Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem skrobnę jakiś szybki opisik. Ale muszę powiedzieć, że jakościowo to mnie ten sprzęt strasznie zaskoczył. Za taką, w sumie niską cenę mamy za... monit.

No nic, idę dalej testować. :lol2:

 

No to teraz będę miał przerąbane, co? :D

 

Powolutku będę dodawał informacje do tego postu.

Na dole posta kilka dodatkowych zdjęć.

 

1. Glow effect jest widoczny. Siedząc centralnie przed moniotrem jest ok, wszystkie rogi są prawie idealnie równe ( czarna plansza ). Są minimalne zmiany ( jaśniejsze ), coś na styl "srebrzenia rogów" w matrycach MVA. Ale, jest to bardzo delikatne. Przy średnich i dużych kątach widoczna jest zmiana, obraz staje się srebrny ( na zdjęciu wpada lekko w czerwony ). Foto

2. No i chciałem dać fotki podświetlenia, ale syf totalny mi wychodzi. Najlepsze zdjęcie jakie mi wyszło, w zupełności nie odzwierciedla faktycznego stanu. Podświetlenie jest prawie równiutkie, zdjęcie tego nie oddaje ( te świecące syfy to moja padlina-aparat ). Foto

3. Na białym tle, lewa część ekranu przechodzi w zielony, prawa w różowy. Na to samo narzekali chłopaki z Hardforum. Jednakże, jest to bardzo słabo widoczne i trzeba się przyjrzeć. Foto

4. Kolor czarny jest bardzo dobry, minimalnie ustępuje pod tym względem S2231W. Jak na H-IPS to jest to doskonały wynik. Największa bolączką matryc IPS była właśnie słaba czerń. Tutaj olbrzymia poprawa. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Porównując film w całkowicie ciemnym pokoju, na obu monitorach jednocześnie, czerń wyśmienita, minimalnie ustępując Eizo. Jak dla mnie bomba. :rolleyes:

5. Smużenie na poziomie S2231W lub minimalnie gorsze. Ogólnie smużenie na tych monitorach jest na bardzo niskim poziomie, bez problemu nadają się do grania nawet w bardzo szybkie gierki. Overdrive w HP trochę gorzej wyregulowany. Nie zawsze, ale da się zauważyć małe przebicia ( duszki, coś jak w Dell 2407-HC tylko w o wiele mniejszym stopniu ). Eizo jest doskonale wyregulowany, nie ma najmniejszych problemów.

6. Po wyjęciu z pudła, ekran bardzo jasny ( domyślne ustawienia jasności 90, kontrast 80 ), kolory sporo mocniej świecą niż w Eizo ( zwłaszcza czerwony ), troszkę męczące. Po wyregulowaniu wszystkich parametrów, uzyskałem obraz prawie identyczny jak na Eizo ( regulacja na razie na gałkę oczną, :D nie mam jeszcze kalibratora ).

 

Wady:

1. Ekran bardzo jasny, kolory sporo przejaskrawione. Na szczęście regulacje są odpowiednie i idzie ekran poprawnie ustawić.

2. Na białej planszy, widać że lewa strona przechodzi minimalnie w kolor zielony, a prawa w różowy.

3. Overdrive słabo wyregulowany, widać przebicia, duszki. Nie jest to jakoś mocno uciążliwe, ale występuje. Ghosting

4. Brak polaryzatora. Siedząc centralnie przed ekranem jest ok. Większe ruchy głową i pojawia się szara poświata. Nie jest tak źle, ale mogłoby być lepiej. Glow effect

5. Przy przesuwaniu ekranu w górę/dół czarnego tekstu na białym tle tekst lekko się zaczerwienia ( nieśmiały czy co? :lol2: , pewnie kwestia overdrive).

6. Brak trybów ustawień obrazu. Sam z tego nie korzystam, ale wiele osób preferuje takie tryby.

 

Zalety:

1. Po wyregulowaniu kolory bardzo zbliżone do Eizo. Nie biją po oczach, jest ok.

2. Świetna czerń, w grach czy w filmach w małym stopniu ustępuje S2231W, który ma bardzo niski punkt czerni i kontrast na poziomie 1400:1. Tutaj bardzo duży plus, zwłaszcza że IPS zawsze miały problem z czernią.

