Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, konsola chce zachować stosunek długości boków ekranu ale trochę szkoda, że nie może tego sama rozciągnąć na pełne 16:10. Wiem że obraz byłby wtedy rozciągnięty w pionie ale chyba nie przeszkadzałoby to tak bardzo. Z tego wynika, że w takim ustawieniu jakie oferuje NXE pole obrazu zajmowanego na monitorze będzie mniejsze niż jego fatyczna powierzchnia (mniejsza przekątna) ale za to obraz będzie ostrzejszy. Coś za coś ;). Pozdro.

 

EDIT: @poca, no trochę wtopa ;). Rozumiem że masz to NXE i teraz nawet nie możesz się z Live! połączyć?

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe poca gdzie ty miałeś głowę ?

Tak się zastawiam czy nie zrobiliśmy takiej wtopy, że wgrywając betę dasha bez avatarów i live uniemożliwiliśmy wgranie normalnej wersji tego samego dasha. Załóżmy , że wgrywam sobie na pendrive oficjalny NXE, podłączam do konsoli i konsola nie wgrywa oficjalnego NXE , bo przecież ma już na dysku nieoficjalną wersje. Jak myślicie istnieje taka opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel, jeżeli Ty chesz wgrać nowy dash tylko dla tej rozdziałki albo innych pierdółek to daj sobie spokój - kupuj X'a i czekaj do 19, a w tym czasie napewno sobie pograsz, tym bardziej w sieci. :)

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dylemat. Chcę kupić X360 do mojego LCD 22" - od razu bym wgrał nowy dash.

 

No to należy wgrywać, czy czekać do 19 listopada ?

Dzizas, chlopie, wez sie zacznij zachowywac jak mezczyzna i podejmij meskie decyzje. Na poprzedniej stronie smecenie czy kupic Xboxa pod swoj 22" monitor? Albo czy kupic teraz, a moze za rok? Chcesz kupic to kup i juz, nie chcesz to nie kupuj. Co za znaczenie ma monitor do konsoli, ludzie maja stare telewizory i tez graja. A czy masz kupic teraz? SAM ZDECYDUJ. Konsola jest na rynku od 3 lat, za rok minie 4 lata...tylko co z tego? Do tej pory wyszlo juz sporo gier, sporo wyjdzie przez ten rok i sporo pojawi sie za rok. Wiec znowu: chcesz kupic to kupuj, nie chcesz to nie. Powaznie, przestan takie pytania zadawac, bo nikt za ciebie Ci na nie odpowie. Albo dobra, jesli to ma rozwiac twoje watpliwosci to ci powiem: kup teraz.

 

Update? Zrob 19 i bedziesz mial pewnosc, ze wszystko jest ok...jak zrobisz wczesniej i konsola bedzie miec bana albo inna usterke to co, kazesz komus oddawac pieniadze "za porade"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma szastanie kasa do tego czy kupic konsole teraz czy za rok? Kupujac teraz masz do nadrobienia 3 lata, kupujac za rok masz 4 lata w plecy...tylko nadal nie wiem co to ma do rzeczy? Chcesz grac z gry na konsoli to ja kupujesz i tyle. Nie masz przekonania do tego to sobie odpuszczasz temat. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, o co ten hałas z tą rozdzielczością??

 

Luknijcie do mojego profilu - mam 22 calowy telewizor, rozdzielczosc 1680x1050. W Dashboardzie ustawione 720p. I gram, i żyje. To rozciągnięce jest NIEZAUWAŻALNE, NIEWIDOCZNE, tez sie o to martwiłem przed zakupem ale zapomniałem o tym i dopiero pare dni temu się kapnąłem, ze przeciez telewizor ma rozdzielczość 16:10. Ktoś kiedyś pisał że w samochodówkach jest to szczególnie widoczne. Bzdura, mam PGR4 i gram sobie i wszystko jest git. Jeżeli ktoś zauważy różnicę i jeżeli komuś będzie to przeszkadzać to stawiam kratę wirtualnego browara <_<

 

śmiem twierdzić że niewidoczne jest to nawet na tym głupim logo TVNu - jest okrąglutkie, a nie elipsowate :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 16:10 różnica jest widoczna, kółka są elipsowate, wiem - grałem tak. Logo TVN może i masz w kształcie kółka bo TV zamiast rozciągnąć w pionie woli obciąć trochę prawy i lewy bok, zrobić zoom i wtedy masz cały ekran wypełniony bez zniekształceń.

 

Zobacz czy "trybik" ładowania gry w GoW masz eliptyczny. Gwarantuję że masz.

