Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio zasmakowałem w Lwowskim 1715 i w Obołoniu pszenicznym. genialny smak! nie spodziewałem się, że piwa zza wschodniej granicy mogą być tak dobre :)

Gdzie takie cudo można kupić ? :) Da sie np w wielkich marketach ? Bo leclercu z piwami zagranicznymi to tego nie widziałem :). Kumpel też mi mówił ze zza wschodu są kapitalne piwa ale mu nie wierzyłem :P. A i czy ktoś wie gdzie kupić Książęce Tyskie ? Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyczaiłem je w jednej knajpce w Chorzowie (mają tam trochę wschodnich piw butelkowych) a gdzie je dostać w sklepie to nie wiem niestety. dystrybutor tego piwa jest w Poznaniu więc może gdzieś tam ;)

 

co do Książęcego to widziałem w sklepach na śląsku ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskich:

 

Żywiec Porter - bo to jest piwo które naprawde ma smak

Okocim Mocne

Lech

Carlsberg

 

Z zagranicznych:

Bitburger

Karlovacko

 

 

Swoją drogą byłem ostatnio w niemczech - niby tradycyjnie już kraj piwoszy, ale co z tego skoro ponad 50% sprzedawanego tam piwa to takie cienkie owocowe siki 1,5% typu Velitins itp. Shit, nie piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poza Lechem w butelce 0.66 nic mi nie podchodzi. Tyskie już dawno mi przestało smakować. Czasem pije Żubra i odświętnie Guinness jak już się trafi.

 

 

P.S tak w ogóle to niech ktoś spróbuje ciepłe tyskie z puchy. Nie idzie tego pić.

 

P.S2 Słyszał ktoś o czymś takim jak piwo z szampanem ? Mój znajomy na Słowacji to ostatnio żłopał. Ciekawe jak smakuje ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tyskiego sie nie da pić i to mnie strasznie boli bo przecież to jest bardzo rozpoznawana marka w Europie.

 

EB było spoko. Jeszcze te spoty pamiętam. Szkoda ze to upadło. U mnie pierwszym bro to była zwykła warka i nie wiem czemu ale wtedy to pysznie smakowało mimo ze jak sie jest dzieckiem gorzkich rzeczy sie nie lubi. Jeszcze za tamtych czasów pamiętam Broka karmelowwgo :lol: (chyba nawet gorsze od ginesika druta).

 

No u mnie szykuje sie uczta (i bedzie relecja ;p) znalazłem i kupuje:

- Żywiec Porter

- Koźlaka

- Heban

- Budwiser premium lager

 

Tylko 4 (ale i tak mocne w miare) bo jutro impreza na kilkadziesiąt osób,wódżitstu bedzie za free wiec nie mogę sie sie wprawić już dziś. Dzięki za polecenia :P. Btw w kangurku widziałem MNÓSTWO porterów niestety drogie niektóre strasznie (po 7 zł 0,33...). Ten sklep ma ceny z [gluteus maximus] ale niestety większy wybór bro z zagranicy niż leclerc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portera to ja polecam do rozrabiania ze spirytusem ;) Swietny trunek, ladnie wchodzi bez przepitki. I co najwazniejsze, w przeciwienstwie do czystej smakuje :) tzw "porterowka"

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie cudo można kupić ? :) Da sie np w wielkich marketach ? Bo leclercu z piwami zagranicznymi to tego nie widziałem :). Kumpel też mi mówił ze zza wschodu są kapitalne piwa ale mu nie wierzyłem :P. A i czy ktoś wie gdzie kupić Książęce Tyskie ?

W Kielcach spotkalismy ukrainski Obolon (w kilku rodzajach - zwykly, ciemny, pszeniczny, miodowy) w... Tesco :)

 

Genialne piwo, polecam kazde, a najbardziej miodowe i pszeniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie o piwie z szampanem nie słyszałem, ale jest Desperados (czy jakoś podobnie - reklamy w TV), które smakuje prawie jak szampan. Tylko cena lekko szokująca...

Prawie robi różnicę. Nie polecam tego wynalazku nawet najgorszemu wrogowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Budweiser jest dobrym piwkiem ;] przełożyłem je teraz nad Tyskie, które straciło ten swój smak i strasznie "dziwnie" smakuje, a tego Portera muszę spróbować ;) Desperados z cytryną nawet smakuje

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra koźlak wszedł. Może być ale bez rewelacji. Jak na razie budweiser to krap, heban bedzie na końcu ;d. A i zapomniałęm napisać ze przed tym wsztkim był okocim pszeniczny ;]. Nie jestem zwolennikiem pszenicznego piwa ale ujdzie w tłoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem cały karton piwa markie Staropramen (Svetly).

Jakiś wynalazek chyba z Czech czy Słowacji.

Jeszcze nie piłem bo ciepłe i na razie leżakuje w lodówie.

Spożyję dziś pewnie jedno.

Tyskie chyba faktycznie smakuje inaczej bo piję je już coraz rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu producenci w Polsce wprowadzają pewnie ze względu na popyt lekkie piwa alkoholizowane, dające cierpki posmak.

Z popularnych krajowych przerzuciłem się na Lecha bo ma dobrze zharmonizowany smak. Tyskie i Żubr są dla mnie nie do picia. Byłem w Niemczech i bez żadnych sensacji w trakcie 3 godzinnej kolacji posmakowałem ich 6 piw. Raniutko byłem świeżutki co po naszych piwach nie zawsze jest regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra 5 bro we mnie juz dawno aka od 18 do 21 wszystkie w brzuchu :P.

 

Tylko Żywiec Porter naprawdę dobry

 

Heban

Koźlak

Okocim Pszeniczny wszystkie średnie bez rewelacji

 

Budwiser Premium lager - kuuupa aka oranżada... kompletnie mi nie podrasował. Chyba czas skonczyć testowanie a przerzucić sie na wodkie ;p albo sprawdzonego ginesika + faxe 10% :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testuje różne krapy z zagranicy to coraz bardziej zaczynam sobie uświadamiać ze nie tylko mamy najlepszą wódke na świecie ale i piwa. Dobre i to ;)

zartujesz z tymi piwami? ;) imho tylko lecha i warke da sie w tym momencie pic, ale te piwa zwyczajnie nie maja startu do slowackich... Jutro powinienem miec w domku ~200 kelt'ow i smadnych mnichow ;] tansze od naszych i duzo lepsze

 

btw ogarnia ktos czy w krakowie mozna gdzies kupic perle?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem cały karton piwa markie Staropramen (Svetly).

Jakiś wynalazek chyba z Czech czy Słowacji.

Jeszcze nie piłem bo ciepłe i na razie leżakuje w lodówie.

Spożyję dziś pewnie jedno.

Tyskie chyba faktycznie smakuje inaczej bo piję je już coraz rzadziej.

Staropramen'a nie piałem, ale za to mogę polecić inne czeskie piwo Zlatopramen Dark. Ciemne, burszynowe z lekką nutą goryczki... "wchodzi jak słowo Boże", że tak powiem :D
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "KLYK"
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubicie Desperadosa? ;>

To ja jakiś zboczony jestem hehs ;] Prosto z lodówki + limonka - żyć nie umierać ;]

Niektórzy twierdzą, że to damskie piwo, ale co tam na takie cieplejsze dni taki zimny desperadosik wchodzi jak oranżada :D Na ciepło tego ruszyć się nie da, bo jakieś za słodkie imo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...