3. Smużenie minimalnie gorsze niż w Eizo, ale na całkowicie akceptowalnym poziomie.

4. Świetne kąty, na czerni trochę gorzej ze względu na glow effect. 1, 2, 3, 4,

5. IL nie mierzyłem, ale organoleptycznie nie da się raczej wyczuć opóźnień. Kwestia jeszcze do sprawdzenia. Już sprawdzony, raz HP jest szybszy, raz Eizo, a czasami są na równo. Można uznać, że opóźnienia są na tym samym poziomie. Niestety nie mam CRT, żeby móc się do niego odnieść. IL1, IL2, IL3, IL4, IL5, IL6, IL7, IL8, IL9, IL10, IL11, IL12.

6. Po wszystkich regulacjach składowych RGB, jasności i kontrastu, przejścia gradientowe płynne i gładkie jak pupa niemowlaka.

7. Filmy wyglądają świetnie. Skalowany materiał ( divix 700 MB z standardową rozdziałką ) akceptowalny z odległości 1.5m. Full hd wygląda bajecznie, świetna czerń. Do oglądania filmów, sprzęt jak znalazł.

8. Monitor jest prawie idealnie cichy. Prawie, bo po przyłożeniu ucha do tyłu obudowy słychać leciutkie piszczenie. Przy normalnej pracy nie ma absolutnie najmniejszych szans cokolwiek usłyszeć.

 

Opisik do zdjęć:

23404 - biały ekran, widać że lewa strona bardziej zielona, prawa różowa. Na zdjęciu wygląda to gorzej niż jest w rzeczywistości;

23405, 23406 - podświetlenie matrycy;

23411, 23412 - cd podświetlenia matrycy, 23411 bez diody w monitorze ( dajcie na full screen, wtedy będzie widać ramkę, inaczej ciężko ), 23412 z diodą;

23413 - darmowy dodatek od producenta matrycy, kolor ..... zresztą widać :lol2:

23414, 23415 - czarny ekran pod kątem, słynny glow effect;

23416 - kolor ramki przy skalowaniu 1:1, fota dla @trymek;

post-15883-1222018160_thumb.jpg

post-15883-1222019131_thumb.jpg

post-15883-1222019183_thumb.jpg

post-15883-1222019654_thumb.jpg

post-15883-1222019672_thumb.jpg

post-15883-1222019736_thumb.jpg

post-15883-1222019768_thumb.jpg

post-15883-1222019806_thumb.jpg

post-15883-1222019905_thumb.jpg

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem skrobnę jakiś szybki opisik. Ale muszę powiedzieć, że jakościowo to mnie ten sprzęt strasznie zaskoczył. Za taką, w sumie niską cenę mamy za... monit.

No nic, idę dalej testować. :lol2:

jak tam z glow efektem na HP ?

 

http://pl.youtube.com/watch?v=-hOKgn_3iWs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wieczorem skrobnę jakiś szybki opisik.

2. Ale muszę powiedzieć, że jakościowo to mnie ten sprzęt strasznie zaskoczył. Za taką, w sumie niską cenę mamy za... monit.

3. No nic, idę dalej testować.

ad.1. pochwaliłeś się wyczekiwanym modelem to już nikt ci nie odpuści testów ;)

ad.2. na takim wrażeniu mi zależy. niech no w końcu coś się ruszy na masowym rynku.

ad.3. koniecznie wnikliwie go wymęcz wraz z lagom.nl !

w szczególności liczę (inni pewnie też) na dobre zdjęcia kątów z zastosowaniem ich lagom-wzorca.

i jak możesz to fotki równomierności póki jeszcze noc :lol2:

 

/ps. w szczególności, że rzucisz na to okiem posiadacza 22" klasy S ;)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. IL nie mierzyłem, ale organoleptycznie nie da się raczej wyczuć opóźnień. Kwestia jeszcze do sprawdzenia. Już sprawdzony, raz HP jest szybszy, raz Eizo, a czasami są na równo. Można uznać, że opóźnienia są na tym samym poziomie. Niestety nie mam CRT, żeby móc się do niego odnieść. IL1, IL2, IL3, IL4, IL5, IL6, IL7, IL8, IL9, IL10, IL11, IL12.

