Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

To co zaprezentowałeś będzie występowało na każdym panelu LCD nie zależnie od matrycy. Tak działają LCD. NEC jest wyposażony w polaryzer A-TW, a to zupełnie inna bajka. Zapomniałeś dodać o różnicy w cenie (przeszło 1100$ za NEC'a) między tymi monitorami (zresztą ten model jest dostępny tylko w stanach)

 

Polecam przeczytać zdroworozsądkową opinię jednego usera:

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...p;postcount=296

 

@gmfriend

Nie mąć ludziom w głowach.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaprezentowałeś będzie występowało na każdym panelu LCD nie zależnie od matrycy. Tak działają LCD

@gmfriend

Nie mąć ludziom w głowach.

nieprawda, bzdura, SPVA PVA ma ten efekt ZNACZNIE mniejszy (wiem to z autopsji a nie wyczytałem na forum, chyba że ktos podłączył jakiegoś szitowatego DELLA który posiada znikomą reg podświetlenia i efekt glow jest przez to potęgowany ale i tak mniejszy niż na xIPS)

 

NAWET na TN jest to 2x słabiej widoczne.

Na zwykłych SIPSach problem kąta ukośnego polegał na fioletowieniu czerni, na nowszych jest podobnie, widać to nawet w dzień, dopiero na tych z filtrem jest OK.

 

http://hosting06.imagecross.com/image-host...482DSCF1866.JPG <- te monitory stały na moim biurku

 

bynajmniej nie chce robić z tego jakiejś wielkiej wady, to drobnostka

tutaj:

http://forums.overclockers.co.uk/showthrea...883&page=10

widać wyraźnie że kąt boczny jest OK, natomiast ukośny i już monit zaczyna świecić MOCNO na czerni

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaprezentowałeś będzie występowało na każdym panelu LCD nie zależnie od matrycy.

Jak widzisz nie każdym ;) Sam przyznałeś że w A TW IPS tego nie ma (co z resztą widać) ... a ja dodam że na S-PVA też jest całkiem dobrze (nie ma takich klocków jak na "zwykłym" (S-)IPS gdzie ten problem mógł irytować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo średnio zmieniam LCD co 3 miesiące

A to taka częsta rotacja.

no ale trafi w końcu na coś co symbolem zaczyna się na SX albo CE, CG ;) i tak zakończy się rotacja i wycieczki po nowe.

nie, żebym insynuował jakąś firmę.... :lol2:

 

1. Czyli kupujac np. takiego 2475W wysylkowo, po wyjeciu z pudla moga mi sie objawic nie dzialajace piksele tak??

2. Jeszcze jak czytam posty gdzie ludzie otwarcie pisza, ze kupili monitor z badpixelami i to bez olbrzymiego upustu cenowego to dostaje zawrotow glowy...

ad1. no przed wyjęciem z pudła to raczej nie :D

ad2. ale tak świadomie? ;)

 

a ja z koleii czytam dziwnie wkurzone posty, że ktoś ma pixa gdzieś tam w rogu, nie widzi go w sumie, ale wie, że jest.. i już "monitor beznadziejny". i się dziwie.

wolałbym mieć takiego pixa (zakładając że to nie taki oczoje* i nie w centrum) i normalny monitor niż brak pixa i monitor-nędzę gdzie "wylewające się" lampy po krawędziach, albo "fale" podświetlenia, czy też "strona-lewa-jasna-prawa-ciemna"... a bywa, i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale trafi w końcu na coś co symbolem zaczyna się na SX albo CE, CG ;) i tak zakończy się rotacja i wycieczki po nowe.

nie, żebym insynuował jakąś firmę.... :lol2:

Zmieniam LCD hobbystycznie, z zainteresowania tematem i technologią wyświetlaczy.

BTW literki które wymieniłeś nie gwarantują mi 120Hz odświeżania, smużenia porównywalnego z CRT, oferują dobry kolor dla grafików a to mi jest (na razie) niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmfriend

Nie mąć ludziom w głowach.

Moim zdaniem to dobrze, że jest na tym forum grupka ludzi, która już trochę monitorków przerzuciła i przedstawia wady ( te większe i mniejsze ). Później potencjalny zainteresowany, będzie wiedział czego oczekiwać. A nie tak jak po niektórych recenzjach, że TN z 6 bit, FRC nadaje się do grafiki. ( tu oczywiście "troszkę przerysowałem, ale żeby było obrazowo ) :wink:

 

 

nieprawda, bzdura, SPVA PVA ma ten efekt ZNACZNIE mniejszy (wiem to z autopsji a nie wyczytałem na forum, chyba że ktos podłączył jakiegoś szitowatego DELLA który posiada znikomą reg podświetlenia i efekt glow jest przez to potęgowany ale i tak mniejszy niż na xIPS)

 

NAWET na TN jest to 2x słabiej widoczne.

