Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiamy o exclusivach.

Czyli idąc dalej, można by powiedzieć, że np. seria Tekken nigdy nie była exclusive'em dla Playstation, bo przecież na automatach też była i to wcześniej niż na konsoli.

 

Granie na PC <> granie na konsoli

Gra w którą można zagrać tylko na 1 konsoli jest exclusive'em.

Zawsze tak było i choćbyś nie wiem jak się starał zawsze tak będzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo. Argument z automatami jest z [gluteus maximus], gdyż nie jest to platforma, którą praktycznie każdy gracz mógłby sobie kupić, postawić w domu i odpalać różne gry.

 

Granie na PC <> granie na konsoli

Podłączam pada, TV i mam praktycznie to samo. Często nawet lepiej bo wyższa rozdziałka, AA i AF jakie chcę. Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam pada, TV i mam praktycznie to samo. Często nawet lepiej bo wyższa rozdziałka, AA i AF jakie chcę.

W ilu domach w salonie do TV i amplitunera podpięty jest komputer zamiast konsoli? <1%?

Śmiem twierdzić, że to skromny, nawet nie procent, a promil :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo często jest tak, że gracz jest młodym człowiekiem, mieszka u rodziców, wynajmuje pokój itp. i cały ten sprzęt ma w swoim pokoju, razem z PC.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miłego grania w te tytuły na PS3 ;)

Wystarczy posiadać średniego kompa i exlusive na 360-tke kurczą się i to mocno :wink:

to jak radzicie sprzedawać? czy nie?

Skoro nie jesteś zwolennikiem polityki M$ dotyczącej 360-tki(dodatkowe opłaty, droższe akcesoria) to trzeba było nie kupować, a wyboru dokonuje się przed kupnem, a nie po :wink: Z technicznego punktu widzenie PS3 ma większa funkcjonalność oraz jest bardziej otwartą platformą, ale co do gier to musisz sobie sam odpowiedzieć. Masz PieCa?

Nie chciałbym robić OT ale przynajmniej dla mnie GoW na PC to raczej pomyłka. nie wyobrażałem sobie sterowania an PC a po zagraniu u kolegi na PC dalej sobie nie wyobrażam :D. Na lnsoli jest dużo więcej przyjemności z gry.

Jaki problem podłączyć pada?

Czyli idąc dalej, można by powiedzieć, że np. seria Tekken nigdy nie była exclusive'em dla Playstation, bo przecież na automatach też była i to wcześniej niż na konsoli.

Ida dalej można dojść do wielu dziwacznych argumentów :wink:

Masz w domu automat? Na automacie możesz wybrać w co chcesz grać? Możesz kupić gierkę w empiku? PieC to tego samego typu platforma pod względem sposobu grania, wydawania i kupowania gier co konsola. Zresztą w dzisiejszych czasach wielu posiadaczy konsol ma również komputery nadające się do grania i tyle w temacie.

W ilu domach w salonie do TV i amplitunera podpięty jest komputer zamiast konsoli? <1%?

Śmiem twierdzić, że to skromny, nawet nie procent, a promil :P

W wielu domach konsole funkcjonują razem z monitorami LCD podpiętymi do komputera. Zresztą co do za argument, ze trzeba podłączyć?:blink: Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Chyba tylko w naszym kraju (lub innych demoludach). Przeciętny gracz na zachodzie ma >30lat, mogący wydać na tylko to hobby kilkaset EUR miesięcznie. Na szczęście i u nas takich graczy przybywa (choćby wśród mojego rocznika, gry są nadal pasją, czasu mało, ale za to odpowiednie wpływy na konto) i z pewnością nie chciałoby mi się przenosić pc i podłączyć go za każdym razem pod ampli itd. Dodatkowo, i tak niemal każdą multiplatformę kupuję na x360 (mimo, że na pc 100PLN taniej i rozdzielczość wyższa), bo gra mi się wygodniej (kilka minut instalacji, brak zabaw ze sterownikami itd). Sorry, thuGG, ale dla mnie twoje argumenty trafiają w próżnię.