HP w rozdzielczości natywnej może mieć większy LAG ... swoją drogą ciekawe jak na to wpływają ustawienia kart ATI gdzie można obniżać częstotliwość taktowania DVI i/lub używać trybu "alternatywnego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tom83

 

super recka! gratki wielkie! napewno dzieki niej znajdzie sie sporo chetnych na ten monitorek ;) - ja raczej na 95% go wezme,szczegolnie zee pojawil sie juz w Sirius.pl i do tego kosztuje najmniej bo 1599,-

 

mam tylko jeszcze jedna prosbe(pytanie) : pewnie tego nie uzywasz ale czy moglbys sprawdzic jak sie sprawuje oprogramowanie do niego pod Winde? to chyba jakos HP View Assistant sie nazywalo ale teraz nie moge tego znalesc!!! cos tam wyczytalem ze da sie profile w tym programie tworzyc a to mi by sie przydalo ( jestem przyzwyczajony to tego bo moj Samsung 173p+ mial to w Magic Tune)

 

no i przytdaloby sie jakbys podal twoje ustawienia kalibracyjne ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP w rozdzielczości natywnej może mieć większy LAG ... swoją drogą ciekawe jak na to wpływają ustawienia kart ATI gdzie można obniżać częstotliwość taktowania DVI i/lub używać trybu "alternatywnego"

Puściłem właśnie w natywnej HP. Nie ma zmian co do laga. Zdjęć nie zamieszczam, bo nie ma sensu.

 

Ustawienia mam w tej chwili takie ( ale stale koryguję ):

jasność - 5-10

kontrast - 45

custom color:

r - 240

g - 225

b - 235

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lekka kupa z monitora.

Wybaczcie, ale zeby w 2008 roku byly duchy, napisy sie rozjezdzaly w grach, a do tego zamiast czerni granat to jest naprawde kpina.

Moze juz czas najwyzszy zrezygnowac z(nie oszukujmy sie) nie do konca udanego kierunku rozwoju wyswietlaczy i wprowadzic nastepce...

Heh najpierw potentaci musza odbic sobie miliardy wtopione w to bagno...

 

ps. oczywiscie sam mam zamiar zmienic moja wysluzona 17" na jakis elsidi, bo nic nie ma niestety innego :sad:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lekka kupa z monitora.

Wybaczcie, ale zeby w 2008 roku byly duchy, napisy sie rozjezdzaly w grach, a do tego zamiast czerni granat to jest naprawde kpina.

Moze juz czas najwyzszy zrezygnowac z(nie oszukujmy sie) nie do konca udanego kierunku rozwoju wyswietlaczy i wprowadzic nastepce...

Heh najpierw potentaci musza odbic sobie miliardy wtopione w to bagno...

 

ps. oczywiscie sam mam zamiar zmienic moja wysluzona 17" na jakis elsidi, bo nic nie ma niestety innego :sad:

Nie ma idealnych monitorów. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Ważne jest to żeby wiedzieć w którym kierunku iść na kompromis i jak wiadomo wszystko zależy też od możliwości finansowych a w relacji cena/jakość jak narazie wypada całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lekka kupa z monitora.

Wybaczcie, ale zeby w 2008 roku byly duchy, napisy sie rozjezdzaly w grach, a do tego zamiast czerni granat to jest naprawde kpina.

Moze juz czas najwyzszy zrezygnowac z(nie oszukujmy sie) nie do konca udanego kierunku rozwoju wyswietlaczy i wprowadzic nastepce...

Heh najpierw potentaci musza odbic sobie miliardy wtopione w to bagno...

 

ps. oczywiscie sam mam zamiar zmienic moja wysluzona 17" na jakis elsidi, bo nic nie ma niestety innego :sad:

Nie, nie. Monitor jest jednym z lepszych egzemplarzy jakie miałem ( a trochę tego było ). Po prostu chciałem podkreślić wady i zalety, żeby ewentualny zainteresowany, wiedział czego się spodziewać. A że bezlitośnie to wyszło to trudno. :lol2:

 

Nie ma idealnych monitorów. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Ważne jest to żeby wiedzieć w którym kierunku iść na kompromis i jak wiadomo wszystko zależy też od możliwości finansowych a w relacji cena/jakość jak narazie wypada całkiem nieźle.

