Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Male pytanko: Dopiero co kupilem PS3 i chcialbym ja podlaczyc do Mojego monitora LCD gateway 2185W. Na pierwszej stronie w FAQ dowiedzilem sie ze musze uzyc kabla DVI-D - HDMI do video ale nie bardzo moge znalezc cokolwiek o audio. Co musze jeszcze zrobic zeby uzyskac dzwiek?

Co do monitorów, powodzenia. Przypominam, iż plej nie ma obowiązku działać z monitorami z HDCP (ściślej - może co n-ty raz wykrywać podłączenie), mimo że za każdym razem poprawnie wykrywa telewizory. Wiem to z własnego doświadczenia + rozmowach w centrum sony (myślałem o oddaniu na gwarancji, lecz mnie "naprostowali").

 

...i jeszcze raz o ostatnim firmware ps3-ponoc aktualizacja zostala czasowo zdjeta z serwerow po tym jak spora czesc uzytkownikow zglaszala problemy z tak zwanym black screen death :wink: ,a na powaznie zwiech konsoli w momecie startu dasha-czy oni naprawde nie potrafia przetestowac aktualizacji na wszystkich wersjach ps3?

Wracając do mrocznej przeszłości 2.40 - mi chodził bez zarzutu.

 

...W ogóle jak stoją nagrywarki BD bo nawet nie wiem :oops: ?...

Jeśli jeszcze nie sprawdzałeś, to napiszę, że ok. 500zł (chyba LG).

 

Tak w ogóle to witam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Co do monitorów, powodzenia. Przypominam, iż plej nie ma obowiązku działać z monitorami z HDCP (ściślej - może co n-ty raz wykrywać podłączenie), mimo że za każdym razem poprawnie wykrywa telewizory. Wiem to z własnego doświadczenia + rozmowach w centrum sony (myślałem o oddaniu na gwarancji, lecz mnie "naprostowali").

 

 

Wracając do mrocznej przeszłości 2.40 - mi chodził bez zarzutu.

 

 

Jeśli jeszcze nie sprawdzałeś, to napiszę, że ok. 500zł (chyba LG).

 

Tak w ogóle to witam.

 

jak to nie ma obowiazku???? -przeciez w B-R chodzi wlasnie niby o hdcp?? czyli co,nie uznaja w sony mozliwosci podlanczania ps3 z monitorem i ogladaniem B-R ?? nie wiedza ze na swiecie ludzie wola miec na biurkach monitory niz tv??....cholera a ja mam TV :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma obowiazku???? -przeciez w B-R chodzi wlasnie niby o hdcp?? czyli co,nie uznaja w sony mozliwosci podlanczania ps3 z monitorem i ogladaniem B-R ??

Cale Sony - "standardy sa po to, aby je lamac" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak to "nie ma obowiązku"? Rozumiem przez to, że zdaniem projektantów jest to zbyt elitarny sprzęt by działać z byle monitorem lcd ;)

Nie znam szczegółów. W sumie tyle wiem, że mi nie zawsze wykrywało połączenie z monitorem. Znaczy jeżeli odpiąłem to później musiałem kilka(dziesiąt) razy podpinać nim podał obraz. Zabawne jest to, iż zwykle wykrywał gdy był jednocześnie podpięty pod normalny kineskopowy tv i jednocześnie do monitora, po czym przenosiłem go do pokoju (międzyczasie odpinając wszystkie kable, oczywiście) i już obrazu nie było. Nie mam za to nigdy problemu, gdy podpinam pod telewizor hdready.

Pytałem w centrum sony o to i powiedzieli mi, że jeśli tylko dobrze wykrywa telewizor, to bym sobie darował, gdyż nie uwzględnią mi tego w gwarancji.

Ogólnie nie wiem gdzie siedzi problem. Swego czasu pisałem tutaj o tym - zgodnie z sugestiami resetowałem konsolę (ok. 20 razy dziennie ;p ).

 

Powtarzam, pojęcia nie mam w czym problem. Podłączałem z samsungiem 2032bw.

Nie wiem również, czy ktoś inny miał taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie: jak to jest faktycznie z obrazem na telewizorze SD? Panna chce bratu kupic na urodziny, ale na razie maja tylko 29" CRT. Pewnie za jakis czas bedzie jakies LCD, ale na razie na zmiane sie nie zapowiada. Bede dzwieczny za odpowiedz.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie: jak to jest faktycznie z obrazem na telewizorze SD? Panna chce bratu kupic na urodziny, ale na razie maja tylko 29" CRT. Pewnie za jakis czas bedzie jakies LCD, ale na razie na zmiane sie nie zapowiada. Bede dzwieczny za odpowiedz.

pozdro

Działać będzie, tylko jakość takiego rozwiązania to już kwestia mocno dyskusyjna. Na rozwiązanie tymczasowe sie nada, ale a dłuższą metę to niezbyt. Ta konsola żeby pokazać możliwości potrzebuje poprostu dobrego telewizora HD czy projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie, tylko jakość takiego rozwiązania to już kwestia mocno dyskusyjna. Na rozwiązanie tymczasowe sie nada, ale a dłuższą metę to niezbyt. Ta konsola żeby pokazać możliwości potrzebuje poprostu dobrego telewizora HD czy projektora.