 

A do właściciela x360, co go na live nie stać- platformę wybierz pod gry, które cię interesują. Żadne inne fanbojskie wyliczanki nie mają sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To w takim razie zrób dwie listy. Ktoś cię zapyta o porównanie exclusive-ów, dodając że nie ma i nie będzie miał kompa, więc co mu wtedy napiszesz?

 

Konsolę kupuje się w większości gdy nie chce się aby komp był podstawową platformą do grania. Tak więc wg mnie głupie jest nie uwzględnianie gier w które można zagrać też na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pudełkowe wersje? To są duże dodatki? Ja w temacie GTA nie kumaty bo nie lubę tego. Ogólnie dodatków raczej nie wrzucam na listę. Gdzieś musi być granica, bo zaraz się okaże, że będe musiał wrzucić połowę gier z PSN i XBLA, a tego jest za dużo.

 

 

EDIT: Dodane.

MacOSek, to że robię listę, nie znaczy, że znam wszystkie te tytuły, a jako, że GTA mnie wogole nie interesuje, to tym bardziej nie interesują mnie dodatki.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wyszła wersja pudelkowa, która nie wymaga podstawowej gry do działania, czyli jest to osobna gra.

 

A dodatki też są istotne w kwestii exclusive-ów, przynajmniej takie zawierające nowy gameplay, a nie tylko jakieś przedmioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę kupuje się w większości gdy nie chce się aby komp był podstawową platformą do grania. Tak więc wg mnie głupie jest nie uwzględnianie gier w które można zagrać też na PC.

A moim zdaniem konsole kupuje sie by pograc w exy ktorych nie ma na piecu i co ?

 

 

Console exclusive to pomysł godny naszych polityków majacy mniej wiecej tyle sensu co przemianowanie wszystkich dróg z rozdzielonymi pasami ruchu na autostrady by potem chwalić się jak to partia X zbudowała 20k km autostrad  :lol:

 

OT- jeśli przeciętny gracz na zachodzie może wywalić kilkaset euro miesięcznie na hobby to czemu attachment ratio (czyli ilość sprzedanych gier/ilość konsol) wynosi żenująco niskie 8,x dla klocka i gdzieś pomiędzy 7,0 a 7,3 dla Wii i PS3 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jakie znaczenie ma jakieś attachment ratio, i jakim cudem niższe jest lepsze?

 

Czyli jak firma sprzeda 1 grę i 1 konsolę to będzie w lepszej sytuacji niż ta która sprzeda milion gier i 100k konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd, a kto napisał, że niższe jest lepsze?

Michaelius dyskutował z draakiem, który twierdził, że przeciętny gracz na zachodzie może wydać kilkaset euro miesięcznie na gry. To jest ok 10 gier miesięcznie. Tymczasem średnie attachement ratio to 8 gier na każdą konsolę (w skali życia całej konsoli), więc wychodzi na to że średni gracz wydaje niecałe 10 euro miesięcznie. Pewnie gdyby wywalić biedniejsze regiony to by wyszło może z 20 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z perspektywy osoby mieszkającej w Polsce, która może tyle wydać na gry (dodatkowo, taka kwota przewinęła mi się w którymś z ostatnich wydań Edge'a). W tej kwocie zawarłbym również (naturalnie, z odpowiednią alokacją w czasie) kupno zestawu hifi, telewizora, akcesoriów (kierownice, pady etc.) plus gry- zakładając, że sprzęt (chociażby hdtv, w których postęp jest ogromny) wymienia się co 2 lata, to średnio w miesiącu może faktycznie wyjść te >1k PLN na tą rozrywkę.