Święte słowa. :blurp:

 

 

BTW @gmfriend

Czytałem kiedyś Twoje posty ( chyba na mva.pl ) odnośnie dyskomfortu pracy na monitorze z czarną ramką. Dobrze pamiętam? Jak to się rozwinęło? Bo z tego co widzę, to chyba oba te samsungi co masz/miałeś były z czarną ramką.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem właśnie w natywnej HP. Nie ma zmian co do laga. Zdjęć nie zamieszczam, bo nie ma sensu.

 

Ustawienia mam w tej chwili takie ( ale stale koryguję ):

jasność - 5-10

kontrast - 45

custom color:

r - 240

g - 225

b - 235

Nie no - wiadomo że zdjęcia nie potrzebne ;) Dzięki za sprawdzenie.

 

Co do nastaw - nie lepiej ustawić max kontrast natywny dla takiego balansu bieli ? np.:

kontrast - 50

R - 255

G - 240

B - 250

 

... i jasność od 0 - 10 ?

 

ps. ja jeszcze zmodyfikowałem wygląd winzgrozy (tło okien zmieniłem z 255 255 255 na 247 247 247 ... ale jeszcze myślę by trochę przyciąć)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no - wiadomo że zdjęcia nie potrzebne ;) Dzięki za sprawdzenie.

 

Co do nastaw - nie lepiej ustawić max kontrast natywny dla takiego balansu bieli ? np.:

kontrast - 50

R - 255

G - 240

B - 250

 

... i jasność od 0 - 10 ?

 

ps. ja jeszcze zmodyfikowałem wygląd winzgrozy (tło okien zmieniłem z 255 255 255 na 247 247 247 ... ale jeszcze myślę by trochę przyciąć)

Oczywiście będę jeszcze kombinował z ustawieniami. :rolleyes:

Te parametry to były na tamtą chwilę.

 

ps. a właśnie, jestem ciekaw jak ustawiłeś Eizo? Masz lepsze oko, jestem ciekaw Twoich ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW @gmfriend

Czytałem kiedyś Twoje posty ( chyba na mva.pl ) odnośnie dyskomfortu pracy na monitorze z czarną ramką. Dobrze pamiętam? Jak to się rozwinęło? Bo z tego co widzę, to chyba oba te samsungi co masz/miałeś były z czarną ramką.

niestety moda na czarne ciągle trwa i ciężko o monitor ze srebrną kolorystyką, na dodatek specjalnie najpierw wziąłem 245B+ który przynajmniej ma te ramki i wykonanie w matt a ten jak na złość się zepsuł więc profilaktycznie zamieniłem go na inny model 2493HM (od wczoraj stoi na biurku)

 

Wygląd wykonanie jakość 2493HM daleko odbiega od mojego ideału ale cóż musiałem brać to co było dostępne w sklepie (przy czym wszelkie acery belinee itp odpadały). Priorytetem była cena, 24" i łatwosprzedawalność :)

 

 

Piszesz że HPek jest bardzo jasny, wg review na tftcentral przy jasności 0 ma 100cd a to już akceptowalna wartość. Za czasów poprzedniego GATEWAYA FHD2400 musiałem się katować 180cd bo tyle miał na jasności 0...:(

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moda na czarne ciągle trwa i ciężko o monitor ze srebrną kolorystyką, na dodatek specjalnie najpierw wziąłem 245B+ który przynajmniej ma te ramki i wykonanie w matt a ten jak na złość się zepsuł więc profilaktycznie zamieniłem go na inny model 2493HM (od wczoraj stoi na biurku)

 

Wygląd wykonanie jakość 2493HM daleko odbiega od mojego ideału ale cóż musiałem brać to co było dostępne w sklepie (przy czym wszelkie acery belinee itp odpadały). Priorytetem była cena, 24" i łatwosprzedawalność :)

 

 

Piszesz że HPek jest bardzo jasny, wg review na tftcentral przy jasności 0 ma 100cd a to już akceptowalna wartość. Za czasów poprzedniego GATEWAYA FHD2400 musiałem się katować 180cd bo tyle miał na jasności 0...:(

HP jasny prosto z pudła, regulację ma bardzo dobrą.

