Skocz do zawartości
marco

[artykuł]: Foxconn 8800gtx, Czyli G80 W Natarciu. Athlon 64 Vs Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wielkimi krokami nadchodzi Windows Vista oraz DirectX 10, wypadałoby się wyposażyć w sprzęt, który umożliwi nam korzystanie z dobrodziejstwa nowych bibliotek DX. Jak na razie swoje karty wypuściła tylko NVIDIA, na karty od ATI będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. GeForce’y 8800GTX oraz młodszy brat 8800GTS są już dostępne, zapewne część z was posiada juz te karty, więc w tej recenzji postaram sie poruszyć nie tylko aspekty wydajności kart, ale także i wpływ posiadanego procesora na wydajność nowych dzieci NVIDII na przykładzie karty Foxconn 8800GTX.

Dołączona grafika

 

http://www.purepc.pl/node/855

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to po pierwszym zachwycie core2duo (kupiłem se 2,4 GHz 4MB cache) wróciłem z powrotem do AMD. Obecnie mam semprona, kupię X2 jak się pokażą w wersji 65nm. Za amd pociągnęła mnie platforma Live i bardzo fajna płyta asusa Asus M2N-VM DH GeForce 6100. Jest to jedna z tych fajnych płyt gdzie niby nic nie szokuje parametrami a jednak wszystko śmiga, subiektywnie lepiej niż na intelu (miałem gigabyte DS3). Oczywiście nie mówię o bezwglednej wydajności procka lecz o odpowiedzi systemu na polecenia. Z pewnościa jest to kwestia sterowników.

Bardzo jestem ciekaw co pokaże AMD w zakresie K8L, zadziwiające jest jak ta firma sobie radzi w konfrontacji z Intelem. Mimo iż są w plecy w zakresie technologii produkcji jako pierwsie pokazali procesory dwurdzeniowe i jako pierwsi pokażą procki czterordzeniowe (nie mylić ze składakami).

Wracając do spraw grafiki - wypada spokojnie czekać na propozycje ze średniej półki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Wiekszosc gier i tak z dwoch jajek nie korzysta, to raz.

A dwa, ze duzo ludzi sie waha, czy kupowac dwa rdzenie (C2D, X2), czy lepiej zaoszczedzic i zostac przy jednym (A64) - to wlasnie im ma pomoc to porownanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie halo porownywac 1 rdzeniowke z 2 rdzeniowka

mi sie wydaje ze jak najbardziej halo...

czemu?

popatrz na topic o Venice 3000+ i topic o DFI NF4

jest to platforma ktora ma najwiece ludzi na naszym forum..

jest to jeden z najpopularniejszych sprzetów na 939

 

a jak juz costi napisal gry ni jak nie wykorzystuja 2 rdzeniu ..

a pkt w 3dmarkach.. coż .. zostaly odopowiednio skomentowane wydaje mi sie ..

 

nie da sie ukryc ze C2D z jednym rdzeniem i tak bylby lepszy niz A64. Pozatym recka jest taka a nie inna zeby pokazac roznice.

No i to ze Foxconn odwalił kawal dobrej roboty z karta. Która niedość że wydajna to nie meczy ucha ... a to imho diabelskie połaczenie dla takiego sprzetu. Biorąc pod uwage ze z czytanych przezemnie innych recenzji wynikalo ze karty w 3d halasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art wyśmienity. Założenie dobre, bo w końcu nie miał pokazywać wyższości intela, bo to jest oczywiste, ale czy kupując 8800 trzeba tez zmieniac proca. Patrząc na test mój mizerny A64 może też pozwalałby pograć w wysokich rozdziałkach.

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

No i to ze Foxconn odwalił kawal dobrej roboty z karta. Która niedość że wydajna to nie meczy ucha ... a to imho diabelskie połaczenie dla takiego sprzetu. Biorąc pod uwage ze z czytanych przezemnie innych recenzji wynikalo ze karty w 3d halasuja

Haha, w czym foxconn odwalił ten kawał roboty? Że przykleił swoją naklejkę czy jak?

Przecież to wszystko to modele referencyjne i Asus jest tak samo głośny(cichy) jak Foxconn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, w czym foxconn odwalił ten kawał roboty? Że przykleił swoją naklejkę czy jak?

Przecież to wszystko to modele referencyjne i Asus jest tak samo głośny(cichy) jak Foxconn.

to poczytaj o tym jak sie rozpedza chlodzenie na innych kartach. nie mialem asusa i nie powiem jak to wyglada ..

ale poczytaj recenzje na innych portalach. i wszedzie pisze ze w 3d karty 8800 szumią. i tym sie kierowalem pokreslajac cichosc foxconna ..

jako ze sam uzywam WC i cenie sobie cisze gdyz komp moj chodzi 24/7 nie wyborazam sobie karty na szumiącym coolerze ...

a bloki wodne na 8800 sa drogie

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to wynika z dostrojenia predkosci pracy wentylatora w stosunku do temperatury.

