Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Imho, te stery 162.18 podane w FAQu bez WHQL są coś nie teges. Od czasu do czasu przy wychodzeniu z jakiejs gry (i tylko przy wychodzeniu) komp łapie blue screena, po uruchomieniu kompa komunikaty ewidentnie wskazują na błąd nv4_disp. Po szybkim przeszukaniu topicu uzytkownik czarecki również skarzył sie na takowy problem, ale nie wiem jak go rozwiązał. Na razie sciagne po prostu 162.18 z WHQL i sie obaczy.

 

EDIT: linkacz do tych 162.18 i tak juz nie działa;).

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 162.18 sciagane ze strony nvidii i tez lapie podczas gier bsoda z tym komunikatem nv4_disp. ale to raczej wina OC. generalnie beton mi sie trafil ostry i jednak bez Vmodow sie nie obejdzie (eh nigdy tego nie robilem i samo juz badanie napiec na moim starym radziu 9600 dostarczylo mi sporo emocji :D). generalnie to pamiec mnie rozczarowala maxymalnie z def 1600 na 1642. potem juz atitool wywala arty. widac ze grafa potrzebuje wiecej papu bo niektore gry i benchki przechodzily na duzo wyzszych taktach.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przerwałem sciaganie 162.18 i wziąłem sie za 158.27 z guru 3d. Ogólnie na razie jeno gram w Titan Questa (ciezko grac w cos wiecej, na zastepczym dysku 10gb;)), i oprócz tego nieszczesnego blue screena przy wychodzeniu, gra czasami zwalnia bez powodu lub około 3 razy zgubiła mi tekstury (ale w obydwóch przypadkach alt+tab pomógł). Karta na 100% sie nie przegrzewa, ale jak tak zobacze problemy ludzi na forum nvidi to i tak nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kitu identyko mam objawy jak ten typ. byc moze, ze drivery faktycznie dorzucaja swoje 5gr :/

Wspomniałes tylko o Blue screenie, ten koles miał za to sporo zwisów przy zapętlającej sie muzyce po krótkim czasie grania itd, itp. Nie wiadomo czy problem da sie rozwiazac jedynie przez wymiane karty czy tez czekanie na nowe stery, upgrade biosu itp. (zresztą ludzie juz to robili i nie pomagało). Jutro zainstaluje FEARa i mam nadzieje ze będzie ok.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przerwałem sciaganie 162.18 i wziąłem sie za 158.27 z guru 3d.

imo ściąganie starszych sterowników jest bezsensu :mur: niższa wydajność :unsure: i mniejsza stabilność więc again bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

nie chodzi mi o ortografię a o konstrukcję zdań jakbym yode ze SW czytał =) no offence ofcourse ;]

Chris nie uczyl sie polskiego w szkole...zobacz skad on jest :wink:

 

Sorki za offa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem cienie w większości gier wyglądają mi jak qpa :( -załączam obrazki z 3d marka 2005 - próbowałem chyba już wszystkich sterów-, beta, nieoficjalne (NGO, DNA), no i oczywiście oficjalne- ale to nic nie pomaga, najbardziej denerwujące jest to że one cały czas mrugają, zmieniają kształt itp.- to nie wina grzania grafy - mam 73 stopnie w grach co prawda (bez OC), ale nawet jak obniżę traktowania (galaxy 8600GT) do 300GPU/400 pamięć, i macham gazetą przy otwartej obudowie :) temp 53 stopnie a i tak mam skopane cienie.

Mam ją oddać na to sklepu?

post-104947-1187689503_thumb.jpgpost-104947-1187689518_thumb.jpgpost-104947-1187689524_thumb.jpgpost-104947-1187689532_thumb.jpg

 

z góry dzięki za pomoc

 

Jeśli już było coś o tym to sorki- jestem na 80 stronie tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie na tym sonicu+ mam pamiątki HYB18H512321BF-10. Jak wyczytałem ze strony producenta są to kości 512, to oznacza że jakoś programowo mi przycięli te 256mb bo mi wykrywa tylko własnie 256mb. Wybaczcie jak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2006 jest OK, czyli jeśli tak cienie wyglądają to wina programy/gry tak?

 

w 3d smarku 05 zawsze widzialem poszarpane cienie na tescie canyon. na 6800xt@gt byly, sa i na 8600gt a karty odpalane na roznych wersjach sterownikach. po prostu imo to wina programu/algorytmu, ktory tworzy cienie. nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo ściąganie starszych sterowników jest bezsensu :mur: niższa wydajność :unsure: i mniejsza stabilność więc again bezsensu

Gdybym zainstalował 158.22 wtedy rzeczywiscie byłoby to bez sensu, wydajnosc od 158.27 wzwyz w sterach az tak nie wzrosła (choc te 163.44 w Bioshocku dają kopa). Jak na razie priorytetem jest dla mnie stabilnosc i bezproblemowosc, dodatkowo gram na razie w starocie, wiec wieksza wydajnosc nie jest mi specjalnie potrzebna, jak wezme sie za nowe tytuły wtedy zainstaluje nowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z freezami , to w moim (i nie tylko) przypadku freezy z dzwiękiem w tle spowodowane były po prostu zbyt wysokim OC.Gorzej gdy następują bez OC...