Na Eizo do pracy z tekstem mam +/- 70 cd i o więcej nie ma mowy. Oczy mam jakieś takie wrażliwe czy co :blink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będę jeszcze kombinował z ustawieniami. :rolleyes:

Te parametry to były na tamtą chwilę.

 

ps. a właśnie, jestem ciekaw jak ustawiłeś Eizo? Masz lepsze oko, jestem ciekaw Twoich ustawień.

Człowiek może się do bardzo sporej odchyłki temp. barw przyzwyczaić więc moje oko niestety tutaj niestety nie odbiega. Ja testuję obecnie tryb domyślny sRGB w EIZO. Testowałem też na custom (R92, G94, B100 - blisko jest 7500K z menu monitora) - ale coś mi tam też nie pasuje. Jak dorwę kalibrator (jeśli dorwę :lol: i to na dodatek musi być coś radzącego sobie z szerszym gamutem) to pewnie bym skalibrował na 7500K - ciekawe czy wrażenie 7500K przy gamucie 72% jest podobne do tego przy 7500K na 92% .

 

=============================================================================

Od poprzednich 92 94 100 , kontrast 50 lepiej spisuje się temp. "niby" 7000K (95 96 99) i kontrast ~51.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP jasny prosto z pudła, regulację ma bardzo dobrą.

Na Eizo do pracy z tekstem mam +/- 70 cd i o więcej nie ma mowy. Oczy mam jakieś takie wrażliwe czy co :blink:

Napisz prosze jak wyglada kwestia rozdzialek na panelu 24" FullHD??

Interesuje mnie roz. 1680x1050 i 1280x1024.

 

Jesli chodzi o 16x10 to czy po ustawieniu obraz sie nie rozjedzie ewentualnie przesunie w lewo, albo prawo??

Nie bedzie mi przeszkadzalo jesli monit zmniejszy przy tej rozdzialce obszar roboczy do wielkosci 22 cali, natomiast jesli pojawia sie jakies "bajery" w/w to panel wyrzuce przez okno , takze wole zawczasu sie upewnic :wink:

 

w kwesti 12x10 interesuje mnie czy wyswietlacz pieknie wszystko zmniejszy to kwadratu(czyt. czarne pasy po bokach) czy moze obraz zwezy/rozciagnie w jakis nie naturalny sposob.

 

Zapewne lamerskie pytania, ale bede kupowal pierwsza elsidi w zyciu no i panorame tez.

 

 

EDIT>> jak to jest z ta jasnoscia w LCD??

Nie chce, zeby monitor mi wypalil zrenice tylko dlatego, bo nic innego na rynku nie ma.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz prosze jak wyglada kwestia rozdzialek na panelu 24" FullHD??

Interesuje mnie roz. 1680x1050 i 1280x1024.

 

Jesli chodzi o 16x10 to czy po ustawieniu obraz sie nie rozjedzie ewentualnie przesunie w lewo, albo prawo??

Nie bedzie mi przeszkadzalo jesli monit zmniejszy przy tej rozdzialce obszar roboczy do wielkosci 22 cali, natomiast jesli pojawia sie jakies "bajery" w/w to panel wyrzuce przez okno , takze wole zawczasu sie upewnic :wink:

 

w kwesti 12x10 interesuje mnie czy wyswietlacz pieknie wszystko zmniejszy to kwadratu(czyt. czarne pasy po bokach) czy moze obraz zwezy/rozciagnie w jakis nie naturalny sposob.

 

Zapewne lamerskie pytania, ale bede kupowal pierwsza elsidi w zyciu no i panorame tez.

 

 

EDIT>> jak to jest z ta jasnoscia w LCD??

Nie chce, zeby monitor mi wypalil zrenice tylko dlatego, bo nic innego na rynku nie ma.

Przejrzałem menu i nie widzę opcji od skalowania. Ale można zrobić w sterownikach karty graficznej. Działa to bez problemów. Możesz sobie wybrać, czy po ustawieniu mniejszej rozdzielczości ( np. 1680x1050 ) ma rozciągnąć na cały ekran ( skalowanie obrazu ) czy też ma wyświetlić 1:1 z czarnymi pasami po bokach i u góry, dołu.