 

widzisz tylko nie chodzi o to ile osob używa takiego a nie innego sprzetu tylko trzeba by porownywac sprzet pod jakims katem

albo : ceny albo ilosci jaj

a nei 2 losowo dobrane maszyny

Ale dzięki temu widac że aby sobie pograc w wysokich rozdzielczosciach nie trzeba wymieniac do tej karty całej platformy (z A64 na C2D) tylko spokojnie mozna wymienic sama kartę, gdyz roznica w fps jest naprawde nie duza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz tylko nie chodzi o to ile osob używa takiego a nie innego sprzetu tylko trzeba by porownywac sprzet pod jakims katem

albo : ceny albo ilosci jaj

a nei 2 losowo dobrane maszyny

Zauważ jednak, że sposób napisania tego artu był odpowiedzią na liczne zapytania i dywagacje na forum - czy C2D jest konieczny co pokazania możliwości kart G80. I nie mają tu znaczenia ceny i jajka proca, a jedynie sam procesor jako taki. Gracz musi wiedzieć, czy jego dotychczasowy procesor wystarczy by podołać apetytowki nowej karty NV, czy musi skusić sie na dwurdzeniowe nowinki. I ten art bardzo dobrze to pokazuje.

 

Bardzo podoba mi sie styl prowadzenia recki Piotrka - bez bajerów, smęcenia o technologiach i przytruwania o detalach jakości. Prosto, jasno i bez dyrdymałów. Białe jest białe, a czarne czarne. Widać co może nowa karta, a jaki marketingowy bełkot mozna sobie darować. Brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol cisza - nie ma takiej mozliwosci, Fox to tez referencyjna grafa + diody i tyle. Ustawiales wentyl na 100% chyba nie. Mialem tego Foxa i mam Asusa i sory, ale ciche to one sa, jak maja bloki na gpu.

 

Nie kazdy, kto kupuje kompa bedzie go krecil itp, dlatego taka recenzja jest fajna i dobrze zrobiona, z wzgledu na to, ze wlasnie pokazuje mozliwosci z polaczenia A64 i niskiego C2D z G80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj o tym jak sie rozpedza chlodzenie na innych kartach. nie mialem asusa i nie powiem jak to wyglada ..

Foxconn to w 100% referencyjna konstrukcja, jest cicha tak jak kazda 88GTX. Wentyl rozbedza sie bardzo rzadko i niechetnie na G80.

 

Pomysł z porownaniem C2D i A64 swietny ;)

 

EDIT: Wkradl sie maly blad rzeczowy do recki, taktowaniem domyslnym E6400 nie jest 2,4Ghz.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol cisza - nie ma takiej mozliwosci, Fox to tez referencyjna grafa + diody i tyle. Ustawiales wentyl na 100% chyba nie. Mialem tego Foxa i mam Asusa i sory, ale ciche to one sa, jak maja bloki na gpu.

Mialem te sama sztuke Foxconna w domu, tak jak Chaos i Ty rowniez :] ona ani razu nie zwiekszyla obrotow wentylatora podczas 6 godzin 3Dmarkow na PGA i u mnie pol dnia w domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem te sama sztuke Foxconna w domu, tak jak Chaos i Ty rowniez :] ona ani razu nie zwiekszyla obrotow wentylatora podczas 6 godzin 3Dmarkow na PGA i u mnie pol dnia w domu...

Na auto cos tam sobie buczy graficzka, w sumie bardziej przeszkadza piszczaca sekcja zasilania niz wentyl, ale jak sie ustawi wentyl na 100% do zabawy w marki to juz cicho nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto cos tam sobie buczy graficzka, w sumie bardziej przeszkadza piszczaca sekcja zasilania niz wentyl, ale jak sie ustawi wentyl na 100% do zabawy w marki to juz cicho nie jest ;)

no czyli sie zgadza, na auto karta byla cicha tak jak jest opisane to w recce.... a ze ktos ustawia sobie maxa i buczy to jego wybor :] A tak wogole to w RT mialem 100/100/100 ustawienie wiatraka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli sie zgadza, na auto karta byla cicha tak jak jest opisane to w recce.... a ze ktos ustawia sobie maxa i buczy to jego wybor :] A tak wogole to w RT mialem 100/100/100 ustawienie wiatraka <_<