 

 

TrueVanDal - to co opisujesz (rozciąganie zamiast pasków) było właśnie do tej pory.

 

 

Moim zdaniem NXE wygląda ohydnie - tak klockowato, interface przyspieszył minimalnie albo wcale. Kopiowanie gierek działa za to wzorowo! Zgrałem GTAIV - 6,8gb zajmuje jak wiadomo - i zostało mi na dysku jeszcze 7gb wolnego, więc zmieszczą się dwie gry na 20gb :D Nie mam dem, filmików, itd.

Na Samsungu GTA ładowało się na kolesiach grających w domino. Potem, gdy napęd kończył swój żywot, ładowało się na tej babeczce zaglądającej do auta. Na Benq dochodziło mi do policjantów (zdziwko, przedtem nie widziałem nigdy tej planszy:D), zaś ładując grę z dysku pokazuje tylko na sekundę kolesi z domino i robi się ładny czarny ekranik z napisem LOADING :D Doczytek nie miałem dużych grając z dvd, teraz w ogóle nie ma. I ta CISZA...

 

 

 

 

Co ja gadam, wiatraki i tak buczą, nawet w nowych modelach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytki ponoć nadal są (mówie o teksturach ) i dziwne, że akurat u Ciebie one znikają. Niektórzy twierdzą , że występują nawet częściej na HDD niż z płyty. No ale wszystko jest możliwe. Ja tam poczekam aż sobie kupię dysk, bo teraz nie ma sensu wgrywania nowego Dasha. Co do rozdziałek to powiem tak. Dla mnie na początku miało znaczenie by obraz wyglądał ładnie i żeby nie był rozciągnięty czy trochę ucięty. Ale po zagraniu w parę naprawdę miodnych gier (jak Dead Space, GTA4, GOW, Dead Rising, COD4) nie przeszkadzało mi to tak bardzo. Mówię o graniu na monitorze CRT 17', bo mój TV ostatnio dość często jest oblegany przez moją drugą połówkę i jej seriale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pewien problem, jako, że dziś uruchomiłem 1 raz mojego xboxa, to nie za bardzo wiem o co moze chodzić

wkładam do napędu płyte z grą (orginał) i chwile po ukazaniu loga konsoli widze napis " to play this disc, put it in xbox 360 console

troche tego nie rozumiem, bo właśnie w niej jest...

w faq nic nie znalazłem na ten tamat

i jeszcze jedno czy da sie skopiować demo nagrane na płycie dvd, an dysk konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 16:10 różnica jest widoczna, kółka są elipsowate, wiem - grałem tak. Logo TVN może i masz w kształcie kółka bo TV zamiast rozciągnąć w pionie woli obciąć trochę prawy i lewy bok, zrobić zoom i wtedy masz cały ekran wypełniony bez zniekształceń.

 

Zobacz czy "trybik" ładowania gry w GoW masz eliptyczny. Gwarantuję że masz.

 

 

TrueVanDal - to co opisujesz (rozciąganie zamiast pasków) było właśnie do tej pory.

 

 

Moim zdaniem NXE wygląda ohydnie - tak klockowato, interface przyspieszył minimalnie albo wcale. Kopiowanie gierek działa za to wzorowo! Zgrałem GTAIV - 6,8gb zajmuje jak wiadomo - i zostało mi na dysku jeszcze 7gb wolnego, więc zmieszczą się dwie gry na 20gb :D Nie mam dem, filmików, itd.

Na Samsungu GTA ładowało się na kolesiach grających w domino. Potem, gdy napęd kończył swój żywot, ładowało się na tej babeczce zaglądającej do auta. Na Benq dochodziło mi do policjantów (zdziwko, przedtem nie widziałem nigdy tej planszy:D), zaś ładując grę z dysku pokazuje tylko na sekundę kolesi z domino i robi się ładny czarny ekranik z napisem LOADING :D Doczytek nie miałem dużych grając z dvd, teraz w ogóle nie ma. I ta CISZA...