 

PS. Tak niski odsetek gier sprzedanych per sztuka konsoli mocno mnie zdziwił, ale rozumiem, że Michaelius może przytoczyć źródło. Być może jest to związana z popularnością wypożyczalni gier na zachodzie, z pewnością nie z modelowym odbiorcą końcowym gier konsolowych i jego zasobnością portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na VGC bo nie mam teraz czasu grzebać w sprawozdaniach finansowych firm:

 

Pierwsze niepodpisane to ilość softu sprzedawanego miesięcznie.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Rząd wielkości na pewno się zgadza, w rzeczywistości wskaźniki chyba powinny być ciut większe bo VGC ma dobrze trakowany hardware i brakuje jej trochę danych sprzedaży z azji/afryki/europy wschodniej.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie ma jakieś attachment ratio, i jakim cudem niższe jest lepsze?

 

Czyli jak firma sprzeda 1 grę i 1 konsolę to będzie w lepszej sytuacji niż ta która sprzeda milion gier i 100k konsol?

Chyba jeszcze spales jak to piales ;) Skup sie na chwile co to jest wspolczynnik ilosci sprzedanych gier do ilosci sprzedanych konsol i sam sobie odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sugerowałem się negatywnym określeniem przy wartości dla klocka i brakiem określenia przy wartości dla PS3/Wii. A konkretnie to przeczytałem to jako "żenujące 8.x dla klocka". W takim przypadku i przy braku określenia przy wartości dla PS3 nie można stwierdzić czy lepsza jest niższa czy wyższa wartość, a niższa wartość liczbowa nie zawsze jest gorsza.

Czytałem to prawie zaraz po obudzeniu się jedząc płatki z mlekiem i mając mało czasu na zebranie się na uczelnię, więc przeczytałem niedokładnie. Wybaczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się przywitać jak użytkownik PS3 Slim ; )

 

Od razu pierwsze pytanie. Uncharted 1 ma faktycznie brzydką grafikę ( patrząc na to z czasów obecnych ) czy mam problem z okiem? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się przywitać jak użytkownik PS3 Slim ; )

 

Od razu pierwsze pytanie. Uncharted 1 ma faktycznie brzydką grafikę ( patrząc na to z czasów obecnych ) czy mam problem z okiem? :mrgreen:

Jedynka miała grafikę coś a'la Far Cry, ale jednak gorszą. U2 to DUŻY skok do przodu.

Na PS3 spróbuj Devil May Cry 4 i nowego Assasins Creed 2, super gry, a jest o wiele więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się przywitać jak użytkownik PS3 Slim ; )

 

Od razu pierwsze pytanie. Uncharted 1 ma faktycznie brzydką grafikę ( patrząc na to z czasów obecnych ) czy mam problem z okiem? :mrgreen:

Jeśli poziomem porównawczym jest to co masz w podpisie to owszem  :wink:

 

Jeśli tylko na PS3 to poza U2 nie jestem w stanie wskazać innych gier z lepszą grafą (no może KZ2 technicznie jest lepszy, ale paleta kolorów skutecznie go ciągnie w dół)

A tak wogle to nie słuchaj ich każdy wie , że najlepsze gry na PS3 to Wipeout HD i Valkyria Chronicles  :razz:

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się U1 wydawało bardzo ładne, do czasu odpalenia U2, strasznie jedynka zbrzydła wtedy ;). A tak faktycznie - widać te (ponad) 2 lata od wydania, świat w miejscu nie stoi..enyłej nie przejść tej gry grzech.

Co do Killzone'a - czy ja wiem czy paleta ciągnie go w dół ? W Gears of War mamy to samo, wojna ma być brudna, szara i ponura ;) Chociaż Resistance 2 (swoją drogą bardzo mi się podobała ta gra) był kolorowy i to nawet bardzo..

 

edyta..

Eskadra ps3 w USAF ;)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam ,że nie ma sensu czepiać się palety kolorów

 

grafika w KZ2 i Uncharted II potrafi naprawdę się podobać - niestety Uncharted II jeszcze nie mam , jakoś nigdy do żadnej gry mi się nie śpieszy ... poczekam aż będzie w granicach 80-100 zł chociaż już takie oferty na allegro widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...