 

Jasność w tym monitorze jest odpowiednia. Na pewno będzie ok. Jak już mi pasuje, to chyba każdemu przypasuje. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem menu i nie widzę opcji od skalowania. Ale można zrobić w sterownikach karty graficznej. Działa to bez problemów. Możesz sobie wybrać, czy po ustawieniu mniejszej rozdzielczości ( np. 1680x1050 ) ma rozciągnąć na cały ekran ( skalowanie obrazu ) czy też ma wyświetlić 1:1 z czarnymi pasami po bokach i u góry, dołu.

Rozmumiem, ze to samo tyczy sie 1280x1024 no i innych "kwadratowych" rozdzialek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam chyba dość fajny LCD benq FP241W Używam stockowego kabla dsub i przejściówka pod kartę na dvi. Kolega mi mówi że przez dsub nie ma dobrej jakości obrazu. Warto dokupic jakiś lepszy kabel? Na dvi? Lud z hdmi na dvi?

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmumiem, ze to samo tyczy sie 1280x1024 no i innych "kwadratowych" rozdzialek??

 

Oczywiście, nie ma najmniejszego problemu.

3102507[/snapback]

Posiadam chyba dość fajny LCD benq FP241W Używam stockowego kabla dsub i przejściówka pod kartę na dvi. Kolega mi mówi że przez dsub nie ma dobrej jakości obrazu. Warto dokupic jakiś lepszy kabel? Na dvi? Lud z hdmi na dvi?

 

Naprawdę warto dokupić kabelek dvi. Bardzo często na dsub są lekkie rozmycie, nie masz pełnej ostrości, która jest przecież domeną lcd. No i na dsub nie masz możliwości ustawiania skalowania w sterach karty graficznej.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolega ma kabel Prolinka i Asusa na DVI kiedyś dał za to 80-90zł warto kupić prolinka za te 30zł? Odczuję zmianę ze stockowego dsuba? Bo własnie odczuwam jakieś braki w moim LCD ( wcześniej miałem stare TN od philipsa 19" ) i jakoś większej różnicy jakości nie zauważyłem na korzyść BenQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolega ma kabel Prolinka i Asusa na DVI kiedyś dał za to 80-90zł warto kupić prolinka za te 30zł? Odczuję zmianę ze stockowego dsuba? Bo własnie odczuwam jakieś braki w moim LCD ( wcześniej miałem stare TN od philipsa 19" ) i jakoś większej różnicy jakości nie zauważyłem na korzyść BenQ

Ja powiem tak. Dla mnie monitor lcd bez dvi to nie monitor. :kijem:

30 zł to nie jest majątek, ja bym brał. A jak nie chcesz na próżno wydawać kasy, to pożycz kabel na 1 dzień i sprawdź.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalujesz poprzez elektronike Eizo czy z poziomu sterownikow karty graf.??

Jesli jedna gre chce odpalic w 16x10, a druga w 12x10 to co chwila musze robic zmiany w sterach karty czy wystarczy, ze w grze bede mial ustawiona dana rozdzialke i juz wszytko samo sie zrobi??

 

 

ps. moge prosic o zdjecie roz. 12x10 na Twoim HaPeku z wyraznym uwzglednieniem na zdjeciu "czarnych" belek.

Nie zniose jesli belki beda wpadac w granat albo cos w te desen...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalujesz poprzez elektronike Eizo czy z poziomu sterownikow karty graf.??

Jesli jedna gre chce odpalic w 16x10, a druga w 12x10 to co chwila musze robic zmiany w sterach karty czy wystarczy, ze w grze bede mial ustawiona dana rozdzialke i juz wszytko samo sie zrobi??

 

 

ps. moge prosic o zdjecie roz. 12x10 na Twoim HaPeku z wyraznym uwzglednieniem na zdjeciu "czarnych" belek.

Nie zniose jesli belki beda wpadac w granat albo cos w te desen...

 

Ustawiasz raz w sterach karty graficznej opcję nie skaluj i wtedy w grze sobie ustawiasz rozdziałki jakie chcesz i jest 1:1.