Na zwykłych SIPSach problem kąta ukośnego polegał na fioletowieniu czerni, na nowszych jest podobnie, widać to nawet w dzień, dopiero na tych z filtrem jest OK.

 

3100635[/snapback]

no ale trafi w końcu na coś co symbolem zaczyna się na SX albo CE, CG ;) i tak zakończy się rotacja i wycieczki po nowe.

nie, żebym insynuował jakąś firmę.... :lol2:

No też tak myślę. Jak już się złapie E... to się nie chce oddać. :wink:

 

@gmfriend

Może coś droższego spróbujesz? Zaoszczędzisz na tych ciągłych zmianach. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam LCD hobbystycznie (...)

przecież wiem ;)

 

literki które wymieniłeś nie gwarantują mi 120Hz odświeżania, smużenia porównywalnego z CRT, oferują dobry kolor dla grafików a to mi jest (na razie) niepotrzebne.

te literki to tylko niezbędny fragment tego żartu. heh. ot to tylko przykład ogólnie cenionych dobrych LCD.

CE, CG - fakt, dla 'ogólnych-nie-grafików' to przerost 'ceny' nad 'zyskiem'. ale SX to raczej po prostu bardzo dobre LCD. moim zdaniem wart uwagi. i z chęcią bym kieeeedyś na coś z tej serii w rozmiarze 27-30" uzbierał.

 

ja z nostalgii-za-CRT się wyleczyłem definitywnie.

 

odnośnie 120Hz - bo już kolejny raz się z tym spotykam. czy w przypadku LCD rzecz jest warta zainteresowania? na tyle mocno jak "100Hz" za czasów CRT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te literki to tylko niezbędny fragment tego żartu. heh. ot to tylko przykład ogólnie cenionych dobrych LCD.

CE, CG - fakt, dla 'ogólnych-nie-grafików' to przerost 'ceny' nad 'zyskiem'. ale SX to raczej po prostu bardzo dobre LCD. moim zdaniem wart uwagi. i z chęcią bym kieeeedyś na coś z tej serii w rozmiarze 27-30" uzbierał.

 

ja z nostalgii-za-CRT się wyleczyłem definitywnie.

 

odnośnie 120Hz - bo już kolejny raz się z tym spotykam. czy w przypadku LCD rzecz jest warta zainteresowania? na tyle mocno jak "100Hz" za czasów CRT ?

Sam się zastanawiam nad 27" z wiadomej nam serii. :wink:

100Hz, hmm na pewno w grach przy włączonej synchronizacji pionowej byłby duży plus, ale co jeszcze to nie wiem. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW literki które wymieniłeś nie gwarantują mi 120Hz odświeżania, smużenia porównywalnego z CRT, oferują dobry kolor dla grafików a to mi jest (na razie) niepotrzebne.

Zapomniałeś już o EIZO CG232 o którym Ci pisałem ? ;) (on ma 120 Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś już o EIZO CG232 o którym Ci pisałem ? ;) (on ma 120 Hz)

To jest prawdziwe 120Hz czy jakieś marketingowe sztuczki? Ile KHz musiałby mieć taki monitor w 1920x1200? Ktoś coś testował takiego na lcd jak to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdziwe 120Hz czy jakieś marketingowe sztuczki? Ile KHz musiałby mieć taki monitor w 1920x1200? Ktoś coś testował takiego na lcd jak to się sprawdza?

Przeliczając to na odchylanie CRT to będzie ~151,2 Khz (5% blanking). Jeśli chodzi o taktowanie portu DVI/Display Port/HDMI to potrzeba ~291 Mhz czyli dla DVI potrzebny dual link (max 2x165=330 Mhz max).

 

Takiego monitora nikt nie testował bo nie ma czegoś takiego w sklepach. Ale sądząc po praktycznym wpływie w LCD TV to po prostu znacznie spadnie rozmycie w ruchu (smużenie) ... no i tutaj nie będzie dorenderowywania pośrednich klatek więc implementacja znacznie tańsza niż w TV !!! (ale znając zacofanie i głupotę producentów segmentu monitorów LCD to cena będzie sztucznie zawyżona ... przynajmniej początkowo)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Eizo HD2441??

 

Ile kosztuje i czy jest w Polsce dostepny NEC 2490WUXI??

Tego NEC'a nie ma i nie będzie w Polsce. A szkoda, bo właśnie jego chciałem kupić.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego NEC'a nie ma i nie będzie w Polsce. A szkoda, bo właśnie jego chciałem kupić.

