Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić monitor 24" Full HD (najlepiej z wejściem HDMI, DVI i D-Sub). Mam mały pokój 3x2,9 i nie będę kupować specjalnie telewizora i oddzielnie monitora do PC, tym bardziej, że telewizję oglądam od święta. Miło by było, gdyby miał wbudowany tuner TV, chociaż nie musi mieć, na allegro są zewnętrzne. Niedługo dokupię jakiegoś sensownego PC.

 

Co sądzicie o monitorach Gateway? A może zamiast 24" monitor 23"?

 

Monitory, które biorę pod uwagę:

1. Gateway 2401 http://www.proline.pl/sklep.php?p=GATEWAY+2401+HDMI

2. Gateway 2400 http://www.proline.pl/sklep.php?p=GATEWAY+2400

3. Iiyama ProLite PLE2407HDS-B1 http://www.proline.pl/sklep.php?p=IIY+LCD+PLE2407HDSB1

4. Samsung T240HD (ma wbudowany tuner TV) http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...oducts_id=13094

5. Asus VK246H (wbudowana kamerka 1.3) http://www.komputronik.pl/index.php/produc...sus_VK246H.html

6. LG Flatron W2442PA-BF http://www.komputronik.pl/index.php/produc...W2442PA-BF.html

7. Samsung 2494HM http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ter_2494HM.html

 

Który wybrać? Nr 3? A może jakiś inny, ew. niewymieniony? ;)

 

A może 23" z tunerem TV?

 

Znalazłem coś takiego (ma MPG4, tuner TV, 2xhdmi, pilot, lepszy kontrast, nowszy model, strona pl.lg nic nie mowi, zaś lg.com mówi dość sporo)

LG 23" LCD M2362D-PZ http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-23-lcd...howAllAttr=1376 - 1120 zł

 

Tutaj podobny model (ma MPG2, tuner TV, 2xhdmi, pilot)

LG Flatron M2394D-PZ http://www.komputronik.pl/index.php/produc...tunerem_TV.html W Media Markt obecnie kosztuje 1000 zł

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem zamiar kupic sobie panoramke 22 calowa, ktora chcialem uzywac z Xboxem360 lub PC , jednak wyczytalem ze za okolo miesiac wychodzi UPDATE konsoli XBOX360 ktory wprowadzi pelna obsluge 1080p.

chcialbym w przyszlosci moc grac w rozdzielczosci 1920x1200 jednak do tego potrzeba juz monitor minimum 23 ew. 24 calowy.

 

jesli ktos by mial jakies ciekawe propozycje(linki) bylbym wdzieczny :)

 

pozdrawiam

 

Mam nadzieje że się przydadzą fotki wczoraj dotarł do mnie HP 2309m dostałem go na wymianę nowego z serwisu HP za HP w2228h który padł po roku.

Link klik

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na dniach mam zamiar kupic 24" monitor, jego glowne przeznaczenie, to gry (call of duty: modern warfare 2, diablo 3, starcraft 2, the witcher 2, company of heroes - glownie gry, w ktorych bedzie sie liczyl czas reakcji matrycy).

Matryca TN calkowicie odpada.

 

Cena do 1,7k zl, mysle, iz wiecej nie bede w stanie wydac na monitor.

 

Czytalem troche w tym temacie i doszedlem do w niosku, ze

 

PHILIPS 240PW9ES

 

bedzie najlepszym wyborem w tej cenie.

 

tak/nie/inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe opłaca sie go w takiej cenie?

Tak, zwłaszcza że przesyłka gratis.

 

BTW, test EIZO CG 243W na prad.de / niemiecki, trzeba przejechać translatorem /.

 

@Kyle, brakuje pewnego ficzera na który liczyliśmy, na pewno już wiesz o co chodzi, ale ... :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam 24 calowego panelu do projektowania w autocad'zie, ale tylko w 2d. Monitor będzie podpinany pod laptopa poprzez wyjście VGA (dobrze jednak, aby sam panel miał wejścia D-sub i/lub HDMI). Ma być tanio, jak najtaniej. Oczywiście mat. Najlepiej do 800zł.

 

Wasze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO CG 243W

niezle cacko! choc cena jak z koszmaru.

tradycyjnie, maly 'kosztorys':

 

cena PL : >9600pln /sklep z allegro

 

oficjalna cena DE przy premierze: ok. 2000 euro

obecna cena DE na f&m : 1.871,89 euro x 4.17 = 7806pln

 

colourconfidence UK :

-cena dla UK :Ł 1195 X 4.57 = 5461pln // to juz 2gi 'schiz' z cena na tej stronie (wczesniej sx27). cieawe czy za tyle sprzedaja naprawde. na stronie widnieje jako NEW. nawet weekendowa wycieczka krajoznawcza po to samochodem do jakiegos znajomego by sie oplacala. ;)