W jednej zakladce jak ustawisz to nie zadziala - tej w ktorej tez sie kreci. Jak sie poustawia w tej, ktora jest na gorze to regulacja dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykuł o samej karcie niezły, ale tez mi się zdaje ze zamiast skromnego a64 powinien byc x2 i to jeden z wyzszych modeli jesli nie fx, a jesli juz a64 to porównywac z nim p4 a nie c2d. skoro sama nazwa wskazuje Athlon 64 Vs Core 2 Duo to powinne byc to modele o podobnej wydajnosci i podobnej cenie, a nie najtanszy athlon vs. jeden z topowych proców intela takie porównanie nie ma sensu. owszem zgodze sie ze przydatne, ale powinne byc tam opisane jeszcze p4 i athlon x2 i fx, bo ten test jest bezsensowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykuł o samej karcie niezły, ale tez mi się zdaje ze zamiast skromnego a64 powinien byc x2 i to jeden z wyzszych modeli jesli nie fx, a jesli juz a64 to porównywac z nim p4 a nie c2d. skoro sama nazwa wskazuje Athlon 64 Vs Core 2 Duo to powinne byc to modele o podobnej wydajnosci i podobnej cenie, a nie najtanszy athlon vs. jeden z topowych proców intela takie porównanie nie ma sensu. owszem zgodze sie ze przydatne, ale powinne byc tam opisane jeszcze p4 i athlon x2 i fx, bo ten test jest bezsensowny

hehe ... no dobre.

najtanszy athlon64

uwazasz ze 2800mhz i memki na 255 2-2-2-5 to slaby zestaw na A64? odpowiada on taktowaniem prockowi FX-57

a topowy proc intela? toz to najtanszy E6300.... jest w tym tescie.

 

pozatym nie czytasz ze zrozumieniem.. to jest recka pod kątem grafiki ... a nie procesorów ...

pokazuje ze PROCESOR JEDNORDZENIOWY WYSTARCZA ... nie wiem po co te dywagacje na temat porownania.

 

ja widze ze niektorzy zamiast pomyślec pisza brednie nie używajac uprzednio mózgu by przeanalizowac o czym ejst recenzja ..

recka jest o karcie Foxconn 8800GTX

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykuł o samej karcie niezły, ale tez mi się zdaje ze zamiast skromnego a64 powinien byc x2 i to jeden z wyzszych modeli jesli nie fx, a jesli juz a64 to porównywac z nim p4 a nie c2d. skoro sama nazwa wskazuje Athlon 64 Vs Core 2 Duo to powinne byc to modele o podobnej wydajnosci i podobnej cenie, a nie najtanszy athlon vs. jeden z topowych proców intela takie porównanie nie ma sensu. owszem zgodze sie ze przydatne, ale powinne byc tam opisane jeszcze p4 i athlon x2 i fx, bo ten test jest bezsensowny

Najwiecej userow jest A64, a nie x2 czy fx :] pozatym w tescie graf roznica pomiedzy A64 a x2 byla by tylko w 3dm06 i grach wykozystujacych dualcore.

 

Cholera szkoda ze testy na C2D nie zostały puszczone np. u yotka...

ta, albo czemu ja tej karty nie molestowalem na x6800@5GHz? Bo to Chaos jest od kart graficznych i on bedzie wszystkie testowal!... o ile bedzie chcial :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj o tym jak sie rozpedza chlodzenie na innych kartach. nie mialem asusa i nie powiem jak to wyglada ..

ale poczytaj recenzje na innych portalach. i wszedzie pisze ze w 3d karty 8800 szumią.

Chaos, ale IMO nie mozesz z góry zakładać, ze FOXCONN jest cichszy niż inne nie słysząc 'innych' i opierając się na tym co napisały inne portale( w tym i my jak sądze).

Sam też wiesz, że cichośc, szumnośc to pojęcia bardzo względne i zalezne od każdego usera indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykuł nie jest tylko o g80 juz sam tytuł wskazuje ze walcza dwa procesory Athlon 64 Vs Core 2 Duo

 

aha i jeszcze to

"uwazasz ze 2800mhz i memki na 255 2-2-2-5 to slaby zestaw na A64"

tak uwazam ze to słaby zestaw

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, ale IMO nie mozesz z góry zakładać, ze FOXCONN jest cichszy niż inne nie słysząc 'innych' i opierając się na tym co napisały inne portale( w tym i my jak sądze).

Sam też wiesz, że cichośc, szumnośc to pojęcia bardzo względne i zalezne od każdego usera indywidualnie.

oczywiscie (pomijajac fakt ze slyszalem referencyjna karte 8800GTX i byla zdecydowanie glosniejsza) .. ale we wszystkich recenzjach zawieram moja opinie na temat glosnosci .. biorąc po uwage ze kompa mam z WC jakis ten poziom wyczulenia na hałas mam (wydaje mi sie bynajmniej)

i dla mnie foxconn był cichy ... w 100% referencyjne karty teoretycznie nie róznie sie ...

ale ustawienia wiatraka sa sprawa biosu ..

pozatym nie mozna odmowic foxconnowi ciszy dlatego ze inne firmy tez beda ja miec ..

 

artykuł nie jest tylko o g80 juz sam tytuł wskazuje ze walcza dwa procesory Athlon 64 Vs Core 2 Duo

 

aha i jeszcze to

"uwazasz ze 2800mhz i memki na 255 2-2-2-5 to slaby zestaw na A64"

tak uwazam ze to słaby zestaw

artykuł jest TYLKO I WYŁACZNIE O G80.. i porównanie jest robione pod jego kątem .. bo w innym przypadku porownanie procesorów jest ni z gruszki ni z pietruszki Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...