 

Co do zdjęć, nie ma szans, żebym tą padliną ( aparatem ) uchwycił dla Ciebie rzeczywisty kolor. Od siebie mogę dodać, że te czarne pasy na monitorze przy skalowaniach 1:1 nie wchodzą w granat. Nie jest to idealna czerń jak na Eizo ( lekko zalatuje kolorem szarym ). Przy większych ruchach głową niestety zaczyna o sobie dawać znać glow effect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz raz w sterach karty graficznej opcję nie skaluj i wtedy w grze sobie ustawiasz rozdziałki jakie chcesz i jest 1:1.

 

Co do zdjęć, nie ma szans, żebym tą padliną ( aparatem ) uchwycił dla Ciebie rzeczywisty kolor. Od siebie mogę dodać, że te czarne pasy na monitorze przy skalowaniach 1:1 nie wchodzą w granat. Nie jest to idealna czerń jak na Eizo ( lekko zalatuje kolorem szarym ). Przy większych ruchach głową niestety zaczyna o sobie dawać znać glow effect.

 

A czy lepszym wyborem nie bedzie Eizo S2431W od tego HP??

Ogladam go i coraz bardziej mi sie podoba, ale kurcze firma Eizo chyba projektowala go po pijanemu gdyz dla mnie NIE AKCEPTOWALNE JEST, aby monitor tej klasy mial tylko jedno zlacze DVI-I, a drugie to D-SUB mini :lol2:

Ow monitor to pod wzgledem zlacz blamaz roku firmy Eizo no i kpina z klienta.

Alez jestem zdenerwowany, bo kurcze monitor mi sie napawde zaczal podbac :angry:

 

ps. ile bit(LUT) ma ten Eizo?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy lepszym wyborem nie bedzie Eizo S2431W od tego HP??

Ogladam go i coraz bardziej mi sie podoba, ale kurcze firma Eizo chyba projektowala go po pijanemu gdyz dla mnie NIE AKCEPTOWALNE JEST, aby monitor tej klasy mial tylko jedno zlacze DVI-I, a drugie to D-SUB mini :lol2: :lol2:

Ow monitor to pod wzgledem zlacz blamaz roku firmy Eizo no i kpina z klienta.

Alez jestem zdenerwowany, bo kurcze monitor mi sie napawde zaczal podbac :angry:

 

ps. ile bit(LUT) ma ten Eizo?

nawet jesli jest lepszy to i tak jest 2x drozszy, a dla niektorych to jednak duzo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy lepszym wyborem nie bedzie Eizo S2431W od tego HP??

Ogladam go i coraz bardziej mi sie podoba, ale kurcze firma Eizo chyba projektowala go po pijanemu gdyz dla mnie NIE AKCEPTOWALNE JEST, aby monitor tej klasy mial tylko jedno zlacze DVI-I, a drugie to D-SUB mini :lol2: :lol2:

Ow monitor to pod wzgledem zlacz blamaz roku firmy Eizo no i kpina z klienta.

Alez jestem zdenerwowany, bo kurcze monitor mi sie napawde zaczal podbac :angry:

 

ps. ile bit(LUT) ma ten Eizo?

No ilość wejść w Eizo zabija :lol2: Minimalizacja całą gębą.

Ten 2431 to sprzęcik świetny, kilka osób z forum go ma. Możesz popytać o wrażenia.

 

10bit LUT, świetny kontrast, czerń. Zależy do czego chcesz używać. Trzeba się zastanowić, czy warto płacić prawie 2x tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ilość wejść w Eizo zabija :lol2: Minimalizacja całą gębą.

Ten 2431 to sprzęcik świetny, kilka osób z forum go ma. Możesz popytać o wrażenia.

 

10bit LUT, świetny kontrast, czerń. Zależy do czego chcesz używać. Trzeba się zastanowić, czy warto płacić prawie 2x tyle.

Dokładnie 3000 zł za 24'' to jednak spory wydatek. W szczególności jeżeli nie zajmuję się profesjonalną grafiką i komp służy tylko i wyłącznie do netu i filmów oraz worda i excela. Pieniądze wydać to nie problem, problemem zawsze jest zrobić to z głową tak żeby nie przepłacić i być zadowolonym. Zresztą tak naprawdę czy ten Eizo jest 2 razy lepszy pod względem parametrów od tego HP ??. Nie sądzę. Pewnie jest to widoczna różnica tego nie kwestionuję, ale nie warta prawie 1300 zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ilość wejść w Eizo zabija :lol2: Minimalizacja całą gębą.