Osobiście korzystam ze sterów 162.50 WHQL przeznaczonych dla kart Quadro.Działają bezproblemowo, co ciekawe, opanowano w nich problem wyciekania pamięci-zaobserwowałem to w Rainbow Six Vegas, gdzie im dłużej grałem, tym więcej pamięci karty graficznej było zajętej.

Sprawdzałem za pomocą RT oraz stosunkowo starej, ale pewnej aplikacji- Video Memory Watcher.Po instalacji w/w sterów problem znikł.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem przeszukac temat po 'sonic+' ale cos nie daje to konkretnych odpowiedzi.

 

86GT Sonic+ jest sprzedawany jako osobna karta, drozej, czy kupujac 86GT zwykle mozna sie natknac na Sonic+?

Dziś kupiłem dla kumpa tego GT , Palit Sonic , jakie ździwienie jak oglądam w domu pudełko a tu sonic + :) 625/1800

cena 425pln.Ostatnie dostawy podrozały o 20 pln. średnio w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z freezami , to w moim (i nie tylko) przypadku freezy z dzwiękiem w tle spowodowane były po prostu zbyt wysokim OC.Gorzej gdy następują bez OC...

Osobiście korzystam ze sterów 162.50 WHQL przeznaczonych dla kart Quadro.Działają bezproblemowo, co ciekawe, opanowano w nich problem wyciekania pamięci-zaobserwowałem to w Rainbow Six Vegas, gdzie im dłużej grałem, tym więcej pamięci karty graficznej było zajętej.

Sprawdzałem za pomocą RT oraz stosunkowo starej, ale pewnej aplikacji- Video Memory Watcher.Po instalacji w/w sterów problem znikł.

Kurcze, dałeś mi nadzieję, że Stalker nie będzie mi wreszcie zwalniał... Chociaż może niepotrzebnie się łudzę, bo ewidentnie widać w czasie gry, że poziom wolnej pamięci RAM sięga 0 <_< .Więc co mi da pamięć na karcie.... Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem dla kumpa tego GT , Palit Sonic , jakie ździwienie jak oglądam w domu pudełko a tu sonic + :) 625/1800

cena 425pln.Ostatnie dostawy podrozały o 20 pln. średnio w sklepach.

To znowu coś nowego bo dotychczas zwykły sonic mial 600/1600 a sonic+ 625/2000. Pewnie wersja taktowana 625/1800 bedzie miala troche gorsze pamięci, już nie 1ns tak jak we wczesniejszych sonic+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu coś nowego bo dotychczas zwykły sonic mial 600/1600 a sonic+ 625/2000. Pewnie wersja taktowana 625/1800 bedzie miala troche gorsze pamięci, już nie 1ns tak jak we wczesniejszych sonic+.

 

czasem mam wrażenie że niektórzy mają problemy z czytaniem

Palit 540/1400 360 zł

SONIC 600/1600 385 zł

SONIC+ 625/1800 400 zł

SONIC+ 625/2000 470 zł

 

nowe bety zainstalowałem wynik w smarku 05 spadł a 06 nie sprawdzałem jeszcze

gry ? bioshocka jeszcze nie mam =) a w pozostałych g3/obek/stalker/juarez bez frapsa się nie zorientuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu coś nowego bo dotychczas zwykły sonic mial 600/1600 a sonic+ 625/2000. Pewnie wersja taktowana 625/1800 bedzie miala troche gorsze pamięci, już nie 1ns tak jak we wczesniejszych sonic+.

+ są 2 rodzaje 625/1800 i 625/2000 i obie mają 1.0.....

zresztą poszła na 710/1900 wyżej nie kręciłem bo nie moja karta :) i zasiłka dupiasta.

zresztą tu masz ze strony Palita ile ma oficjalnie sonic+ 625/1,8

http://www.palit.biz/en/products/nv_pcie_8600GT-Sonic%2B.htm

a to najlepsze , komentów jeszcze nie ma gostek od tego sonica:

http://allegro.pl/item226459395_palit_8600...onic_dx10_.html

aukcja sonic+ i opis a fotki od sonica zwykłego :)

a poza allegro ktoś widział sonica 625/2000?

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że oprócz spadku wyników w smarkach spadł potencjał oc

dziś po raz pierwszy karta zaliczyła mi zwis w windowsie przy taktach 730/880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o XFX 8600GT XXX ? Dobrze sie kreci? Nie patrzcie na to, ze jest droga bo moge miec taniej ;)

Chcialbym poprostu wiedziec o jej mozliwosciach. Szukalem na google i zadnego ciekawego testu oc nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...