Panowie z NEC PL doszli do "słusznego" wniosku: Polska jest bogatym krajem i każdego stać na droższą 26" wersję ... więc po co wprowadzać 2490 w cenie może nawet niższej niż 3K które nie daj Boże rozchodziły by się jak ciepłe bułeczki ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z NEC PL doszli do "słusznego" wniosku: Polska jest bogatym krajem i każdego stać na droższą 26" wersję ... więc po co wprowadzać 2490 w cenie może nawet niższej niż 3K które nie daj Boże rozchodziły by się jak ciepłe bułeczki ? ;]

Heh, coś w tym jest. Ceny to mamy u nas takie, że hoho. Mimo wszystko, jakościowo 24 wypada o niebo lepiej niż wersja 26 ( bardzo duży odsetek wadliwych jednostek ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z NEC PL doszli do "słusznego" wniosku: Polska jest bogatym krajem i każdego stać na droższą 26" wersję ... więc po co wprowadzać 2490 w cenie może nawet niższej niż 3K które nie daj Boże rozchodziły by się jak ciepłe bułeczki ? ;]

 

kyle widze, ze sie znasz, wiec co sadzisz o tym nowym hp 2475w??

 

 

Heh, coś w tym jest. Ceny to mamy u nas takie, że hoho. Mimo wszystko, jakościowo 24 wypada o niebo lepiej niż wersja 26 ( bardzo duży odsetek wadliwych jednostek ).

a Ty toms83 miales go juz moze??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie 24 cale tez nie bedzie lepszy.

 

Idac dalej HP2475w musi byc juz kompletnym dnem...

 

a jak eizo HD2441??

Moim zdaniem nie można tak uogólniać. Każda jednostka z tego samego modelu może się różnić i różni się. A co tu dopiero mówić o innych modelach monitorów. Jak na razie o 2490 słyszałem głównie same pochlebne opinie ( od użytkowników z USA ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle widze, ze sie znasz, wiec co sadzisz o tym nowym hp 2475w??

Ciekawy monitor. Nie widziałem tego modelu osobiście ale miałem NEC WGX2PRO a widzę po opiniach że wady IPS są na tym modelu widoczne w podobnym stopniu. Np. słaba czerń pod kątem mieniąca się po nawet niewielkim odchyleniu (brak polaryzatora A TW). Dodatkowo jest pewne przebicie overdrive. Tak czy inaczej monitor ciekawy ... myślałem nad nim ale pozostanę przy EIZO - ten ma overdrive wyregulowany najlepiej jak do tej pory widziałem jak nie idealnie (o niebo lepiej niż w NEC 1990SX gdzie po włączeniu RTC było widać np. na filmach kolorowe artefakty za większymi ruchomymi obiektami). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj przyszedł kolejny ekranik. Kto zgadnie co to? :lol:

 

Pierwsze wrażenie, niesamowicie udany egzemplarz. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Foty na szybko:

Ale szalejesz B-)

 

Porównaj je ... ! ;) (GRY, Filmy, smużenie , lag , kontrast, kąty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Eizo HD2441??

 

Bo w wiekszosci sklepow maja za ok. 5 tys.(polska paranoja), natomiast jest jeden co sprzedaje za 3300zł.

Ja on sie ma do np. CG241.

 

Ile kosztuje i czy jest w Polsce dostepny NEC 2490WUXI??

Witam. Monitory z serii HD sa przystosowane do szeroko pojetej rozrywki maja dosyc wysoka jasnosc co za tym idzie gorzej sie na nich pracuje wieczorami. HD2441 to monitor uniwersalny z przeznaczeniem do multimediow natomiast CG241W to szerokogamutowy, kalibrowany sprzetowo monitor gdzie praca z kolorem jest priorytetem. Trzeba zadac sobie podstawowe pytanie do czego nam ma sluzyc taki sprzet?

 

Co do ceny monitorw Eizo w Polsce to wszystkie monitory pochadzace z naszego rynku sa w podobnych cenach nalezy dokladnie obejrzec inne tansze egzemplarze bo nic nie jest za darmo...inny sort fabryczny, inna gwarancja...

 

Neca 2490WUXi niestety nie ma w naszym pieknym kraju poniewaz jak ktos juz wyzej wspomnial wszystkich nas stac na wersje wieksza wiec po co brac jakies 24 cale :mur:

 

Pozdrawiam

 

toms83 widze nowy nabytek:) Coz to za degradacja z tak szacownego sprzetu jakim jest Nec 2690WUXi?? Wydaje mi sie ze zostales ofiara slynnej "rozrzutnosci jakosciowej" modelu 2690...szkoda bo to naprawde zacny monitor. Napisz cos o tym Hapeku jesli sie nie myle:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...