Nie, nie to po prostu cwaniactwo firmy Eizo.

Chcesz wiecej zlacz do doplac 2tys. za wyzszy model :angry:

No sorry, ale wejscie d-sub w takim monitorze?

 

 

10bit LUT, świetny kontrast, czerń. Zależy do czego chcesz używać. Trzeba się zastanowić, czy warto płacić prawie 2x tyle.

Filmy, gry no i pulpit.

Ale ilosc zlacz przekreslila ten monitor na starcie.

Mialby 2xDVI to bym NA 99% kupil.

 

W znaku maja jakiegos NEC'a 24WMGX3, ale co to bedzie za sprzet??

Jakas matryca AMVA...

 

 

Dokładnie 3000 zł za 24'' to jednak spory wydatek. W szczególności jeżeli nie zajmuję się profesjonalną grafiką i komp służy tylko i wyłącznie do netu i filmów oraz worda i excela. Pieniądze wydać to nie problem, problemem zawsze jest zrobić to z głową tak żeby nie przepłacić i być zadowolonym. Zresztą tak naprawdę czy ten Eizo jest 2 razy lepszy pod względem parametrów od tego HP ??. Nie sądzę. Pewnie jest to widoczna różnica tego nie kwestionuję, ale nie warta prawie 1300 zł więcej.

Liczy sie jeszcze jakosc wykonania i serwisu poza tym ten HP nie wypada jakos specjalnie imponujaco.

Musilabym glowe na stelazu montowac, bo inaczej przy poruszenia pojawia sie jakis glow effect, do tego slabe podswietlenie matrycy(z tego co widze), no i przy przesuwaniu tekstu czarna czcionka robi sie czerwona :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 3000 zł za 24'' to jednak spory wydatek. W szczególności jeżeli nie zajmuję się profesjonalną grafiką i komp służy tylko i wyłącznie do netu i filmów oraz worda i excela. Pieniądze wydać to nie problem, problemem zawsze jest zrobić to z głową tak żeby nie przepłacić i być zadowolonym. Zresztą tak naprawdę czy ten Eizo jest 2 razy lepszy pod względem parametrów od tego HP ??. Nie sądzę. Pewnie jest to widoczna różnica tego nie kwestionuję, ale nie warta prawie 1300 zł więcej.

Do opisanych przez Ciebie zadań, ten HP jest w sam raz. Nie ma sensu przepłacać jeśli nie ma się takiej potrzeby. Mi osobiście lepiej pasuje Eizo, ale jest to kwestia bardzo indywidualna.

 

Oj tam panowie, wszystkie lcd mają jakieś wady, kwestia jakie jest się w stanie zaakceptować.

 

A, jeszcze jedna kwestia, bo widzę że ten glow effect wydaje się taki straszny. W efekcie nie jest to takie uciążliwe. W TN mamy problem kątów góra-dół, jakbyśmy sie nie ustawiali, minimalny ruch głową powoduje że góra robi się ciemna, a dół jasny lub odwrotnie. W MVA/PVA mamy z kolei problem kątów lewo-prawo, każdy ruch głowy w tej płaszczyźnie powoduje, że obraz lekko zaczyna tracić kolory ( blaknie, tak jak przy zmianie gamma ). W IPS zmiany kątowe są najbardziej stabilne ze wszystkich rodzai matryc. A najlepszy sprzęt, to na IPS z polaryzatorem. Miałem właśnie taki sprzęt, NEC 2690. I co z tego, jak prawa część ekranu była różowa, co dało się zauważyć bez większego przyglądania.

 

Nie ma sprzętów idealnych. Najlepszym monitorem byłby:

- matryca A TW H-IPS z polaryzatorem;

- kontrast min 1500:1, punkt czerni w granicach 0.10 cd;

- elektronika z Eizo, min 10 bit lut;

- 3 lata gwary lub więcej ( 5 eizo );

- jasna ramka :lol2:

 

No i by było ok, tylko że LCD są na rynku już tyle czasu, a takiego monitora jeszcze nie ma i chyba za szybko to nie będzie.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...