podobnych a tam juz nie raz robili przekręty że MVA wychodziła gorzej od TN dlatego dopóki nie pojawią się opinie konkretnych użytkowników ja bym sie nie ekscytował :(

 

skuś się i napisz reckę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wezme go raczej tylko niech ktos przetlumaczy chociaz kilka komentarzy z tamtego forum :D

I have reached the monitor on the 5 and a half, and this is a gozada! es enorme!!!! It is huge!! ademas a mi, SI que me ha venido junto al cable DVI-D además del VGA, 0 pixeles defectuosos, he probado la opción 1:1 y funciona perfectamente, resolucion nativa de 1920x1200, en videos a 1080p nada de ghosting ni blurring, panel TN pero los ángulos se comportan de manera fabulosa sin empeorar la imagen viendolo frontalmente, en juegos no lo he probado ya que estoy a la espera de la nueva torre, la camara de fotos no la tengo ahora mismo, cuando la tenga sacaré fotos. Besides my IF I had been together in addition to the DVI-D cable VGA 0 pixels defective, I tested the option 1:1 and works perfectly, native resolution of 1920x1200, videos to 1080p no ghosting or blurring, the panel but TN angles behaved fabulous worsen without seeing the image front, in games I have not tried because I am in anticipation of the new tower, the camera photos do not have right now, when the draw takes photos.

 

TOTALMENTE RECOMENDADO para el precio que tiene. RECOMMENDED TO FULLY money it has.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jakie będę miał problemy jak kupię monitor 24" Iiyama w sklepie wysyłkowym? Chodzi mi o sklep agito.pl bo cenę mają na prawdę fajniutką :) a zużycie prądu przez monitorek też zachęcająco niskie.

Iiyama 24"

Trochę się boję problemów z reklamacjami szczególnie pixeli, z drugiej strony opinie o sklepie dość dobre w necie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj przytachali mi sprzęta. Benq FP 241 WZ, srebrna ramka. :razz:

 

Po pierwszych 3 godzinach pracy:

 

- w porównaniu do mojego starego NEC'a 1970 NX to ten Benq to gigant;

- rzuca się w oczy mniejsza plamka ( 0.26 w Benq i 0.29 w NEC ), tekst mniejszy, ale nie jest tak źle;

- matryca czyściutka, żadnych pixeli ani subpixeli;

- podświetlenie idealne, takiej równomierności jeszcze nie widziałem;

- olbrzymia powierzchnia robocza;

- czerń głęboka, o wiele ciemniej niż NEC na SIPS; jeszcze nie mogę się przyzwyczaić;

- panel bardzo jasny, musiałem sporo zjechać z ustawieniami, żeby białe strony nie biły po oczach ( ale widzę, że jeszcze będzie mała korekta );

- divx'y wyglądają średnio, bardzo wyraźnie widać pixelozę;

- HDTV 720p, tutaj kwestia bardzo zależna od jakości samego rela; przykład - rip 720p Herosów ( 1 GB, 40 minut ) wygląda przeciętnie, pixele latają po ekranie :P

ale z kolei 8 GB wersja 720p Blood Diamond'a wygląda rewelacyjnie, także wszystko zależy od ripa;

- gierki, narazie nie wiele miałem czasu żeby przetestować, 10 minutek w HL 2, miodzio, ta czerń :) nie mogę się przyzwyczaić.

 

Narazie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...