HDReady (Philips za 2,2k daje już dużo). Do gier z PSX, PS2 i starszych na PS3 (ala Motorstorm) się nada (PSX i PS2 nie muszę chyba wyjaśniać, a przy wczesnych produkcjach ukryje to i owo). Jednak MGS4 nawet nie ośmielę się uruchomić pod CRT'kiem (imo nie warto sobie psuc przyjemności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można podłaczyć PS3 do monitora BENQ FP91G+??

prosze o odpowiedz

Jeżeli ten port DVI w tym monitorze obsługuje HDCP to tak przy pomocy kabla HDMI->DVI, w przeciwnym wypadku nie będzie sygnału/obrazu. I z tego co mi wiadomo (ale mogę się mylić) w tym monitorze HDCP nie ma więc odpowiedź brzmi: nie, nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie ps3 jestem null, ale czy przypadkiem nie tyczy sie to tylko filmow blue ray? =]

 

update: kojak w faq rozwiewa wszelkie watpliwosci ;)

8. P. Cz mogę podłączyć PS3 pod monitor komputerowy?

O. I tak i nie. Nie ma możliwości uruchomienia PS3 na monitorach CRT przy wykorzystaniu adaptera HDMI/DVI-DSub. Monitor musi posiadać DVI-D czyli wejście cyfrowe. Takie wejścia można spotkać w monitorach LCD. Wymogiem dla takich monitorów jest obsługa HDCP.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

problemy z najnowsza aktualizacja ps3?

 

polygamia

 

Wszyscy pamiętamy, jak najważniejsza dotychczas aktualizacja 2.40 okazała się nieszczęśliwa, dla niektórych posiadaczy PS3, a teraz padły podejrzenia, że aktualizacja 2.42 również powoduje błędy. Starałem się dotrzeć do informacji co dokładnie się dzieje i przyznam, że przeraziło mnie to co odnalazłem na oficjalnym forum PS3. Okazuje się, że dość pokaźna liczba użytkowników ma problemy z napędem Blu-Ray, który kompletnie przestał rozpoznawać i obsługiwać płyty. Z wyczytanych informacji wynika, że prawdopodobnie firma chciała załatać jakąś wykrytą dziurę, którą mogliby się zainteresować potencjalni hakerzy w celu odpalania pirackich kopii. W takim wypadku wystarczyłaby aktualizacja do 2.43, która usunęłaby problem. Interesujące jest to, że Sony nie reaguje w tej sprawie, co dziwne, bo przy 2.40 natychmiastowo zdjęto firmware i szukano rozwiązania. Może wynika to z faktu, że liczba użytkowników, którzy napotkali taki problem wygląda na zdecydowanie mniejszą niż przy wcześniejszej wpadce. Mam nadzieję, że Sony naprawi swój błąd i przestanie w końcu wydawać buble zamiast aktualizacji, przecież ktoś to musi testować. Inaczej w 2.50 doczekamy się wybuchających konsol…

 

Dodam tylko, że Amerykanie mają tendencję do wyolbrzymiania, bo przy okazji przeglądania, zażaleń ludzi znalazłem naprawdę wszystko: od znikających tematów, wieszającego się XMB gdy wejdziemy w akcesoria, odosobnionych przypadków znikających zapisanych stanów gry, braku możliwości podłączenia do PSN, rozłączanie z 3 różnymi numerkami błędów, zanikanie transferów, nierozpoznawanie mikrofonów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jak na razie u mnie zero problemów po zmianie nowego FW. W przypadku 2.40 zaliczyłem zwiechę w XMB.

 

A tak na marginesie to jestem pełen podziwu dla chłopaków od zabezpieczeń. Tym razem się postarali. Nie ma co. :)

sam jeszcze nie odpalalem ps3 od chyba 2 miechow ,wiec nie wiem jak sie u mnie zachowa nowy firmware,moze poczekam do nastepnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mkv trzeba stawiac media server na pc jakims tvversity czy innym wynalazkiem tak ?

 

Swoja droga to cos nie widac za duzo wyprzedarzy 40gb ps3 - myslalem ze zalapie sie na tania sztuke i sisaxis bedzie jako drugi pad do SC IV a tu nic nie widac na razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :lol2:

 

Hacker succeeded in loading back-ups on a PlayStation 3 :twisted: - następna ściema :unsure:

PS3-Sense writes "Yesterday on the forums of PS3Hax a topic was posted with alot of information about loading backups on a PlayStation 3. A german hacker called StreetSkaterFU succeeded in loading backups on his PS3."

edit.

 

PS3 80GB Core Pack pod koniec sierpnia

Dołączona grafika

Sony właśnie ustaliło datę wydania w Europie zestawu konsoli PlayStation 3 z twardym dyskiem o pojemności 80GB i DualShockiem 3 zamiast Sixaxisa, będzie to 29 sierpnia. Cena identyczna jak zestawu 40GB, czyli w Europie będzie ona wynosić 399 euro, a w “sprawiedliwym” przeliczeniu na nasze polskie złotówki wynosi ona około 1600 złotych.

Powariowali 1600zł :lol2: :blink: , ale może się skuszę ;) Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...