-cena dla PL : 9049.35 pln (dostawa free)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wyżej, szukałem monitora LCD 24", ostatecznie wziąłem 23" LG Flatron M2394D-PZ (z wbudowanym tunerem TV), w MM za 999 zł, więc opłacało się. Przełączanie pilotem 1 przyciskiem albo TV, albo RGB/DVI itp jest bardzo wygodne. Obraz, jak to TN, czarny nie jest czarny, a biały nie jest biały. W dynamicznych tytułach spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj DELL U2410 ... nie jest taki jasny jak piszą (można zjechać do całkiem przyzwoitej jasności - no chyba że mieli tam model z tak wypaloną lampą :P), faktycznie jeśli wybierzemy tryb aRGB lub sRGB to będzie widoczny dithering na ciemniejszych odcieniach i to paskudny ... ale na profilu domyślnym/custom (nie pamiętam) jest natomiast czysto .... tak więc kupując ten model można ten dither obejść wybierając inny tryb. Całkiem przyjemny monitor ale wielu rzeczy nie przetestowałem (nie wspominając o pomiarach spektrofotometrem). Właściwie to była konferencja z m. in. przedstawicielami DELL i zasugerowałem że przydała by się sprzętowa kalibracja ... co prawda w tym modelu wątpię by udało im się to wprowadzić, ale w przyszłym kto wie ... może będzie fajnie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wlascicieli Samsunga F2380 - czy on ma jakies ustawienia dla overdrive ? Bo kumpel sobie kupil taki monitor i mowi , ze mu smuzy bardziej niz Benq 91GP (czyli mva sprzed 3-4 lat), czy mozliwe jest ze on cos zle skonfigurowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wlascicieli Samsunga F2380 - czy on ma jakies ustawienia dla overdrive ? Bo kumpel sobie kupil taki monitor i mowi , ze mu smuzy bardziej niz Benq 91GP (czyli mva sprzed 3-4 lat), czy mozliwe jest ze on cos zle skonfigurowal ?

Jest opcja do wł/wył, ale ten monitor jest tak kiepski, że nawet przy załączonym dopalaczu smuży jak 10 letnie lcd. Niestety, ale kolega wtopił. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja do wł/wył, ale ten monitor jest tak kiepski, że nawet przy załączonym dopalaczu smuży jak 10 letnie lcd. Niestety, ale kolega wtopił. :oops:

Hmm dobra coś przestawiliśmy na fastest i jest lepiej. 

 

 

Gorzej tylko , że kolega kupił go bo doradziłem mu ten model (jako jeden z 4) znajdując go jako polecany sprzęt w kilku wątkach na PPC (w tym wątku zresztą też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobra coś przestawiliśmy na fastest i jest lepiej. 

 

 

Gorzej tylko , że kolega kupił go bo doradziłem mu ten model (jako jeden z 4) znajdując go jako polecany sprzęt w kilku wątkach na PPC (w tym wątku zresztą też).

A czego się spodziewałeś ? ... ideału którego nie ma i w 2x droższych monitorach ? ... było mówione że nie jest za szybki i lepiej go brać jeśli priorytetem są np. filmy bo ma bardzo głęboką czerń/wysoki kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś ? ... ideału którego nie ma i w 2x droższych monitorach ? ... było mówione że nie jest za szybki i lepiej go brać jeśli priorytetem są np. filmy bo ma bardzo głęboką czerń/wysoki kontrast.

super do filmów z tym gubieniem detali w czerni!! (oczywiście zabawa parametrami żeby gradient w pobliżu czerni poprawić psuje kolory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś ? ... ideału którego nie ma i w 2x droższych monitorach ? ... było mówione że nie jest za szybki i lepiej go brać jeśli priorytetem są np. filmy bo ma bardzo głęboką czerń/wysoki kontrast.

Spodziewalem sie , ze bedzie mial jakies inne zalety oprocz tego ,ze jest na matrycy innej niz TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie , ze bedzie mial jakies inne zalety oprocz tego ,ze jest na matrycy innej niz TN.

A nie ma? Kąty są tak paskudne że na górze jest co innego niż na dole? (polecam wyświetlić na TN pomarańcz na cały ekran i to samo na PVA/IPS). Dodatkowo barwy są bardziej gładkie i stabilne na PVA/IPS (na TN albo jest dither albo FRC ... albo jedno + drugie ... w końcu na TN matryca jest 6 bit a nie 8 bit jak w większości PVA/IPS) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy F2380 będzie nadawał się do długiej pracy z edytorem tekstu? ( czy nie męczy oczu? ), oraz czy 16:9 to nie jest za mało obszaru roboczego?

Do pracy z tekstem jest to ponoć jeden z najlepszych monitorów ( do czego innego tu on się już niestety nie nadaje ). Można zjechać z jasnością do bardzo niskiego poziomu, nie będzie razić oczków przy pracy z białymi planszami. Ostry, czytelny tekst, duża powierzchnia robocza, chociaż osobiście preferują 16:10, no ale trudno. Imo, dobry wybór pod Twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...