 

 

 

 

Co ja gadam, wiatraki i tak buczą, nawet w nowych modelach :/

Wiesz co, właśnie o to chodzi że cały czas widze ten "trybik" i jakoś nie zauważam elipsowatości. A siedzę dość blisko TV. Oczywiście, gdybym zaczął się przyglądać z nosem 30cm od ekranu to bym zauważył, ale czy to przeszkadza? Dla mnie nie i nie rozumiem o co chodzi bo robić z tego problem to zwykłe czepianie się, a już kompletnie nie rozumiem dlaczego taki durny detal miałby decydować o kupnie lub nie konsoli :damage_wall:

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, właśnie o to chodzi że cały czas widze ten "trybik" i jakoś nie zauważam elipsowatości. A siedzę dość blisko TV. Oczywiście, gdybym zaczął się przyglądać z nosem 30cm od ekranu to bym zauważył, ale czy to przeszkadza? Dla mnie nie i nie rozumiem o co chodzi bo robić z tego problem to zwykłe czepianie się, a już kompletnie nie rozumiem dlaczego taki durny detal miałby decydować o kupnie lub nie konsoli :damage_wall:

Rozpoznać czy kółko czy elipsa można zarówna z 10cm jak i metra, bez różnicy dla mnie. Trochę psuję to wrażenie ogólne, to wszystko. Nie uzależniałbym kupna konsoli od tego faktu, sam na początku grałem na 19" 16:10. Teraz ludzie mają dodatkowo możliwość wyboru: dobre proporcje ale paski na dole i górze ekranu, albo delikatne rozciągnięcie wypełniające cały ekran jak dawniej. Sprawa zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najparwdopodobniej zoom, czyli dopasowanie przez powiekszenie bez zmiany proporcji (obcina wtedy lekko boki).

Nie tak lekko - prawie 100 pikseli z każdej strony ;)

 

Jest kilka metod skalowania, każda ma swoje wady i zalety. Jako przykład podam źródło 720p (np. konsola) i ekran o proporcjach 16:10 (głównie monitory komputerowe)

 

1. Skalowanie z zachowaniem proporcji

Dołączona grafika

 

Zalety:

- prawidłowe proporcje

- wyświetlona cała scena - nic nie jest obcinane

 

Wady:

- wykorzystujemy tylko 90% powierzchni ekranu - 10% zajmują czarne paski

 

 

 

2. Skalowanie przez powiększenie (obcięcie nadmiaru obrazu)

Dołączona grafika

 

Zalety:

- prawidłowe proporcje

- wykorzystujemy 100% powierzchni ekranu

 

Wady:

- wyświetlone jest tylko 90% sceny - nadmiarowe 10% po bokach jest ucinane

 

 

 

3. Skalowanie bez zachowania proporcji:

Dołączona grafika

 

Zalety:

- wykorzystujemy 100% powierzchni ekranu

- wyświetlona jest cała scena - nic nie jest obcinane

 

Wady:

- nieprawidłowe proporcje ekranu - wszystko jest rozciągnięte w pionie, szczególnie widoczne na okrągłych elementach (np. zegary w grach wyścigowych)

 

 

 

 

Mnie najbardziej pasuje wariant 1, ale jeśli komuś rozciągnięcie nie przeszkadza to najlepsza będzie opcja nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że ten X jest przerobiony? Może masz ten problem:

http://x360iso.org/index.php?topic=490.0 tylko że tam pisze że oryginały bez problemu ruszają więc nie wiem :/. Ale żeby napęd już na starcie był padnięty to musiał byś mieć niesamowitego pecha. Pamiętaj, że jak kupowałeś przez net to masz 10 dni na zwrot konsoli.

 

Najlepiej jakbyś zobaczył na jakiejś innej płycie czy będzie ją widziało, może po prostu płytka z grą jest K.O.

 

Mój X ma opóźnienie, UPS wysłał paczkę dopiero następnego dnia roboczego czyli dzisiaj. Tzn że będzie u mnie jutro dopiero :/

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety konsola troche czasu temu kupiona i przerobiona

po włożeniu płyty w tym dashbordzie, tak rozumiem nazywane jest menu gł. konsoli, włącza sie gra no i dochodzi do momentu, o którym już napisałem (to play this disc, put it in xbox 360 console)

a co do mojego drugiego pytania, bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina napędu to zmiana musi pomóc, tylko musisz wyciągnąć key z obecnego napędu i przypisać go nowemu (czyli to samo co się robi przerabiając konsolę z liteona na inny napęd). Włóż płytę z muzyką, filmem czy czymś innym i zobacz czy będzie ta sama sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie przy 1680x1050 (22'') czarne paski na górze i na dole ekranu?

tak, ja mam.

 

to chyba powinno zostac naprawione 19 listopada prawda? bo nie widze powodu dlaczego nie mialoby mi na monitorze o rozdzielczosci natywnej 1680x1050 wyswietlac pelnego obrazu <_<

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli inne płyty czyta, tylko tej gry nie, a skoro tak to ewidentnie płytka z grą jest uwalona. Nie pozostaje nic innego jak przetestowanie innej gry ale skoro widzi muzykę i filmy (błąd jest przez to że nowy dash nie ma codeców) to napęd jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...